تعداد بازدید: 3832

توصیه به دیگران 20

پنجشنبه 29 فروردين 1392-12:21

انتقادهای آیت الله/هر دولتی که سرکار بیاید باید چاله های این دولت را پر کند

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام:کاندیدا شدنم را در انتخابات به تقدیر الهی واگذار کرده ام و هر چه تقدیر باشد،من تسلیمم،افزود:تابع شرایط و مسایلی هستم که پیش می آید و من خودم را برای هر حالتی آماده کرده ام.(گزارش دیدار جمعی از مردم مازندران با آیت الله هاشمی رفسنجانی؛تهران:28 فروردین 1392)


مازندنومه،سردبیر:عصر چهارشنبه حدود 100 نفر از فعالان اقتصادی و فرهنگی و رسانه ای مازندران با آیت الله هاشمی رفسنجانی-رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام-دیدار کردند.

این دیدار که در دفتر مجمع تشخیص مصلحت برگزار شد ابتدا تعدادی از فعالان اقتصادی و فرهنگی استان به شرح نظرات خود پرداختند و در ادامه هاشمی رفسنجانی،دیدگاه های خود را بیان داشت.

نکته قابل توجه دیدار این بود که بیشتر کسانی بود که پشت تریبون قرار گرفتند با هیجان تمام از رییس مجمع تشخیص خواستند وارد کارزار انتخاباتی شود.

مجری برنامه نیز با اشاره به این که "بدخواهان بدانند هاشمی زنده است،چون نهضت زنده است،شعری خواند که این گونه تمام شد:"پیراهنی از ابر به تن کن و بیا!"

*فرازهای مهم اظهارات هاشمی در این دیدار

-کاندیدا شدنم را در انتخابات به تقدیر الهی واگذار کرده ام و هر چه تقدیر باشد،من تسلیم ام.تابع شرایط و مسایلی هستم که پیش می آید و من خودم را برای هر حالتی آماده کرده ام.

-دنبال مقصر نمی گردیم،اما کار به جایی رسیده که مردم از هیچ بخشی رضایت ندارند.

-: واقعیت این است که وضعیت خیلی بد است و با کارهایی که این سال ها انجام شد،حتی عقاید بچه های ما هم مورد تردید قرار گرفت و نسل سومی ها مسئله دار شدند.

-الان ده ها کانال رادیویی و تلویزیونی داریم،کلی واعظ و عالم داریم اما نتوانستیم عقاید مردم را بهتر کنیم.

-نیاز نیست مثل کمیته امداد به مردم یارانه بدهیم.

-هر دولتی که سرکار بیاید 3-2 سالی باید صرف کند تا چاله های این دولت را پر کند.حقوقی از مردم ایران ضایع شده که به آسانی جبران نمی شود.

-اگر تحریم ها رفع شود،راه باز می شود،اما آن ها ما را گیر انداخته اند و 8-7 تا قطع نامه گرفتیم.

-مردم در انتخابات قیم نمی خواهند و خودشان می فهمند و مطلعند،بگذارید مردم خودشان انتخاب کنند و شما فقط امنیت انتخابات را برقرار کنید.چرا که همیشه فکر جمعی و عمومی از فکر فردی بهتر است.

*انتظار بود سرمایه گذاری ها بیشتر باشد

نخستین کسی که پشت تریبون رفت،دوست قدیمی و هم بند سال های زندان علی اکبر هاشمی رفسنجانی یعنی دکتر سیف الرضا شهابی بود.

این تحلیل گر مسایل سیاسی به معرفی کلی حاضران پرداخت و گفت:مهمانان این نشست،قشرهای مختلف مردم مازندران از جمله:صنعت گران،تولید کننده ها،کشاورزان وکارگران،خانواده شهدا،دانشگاهیان و اهالی رسانه هستند.

شهابی در ادامه به نقش تاریخی مازندران در ادوار مختلف اشاره کرد و گفت:در نهضت مشروطه یکی از مبارزان برجسته نهضت،شیخ عبدالله مازندرانی بود و در نهضت ملی شدن صنعت نفت نیز مازندرانی ها نقش آفرین بودند.

وی با اشاره به این که آیت الله طالقانی در دوره هفدهم مجلس، از بابل کاندیدا شده بود،افزود:در جریان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز حضور مازندرانی ها چشمگیر بود.

