تعداد بازدید: 3337

توصیه به دیگران 1

جمعه 25 اسفند 1391-14:46

هاشمی:مازندران استان-شهر است

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت:مازندران یک استان-شهر است،با استان-شهر شدن می توانیم سهم بری لازم را از اعتبارات کلان شهرها داشته باشیم/- عملکرد شهرداری ها هر چقدر در کمیسیون ماده صد بیشتر باشد،نمره منفی بیشتری می گیرند/ یک ریال از اعتبارات کلان شهرها استفاده نمی کنیم.


مازندنومه:ششمین همایش شهرداران استان مازندران به میزبانی شهرداری ساری در محل سالن همایش های هتل سالاردره ساری برگزار شد.

در این همایش آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران،طاهایی استاندار،هاشمی معاون عمرانی استانداری ، واحدی فرماندار ساری و اعضای شورای اسلامی شهر ساری و شهرداران استان مازندران حضور داشتند.

استاندار مازندران در این همایش گفت:متاسفانه شهرداران و شوراهاي شهر در انجام برخي اعمال در شهر از مقررات عدول مي كنند كه نتيجه آن نابساماني در ساخت و سازها خواهد شد.

وي افزود:متاسفانه در برخي شهرهاي استان عليرغم تذكرات متوالي، حواشي شهرها بسيار زشت و ناهمگون شده كه شهرداران در اين زمينه شديدا مقصر هستند.

طاهایی گفت: فقط 15 درصد اعتبارات عمراني مازندران در سالجاري محقق شده است.

همکار ما محمد تیموری-سردبیر هفته نامه های کایر و زرخیز-گزیده ای از اظهارت عیسی هاشمی-معاون عمرانی استاندار مازندران- را که در این مراسم بیان شد،برای ما ارسال کرده است.

*

- این همایش هر 2ماه یک بار برگزار می شود و طی آن ضمن بررسی فعالیت ها و عملکرد شهرداری های استان ،از نظرات صاحب نظران و مسئولان استانی نیز بهره مند خواهیم شد .

- برای توسعه شهرها و رفع مشکلات مالی شهرداری ها باید به فکر ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری ها باشیم.

- هزینه جرائم را باید آن قدر بالا ببریم که کسی جرات نکند تخلف کند.

- عملکرد شهرداری ها هر چقدر در کمیسیون ماده صد بیشتر باشد،نمره منفی بیشتری می گیرند.

- مازندران یک استان-شهر است،با استان،شهر شدن می توانیم سهم بری لازم را از اعتبارات کلان شهرها داشته باشیم.

- ما یک ریال از اعتبارات کلان شهرها استفاده نمی کنیم.کل بودجه 57 شهر استان مازندران 350 میلیارد تومان است  در حالی که اعتبارات کلان شهرها حداقل ده هزار میلیارد تومان است.

- هیچ شهرداری حق ندارد بدون رعایت نظر نظام مهندسی، پروانه پایان کار برای ساختمان سازی صادر کند.

- شهرداران تفکیک زباله را از مبدا جدی بگیرند.سازمان پسماند شهرداری ساری در این زمینه می تواند الگوی خوبی برای سایر شهرداری های استان باشد.در ساری با اجرای طرح تفکیک زباله 20 تن از حجم زباله ها کم شده است.

- سه سال پیش مصوبه داشتیم که شهرداران ورودی و خروجی شهرها را زیبا کنند که متاسفانه اقدامات شایسته ای هنوز انجام نشده است.

- باید از آقای عبوری به عنوان شهردار ساری تجلیل ویژه کنم چرا که در مدتی کوتاه دست به کارهای بزرگی زد . دفن زباله زخم کهنه این شهر بود که با همت استاندار محترم و شهردار به زودی این زخم التیام خواهد یافت.

- واقعا از مهندس حجازی هم تشکر می کنم که اقدامات خوبی را برای توسعه و عمران شهر ساری انجام داد.


 • شنبه 26 اسفند 1391-0:0

  نقد ناقلا به هاشمی

  هاشمی: این همایش هر 2ماه یک بار برگزار می شود و طی آن ضمن بررسی فعالیت ها و عملکرد شهرداری های استان ،از نظرات صاحب نظران و مسئولان استانی نیز بهره مند خواهیم شد .

  ناقلا: به همین دلیل ناقلا به عنوان صاحب نظر ولی صدالبته بی مسئولیت با اجازه بزرگترها شما را نقد می کند.

  هاشمی : برای توسعه شهرها و رفع مشکلات مالی شهرداری ها باید به فکر ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری ها باشیم.

