تعداد بازدید: 3191

توصیه به دیگران 4

سه شنبه 1 مرداد 1392-18:27

ناگفته های انتخابات/نمایندگان در کار دولت جدید دخالت نکنند

در گفت و گوی صریح مازندنومه با قائم مقام ستاد دکتر روحانی در مازندران مطرح شد:امروز دوستانی پرچم استاندار شدن را به دوش گرفتند که حاضر نبودند جواب تلفن آقای فلاح را بدهند/پست استانداری، هدیه کادو پیچیده‌ای نیست که به راحتی به دست هر کسی برسد/ در جلسات جناحین خون دل‌ها خورده شد/می‌خواهیم ناگفته‌هایی از حقایق تلخ سهم‌خواهی ناحق عده‌ای را به مردم بگوییم/خدمت به نظام، فقط استاندار شدن نیست/ربیع فلاح را شخص آیت‌الله هاشمی به آقای روحانی معرفی کرد و نه کس دیگری.


مازندنومه،سردبیر+کلثوم فلاحی: پیش از ظهر سه شنبه در طبقه هشتم مجتمع شهریار 3،مهمان رحیم طوسی در دفتر کارش شدیم؛دفتری که دو ماه پرحادثه را در اردیبهشت و خردادماه گذشته پشت سرگذاشت و در واقع برنامه های تشکیلات رییس جمهوری منتخب در استان،در این اتاق سامان یافت.

بنا به دعوت تلفنی مسئولان ارشد ستاد دکتر روحانی در مازندران،برای انتشار پاره ای از ناگفته های آن ها،در دفتر قائم مقام ستاد روحانی در مازندران حاضر شدیم و با رحیم طوسی گفت و گو کردیم.مهم ترین فرازهای اظهارات او در پی آمده است.

* چیزی به عنوان جناحین نداشتیم

اواخر فروردین بود که صدای محبت‌آمیزی به من زنگ زد، صدایی از جنس اقتدار و ایثار، مردی با متانت و بردباری.آن صدا،صدای ربیع فلاح بود.

می گفت:دکتر روحانی گفته ما برای مازندران یک ماه وقت گذاشتیم تا رئیس ستاد انتخاب کنیم و بر اساس سفارش آیت‌الله هاشمی به شما(فلاح) زنگ زدیم.

آقای فلاح به من گفت من یک قولی به تهران دادم ،بنابراین من هم تصمیم گرفتم او را یاری کنم و دفتر کارم را در اختیار ایشان گذاشتم.

روز نخست که ستاد راه افتاد چیزی به عنوان جناحین نداشتیم.از دوستان زیادی که فکر می‌کردیم علاقه‌مند به حضور در ستاد هستند،دعوت کردیم و بعد احکامی برای آنها،با سفارش و سلام و رابطه صادر کردیم که آن احکام را به ما برگرداندند!

حق داشتند، آن ها به ستادهای دیگری قول داده بودند، معذوریت‌های خاصی هم داشتند، ما هم چیزی نگفتیم. خلاصه انتخابات برگزار شد و امروز دوستان عزیزی پرچم استاندار شدن را به دوش گرفتند که حاضر نبودند جواب تلفن آقای فلاح را بدهند!

حتی زمانی که از ستاد مرکزی آقای روحانی، میهمان ویژه برای سخنرانی در دانشگاه دعوت کردیم و تقاضا کردیم اجازه دهند در دانشگاه مراسم برگزار کنیم، گفتند ما معذوریت داریم.

*مردم امتحان پس داده ها را نمی خواهند!

ما همه این مسائل را به فال نیک گرفتیم، اما چطور می‌شود زمانی که مردم پیروز این میدان می‌شوند، همان افراد پرچم استانداری به دوش می‌گیرند و هجمه و هیمنه و هیبتی ایجاد می‌کنند؟

این مردم قرار نیست چنین افرادی را ببینند، همین افرادی که در جاهای دیگر امتحان پس دادند، این چه نوع اعتقادی است که وقتی کسی را قبول نداشتند(روحانی) اما می‌خواهند به عنوان مدیر ارشد او کار کنند؟

شما که خیال تان جمع بود و حتی از مرحله دوم انتخابات سخن می‌گفتید و می‌خواستید ساز مرحله دوم را بنوازید.