شهابی تصریح کرد:در مازندران کارهای خوبی انجام شده است ولی با توجه به پتانسیل هایی که وجود دارد انتظار بود،سرمایه گذاری ها بیشتر از این ها باشد.

*مدیریت خاصی نداریم

فلاح که مجری او را معاون اسبق وزیر جهاد معرفی کرد،سخنران دوم بود که گفت:با هاشمی من چند بار تا دل جنگل های شمال هم رفتم و ایشان با مسایل آشنا هستند.

وی با بیان این که ما در حوزه کشاورزی و دامپروری مشکلات زیادی داریم،استدلال کرد:شرایط از اول انقلاب هم بدتر شده و الان وضعیت کشاورزی طوری است که مردم برای چهار مثقال کود و سم،خود را به آب و آتش می زنند و کشاورزی توجیه اقتصادی ندارد.

فلاح به تبدیل اراضی و تغییر کشت ها اشاره کرد و گفت:به راحتی از خارج جنس وارد می شود،در حالی که تولیدات کشاورزان ما روی دست آن ها می ماند!

این مسئول اسبق افزود:در صنعت توریسم مدیریت خاصی وجود ندارد و مسافران معمولا" کنار رودخانه و پارک ها می مانند.

فلاح در پایان تصریح کرد:اعلام کردند که شما از آقای حسن روحانی حمایت می کنید،بنابراین باید تدبیری اندیشید تا امیدواری به مردم برگردد.

*کارهای بزرگ را به آدم های کوچک سپرده اند

ابراهیمیان-فعال اقتصادی و تولیدگر-سخنران بعدی بود.وی ابتدا به بیان خاطرات خود با هاشمی پرداخت و گفت:مملکتی را دولت سازندگی به ارث برده بود که آب و برق و گاز و حتی میله گرد و آهن و کاشی سهمیه بندی بود،اما مدیریت هاشمی باعث شد به قله ها برسیم.

وی افزود:واحدهای صنعتی امروز وضعیت نامطلوبی دارند و در شهرک های صنعتی 40-30 درصد واحدها فعالند و بقیه با معضلاتی مواجه اند.

ابراهیمیان با بیان این که الان کارهای بزرگ را به آدم های کوچک سپرده اند،تصریح کرد:در دوره ای مدیران ما امثال نژادحسینیان و محلوجی و نعمت زاده بودند،اما حالا مسئولیت به دست کسانی افتاده که آن دوره حتی رییس یک اداره ساده هم نبودند!

*اگر راه شما را ادامه می دادیم...

حجت الاسلام صفری-مدرس دانشگاه و فعال کشاورزی-نفر بعدی بود که سخن گفت.وی گفت:من 15 سال است که در زمینه دامداری و کشاورزی فعالم و سال قبل نیز دامدار نمونه شهرستان شدم.

صفری با بیان این که کشاورزان ما در سختی واقعی هستند،ادامه داد:علاوه بر قیمت بالای کود و سم،کشاورزان نمی توانند دستمزد کارگرهای مزرعه را هم پرداخت کنند.

این فعال کشاورزی استدلال کرد:من محاسبه کردم که در یک هکتار زمین شالیزاری اگر رقم تارم کشت شود،کلا" 5/2 تا 3 میلیون تومان خالص دریافتی،نصیب کشاورز می شود که در این اوضاع اقتصادی بسیار ناچیز است.

وی ادامه داد:در مازندران بیش از 40 درصد دامداران، دام شان را ذبح کرده اند،چون نمی تواند هزینه ها را تامین کنند و قیمت شیر هم با هزینه ها تناسب ندارد.

این فعال کشاورزی با یادآوری این که بانک ها با بهره 21 درصد و بالاتر وام می دهند،گفت:این همان نزول سابق است.

وی با بیان این که برخی خانواده ها به خاطر مشکلات اقتصادی به فقر فرهنگی و اخلاقی مبتلا شده اند،تصریح کرد:شاید این مسایل به گوش شما نمی رسد.

صفری با اشاره به این که تاکنون از کسی تعریف بی جا نکردم و عضو هیچ خط و جناحی هم نیستم،افزود:اگر راه شما را ادامه می دادیم الان گرفتار این وضعیت نمی شدیم،بنابراین به نیابت از کشاورزان مازندرانی شخصا از شما می خواهم وارد رقابت انتخاباتی شوید تا شیرینی دوران سازندگی به زندگی مردم برگردد.