  ناقلا: حضرتعالی هشت سال است که دارید برای همن مسئله فکر می کنید تاکنون کدام درآمد برای کدام شهرداری با فکر شما ایجاد شد؟ چرا در موضوع بدهی فروشگاه رفاه ... مانع درآمد 12 میایارد تومانی شهرداری شدید؟

  هاشمی:- هزینه جرائم را باید آن قدر بالا ببریم که کسی جرات نکند تخلف کند.

  ناقلا: اگر می خواهید مردم تخلف نکنند، اول باید جلوی تخلف مسئولان را بگیرید. ...  هاشمی:- عملکرد شهرداری ها هر چقدر در کمیسیون ماده صد بیشتر باشد،نمره منفی بیشتری می گیرند.

  ناقلا: مهم نمره منفی نیست بلکه مهم پولی است که نصیب شهرداری می شود و در تامین بودجه سالانه مهمترین بخش بودجه شهرداری را تشکیل می شود. راستی جناب هاشمی اصلاً معنی پارادوکس را می دانید؟ آیا احساس نمی کنید بین جستجو کردن برای راههای افزایش درآمد شهرداری ها (بخوانید سرکیسه کردن بیشتر مردم) با کاهش درآمد شهرداری ها از طریق ماده صد پارادوکس وجود دارد و فقط یکی از این دو می تواند در صحنه عمل کار کند؟

  هاشمی- مازندران یک استان-شهر است،با استان،شهر شدن می توانیم سهم بری لازم را از اعتبارات کلان شهرها داشته باشیم.

  ناقلا: آقای هاشمی آیا این تعبیر من درآوردی نیست؟ تعبیر استان شهر جایی در تقسیمات کشوری ندارد و الکی آن پروژه معروف کلانشهر بابل خود را در این قالب نریز و به خورد مردم نده... ناقلا آرزو دارد شما و تیم استانداری در کسب اعتبار برای استان موفق باشید.

  هاشمی:- ما یک ریال از اعتبارات کلان شهرها استفاده نمی کنیم.کل بودجه 57 شهر استان مازندران 350 میلیارد تومان است در حالی که اعتبارات کلان شهرها حداقل ده هزار میلیارد تومان است.

  ناقلا: نگو که دهانم آب افتاده است. وای چی می شد اگر کلانشهر بابل را تصویب می کردید و آنوقت ساری و سایر شهرها چهار نعل هم می دویدند به گرد بابل هم نمی رسیدند و خود بخود این خدمت بزرگ را به بابل شهر مورد عشقتان می فرمودید که به راحتی آب خوردن مرکزیت استان را از ساری بقاپد... اگر کلان شهر بابل نشد حالا در تشکیل کلانشهر مازندران آنها را یاری بفرما. بنده خدا واقعا فکر می کنید که با این قوانین تقسیمات کشوری این مطلب شدنی باشد یا اینکه آنقدر بی قانونی و گریز از قانون دیدید که واقعاً اعتقاد دارید در این دولت «مقررات، بی مقررات».

  هاشمی: - هیچ شهرداری حق ندارد بدون رعایت نظر نظام مهندسی، پروانه پایان کار برای ساختمان سازی صادر کند.

  ناقلا: چشم جناب آقای هاشمی. حالا اگر شهرداری این کار را کرد چکار می کنید؟ آیا شهرداری را می توانید مشمول ماده صد بکنید؟ آیا شهردار را معلق می کنید؟ آیا به شهردار تشر می زنید و می فرمایید شهردار عزیز دلبند شما آدم بدی هستید و اصلاً کار خوبی نکردید که اینجوری حرف ما را سنگ روی یخ کردید و علناً نظام مهندسی را دور زدید. البته برای مردم یک خرج اضافه هم دارید می تراشید که یک حق استعلام هم به نظام مهندسی بپردازند. واقعاً به این می گویند نبوغ که باید در گران تر کردن هزینه های ساخت اهتمام جدی به خرج داده شود.

  هاشمی: - شهرداران تفکیک زباله را از مبدا جدی بگیرند.سازمان پسماند شهرداری ساری در این زمینه می تواند الگوی خوبی برای سایر شهرداری های استان باشد.در ساری با اجرای طرح تفکیک زباله 20 تن از حجم زباله ها کم شده است.