*حقایق را باید به مردم بگوییم

درود بر خون شهدا که مردم را بیدار کرد و نگذاشت 88 دیگری شروع شود. حقایق را باید به مردم بگوییم، مردم خیلی می‌فهمند.

با این انتخابات، مردم فقط به آقای روحانی رای ندادند بلکه با این انتخابات حرف‌ها با نظام زدند و کلام خود را به صورت میلیونی مطرح کردند.

مردم ثابت کردند حقایق در کنف حمایت از روحانی است که صادقانه‌ترین ستادها را در سراسر کشور ایجاد کرد.

از نظر سیاسی می‌توانستیم پرتلاطم‌ترین انتخابات را داشته باشیم.

*خون دل‌ها خورده شد

در جلسات جناحین خون دل‌ها خورده شد.

حماسه مسجد جامع ساری را هم نباید فراموش نکنیم، تجمع مردم در مسجد جامع بعداز برنامه آقای روحانی در تهران، دومین تجمع هواداران روحانی در این اندازه بود.

چرا باید دل مردم را درد بیاوردیم؟ مردم دنبال خدمتگذار هستند، افرادی با جیب کوچک، دست کوتاه و قدم پاک که کار کنند.

این میکروفون‌ها امانتی در دستان ما است، چه چیز را باید از این میکروفون‌ها به مردم بگوییم؟مثلا" آیا وظیفه یک شهردار جز، اقدامات شهری است که باید انجام دهد؟ این کار که دست بوسیدن ندارد، وظیفه اوست.

اگر هر فرد در هر مقامی به وظیفه خود به خوبی عمل می‌کرد امروز جوانان و خانواده‌های ما گرفتار نمی‌شدند. بدا به حال کسانی که به راحتی دست می‌بوسند.

دوستان عزیزی که پرچم استاندار شدن به دوش گرفتید، آن شهدایی که وقتی برای آنها حکم مسئولیتی صادر می‌شد، از پذیرش حکم فرار می‌کردند، آیا دوستان شما نبودند؟

خدمت به نظام، فقط استاندار شدن نیست، خدمت، سنگرهای مختلفی دارد.

*فلاح،انتخاب آقای هاشمی بود

برخی افراد در استان عنوان می‌کنند در انتخاب آقای فلاح به عنوان رئیس ستاد آقای روحانی دست داشتند،در حالی که فلاح را شخص آیت‌الله هاشمی به آقای روحانی معرفی کرد.

در دولت تدبیر و امید، در انتخاب افراد به عنوان مسئول، جناحین ملاک عمل نیست، خوبانی ملاک عمل هستند که در جناحین قرار می‌گیرند.

در ابتدای شروع کار ستاد آقای روحانی، از دوستان دعوت کردیم، جلساتی گذاشتیم، دریغ از یک پاسخ مثبت از سوی این افراد.

آن ها روزهای تاریک باید به کمک ما می‌آمدند نه اینکه با مهره خود بازی کنند و بعد که دیدند اقبالی ندارد به سمت روحانی بیایند.

می گویند فلاح از مسایل انتخابات بی اطلاع بود.او قائم مقام وزیر بود، در ستاد آقایِ ناطق کار کرد، چطور می‌تواند از مسائل انتخابات بی‌اطلاع باشد؟

خلیلیان و اسکندری-وزرای کشاورزی- کارشناسان زمان آقای فلاح بودند.کارشناس های آقای فلاح،وزیر شدند،او نمی تواند؟

ما از پست گرفتن می‌ترسیم، این پست‌ها و مسئولیت‌ها گرفتاری می‌آورد.

*نمایندگان دخالت نکنند

آمار آرای روحانی در روستاها، اشک من را جاری می‌کند، روستایی که شاید یک پوستر از روحانی را هم نتوانسته بودیم برسانیم اما روحانی حائز آرای بالا می‌شد.

مردم، مسئول و نوکر می‌خواهند، نوکری مردم که این همه یال و کوپال نمی‌خواهد، حساب پس‌انداز آن چنانی لازم ندارد.