*به کم تر از شما رضایت نمی دهیم

در ادامه نشست دکتر عزیزپور-پزشک و مدرس دانشگاه-با بیان این که شخصیت هایی مثل هاشمی نادرند و به قول آمریکایی ها "تالن تید" و صاحب نعمت هستند،افزود:نمی خواهم از مشکلات بگویم،چون تکرار مکررات است.

وی با اشاره به این جمله معروف که آدم های معمولی از مشکلات می گویند و آدم های موفق از راه حل ها،ادامه داد:همه می دانیم مشکلات چیست و گفتن دوباره لازم نیست.

عزیزپور به مشکلات بخش های بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت:وضعیت درمان اسف بار است و وضعیت آموزش پزشکی با یک درجه تخفیف حبس ابد می خورد!

این پزشک و مدرس دانشگاه افزود:در بخش بهداشت الان هر چه داریم بازمانده فعالیت های دوره دکتر مرندی است.

عزیزپور با بیان این که سطح دانش پزشکان ما،به خصوص در سطح اول و جوان ترها پایین است و ما عاشق حرفه پزشکی کم داریم،تاکید کرد:آقای هاشمی!ما به کم تر از شما رضایت نمی دهیم.

*تا کی خون دل بخوریم؟

رمضان پور-نماینده صنعت گران-سخنران بعدی بود.وی بعد از نقل خاطره ای از دوران جنگ که از هاشمی داشت،گفت:صنعت گران ما مثل یخ در حال ذوب شدن هستند و کسی پیگیر نیست.

وی با اشاره به این که الان هر کس متملق باشد مدال افتخار می گیرد،افزود:ما جلوی تحریم مقاومت می کنیم،اما خودزنی ها را بر نمی تابیم.

رمضان پور با یادآوری این که صنعتگران ما خانه و زمین و ویلا و همه چیزشان را فروخته اند و دیگر چیزی برای فروختن ندارند،تصریح کرد:بانک ها امروز به بهره 33 درصدی رسیدند و ما با این شرایط نمی توانیم مقاومت کنیم.

این صنعت گر به برنامه پایش تلویزیون و استنادات دکتر مسعود نیلی اشاره کرد و بیان داشت:زمان جنگ 400 هزار شغل ایجاد شد،اما در این دولت به 14هزار شغل رسید!

رمضان پور با بیان این که تا کی خون دل بخوریم و شرمنده خون شهدا باشیم،افزود:در سال تولید ملی،کار و سرمایه ایرانی مسئولان شعار رهبری را محقق نکردند و تنها راه حل مشکل کشور،ورود شما و نه حسن روحانی به عرصه انتخابات است.

*هر چه تقدیر باشد من تسلیم ام!

حدود 50 دقیقه ای که از وقت جلسه گذشت،رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام پشت تریبون رفت و به ایراد سخن پرداخت.

آیت الله هاشمی رفسنجانی ابتدا با بیان این که خیلی به مازندران علاقه مندم و مردم آن جا را نجیب و شاد دیدم،گفت:من از آن روزی که وارد مسایل سیاسی شدم،هیچ وقت برای خودم کاری را نخواستم و وجودم را وقف مردم و کشور و بالاتر از همه وقف اسلام و مکتب تشیع کردم و این ها اهدافی است که در زندگی دارم.

وی با اشاره به این که کاندیدا شدنم را در انتخابات به تقدیر الهی واگذار کرده ام و هر چه تقدیر باشد،من تسلیم ام،افزود:تابع شرایط و مسایلی هستم که پیش می آید و من خودم را برای هر حالتی آماده کرده ام.

هاشمی با یادآوری این که یا خودم کار می کنم یا به دیگران کمک،تصریح کرد:برای این نظام خون ها ریخته شد و ما نمی خواستیم با مردم این گونه رفتار شود.

وی با تاکید بر این که دنبال مقصر نمی گردیم،اما کار به جایی رسیده که مردم از هیچ بخشی رضایت ندارند،گفت:آن چه شما در این نشست گفتید تنها گوشه ای از مشکلات بود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که ما در مجمع تشخیص، اختلافات مجلس و وشورای نگهبان را حل می کنیم،ادامه داد:مردم اما متوقعند که ما مشکلات شان را حل کنیم و من هم به عنوان یک مسئول واقعی وظیفه پی گیری دارم.

