تعداد بازدید: 2980

توصیه به دیگران 1

جمعه 6 بهمن 1396-12:5

حضور پررنگ مازندران در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران/ بازدید سه ساعته ی استاندار

یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در حالی عصر جمعه در تهران به کار خود خاتمه داد که مازندران در یک سالن مستقل، فضایی با هزار و 500 متر مربع را به خود اختصاص داده بود. در روز پایانی، استاندار مازندران بازدیدی سه ساعته از این نمایشگاه داشت و از تمام غرفه ها دیدن کرد.


 مازندنومه، سرویس محیط زیست و گردشگری: دلاور بزرگ‌نیا با بیان این که نمایشگاه بین‌المللی همواره در دنیا یکی از مهمترین عناصر تبلیغات داشته‌های صنایع دستی هر منطقه است، افزود: افزود: این نمایشگاه چه در قالب استانی باشد، ملی و یا بین‌المللی، همان کارکردها را دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه نکته مثبت نمایشگاه، تبادل تجربیات ارزشمند است که با نگاه به صنایع دستی و ایجاد جاذبه و بهره برداری از جاذبه های طبیعی و تاریخی مورد توجه است، تصریح کرد: ایجاد رابطه تعریف شده اقتصادی و تجاری بین فعالان بخش خصوصی و صنعت گردشگری از دیگر فرصت‌های حضور در نمایشگاه‌های این چنینی است.

این مسئول با اشاره به اینکه امسال نمایشگاه بین‌المللی صنعت گردشگری از سوم تا ششم بهمن ماه در تهران برپا شده بود، تصریح کرد: مازندران جزو دو استانی است که موفق شده در سالن مجزا، فرصت بیشتری برای معرفی جاذبه‌های گردشگری با محوریت نقش طبیعت و گل و گیاه در صنعت گردشگری را در اختیار داشته باشد.

بزرگ‌نیا با اشاره به اینکه در این نمایشگاه بیش از هزار مترمربع فضا در اختیار داشتیم که بتوانیم طبیعت و زیبایی مازندران را به نمایش بگذاریم، ادامه داد: بومگردی و فعالیت‌های مدیریت شهری در حوزه گردشگری هم با حضور فعال شهرداری بابل و ساری در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار دارد.

وی با بیان اینکه بنگاه‌های مختلف اقتصادی و گردشگری مازندران در این نمایشگاه حضور دشتند، خاطرنشان کرد: هنرمندان صنایع دستی و عشایر مازندران با برپایی چادر، دیگر فعالیت‌های مردم مازندران را به نمایش گذاشتند.

بزرگ‌نیا با اشاره به اینکه این نمایشگاه، فرهنگی‌ترین فضایی است که می‌توانستیم کارکردهای مازندران را به نمایش بگذاریم، افزود: استقبال مازندرانی های مقیم تهران و سایر هموطنان از سالن مازندران، در این چهار روز بسیار مطلوب بود.

وی با اشاره به حضور پررنگ شهرداری‌ها، بخش خصوصی، هنرمندان صنایع دستی، گردشگری، بومگردی و مجتمع‌های گل و گیاه در این نمایشگاه، گفت: با توجه به این حضور پررنگ، در سال‌های بعد حضور جدی‌تر و قدرتمندتری در نمایشگاه خواهیم داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به حضور پررنگ شهرداری‌ها، بخش خصوصی، هنرمندان صنایع دستی، گردشگری، بومگردی و مجتمع‌های گل و گیاه در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران گفت: با توجه به این حضور پررنگ، در سال‌های بعد حضور جدی‌تر و قدرتمندتری در نمایشگاه خواهیم داشت.

*بازدید سه ساعته استاندار مازندران

استاندار مازندران در روز پایانی این نمایشگاه، پیش از ظهر جمعه با حضور سه ساعته در سالن مازندران، با غرفه دارها گفتگو کرد.

محمد اسلامی در بازدید از غرفه ی شهرداری ساری گفت: باید فضای دوچرخه سواری برای شهروندان ایجاد شود و شهرداری در حوزه مرمت آثار تاریخی شهرهای دارای بافت تاریخی از میراث حمایت کند.

وی در غرفه ی دیگری از سالن مازندران بیان داشت: سوغات مازندران نیاز به حمایت جدی دارد و ضعف اصلی آن نبود بسته بندی مناسب است.

اسلامی تصریح کرد: ظرفیت ها و فرصت های گردشگری باید به نوعی طراحی شود که برای تمام طبقات جامعه قابل استفاده باشد نه قشر خاص.

وی در بازدید از غرفه ی واحدهای بومگردی مازندران تصریح کرد: به بهبود و اصلاح سيستم عرضه محصولات خدمات گردشگري در بخش بومگردي استان مازندران نیاز داریم.

استاندار مازندران یادآور شد: حمایت از صنایع دستی تنها با ایجاد بازارچه های موقت و دائمی و نمایشگاه های مرتبط و همچنین ورود شهرداری ها در طراحی های شهری اتفاق می افتد.

     ©2013 APG.ir