می گویند نمایندگان برای استانداری گزینه دارند. علما و نمایندگان مجلس باید بیدار باشند. کشوری که قوای مستقل دارد و همه قوا دارای چارچوب مستقل و مرام‌نامه هستند، چه اتفاقی می‌افتد که ما احساس می‌کنیم باید در کارهای همدیگر دخالت کنیم؟

مگر مجلس جز قانونگذاری و نظارت، کار دیگری دارد؟ آقایان نماینده یک بار دیگر برگردند و ببینند مردم برای عزل و نصب فرماندرا و بخشدار و ... آنها را انتخاب کرده‌اند یا که می‌خواهند نماینده، قانونی برای رفع مشکل جوانان و تسهیل زندگی خانواده‌ها و ... وضع کند؟

گیر کار در هشت سال گذشته در کجا بود که این همه گرفتاری در زندگی مردم می‌بینیم. مشاوره گرفتن کار پسندیده‌ای است، آیا دخالت را هم می‌توان پذیرفت؟

دخالت، مشکل و سهم‌خواهی ایجاد نمی‌کند؟ مدیران را تحمیل کردن چه عواقبی دارد؟ مردم از ما این را خواستند؟ بگذاریم وزیر انتخاب شود و وزرا مدیران را انتخاب کنند و نمایندگان هم کمک کنند.

اگر بخواهیم دست روی کسی بگذاریم و گزینه ما باشد، سیستم را مشکل مواجه می‌کنیم، مثل سنوات گذشته. در فضای دولت تدبیر و امید، انتخاب مدیران، بحث کارشناسی مطرح است.

اگر دوستان فرد مورد نظری دارند، معرفی کنند اما این فرد در کفه ترازویی که سنگ محک در دولت آقای روحانی است، قرار می‌گیرد، باید همه محک بخورند.

بالغ بر 500 نفر برای وزارتخانه‌ها حلاجی شده‌اند، مگر روحانی افرادش را نمی‌شناسد؟ اما نرفت دنبال نیروهای خودش.چون به این کار اعتقاد دارد، از خودش شروع کرده و افراد را در کفه سنجش قرار می‌دهد.

آیا مطلوب روحانی، جناحین هستند یا مدیران با کفایت؟ همین نحوه سنجش افراد برای انتخاب کابینه، در استان‌ها هم تسری می‌یابد. در دولت تدبیر و امید، برای انتخاب مدیران، هیچ فشاری وجود نخواهد داشت.

*سهم خواهی را پدیده بدی می‌دانیم

اینکه مازندران چند وزیر داشته باشد، معنا ندارد؛ این مهم است که ایران چند خدمتگذار می‌خواهد. اصلا در این فضا نیستیم.

به‌کار نگرفتن مدیران لایق، استفاده نکردن از عقل و فاصله گرفتن از افراد با درایت، باعث بروز مشکلات شده است.

عقل، محک انسان است. هنر روحانی، بازسازی نیروها است. روحانی نمی‌تواند معجزه کند اما می‌شود جلوی سوء استفاده‌ها را گرفت.

ما سهم خواهی را پدیده بدی می‌دانیم و اگر خودمان به این کار اقدام کنیم، کار بدتری است.دکتر نوبخت که 20 سال دوست و مشاور اقتصادی روحانی بود را هنوز نمی‌شود گفت که وی وزیر است یا ....

از بس فضا آلوده بوده است فکر می‌کنیم افراد برای انتخاب، محک نمی خورند،اما ما تصمیم داریم در دولت آینده از وجود اعضای ستاد اصلاح‌طلبان در استان استفاده می‌کنیم و حتی از آنها خواهش هم می‌کنیم که برنامه‌های پیشنهادی را ارائه کنند.هر کس برنامه هایش بهتر و معتدل تر بود،مدیر دولت روحانی می شود.

در ضمن بحث استانداری آقای ربیع فلاح در دولت آینده جدی است و ایشان گزینه نخست این پست در مازندران محسوب می شوند.

*یاد یک سرباز گمنام

جا دارد از سرباز گمنامی یاد کنم که از مفاخر استان و از یاران ابوعمار و احمد متوسلیان بوده و در وحدت مجموعه استان برای اخذ آرا تاثیر گذار بود.