*پست ها و مسئولیت ها سرقفلی داشت

وی با یادآوری این که الان از چه چیز راضی باشیم،تصریح کرد: واقعیت این است که وضعیت خیلی بد است و با کارهایی که این سال ها انجام شد،حتی عقاید بچه های ما هم مورد تردید قرار گرفت و نسل سومی ها مسئله دار شدند که باید قانع شان کنیم.

عضو مجلس خبرگان با بیان این که ما زمان مبارزه می گفتیم اگر حکومت اسلامی بیاید،همه جا بهشت می شود و حتی آقای فلسفی می گفت اگر ده روز رادیو را به من بدهند همه را مسلمان می کنم،افزود:الان ده ها کانال رادیویی و تلویزیونی داریم،کلی واعظ و عالم داریم اما نتوانستیم عقاید مردم را بهتر کنیم.

وی در ادامه به بیان مشکلات اجتماعی کشور پرداخت و گفت:در اداره های ما مردم باید یک جوری با کارمند و مدیر کنار بیایند و این حکایت تلخی است.

هاشمی با یادآوری این که قبلا" پست ها و مسئولیت ها سرقفلی داشت،تاکید کرد:الان دستگاه های مختلف دچار مشکل شده اند.

*همکاران نیرومندی داشتم

وی با تاکید بر این که صنعت ما آسان به دست نیامده،اظهار داشت:خیلی کار شد که شهرک صنعتی داشته باشیم و مردم با فروش طلاها و فرش زیر پای شان شهرک درست کردند و ما هم زمین ارزان و گاز و برق دادیم.

هاشمی با اشاره به این که گروهی رفتند به شهرک صنعتی اشتهارد و به من اعلام کردند که آن جا 2700 کارخانه داشت و الان فقط ده درصد آن ها فعال است،افزود:الان که دولت صنعت را ضعیف کرد،همین پتروشیمی که در صحبت های شما هم بود، دارد بهتر از بقیه بخش ها کار می کند که این هم از آثار دوران ماست.

عضو مجلس خبرگان با تاکید بر این که من نه صنعت گر بودم و نه چیزهای فنی می دانستم،ادامه داد:من طلبه ای بیش نبودم،اما همکاران نیرومندی داشتم.

*دو طرح برای سه استان شمالی!

هاشمی رفسنجانی در این دیدار با بیان این که من برای سه استان شمالی دو طرح مهم داشتم که متاسفانه به جایی نرسید،اظهار داشت:یکی از این طرح ها کانال سراسری بود که همه آب هایی که از البرز به پایین سرازیر می شد،در آن جمع و هدایت می شد.

وی با یادآوری این که با ایجاد این کانال سراسری 700-600 کیلومتری نه مشکل سیل داشتیم،نه بی آبی،افزود:در دو طرف کانال جاده احداث می شد که منظره زیبایی ایجاد می کرد و باعث جذب گردشگر می شد و این کانال شمال ما را برای قرن ها بیمه می کرد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که طرح کانال سراسری شمال در همان مراحل مقدماتی متوقف ماند و فراموش شد،درباره طرح دوم خود گفت:می خواستیم از لب دریا بزرگراه بزنیم که مصالح آن از کف دریا تامین می شد.

هاشمی با اشاره به این که این طرح را در سفرش به شمال اروپا مشاهده کرده،ادامه داد:در این طرح از کف دریا شن و ماسه پمپاژ می شد و به مصالح دیگری نیاز نبود و ساحلی هم ایجاد می شد که دیگر نیاز نبود ویلاها و خانه های مردم خراب شود.

وی در ادامه به طرح های دیگر دولت سازندگی در مازندران از جمله حل مساله ترافیک، احداث جاده ساحلی و نیز آزادراه تهران-شمال اشاره و تصریح کرد:هنوز آزاد راه راه اندازی نشده و فقط یک نقطه آسان آن را اخیرا" افتتاح کردند که آن هم نواقصی دارد!

