تعداد بازدید: 1884

توصیه به دیگران 1

پنجشنبه 4 بهمن 1397-9:5

طی مراسمی در ساری برگزار شد:

تجلیل از 23 مادر نمونه مازندرانی

روز چهارشنبه مراسم بزرگداشت مقام والای مادر در ساری برگزار شد و در این مراسم از 23 مادر نمونه مازندرانی قدردانی به عمل آمد.


 مازندنومه؛ سرویس اجتماعی، کلثوم فلاحی: روز چهارشنبه مراسم بزرگداشت مقام والای مادر به همت بنیاد بین المللی مادر و اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران در ساری برگزار شد. در این مراسم از 23 مادر نمونه مازندرانی قدردانی به عمل آمد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران که فرزند سردار شهید محمدحسن قاسمی طوسی است در سخنانی اظهار کرد: زمانی که خبر شهادت پدرم رسید، مادرم مرا در پناه خود گرفت و تا به امروز این سنگر را حفظ کرده است.

سمیه قاسمی طوسی افزود: مادرم سالیان سال، پایبند و وفادار به این عهد و پیمان است و با مشاهده این لحظات، غبطه می خورم آیا من هم می توانم قدردان زحمت های مادرم شوم.

وی که با بغضی ترکیده، سخنان خود را ادامه می داد، گفت: ای زن همیشه دوست داشتنی زندگی ام و ای کسی که در شب های سخت بمباران اهواز و در روزهای دوری پدر، که علیه منافقان و دشمنان بعثی می جنگید، به خوبی من را در چتر محبت خود گرفتی، تا ابد شرمنده محبتت هستم.


 
این مسئول خاطرنشان کرد: مادر جان خوب یادم است وقتی زمزمه شهادت پدرم رسید، نگهبان کوچکم شدی و من را در پناه خودت گرفتی به گونه ای که وجود پدرم را در لحظه لحظه زندگی ام احساس کردم.


 
قدردانی از 23 مادر مازندرانی

مدیرعامل بنیاد بین المللی مادر در سخنانی اظهار کرد: مادر شاهکار خلقت است و امروز از 23 مادر مازندرانی قدردانی کردیم و امیدواریم فرهنگ احترام به والدین به ویژه مادر در کشور نهادینه شود و این درس را به جوانان دهیم.

غلامرضا محمدی افزود: انتظار داریم رسانه ها در گسترش این فرهنگ، کمک کرده و اطلاع رسانی کنند چون اعتقاد ما بر این است اگر مادر متعالی داشته باشیم جهانی خوشبخت خواهیم داشت.


 
وی با اشاره به اینکه بنیاد بین المللی مادر در سال 93 در شیراز تشکیل شد، گفت: به پاس همه خدمات مادران این سرزمین این موسسه را شکل داریم و یکی از اهداف این بنیاد، تجلیل از مادران است.

این خیر تصریح کرد: تبیین نقش مادر و جایگاه مادر در بین جوانان یکی دیگر از اهداف این بنیاد است تا بتوانیم به ویژه مادران جوان را آموزش دهیم تا مسئولیت خطیر را به خوبی به مادران فردا، منتقل کنند.

محمدی با اشاره به اینکه سطح فعالیت های بنیاد بین المللی مادر از مهدکودک تا دانشگاه، است، ادامه داد: امیدواریم در آینده دانشگاه مادر تاسیس کنیم تا اهداف بنیاد مادر ونقش جایگاه مادر را بیشتر به جامعه ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه با پنج دانشگاه تفاهمنامه داریم، خاطرنشان کرد: 2 سال قبل همایش تبیین جایگاه زن و نقش مادر را در دانشگاه شیراز و سپس دانشگاه تهران برگزار کردیم و امسال 10 و 11 بهمن ماه این همایش در دانشگاه دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود و سال آینده دانشگاه شهید بهشتی و بعد دانشگاه تبری، میزبان این مراسم خواهند بود.

محمدی با اشاره به اینکه فعالیت های علمی بنیاد را ا به خاطر نسل جوان انجام می دهیم، اظهار کرد: امیدواریم مسئولانی که در زمینه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی، مسئولیتی بر عهده دارند به ما کمک کنند.

وی با بیان اینکه در هر استان حداکثر 14 مادر انتخاب می شود، افزود: در مازندران 23 مادر نمونه انتخاب و قدردانی کردیم و در نهایت از این جمع، یک نفر به عنوان مادر شایسته ایران معرفی می شود.

     ©2013 APG.ir