این فرد "اسماعیل یونسی"-اهل بهشهر- است و می‌دانم از اینکه نام او را عنوان کرده‌ام از من گلایه‌مند خواهد بود. بهترین پست‌ها در دولت یازدهم به این فرد پیشنهاد شد اما نپذیرفت.

من در عملیات والفجر4 حاضر بودم. بعد از پیروزی در عملیات والفجر4 برای خودم کلاشینکف به غنیمت نگرفتم، کوله‌پشتی‌ام را گرفته و به مراسم ختم دوستان شهیدم رفتم.

الان هم ما یک عملیات پیروزمند داشتیم، فرمانده آن عملیات آقای روحانی و فرمانده لشکر هم آقای فلاح بودند، انتخابات برای من عملیات الفجر4 دیگری بود، شرکت کردیم و پیروز برگشتیم.به هیچ پستی هم چشم ندوختیم.


 • پنجشنبه 10 مرداد 1392-0:0

  از سر کار خانم فلاحی که زحمت گرفتن پرتره از زوایای مختلف را کشیدند انتظار می رفت نام ایشان را درست بنویسند : رحیم قاسمی طوسی

  • فعال ستاد روحانیپاسخ به این دیدگاه 1 0
   يکشنبه 6 مرداد 1392-0:0

   جناب طوسی شخص جنابعالی تلاش ستودنی داشتید اما آقای ربیع فلاح حتی حاضربه نصب یک بنر از روحانی در بابل نبود . آیا این از محافظه کاری ایشان نبود خودایشان مصمم به تلاش در ستاد آقای روحانی نبود . این انتخابات مختص فلاح وکشاورزیان و... غیره نیست

   • بخونید ضرر نمی کنید پاسخ به این دیدگاه 1 0
    شنبه 5 مرداد 1392-0:0

    ما اعتنا به عالم و آدم نکرده ایم

    بالای خویش پیش کسی خم نکرده ایم    با دست خسته پای به دامن کشیده ایم    از جنس خلق خواهش مرهم نکرده ایم

    آب دهان به روی زمانه فکنده ایم

    زین خشک دست آرزوی نم نکرده ایم

    دست طلب به سوی گدایان کجا بریم    ما اعتنا به بارگه جم نکرده ایم

    ما را به حال خود بگذارید و بگذرید

    جنس ثنا و مدح فراهم نکرده ایم

    گم کرده خاتمیم و از این صخر جنّیان

    پرسش ز حال گم شده خاتم نکرده ایم

    از دوستان دوست فروشان روزگار

    شادی بهل که ما طلب غم نکرده ایم

    در حسرت بهشت تمنای مرحمت

    از این زبانیان جهنم نکرده ایم

    ما را به پای خار ستم بس خلیده است

    سوزن طلب ز عیسی مریم نکرده ایم    از استاد مظاهرمصفا    • شنبه 5 مرداد 1392-0:0

     این آقای طوسی تازه کارو کم تجربه هست هنوز نمی داند نقش مجلس یا قوای دیگر چیست. دولت برای اجرای برنامه های خود به همه احتیاج دارد وباید با همه تعامل کند

     • شنبه 5 مرداد 1392-0:0

      جناب طوسی عزیز تو رو خدا شما با اون حرکات اسلوموشنی و غیر جاذب و باکلاستون میخواستید روحانی رو به مردم بشناسونید؟

      شما با انتخاب حسینیه ی چهاردانگه ای ها میخواستید موج تبلیغی رو تو مازنی ها ایجاد کنین؟

      خداوکیلی جمعیت مملو ستاد اصلاح طلبان رو تو امیرمازندرانی ساری با ستاد خودتون که من بی احترامی نمی کنم به شما مقایسه میکنید؟

      اصلا خواسته اصلاح طلبانه ی مردم تو شعارهاشون، پوششون، براتون هیچ سئوالی ایجاد نکرد؟؟؟