عضو مجلس خبرگان با تاکید بر این که در مازندران همه چیز وجود دارد و هر کاری می توان آن جا اجرا کرد،ادامه داد:وجود همسایه های شمالی در آسیای میانه هم فرصتی برای توسعه این استان است.

*طرحی که مسکوت ماند!

هاشمی در ادامه سخنانش گفت:ما برنامه 25 ساله ای تصویب کردیم،اما چون کار دولت ما تمام شد آن طرح خوابید،هر چند در مجمع تشخیص هم چشم انداز 20 ساله ای تدوین شد که با برنامه دولت ما فرق دارد.

وی با بیان این که برنامه ای داشتیم که اگر اجرا می شد دیگر به یارانه های کنونی نیازی نداشتیم،تصریح کرد:در طرح ما همه مردم از تولد تا آخر عمر بیمه می شدند و از نظر مسکن،اشتغال،آموزش،بهداشت و درمان دغدغه ای نداشتند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری این که این لایحه 60 صفحه ای را طبق آن چه در کشورهای اسکاندیناوی وجود دارد،تدوین کردیم،ادامه داد:تیم ما به کشورهای اسکاندیناوی سفر کرده بود و خودم هم به آن جا سفر کردم و بعد این طرح را نوشتیم که برای آن منابع مالی نیز در نظر گرفتیم،اما عمر دولت ما کفاف نداد و طرح مسکوت ماند.

هاشمی با طرح این پرسش که چرا در کشورهای اسکاندیناوی کم ترین تجمعات و اعتراضات اجتماعی و معیشتی صورت می گیرد،نتیجه گرفت:دنیا مردمش را این جوری راحت کرده است.

وی با اشاره به این که نیاز نیست مثل کمیته امداد به مردم یارانه بدهیم،بیان داشت:دولت خاتمی خواست طرح ما را اجرا کند،اما گفتند نتوانستیم منابع مالی سالم برای آن در نظر بگیریم.

عضو مجلس خبرگان با یادآوری این که ما طرح های مادر برای اجرا داشتیم ادامه داد:با این طرح قیمت ها رقابتی می شد و دیگر مردم بخور و نمیر زندگی نمی کردند و صاحب یک زندگی معمولی می شدند.

*حقوق از دست رفته به آسانی جبران نمی شود

هاشمی با اشاره به این که هر دولتی که سرکار بیاید 3-2 سالی باید صرف کند تا چاله های این دولت را پر کند،یادآور شد:سمومی با قیمت گزاف از چین می آورند که دو روز بعد شفیره و شته بر می گردد و کودهایی می آورند که جواب نمی دهد،.

وی گفت:اشکالات اساسی در کشاورزی ما وجود دارد و بی آبی مردم را رنج می دهد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد:حقوقی از مردم ایران ضایع شده که به آسانی جبران نمی شود.

*اسیر قطع نامه ها شده ایم

وی در ادامه به تحریم ها اشاره کرد و افزود:اگر تحریم ها رفع شود،راه باز می شود،اما آن ها ما را گیر انداخته اند و 8-7 تا قطع نامه گرفتیم.

هاشمی استدلال کرد:برداشتن قطع نامه ها به اجماع نیاز دارد و کشورها هم از ما باج می خواهند و ما اسیر این قطع نامه ها شده ایم.

وی با یادآوری این که می گویند قطع نامه ها کاغذ پاره ای بیش نیست،گفت:آن ها نیاز به جنگ با ما ندارند و ما را در مخمصه قرار داده اند،اما آیا ما باید صبر کنیم تا وضعیت روز به روز بدتر شود؟

این سیاست مدار کهنه کار با یادآوری دوران جنگ و این که بسیاری از مردم منطقه با صدام بودند،تصریح کرد:ما روی پای خودمان ایستادیم و بعد از جنگ خصومت ها را به رفاقت تبدیل کردیم و همسایه ها با ما با محبت شدند که حتی ریاست کنفرانس اسلامی را به ما دادند.

هاشمی با بیان این که بعد از جنگ راه را باز کردیم و اروپایی ها با ما فاینانس و بای بک می کردند،افزود:دولت سرمایه گذاری نمی کرد و آن ها می دادند و طرح که به بهره برداری می رسید،خودش قسط خودش را می داد.

وی گفت:سیاست های عاقلانه ای باید در پیش بگیریم وبا دعوا مشکلی حل نمی شود.

