تعداد بازدید: 3202

توصیه به دیگران 1

جمعه 19 اسفند 1390-12:22

انتصاب شما مایع مسرت است!

در یکی از پارچه نوشته های تبریک پیروزی مقداد نجف نژاد، که با امضای اصناف بابلسر است،آمده:.."انتخاب مجدد شما مایع دلگرمی است"؛که البته بعد از نصب پارچه مجبور شدند روی کلمه مایع رنگ سفید بپاشند و بنویسند:مایه!/در پارچه نوشته دوم هم به جای تبریک "انتخاب" نجف نژاد نوشتند: "انتصاب".


مازندنومه:چاپ و انتشار مطلب و آگهی های مختلف با اشتباهات املایی و نگارشی،هر چند باعث مسرت و نشاندن لبخند می شود،در واقع از کم سوادی و ناتوانی در حوزه زبان و ادبیان فارسی نشان دارد.

به این نمونه های واقعی توجه کنید:

-دیوار نوشته:رهپویان دانشگاه،با استادید مجرب

-پارچه نوشته:روز قدس،روز حیاط اسلام است!

-آگهی:به یک فروشنده خانم،ترجیحا" آقا جهت همکاری در فروشگاه کفش نیازمندیم!

-پارچه نوشته:سالروز شهاد امام صادق(ع) را به عموم مسلمین جهان تبریک می گوییم!

-بنر:جشن میلاد با حضور حجت السلام فاظلیان!

نمونه هایی از این دست غلط های املایی و نگارشی را چندی پیش در پوستر پرنقش و نگار جشنواره ای هنری در استان خودمان نیز شاهد بودیم!

اما تازه ترین مورد،نصب دو پارچه نوشته با اغلاط املایی در شهر بابلسر است که جمعی از شهروندان به خاطر پیروزی مقداد نجف نژاد در انتخابات اخیر به او تبریک گفته اند.

در یکی از این پارچه نوشته ها که با امضای اصناف بابلسر است،آمده:.."انتخاب مجدد شما مایع دلگرمی است"؛که البته بعد از نصب پارچه مجبور شدند روی کلمه مایع رنگ سفید بپاشند و بنویسند:مایه!

در پارچه نوشته دوم هم به جای تبریک "انتخاب" نجف نژاد نوشتند: "انتصاب" که مجبور شدند این یکی را هم دوباره اصلاح کنند!

به گزارش مازندنومه،در انتخابات پرحاشیه بابلسر و فریدون کنار مقداد نجف نژاد با 1183 رای بیشتر نفر اول شد که بروز برخی شائبه های تخلف،باعث پیگیری و شکایت ولی الله نانواکناری شده است.


گفته می شود مغازه ها و خودروهای فریدونکنار هنوز عکس های نانواکناری را در نیاورده اند و منتظر پیگیری شکایت هستند.رفت و آمد در دفتر سردار هم همچنان بالاست.


 • دوشنبه 22 اسفند 1390-0:0

  این افاضات خیلی به سواد دکی جون نزدیک است

  • يکشنبه 21 اسفند 1390-0:0

   در هر حال خدا وند قبول کند

   • يکشنبه 21 اسفند 1390-0:0

    درود بر سردار نانواکناری / مقداد با تقلب پیروز شد ولی شورای نگهبان حق مردم فریدونکنار مارو پس میده انشاالله / تا اون لحظه ما منتظر هستیم

    • وضعیت انتخابات فریدونکنار چی شد؟پاسخ به این دیدگاه 0 0
     شنبه 20 اسفند 1390-0:0


     با سلام از وضعیت انتخابات فریدونکنار لطفا مطلب بگذارید که شورای نگهبان که امین و نگهبان آرای مردم هست چه کرده است ؟ چرا با لباس مبدل میان مردم نمی روند خبر تهیه نمی کنند تا حق ضعفا به ضعفا برگردد. اگه ترورشخصیتی رخ می داد تحقیق گسترده نمی شد؟ اینبار ترور بی اعتمادی و... رخ داده که بدتر از شخصیتی هست ترور یک نفر مهم تر است یا ترور عقاید ، افکار و نظر جمعی که قریب به 50000هزار نفری(پنجاه هزار نفری). لطفا این سئوال را با تیتر بزرگ در روزنامه و فضای مجازی بگذارید تا ببینند و پاسخ بگویند؟ من نمی گویم حق با نانواکناری هست یا نجف نژاد/ لااقل اذهان عمومی را دراین سردرگمی نجات دهید. والسلام (عاشق و دلداده ی ولایت عزیز)

     • سوادکوهیپاسخ به این دیدگاه 0 0
      جمعه 19 اسفند 1390-0:0

      وقتی میدان سیاست ازنخبگان تعمدا"خالی می شودودرعوض آدمهایی که سالهای دور ازدرس وحساب وکتابندوکمتربااین مقولات ومقومات سروکاردارند برای جامعه تعین تکلیف می کنندوبقول معروف مصیبت آنقدرعظیم می شودکه مرده شورهم گریه اش می گیردآخروعاقبت هم همینه!!زیادتعجب نکنید!!!درجامعه ایی که بی سوادهاوضع شان آنقدرخوب شدکه اساتیددانشگاه مستاجرنشین آنهایند!!؟وپول دردستان کم سوادهامیزان ارزش شودبایدهمین شود!!!!مگرقرآن نفرمودآیاآنهاکه می دانندباآنانی که نمی دانندبرابرند؟ظاهرا"بعضی ها؟؟؟؟درصددندکه بگویندکه آنهاکه نمی دانندجلوترند!!ودراین شرایط بایدهمین شود....

      • جمعه 19 اسفند 1390-0:0

       اشتباهی نشده،واقعا انتصاب بوده و نه انتخاب!!

       • جمعه 19 اسفند 1390-0:0

        عجب اشتباه تامل برانگیزی
        ((انتصاب))
        ما همچنان منتظر رای قانونیم

        • جمعه 19 اسفند 1390-0:0

         سواد داشتند که تخلف نمیکردند،مردانه رقابت میکردند

         • جمعه 19 اسفند 1390-0:0

          شما اصلا با مردم بابلسر مشكل جدي داريد زيرا همش دنبال نخود سياه ميگرديد برايتان واقعا متاسفم با اين فرهنگتان

          • جمعه 19 اسفند 1390-0:0

           این ناتوانی در حوزه ادبیات را نشان میدهد یا نگاه مردم را در سیاست؟؟


           ©2013 APG.ir