      • شنبه 5 مرداد 1392-0:0

       ما در تعاملی سازنده بایستی بتوانیم بک وحدت رویه و یک مسیر سازنده را برای تکامل استان فراهم کنیم،جناب آقای طوسی برادر عزیز ما جناب آقای دکتر فلاح از بهترین و توانمند ترین ها این استان به شمار می روند که امید این را داریم که مدیران لایقی چون ایشان در سایر استان ها هم توان خدمتگذاری را پیدا کنند؛مازندران استانی ثروتمند است که بایستی این سرمایه بلقوه را به فعلیت برسانیم،با حضور دکتر فلاح این مهم اجرایست

       • ماه رمضانپاسخ به این دیدگاه 0 1
        شنبه 5 مرداد 1392-0:0

        آقای یونسی از مفاخر این استان هستند که خیلی ها حاضرند برای این انسان های بزرگ جان بدن،قسم به این زبون روزه

        • حامیان روحانیپاسخ به این دیدگاه 0 3
         شنبه 5 مرداد 1392-0:0

         یک مرد پیدا شد جلوی این آقایون فرصت طلب بایسته،جناب طوسی خدا حفظت کنه،انشااله این استان از وجود این آدم های فرصت طلب پاک بشه

         • حامیان نیازپاسخ به این دیدگاه 1 0
          شنبه 5 مرداد 1392-0:0

          دوستان عزیز هر کسی که از یک سازمان امنیتی به واسطه ارتباطی که دارد میاد و میشه رئیس یک دانشگاه که آدمی علمی و دانشگاهی و توانمندی نیست اگه اینجوری نگاه کنیم تمامی دوستان امنیتی ما الان آمادگی استاندار شدن وزیر شدن و رئیس جمهور شدن دارند بنده به جد عرض میکنم جناب آقاب روحانی به واسطه ادبیات جدید خود و همت بعضی چهره ها توانست موجی را در جامعه فراگیر کند که البته این چهره ها بخاطر اصلاح مسیر نا صحیح مدیریت امروز کشور از ایشان حمایت کردند نه اینکه ارادتمند آقای روحانی باشند

          • جمعه 4 مرداد 1392-0:0

           خدايا چنان كن سرانجام كار

           تو خشنود باشي و مردم اين استان رستگار!!!

           • جمعه 4 مرداد 1392-0:0

            اقایان ازتجربه تلخ 8سال گذشته بهره بگیرید اصل برموفقت دولت امیدوتدبیراست چه بخواهندچه نخواهنداین دولت ادامه دولت اصلاحات است پس عدم موفقت ان بحساب اصلاحات گذاشته میشودپس کمک بحل مشکلات ازوظایف ومسئولیت همه دلسوزان است دست همه کسانیکه باین موضوع فکر میکنندبگرمی بفشاریم.اگرچه بایدازجوانان استفاده کردولی درشرایطی هستیم جای ازمون وخطانیست بعضی ازشخصیتهافراتراز حزب وگروه هستنددرکشورمثل اقای هاشمی دراستان مثل اقای طاهائی استاندارفعلی .ایشان دردولتهای مختلف مسئولیت داشتنداقای نیازهم یکی ازاین چهره هاست درزمانی که همه ازهاشمی فرارمیکردن نیازجرات داشت ازهاشمی میزبانی کند.مهم اینسکه نگاه اصلاح طلبانه ودراردوگاه اصلاح طلبان باشند.دوستان بهتر است دعواهارابذاریم کنارومتحدشویم تابا ارامش کارهاپیش برودبرای رقیب خوشایند است که هنوزچیزی نشده اصلاح طلبان برسر مسئولیت دعواکنند.

            • جمعه 4 مرداد 1392-0:0

             ببخشيد مازندنومه!...عمليات چيه؟ رئيس يه دولت تغيير كرد و مردم راي دادن و خلاص. اين حرفا چيه كه ميزنه؟

             • جمعه 4 مرداد 1392-0:0

              مصاحبه اين آقا نشان مي دهد كه... مسايل را بسيار سطحي مي بيند. دولت تدبير و اميد بيش از اين توهمات تدبير خواهد داشت.... اين آقا هنوز در دوره قبل مانده است....

