تعداد بازدید: 2677

توصیه به دیگران 1

شنبه 20 بهمن 1386-0:0

شورای نگهبان عادلانه رسیدگی کند-توکلی

دکتر احمد توکلی، با ارسال نامه‌ای خطاب به اعضاي شورای نگهبان، خواستار تلاش بیشتر شورای نگهبان در رسیدگی عادلانه به شکایت داوطلبان ردصلاحیت شده برای حضور در انتخابات آتی شد.

 


 متن کامل این نامه به شرح زیر است:

حضور محترم اعضاي ارجمند شوراي نگهبان سلام عليكم؛

از زحماتي كه براي حفاظت از حقوق قانوني نامزدها و نيز حق قانوني مردم براي داشتن مجلسي شايسته و متشكل از افراد ذيصلاح متحمل مي‌شويد سپاسگزارم.

در اين دوره كميت و كيفيت رد صلاحيت‌ها ابعاد خاصي يافته است كه نگراني دوستداران انقلاب اسلامي را برانگيخته است. به ويژه آنكه حفظ نفوذ و احترام شوراي نگهبان براي تداوم اسلاميت و جمهوريت نظام، هر دو، ضروري است. شكي نيست كه از شوراي نگهبان، چيزي جز نگهباني از مرزهاي قانون انتظاري نيست، مرزهايي كه ممكن است در مراحل ابتدايي، رسيدگي به صلاحيت داوطلبان، به دليل ضعف و ناتواني و يا طغيان تمايلات قبيله‌اي قومي يا سياسي شكسته شده باشد.

اين لطمه بايد با دقت و همت جبران شود. اين حكم قانون و عقل است. شواهد زيادي وجود دارد كه در اين دوره، كم تجربگي برخي مسئولان اجرايي، ثبت نام رايانه‌اي بدون آمادگي كافي و اعمال سلايق تنگ‌نظرانه باعث شده كه حق و آبروي افراد بسياري در معرض خطر قرار گيرد.

شما به خوبي مي‌دانيد كه در افكار عمومي عدم احراز به منزله درجه‌اي از بي‌صلاحيتي تلقي مي‌شود. آن وقت قطعاً راضي نخواهيد شد كه مثلاً در استاني با يك امضاء، به بهانه كمبود وقت 58 نفر با عدم احراز مواجه شوند و يا تنگ‌نظري سبب شود حتي برخي نمايندگان فعلي به دليل مخالفت قانوني با بعضي سياست‌ها يا عملكردهاي دولت محترم رد صلاحيت شوند. حكومت، چنانكه رسول مكرم فرمود، با كفر پايدار مي‌ماند ولي با ظلم نه.

يكي از نتايج تلخ اين وضعيت كاهش مشاركت مردم و تبعات سياسي نامطلوب داخلي و خارجي آن است. تبعات منفي اين نحوة برخورد، بر روحيه آزادگي ملت و افزايش خطر انحراف و دولت بر شما پوشيده نيست. با توجه به سوابق مي‌توان اميدوار بود كه با همت و صرف وقت و دقت شما فقهاي گرامي و حقوقدانان محترم حق‌هاي احتمالاً پايمال شده احيا شود و در عين حال مجلس از نفوذ عوامل ناصالح، فرصت‌طلب و رانت‌خوار مصون بماند. انتظار ما نيز همين است.

 بـا احترام

 احمد توكلي نماينده تهران، ري، شميرانات و اسلامشهر در مجلس شوراي اسلامي (alef)


  • شهروند سارویپاسخ به این دیدگاه 0 0
    يکشنبه 21 بهمن 1386-0:0


    با عرض سلام و احترام به همشهریان ساروی
    گرایش روزافزون طرفداران آقایان روزبهی ؛ سلیم بهرامی ؛ عشوری ؛ حسین زادگان ؛ روحی ؛ یوسف نژاد ؛ شجاعی ؛ صباغی ؛ دکتر علوی و ..... و خانمهای کاندیدا به آقای جعفرقربانپور کاندیدای فرهنگی شهرستان ساری ؛ کارشناس ارشد امور اجتماعی مجلس شورای اسلامی دوره ششم و مسئول دفتر نماینده ساری با توجه به شرایط ایجاد شده در آرایش انتخاباتی سار ی و سابقه درخشان علمی ؛ تخصصی ؛ فرهنگی و ورزشی ایشان که می تواند بعنوان یک همکار متخصص امور مجلس در کنار هریک از کاندیداهای برادر و خواهر دیگر با تفاهم و همدلی خاطره همکاری آقایان روزبهی و سلیم بهرامی نمایندگان دوره ششم را تکرار نماید و بدور از تنش و درگیری با دیگر نماینده برای رفاه و آبادی شهر و روستاهای ساری تلاش نمایند . با تشکر - شهروند ساروی


    ©2013 APG.ir