  ناقلا: خوش به حال ساروی های مطیع و با فرهنگ که بنا به فرمان آقای هاشمی و تبعیت شهردار مرکز استان از ایشان و اهتمام همه کارکنان خرد و درشت شهرداری ساری و سازمان فخیمه پسماند شهرداری با تفکیک زباله ها 20 تن از حجم زباله کاسته شد و این یعنی علاوه بر درآمدزایی از طریق 20 تن مواد ارزشمند به ازای تنی یک میلیون تومان که می شود 20 میلیون تومان، به دلیل عدم پرداخت هزینه حمل برای آنها به ازای تنی همان یک میلیون تومان مبلغ 20 میلیون تومان ذخیره شده و علاوه بر این 40 میلیون تومان که در قبل از سال 84 خیلی پول بود و الآن به خاطر بی ارزش شدن پول ملی پیش بچه هم بگذارید قهر می کند، در الگو سازی برای سایر شهرها مناسب است و حسابش را بکنید روزی 40 میلیون تومان می شود ماهی یک میلیارد و دویست هزار تومان و سالی 14میلیارد و 400 میلیون تومان که نزدیک به یک ششم بودجه شهرداری را تشکیل می دهد. البته این اعداد خیالی و وهمی است و گواهینامه ای برای این درآمد صادر نشده است.

  هاشمی: - سه سال پیش مصوبه داشتیم که شهرداران ورودی و خروجی شهرها را زیبا کنند که متاسفانه اقدامات شایسته ای هنوز انجام نشده است.

  ناقلا: عزیز دل ناقلا مگه با مصوبه می توان ورودی و خروجی جایی را زیبا کرد؟ خود دولت فخیمه چند تا مصوبه رنگارنگ در سفرهای استانی داشت و با این مصوبات کجای استان را زیبا کرد؟ اصلاً‌وقتی از سفر به تهران می رسیدند یادشان می رفت که مصوباتی داشتند و پای آنها را امضاء کردند و همه وزرا با هم میثاق بستند که آنها را اجرایی کنند ولی نشد دیگه. نمونه بارزش همین مرکز فرهنگی مرحوم کردان توی همین مرکز استان مگه مصوبه نشد که برای دولت این بزرگترین افتخار است که این پروژه را به نام کردان نامگذاری کند و به صورت فوس ماژور (فوری و فوتی) آن را به اتمام برساند تا برگ زرین افتخاری برای دولت باشد ولی چه شد؟

  هاشمی: - باید از آقای عبوری به عنوان شهردار ساری تجلیل ویژه کنم چرا که در مدتی کوتاه دست به کارهای بزرگی زد . دفن زباله زخم کهنه این شهر بود که با همت استاندار محترم و شهردار به زودی این زخم التیام خواهد یافت.

  ناقلا: به خاطر انتصاب التیام زخم کهنه زباله به استاندار در صورتی که این یک پوئن برای استاندار بیاورد، 4 سال آینده را هم به عنوان معاون استاندار باقی خواهید بود... شهردار جوان ساری برخلاف اعضاإ شورای شهر این شهر به خاطر این تائیدی که فرمودید نمک شناسی کرده و اصلاً می فرمایند چه طاسی و چه پلاسی...  هاشمی: - واقعا از مهندس حجازی هم تشکر می کنم که اقدامات خوبی را برای توسعه و عمران شهر ساری انجام داد.

  ناقلا: از طرف مهندس حجازی... از شما تشکر می شود که اقدامات خوبی برای توسعه و عمران شهر ساری انجام نداده اید و با طرح کلانشهر بابل دل ساروی ها را به درد ...  شخص ناقلا قبلاً به خاطر شوخی های بی مزه ای که با شما کرده است معذرت می خواهد و سال نو را به شما و خانواده تبریک گفته و برای همه آرزوی خیر دارد.

  • کلانشهر بابلپاسخ به این دیدگاه 1 0
   شنبه 26 اسفند 1391-0:0

   باید بودجه ها و اعتباراتی بیشتر رای شهر های بزرگ استان در نظر گرفته شود . شهر های بزرگ در هر استان شناسنامه های آن استانند .

   • شنبه 26 اسفند 1391-0:0

    يادم نمي رود فرماندار ساري گفته بود اگر قسمتي از قوانين مديريت محلي اجرا شود مدينه فاضله مي شود.

    • شنبه 26 اسفند 1391-0:0

     ضعف برخورد و نظارت بزرگان قوم هست كه شهرداري ها و شوراها اين گونه اند. چه كسي بايد جوابگو باشد؟

     • شنبه 26 اسفند 1391-0:0

      ببينيم اين شعارها چه وقت عملي خواهد شد؟

      • شنبه 26 اسفند 1391-0:0

       نميدانم مسعولين هر وقت ازعبوري تشكر ميكنند يه تشكري از حجازي ميكنند براي مسعول فوق موقع حجازي مشاورپل خزر آها كي بود پسر...اي بابا چه نون قرض دادني


       ©2013 APG.ir