تعداد بازدید: 7702

توصیه به دیگران 1

يکشنبه 12 اسفند 1386-0:0

يک مازندراني رئيس شيلات کشور شد

گزارش خبري درباره معرفي وحيد زارع- شهردار اسبق ساري- به عنوان رئيس سازمان شيلات کشور.شعبانعلي نظامي معاون وزير جهاد كشاورزي و رئيس سازمان شيلات به علت نابسامانی وضعیت امور شیلات کشور برکنار شد.

روزنامه سرمايه روز ششم اسفندماه از قول يك مقام آگاه  در شيلات خبرداد: علت بركناري شعبانعلي نظامي رئيس سازمان بركنارشده را عملكرد بسيار ضعيف وي در مورد توقف صادرات ميگو به اتحاديه اروپا و ارايه آمارهاي نادرست از سوي اين سازمان در مورد خاويار، توليد و صادرات ميگو اعلام كرد.

fardanews نوشت: این در حالی است که این مسئول برکنارشده قبلا طی اظهارنظری گفته بود: اگر اختيارات بدهند تاسال ديگر مشكلات صنعت ميگو راحل مي كنم!

وی همچنین گفته بود: به هركسي ثابت كند درصنعت ميگو كوتاهي كرديم جايزه مي دهم.

نظامی مشكلات صنعت ميگو را در بانك ها و سازمان هاي ديگر اعلام کرده بود.

این در حالی است که برخلاف اظهارات وزير جهاد كشاورزي مبنی بر حل مشكل صادرات ميگو به اتحاديه اروپا، مديرعامل اتحاديه تعاوني هاي تكثير، پرورش و صادرات آبزيان ايران ضمن تاكيد بر حل نشدن مشكل صادرات ميگوي پرورشي ايران به اتحاديه اروپا اعلام کرده بود: «ايران بازار ميگوي اتحاديه اروپا را از دست داد.»

گفتنی است از سال 71 تاكنون بيش از 700 ميليارد تومان در صنعت ميگوي كشور سرمايه گذاري شده است كه با از بين رفتن بازار صادراتي اتحاديه اروپا طي سال هاي 85 و 86 اين سرمايه گذاري ها بدون بازده باقي مانده اند.

همچنین90 درصد ميگوي پرورش ايران به اتحاديه اروپا صادر مي شد، كه اكنون با قطع صادرات ميگوي ايران به اتحاديه اروپا تنها 10 درصد ميگوي ايران به كشورهاي امارات، مصر، بحرين و اردن فرستاده مي شود.


اما در روز هفت اسفندماه، وحيد زارع-شهردار اسبق ساري- با حكم وزير جهاد كشاورزي رييس جديد سازمان شيلات شد.
mojnews نوشت:محمدرضا اسكندري -وزير جهاد كشاورزي-درمراسم معارفه زارع گفت: عملكرد توليد در واحد سطح آبزيان در بخش ماهيان سردآبي و گرمابي و ميگو در مقايسه با كشورهاي ديگر در سطح پاييني قرار دارد.
اسكندري خاطرنشان كرد: براي ارزيابي هر سازمان لازم است ابتدا و انتهاي هر فعاليتي مشخص و عملياتي گردد و در صورت تحقق اين امر شاهد موفقيت آن سازمان و تحقق اهداف نظام خواهيم بود.


وي افزود: در حاضر ميزان توليدات آبزيان در حدود 600 هزار تن مي باشد كه در صورت افزايش بيش از يك ميليون تني آبزيان در طي 2ـ1 سال آينده مي توان مردم را به مصرف آبزيان ترغيب نمود.


وحيد زارع رييس جديد سازمان شيلات ايران نيز در اين مراسم گفت: فعاليتهاي انجام شده در شيلات تا امروز نقطه آغاز و سكوي پرتابي براي ما خواهد بود.


وي با بيان اينكه اقدامات انجام شده با انتظارات مورد نظر وزير جهاد كشاورزي فاصله محسوسي وجود دارد، افزود: اين فعاليتها مرهون تلاشهاي بي شائبه مديران، كارشناسان و متخصصين شيلات بوده كه اميدوارم با اراده و عزم جدي تمامي جهادگران عرصه شيلات، انتظارات وزير جهاد كشاورزي را در بخش شيلات مرتفع سازيم.


وي افزود: جهادي كار كردن، علمي كار كردن و تعيين مقياسهاي اندازه گيري در فعاليتهاي شيلاتي و نيز بهره مندي از نظرات خالصانه نماينده محترم ولي فقيه در شيلات ايران سرلوحه برنامه هاي من خواهد بود.


وي در پايان افزود: در آينده اي نزديك برنامه هاي خود را در خصوص شيلات را اعلام خواهم نمود.

 وحيد زارع فارغ التحصيل رشته عمران – آب از دانشگاه صنعتي اميركبير تهران و عهده دار مسئوليتهايي اجرايي نظير شهردار مناطق 4 و 8 تهران، شهردار ساري، رئيس ستاد مديريت بحران، مديرعامل و عضو هيئت مديره چندين شركت بنياد مسكن انقلاب اسلامي و مدير عامل چندين شركت وابسته به صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران بوده است.


 • حمزه رستم پور کاکرودیپاسخ به این دیدگاه 9 2
  چهارشنبه 24 دی 1399-20:55

  ... شیلات را خراب و نابود کرد

  • سعیدی رادپاسخ به این دیدگاه 4 1
   چهارشنبه 23 فروردين 1391-0:0

   واقعا از دکتر نظامی دلسوز تر وپرکار تر هم وجود دارد?
   ایا واقعا این انتصاب اجباری نبود?امیدوارم جواب این مساله بزودی بر همگان روشن شود!

   • فرزاد سلمانیان پاسخ به این دیدگاه 1 3
    شنبه 24 دی 1390-0:0

    با آرزوی موفقیت دوست دوران کودکی
    rezasalmanian@yahoo.com

    • چهارشنبه 8 تير 1390-0:0

     مهندس زارع مدیری دلسوز وفداکار وبرای کسانی که با ایشان همکاری نموده اند دوست و برادری مهربان است امیدوارم در هر سمت و مقامی که باشد موفق بوده و از آزمونهای پیش روسر بلند بیرون آید

     • سه شنبه 19 آذر 1387-0:0

      موفق باشند انشا الله

      • هواداران دلاور بزرگ نيا پاسخ به این دیدگاه 0 0
       سه شنبه 14 اسفند 1386-0:0

       (همراه شو عزيز )فيلمي مستند درباره دلاور بزرگ نيا www.delavar.org

       • دوشنبه 13 اسفند 1386-0:0

        برای آقای زارع آرزوی موفقیت میکنم و امیدوارم در پست نیز همچون گذشته موفق و پیروز باشه ایشان را از ابتدای آغاز بکار کارمندی اش میشناسم جوانی پر شور و پر کار بود ایشان متخصص و متعهد و در بهترین دانشگاه درس خواند در سفر مقام معظم رهبری بعنوان مسئول پیگیری پروژه های سفر رهبری در استان شده شور شعف ناشی از کار و تلاش برای جذب اعتبار و عمران بر هیچکس پوشیده نیست


        ©2013 APG.ir