تعداد بازدید: 2355

توصیه به دیگران 0

يکشنبه 18 تير 1396-8:19

برای پیگیری قطعه هنرمندان و احداث خانه هنرمندان؛

جمعی از هنرمندان با فرماندار ساری دیدار کردند

احمد حسین زادگان با هنرمندان پیشکسوت مرکز استان دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار هنرمندان مرکز استان ایجاد قطعه هنرمندان و احداث خانه هنرمندان را  از فرماندار خواستار شدند.


مازندنومه؛ سرویس فرهنگی و هنری، کلثوم فلاحی: جمعی از اهالی فرهنگ و هنر مرکز مازندران به منظور تاسیس خانه هنرمندان ساری با فرماندار ساری دیدار و گفتگو کردند.

یکی از فعالان حوزه فرهنگ و هنر در این دیدار اظهار کرد: توجه به هنر یکی از موارد رفع مشکلات فراروی جوانان است.

ترقی افزود: جوانان به دنبال فضایی برای تخلیه انرژی هستند و چون محفل مناسبی در این مسیر پیدا نمی کنند این  مسئله به شکل منفی و هنجارشکنی تبدیل می شود.

وی گفت: خانه هنرمندان ساری با هدف برطرف کردن دغدغه های جوانان هنرمند از طریق راهکارهای قانونی، با ایجاد تشکل های احیا کننده کاستی ها از محل صندوق هنرمندان، التیامی برای جوانان باشد.

این هنرمند با بیان اینکه هنر زبان مشترک بین ملت های مختلف بوده و تاثیر آن در انسان ها غیرقابل انکار است، تصریح کرد: جامعه امروز ایران بیش از هر زمان دیگری به زبان هنر نیاز دارد.

وی ادامه داد: هنر در ذات خود تجلی دوستی، عشق، صلح و زیبایی هایی است که از صفات الهی نشات می گیرد.

ترقی خاطرنشان کرد: قطعه هنرمندان و پیگیری احداث خانه هنرمندان از مطالبات جامعه هنری شهرستان ساری است.

فرماندار ساری در این نشست اظهار کرد: هنرمندان سرمایه های معنوی ما هستند و نوع خواسته هنرمندان در این نشست، کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش نشاط و شادابی در جامعه است که متفاوت با مطالبه گری سایر اقشار است.

احمد حسین زادگان با اشاره به اینکه خرسندیم هنرمندان به ریشه یابی مشکلات جامعه امروز می پردازند، افزود:  اثر تولیدی هنرمندان، ارزش مادی و معنوی بالایی دارد و تقویت اولیه و بسترسازی ها باید انجام شود تا آثار هنری مورد بی توجهی قرار نگیرند.

وی با بیان اینکه توسعه یافتگی در کاهش تصدی گری دولت ها است، گفت: سیاست دولت، حمایت از سازمان های مردم نهاد در حوزه های مختلف و تقویت این تشکل ها است.

این مسئول با اشاره به اینکه افزایش تشکل های صنفی را در دستور کار داریم، تصریح کرد: دو برابر سال های گذشته، مجوز برای تشکل های صنفی صادر کردیم و فضای موجود دولت، به گسترش این فضا کمک کرده است.

حسین زادگان با بیان اینکه زمان صدور مجوز برای تشکل های صنفی را کاهش دادیم، گفت: برای قطعه هنرمندان و خانه هنرمندان هم مکاتبات لازم را انجام می دهیم.

گفتنی است استاد اتحاد یکی از تابلوهای خوشنویسی خود را به حسین زادگان اهدا کرد.

دانا کبیری، سیلاخوری، عبدی، اتحاد، ترقی و جمشید قلی نژاد از جمله هنرمندان حاضر در این نشست بودند.


 • چهارشنبه 21 تير 1396-17:29

  دم فرماندار گرم

  • سه شنبه 20 تير 1396-20:13

   اقا مجيد انشاله معاون سياسي استانداري..ا

   • دوشنبه 19 تير 1396-15:8

    درود بر حاج مجيد كه با حرف يه نماينده اي كه هيچ خيري براي شهرمان نداشت فضاي شهر و بهم نريخت..تشكر

    • يکشنبه 18 تير 1396-19:4

     فرماندار بابت تاييد انتخابات ازت تشكر ميكنم

     • سه شنبه 20 تير 1396-8:20

      خدارو شکر که این دفه اقای ...و خانم ...خودشونو قالب نکرده بودند !!


     ©2013 APG.ir