تعداد بازدید: 1577

توصیه به دیگران 1

پنجشنبه 17 اسفند 1385-0:0

چهارشنبه سو"ز"ي!

مسوول ستاد حوادث غيرمترقبه استان مازندران گفت : سودجويان درصدد هستند با دو هدف ضربه زدن به نظام و دور كردن ايرانيان از فرهنگ ايراني ، جشن چهارشنبه سوري را از مسير اخلاقي و ايراني منحرف كنند.


 

"بهزاد پورمحمد" افزود: جشن چهارشنبه سوري برگرفته از آيين‌هاي ايراني قبل از اسلام است و به معناي عبور از سال قديمي به سال نو است كه با فلسفه دوري جستن از رخوت و كهنگي و گرم شدن وجود با آتش در فرهنگ ايرانيان جا افتاده است.

وي به برگزاري جشن چهارشنبه سوري با شادي همراه با ادب و احترام به حقوق ديگر شهروندان تاكيد نمود و خاطرنشان كرد: با رعايت حق الناس و انجام ندادن حركات بدون سرمنشا فرهنگ ايراني از آسيب رساندن به ديگر شهروندان جلوگيري كنيم.

فرماندار شهرستان آمل نيزگفت: جشن چهارشنبه سوري در سنت، فرهنگ و آداب و رسوم گذشته متفاوت و شادتر از امروز برگزار مي‌شد.

"علي اكبريان" افزود : جشن آخر سال در چند سال اخير از هدف و مسير اصلي خود خارج شده و به روز حادثه و روز آسيب به مردم و آتش‌سوزي و وقوع حوادث تبديل شد.

وي ابراز اميدواري كرد : بابرنامه‌ريزي‌هاي شوراي تامين در برخورد با افراد مخل نظم عمومي در روز چهارشنبه آخر سال با همراهي جوانان بويژه دانش‌آموزان از حوادث ناگوار سالهاي گذشته كاسته شده و بر شادي افزوده شود.(irna)    ©2013 APG.ir