              • جمعه 4 مرداد 1392-0:0

               مگه ربيع فلاح در مازند نومه اطلاعيه نداد كه استفاده از عنوان ستاد پايان يافته. چرا طوسى سرپيچي كرد

               • پنجشنبه 3 مرداد 1392-0:0

                آقاي طوسي اينكه از اول با روحاني بودن ملاك نمي شه كما اينكه قرار بود تعدادي از شما از شش سال پيش كار انتخاباتي مي كرديد( همانند بعضي ها) بازهم راي بيار نبوديد مگر اينكه دوستاني آمدند در روزهاي آخر موج ايجاد كردند اگر دكتر عارف كنار نمي كشيد حتي هاشمي هم از خودش هزينه نمي كرد و رسما از دكتر روحاني حمايت نمي كرد

                • استاد دانشگاه مازندرانپاسخ به این دیدگاه 2 5
                 پنجشنبه 3 مرداد 1392-0:0

                 با سلام نمی خواهم چیزی بگویم ولی اطلاعات زیادی در مورد وضعیت سیاسی استان دارم که فعلا بماند اما به ذکر چند نکته اشاره می کنم

                 1 - جمشیدی نماینده نکا که به دلایل شخصی تمام تلاش خود را برای جلوگیری از استاندار شدن دکتر نیاز در دولت احمدی نژاد بکار گرفت امروز در جمعی گفته بزرگترین اشتباه من این بود که جلوی این کار را گرفتم

                 2 - اگر آفای فلاح و طوسی به خاطر چند روز فعالیت در ستاد دکتر روحانی باید به پست و مقام برسند که این معامله ای بیش نیست در حالیکه اگر این افراد اهل تدبیر و عقلانیت هستند خودشان باید به دنبال افراد شایسته تر و کاری تر باشند نه آنکه خود مصاحبه کنند و بگویند استاندار شدن فلاح قطعی شده است و چند ساعت بعد خودشان خواستار حذف خبر شوند که در این اقدام به جزء هوای نفس چیزی دیگر نیست

                 3 - تا آنجا که من خبر دارم و دقیق است دکتر نیاز آذری همیشه از گرفتن این مسئولیت امتناع کردند و بارها هم اعلام کردند هیچ علاقه ای ندارند که از جایگاه علمی خود خارج شوند پس این دکتر نیاز است است که برای گرفتن پست نه تنها تلاش نمی کند بلکه علاقه ای هم به گرفتن آن ندارد بر خلاف آقایان که برای خود خبر سازی می کنند و مدعی حامی دولت تدبیر و اعتدال هستند

                 و نکته آخر اینکه : اگر دکتر نیاز استاندار شد که امثال فلاح و طوسی باید خوشحال باشند که بار این مسئولیت بر دوش فرد دیگری قرار گرفت و خودشان هم کمک کنند تا با موفقیت نیاز در استانداری شاهد درخشش دولت روحانی باشند در خیر این صورت بازهم حکایت تلخ فرصت سوزی مجدد در مازندران تکرار خواهد شد و مردم بار دیگر به این افراد نه خواهند گفت تا شاید باری دیگر و تحولی دیگر روی دهد چرا که مردم با هیچ جناح سیاسی عقد اخوت نبسته اند و به دنبال رفع مشکلات و گرفتاری ها هستند

                 در پایان هم از آقای دکتر ربیع فلاح که از نزدیک ایشان را می شناسم انتظار داریم به جاری تلاش کردن برای استاندار شدن خودشان به دنبال فردی باشند که امروز بخش اعظمی از نخبگان و چهره ملی و استانی راه برون رفت از این وضعیت را استاندار شدن ایشان می دانند و فکر نکنند با عدم تحقق این امر ایشان سود می کنند بلکه این استان است که بار دیگر در گرداب سوء مدیریت و ضعف غوطه ور خواهد شد / در ماه مبارک رمضان و با دهان روزه این مطلب را نوشتم باشد در تاریخ سیاسی این استان ثبت شود و به وظیفه شرعی خود عمل کرده باشم

                 • پنجشنبه 3 مرداد 1392-0:0

                  بر هیچ کس پوشیده نیست ، تیم اصلاحان بهتر از شما کار کرد . من یک پوستر نتوانستم بگیرم از ستاد . و اینکه جز آن عکس خاتمی و روحانی و هاشمی در مازندران تبلیغ دیگری نداشتیم . امیدوارم موفق باشید و همه را به حساب خود ننویسید حاجی طوسی جان که دفتر خود را در اختیار آقای فلاح گذاشتید .

