تعداد بازدید: 2456

توصیه به دیگران 2

يکشنبه 9 بهمن 1390-14:14

شرف الدين:خانواده ها در زمینه استفاده از ماهواره مشکل دارند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: برنامه ها و سیاست های ما باید در راستای زمینه سازی برای ظهور امام زمان باشد/نباید برنامه های ما جنبه نمادین و شعاری داشته باشد/آمار طلاق  نسبت به 9 ماهه سال گذشته از 6 درصد رشد به 4 درصد تقلیل یافته است.


مازندنومه،اعظم کردان: مسئول کمیته بانوان و مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در نشست خبری با اشاره به پیشرفت های علمی ایران تصریح کرد: رشد علمی و فرهنگی مردم ایران به ویژه زنان به هیچ وجه قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست،به همین دلیل پیروزی انقلاب اسلامی نقطه عطف اتصال ما شیعیان به حکومت عدل جهانی امام زمان(عج) است و برنامه ها و سیاست های ما باید در راستای زمینه سازی برای ظهور آقا امام زمان باشد.

 شرف الدین با تاکید بر اینکه نباید برنامه های ما جنبه نمادین و شعاری داشته باشد، تصریح کرد: سیاست های ما باید طوری باشد که بر افکار مردم تاثیرگذار باشد.

 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در ادامه سخنانش، برپایی همایش عفاف و حجاب ، زن و مطالعه و خانواده، نقش زن در باروری فرهنگی جامعه را از جمله برنامه های ایام دهه فجر دانست و خاطرنشان ساخت: طرح ملی مطلع مهر با هدف آموزش مهارت های زندگی ویژه زوجین جوان از هفته گذشته همزمان در 8 استان کشور از جمله مازندران با حضور 40 زوج از دستگاههای دولتی برگزار شد.

 وی ادامه داد: این طرح مختص زوجینی است که تا 5 سال از ازدواج شان گذشته باشد و این دوره ها در زمینه پزشکی-روان پزشکی و احکام به مدت 4 هفته در 8 ساعت برگزار می شود.

 به گزارش مازندنومه،شرف الدین به برگزاری طرح مودت در راستای آموزش مهارت های زندگی به زنان خانه دار اشاره و تصریح کرد: طی 4 سال از اجرای این طرح 80 هزار زن خانه دار آموزش های لازم را طی کرند و امسال نیز پیش بینی کردیم برای30 هزار بانوی خانه دار در قالب 600 کلاس آین اموزش ها را به اجرا در آوریم.

وی خاطرنشان ساخت: در سال آینده نیز این طرح در شاخص های دانش آموزی، دانشجویی و کارکنان دولت و سربازان برگزار خواهد شد.

 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با بیان اینکه پرداخت تسهیلات ویژه بانوان در بخش مشاغل خانگی یکی از طرحهای مهم ما به شمار می رود، افزود: دفتر امور بانوان با همکاری بنیاد تعاون و توسعه کارآفرینی و نیز صندوق مهر امام رضا تاکنون به 223 نفر از بانوان در سطح استان این تسهیلات را با اعتبار بیش از 600 میلیون تومان پرداخت کرده است.

 شرف الدین ضمن اشاره به اینکه این تسهیلات از 2 تا 5 میلیون تومان متغیر است،بیان داشت: زنان سرپرست خانوار،خودسرپرست و بد سرپرست، فارغ التحصیلان بیکار جویای کار و نیز کسانی که در سامانه مشاغل خانگی وزارت تعاون ثبت نام کردند در اولویت دریافت این نوع تسهیلات قرار دارند.

 مسئول کمیته بانوان ادامه داد: با توجه به استقبال گسترده بانوان از این طرح، تقاضای افزایش اعتبارات استانی را در این زمینه دادیم که تا سقف یک میلیارد تومان آن مورد موافقت قرار گرفت.

 وی از کاهش 2 درصدی رشد طلاق در استان خبر داد و گفت: این رقم نسبت به 9 ماهه سال گذشته از 6 درصد رشد به 4 درصد تقلیل یافته است.