عضو مجلس خبرگان در ادامه تاکید کرد:شیعیان فقط در ایران و عراق اکثریت دارند و در بیشتر کشورها ما اقلیتیم،بنابراین باید این جا با اهل سنت رفتاری مناسب داشته باشیم تا آن ها در کشورهای دیگر شیعیان را اذیت نکنند.

هاشمی با تاکید بر این که سیاست مدبرانه لازم داریم،افزود:اهل دعوا نباشیم و به اسلام و تشیع عزت بدهیم.

*مردم در انتخابات قیم نمی خواهند

وی در ادامه به نقش مردم در انقلاب اشاره کرد و بیان داشت:انقلاب متعلق به مردم است،مال کارگران است،کارگران حق بزرگی دارند و ما با کمک این ها توانستیم انقلاب را به پیروزی برسانیم.

هاشمی با بیان این که مردم الان از رادیو و تلویزیون و ماهواره و اینترنت استفاده می کنند و دانشجو و تحصیل کرده در خانواده دارند،اظهار داشت:مردم در انتخابات قیم نمی خواهند و خودشان می فهمند و مطلعند،بگذارید مردم خودشان انتخاب کنند و شما فقط امنیت انتخابات را برقرار کنید.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: همیشه فکر جمعی و عمومی از فکر فردی بهتر است.

وی استدلال کرد:اگر انتخابات سالم و بدون دخالتی داشته باشیم همه مشکلات ظرف یکی-دو سال حل می شود و لازمه عدالت هم همین است.

هاشمی در پایان گفت:صبر کنید ببینیم تقدیر خدا چیست؟

*حاشیه ها

- در ابتدای ورودی مهمانان با آب میوه و شیرینی پذیرایی شدند.

- برنامه در ساعت مقرر و همراه با نظم خاص شروع شد و تا پایان نیز با همین نظم ادامه یافت.دکتر عزیزپور در ابتدای صحبتش گفت:25 سال است در مجامع مختلف حاضر می شوم و برای اولین بار است که برنامه ای راس ساعت مقرر شروع شد.

- دکتر شهابی در پایان صحبت هایش علاوه بر شعر معروف فردوسی(که مازندران شهر ما...)،شعری هم در وصف کرمان خواند که یکی از بانیان جلسه زیرگوشی به هاشمی رفسنجانی گفت:این شعر را دکتر برای همسرشان خوانده اند که در این جلسه نیز حضور دارند،چون همسرشان کرمانی است! با یادآوری این موضوع از سوی دکتر شهابی در پشت تریبون،حاضران خندیدند.

- حسین کمالی-وزیر اسبق کار و امور اجتماعی-یکی از مهمانان ويژه نشست بود.

- وقتی حجت الاسلام صفری گفت:به نیابت از کشاورزان مازندرانی شخصا از شما می خواهم وارد رقابت انتخاباتی شوید تا شیرینی دوران سازندگی به زندگی مردم برگردد،مجری برنامه دوباره این شعر را خواند که:حال شهر ما خوب نیست،پیراهنی از ابر به تن کن و بیا!

-دکترعزیزپور با یادآوری این که بسیاری از پزشکان از اوضاع اقتصادی خود ناراضی اند،تصریح کرد:این کت وشلواری که می بینید بر تن کرده ام،به خاطر درآمد حرفه ام نیست و من سال هاست کار بازرگانی خارجی می کنم.

- هاشمی رفسنجانی در بخشی از اظهارات خود گفت:در 6 ماه آخر رژیم گذشته،اگر مردم به خیابان ها نمی آمدند ما در زندان ها می پوسیدیم و موهای ما مثل دندان های ما سفید می شد؛مثل موهای آقای شهابی!(خنده حاضران)

- در پایان دیدار حاضران با هاشمی رفسنجانی عکس یادگاری گرفتند و جلسه که ساعت 17 آغاز شده بود در ساعت 19 پایان یافت.


 • سهیل باقرتبارپاسخ به این دیدگاه 0 1
  سه شنبه 3 ارديبهشت 1392-0:0

  شما فکرمی کنی چه کسانی هاشمی را بدنام کرده اند؟همین روبه صفتان که دردوره گذشته حاضر نبودند ازمقابل ستاد اصلاح طلبان عبور کنند حالا دکتر شهابی ومندس ابراهیمی ویکی دونفر دیگر استثنا هستند.

  • احمد قلی پورپاسخ به این دیدگاه 0 1
   يکشنبه 1 ارديبهشت 1392-0:0

   باسلام مخواستم عرض کنم مثل اینکه برخی بوی کباب به مشام شان خورده است که خودرا به آقای هاشمی می چسبانند وعکس یادگاری می گیرند.مردم سابقه وعملکرد خیلی ازاقایانی که درعکس های ملاقات باهاشمی لبخند به لب دارند رااز خاطر نبرده اند.آنها که دراین چهارسال ازترس ازدست دادن منافعشان پنهان شده بودند. دلم برای هاشمی عزیز می سوزد اگر بیاید واین افراد اعضا ستادش باشند.

   • يکشنبه 1 ارديبهشت 1392-0:0

    همسایه های اروپایی می پرسند که کشوری با چنین فرهنگ و عظمتی! که مردمش از هوش و ذکاوت و علم و عقل و خرد بالایی برخوردار هستند و زبانزد مردم کشورهای دنیا هستند! به جز رفسنجانی و احمدی نژاد و خاتمی کسی دیگر برای ریاست جمهوری وجود ندارد؟!!!

    • شنبه 31 فروردين 1392-0:0

     این کدام مردم هستند که تازه فیلشان یاد هندوستان کرده است !!

     • شنبه 31 فروردين 1392-0:0

      ... :نمیشه بریم یه خونه نزدیکتر به شهر اجاره کنیم؟

      :نه نمیتونیم پولمون نمیرسه!

      دغدغه ی ما جوونا چیه؟

      فقط داریم توی این گرونی دست و پا میزنیم.

      حتی نمیتونیم یه پولی پس انداز کنیم حالا خونه و ماشین خریدن که برای ما یه رویا هم دیگه نمیتونه باشه!!

      حتی نمیتونیم به این فکر کنیم که یه روزی یکی رو هم اضافه کنیم.

      میخوام بگم ما تا کی باید چوب این مدیریتهای سلیقه ایی این افراد روبخوریم؟

      تا کی توی هوا بودن؟

      • محمدعلی رضاپورپاسخ به این دیدگاه 0 5
       شنبه 31 فروردين 1392-0:0

       پس این طورکه آیت الله العظمی حضرت هاشمی فرمودند،مازندران ما ،دردوره ی حکومت ایشان بهشت بود و خودمان نمی دانستیم.واقعا حکومت حضرت ایشان چقدرهم مردم سالارانه بود.چقدرخوب است که دوباره به عقب برگردیم!

       • نایب الله اصغریپاسخ به این دیدگاه 2 2
        جمعه 30 فروردين 1392-0:0

        در دوران سازندگی توفیق شد در استانداری مازندران مشغول کار شوم آقای گرانمایه استاندار وقت بود برای اجرایی شدن طرح کانال 600 کیلومتری مازندرای خیلی تلاش کرد اما عمر دولت سازندگی تمام شد و با روی کار آمدن دولت اصلاحات کشاورزیان استاندار شد یادم هست گرانمایه می گفت بعد من طرح جهار بانده کردن سه محور مواصلاتی مازندران کانال آب و تامین روشنایی جاده را پیگیری کنید تا اجرا شو اما دریع از ...

        الان بجایی رسیدیم علیرغم پیشرفت علوم و تکنولوژی و دانش دوره سازندگی را سرلوحه قرار میدهیم کجا رفت این همه همت در این سالها چه کردیم...

        • جمعه 30 فروردين 1392-0:0

         هاشمی همیشه هاشمی است

         • جمعه 30 فروردين 1392-0:0

          آقای حامد حسین:

          سخن حکیمانه : اگر خواهان احترام هستی آنرا باید خودت بدست بیاوری !

          در هیچ مقطعی کسی جلوی تخصیص اعتبار و طرحها را نمیگیرد ! به نظر بنده ما مازندرانیها از اول انقلاب تا بحال یک استاندار قوی نداشتیم . مگر در هشت سال موسوی، خاتمی و احمدی کار فوقالعاده ای در مازندران انجام شد ؟؟ یعنی موقعی که استاندار میخواهد انتخاب شود باید لابی کنیم، تلاش کنیم مدیر درجه یک بیاوریم که قطعا شدنیست. مدیر قوی در راس یعنی بنیان محکم، که بر رو و بر اساس آن خیلی کارها میشود انجام داد. کرباسچی استاندار اصفهان شد و اصفهان در زمان او زیرورو شد !