 شرف الدین به تالیف کتاب آیین زندگی متعالی در راستای آموزش های مهارت زندگی توسط هیاتهای پژوهشی اشاره کرد و افزود: یکی از مشکلاتی که در زمینه آموزش مهارتهای زندگی وجود داشته عدم تناسب برخی از محتویات آن با فرهنگ ما بوده که درهمین راستا کتاب مذکور مطابق با فرهنگ و سنت دینی ما تالیف شده است.

 وی در پایان سخنانش خیانت همسران به یکدیگر و عدم پذیرش ازدواج توسط دختران جوان را از عوامل مخرب برخی از برنامه های ارایه شده توسط ماهواره عنوان و تاکید کرد: خانواده ها در زمینه استفاده صحیح از این ابزار با مشکل مواجه اند.


 • غلط اندازپاسخ به این دیدگاه 0 0
  يکشنبه 9 بهمن 1390-0:0

  غلط اندازی کردن به جماعت نسوان فوق العاده کار مشکلی است و تبعاتی هم به همراه دارد که مستوجب نفرین می شود. من غلط انداز که همیشه با احتیاط به این قشر نگاه می کنم و سعی وافر دارم که افکار مردسالارانه خویش را به شدت کتمان کرده و اصلاً به روی خود نیاورم اعتراف می کنم موجودی ترسو و زبون هستم.
  اما اینجا رو دیگه کاری به جنسیت و لطافت و زمختی آن ندارم بلکه این خانم شرف الدین حرفی رو زد که چاره ای جز غلط اندازی ندارم.
  ایشان فرمودند و صد البته خیلی هم زیبا و لطیف فرمودند (لطفاً به اصل مطلب توجه فرمائید):
  وی در پایان سخنانش خیانت همسران به یکدیگر و عدم پذیرش ازدواج توسط دختران جوان را از عوامل مخرب برخی از برنامه های ارایه شده توسط ماهواره عنوان و تاکید کرد: خانواده ها در زمینه استفاده صحیح از این ابزار با مشکل مواجه اند.
  بله نکته همین جا است که ایشان به عنوان دلسوز خانواده های مذهبی و مومن مازندران می خواهند در مورد استفاده صحیح از ماهواره خانواده ها را آموزش بدهند.
  غلط انداز تا اینجا همش با نصب ماهواره مخالفت کرده بود و آن را نفوذ فرهنگی و شبیخون فرهنگی غرب به جمهوری اسلامی می دانست ولی ظاهراً خانم شرف ال دین عقیده دارند که با آموزش می توان خوب از آن استفاده کرد.
  یعنی مثلاً باید تمام این فارسی وان و بی بی سی و وی او ای را ببینند ولی تحت تاثیر آنها واقع نشوند.
  باشه خانم شرف الدین من هم به همه توصیه می کنم که مخالفت های غلط انداز را نادیده بگیرند و با خیال راحت و با شور و شوق تمام به دیدن این ابزار ماهواره ای بپردازند و تازه حتی اینترنت را هم می توانند هر جایی را که دوست داشتند نگاه بکنند ولی با اجازه و تحت آموزش های ویژه خانم شرف الدین.
  فردا روزی است که برای غلط انداز حکم انفصال از خدمات دولتی صادر می شود و در انتخابات مجلس و رئیس جمهوری هم به جرم تبلیغ رویت ماهواره و اقدام بالفعل به نصب ماهواره و عدم التزام عملی به خیلی از چیزها عدم احراز صلاحیت برایش صادر می شود ولی خانم شرف الدین حقش است که به عنوان نماینده مجلس و حتی به عنوان معاون اول و دوم و سوم و چهارم و ... چهلم ریاست جمهوری در استان مازندران یکه تازی کرده و دختران را برای نحوه استفاده از ابزارهایی نظیر ماهواره و اینترنت آموزش خواهند داد.


  ©2013 APG.ir