          از ماست که برماست !

          • جمعه 30 فروردين 1392-0:0

           حاجی نجاتی : 1

           - بر اساس شایعات و اطلاعات ناقص غیبت نکنیم که باید در محضر خدا به همان فردی که تهمت زدیم جواب دهیم !

           2- بر فرض اینکه کاملا درست هم باشد، چه ارتباطی به فرد دارد ؟ پسر نوح با بدان بنشست، خاندان نبوتش گم شد.

           • پنجشنبه 29 فروردين 1392-0:0

            این موجود به درد ...

            • حاجی نجاتیپاسخ به این دیدگاه 2 4
             پنجشنبه 29 فروردين 1392-0:0

             حضرت آیت الله - هنوز جای کلنگ ...فرزندانتان در امامزاده های مازندران باقی است لطفا تایید کنید مردم استان مخصوصا روستائئان منطقه چهاردانگه خاطرات بسیاری از این سرقت امام زاده ها دارند که دفینه ها را با هلی کوپتر فرزندان آیت الله می بردند . شما مبارزه کردید ولی مشی غلط باعث این کارها می شود احمدی نژاد دچار اشتباهات شما از جنس دیگر شد .. او پول نقد به همه میداد شما به یه عده خاص .خدا عاقبت ما را با این رییس جمهورها به خیر کند ....

             • حامد حسینپاسخ به این دیدگاه 1 2
              پنجشنبه 29 فروردين 1392-0:0

              البته بی مهری هایی که در دوران سارزندگی به مازندران شد بر هیچ کس پوشیده نیست مازندرانی که در طول دوران 8ساله دفاع مقدس پیشرو بود ودر همه صحنه های حساس انقلاب پیش قدم اما پس از پایان جنگ انگار مازندرا ن وجود ندارد دویا شاید هم اقایان فکر می کردند با توجه به طبیعت سبزش نیازی به توجه ندارد .اقای هاشمی در شرایطی از طرح های خیالی مثل ایجادت کانل در شمال صحبت می کند که در همان دوران ریاست جمهوری ایشان وایضا ریاست مجلسی آقای ناطق شاهد جهش چشمگیر سرمایه گذاری وایجاد زیر ساختها وصنعتی شدن وبه دنبال آن شکوفایی اقتصادی استان هایی مثل سمنان اصفهان کرمان یزد و اذربایجان بودیم هم استانی های عزیز یادشان نرفته است مهاجرت گروه گروه از جوانان مازندرانی چویای کار به استان های سمنان اصفهان را واین نقیصه از عدم جسارت مسئولین محلی ونیز بی توجهی وسیاست های غلط مسولین ملی نشات گرفته بود.البته دوستانی که در این جلسه برای همدیگر نوشابه باز کرده اند شاید از درد 35ساله مردم فهیم صبور زحمتکش و وفادار مازندران کمتر خبر داشته باشند

              • پنجشنبه 29 فروردين 1392-0:0

               سلام بر خامنه ای درود بر هاشمی

               مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل

               • مـــــعجزه خامــــوشپاسخ به این دیدگاه 2 6
                پنجشنبه 29 فروردين 1392-0:0

                خامنه ای زنده باد

                هاشمی پاینده باد

                • پنجشنبه 29 فروردين 1392-0:0

                 متاسفانه خبری از حضور مثلا نمایندگان مازندران و بابل در مجلس در این جلسه مردمی نیست اما برای دیدار با احمدی نژاد که کمتر از 60 نفر از 290 نماینده حضور داشتند نمایندگان ضعیف بابل و مازندران در رقابت با هم بودند واقعا استانی با این سابقه چنین افرادی نماینده شان هستند

                 • مهرداد یوسفیپاسخ به این دیدگاه 9 0
                  پنجشنبه 29 فروردين 1392-0:0

                  خدایا به ما (ملت ایران) آن ده که آن به و چنان کن سرانجام کار که تو خشنود باشی و ما رستگار

                  آمین


                  ©2013 APG.ir