                  • دانشجویی از ساریپاسخ به این دیدگاه 1 1
                   پنجشنبه 3 مرداد 1392-0:0

                   والفجر چهار نه کربلای چهار! کامنت 5 (فرزانه) غلط است

                   • پنجشنبه 3 مرداد 1392-0:0

                    یک دروغ بزرگی را ایشان در خصوص استانداری اقای فلاح زدن دیانت ایشان را در ماه رمضان نشان میدهد.

                    • غلامعلی رنجبرپاسخ به این دیدگاه 3 6
                     پنجشنبه 3 مرداد 1392-0:0

                     نمی دانم با تجربه تر از بنده برای اظهار نظر در مورد استاندار آینده در جمع کامنت نگاران و نویسندگان سایت های استان وجود دارد که اغلب قریب به اتفاق استانداران را درک کرده باشد یا نه؟

                     آنجه در امر انتخاب استاندار مهم است، لابی گری و دم این و آن را دیدن و ... نیست. در دولت نهم برای انتخاب استاندار مازندران گزینه های متعددی روی میز آقای احمدی نژاد قرار داده شد که ابتدا از میان آن آقای شاعری درآمد ولی ناگهان تغییر مسیر پیدا شد و آقای شفقت انتخاب شد.

                     شفقت گرچه کارآزمودگی لازم ابتدایی را نداشت و با آزمون و خطا کار را شروع کرد و روابط پیچیده معادلات استانی در سطح استانداری را وارد نبود، ولی با صداقت و پشتکار و همتی که داشت توانست بر اوضاع استان به خوبی مسلط شود و درست زمانی که می رفت این تسلط محصول خوبی برای استان بدهد، هیات دولت تصمیم به تغییر ایشان گرفت و خدمات تجربه حاصل از مازندران به بوشهر و خراسان شمالی رسید.

                     البته برخی شاید با من هم عقیده نباشند و هنوز هم ایشان را ضعیف بدانند ولی واقعیت این است که در بین استانداران دولت نهم و دهم ایشان جزء بالاترین ها بودند و این ضعف عمومی دولت های مذکور بود که مانع متبلور شدن و چهره شدن استانداران می شد. لنگی هایی که در توسعه استان وجود دارد در دوران همه استانداران چپ و راست بوده و هست و احتمالاً خواهد بود و تحلیل های زیادی برای بیان چرایی این واقعیت وجود دارد که در این کامنت مجال شکافتن آن را ندارم.

                     با آمدن طاهایی به عنوان جایگزین امید بهره وری از تجربه موفق تبلیغ شده ایشان زیاد شد و انصافاً حسن خلق و تعامل بالای اخلاقی ایشان و صبر و متانت و برخوردهای سیاستمدارانه و بعضاً زیرکانه و حساب شده ایشان همه را در برخورد با نقاط ضعف و نقد کارکرد استانداری دچار تعارف و بعضاً عقب نشینی و رعایت حال می کرد. گشاده دستی ایشان نسبت به عناصر تعیین کننده قدرت در استان طرفداری پنهان و آشکاری را برای دولت که رضایت تعدادی از جایگاههای با قدرت ذاتی و معنوی برایشان مهم بود را به وجود آمد و رموز ماندگاری و تداوم حضور به عنوان استاندار را به خوبی و آگاهانه بکار می گرفت و بن بست های حاصله در اثر نارضایتی پائین دست ها و نیم قدرت ها را خنثی می کرد.

                     دیدگاههایی که ارائه می شد قانع کننده و همراه بود ولی در زمان ایشان بسیاری از مهجوریت ها برای تعدادی از نخبگان منتقد به طور غیر مستقیم به وجود آمد که ایشان انگیزه ای برای دفاع از آنان نداشتند و عملاً تماشاچی حذف آنان بودند.

                     جایگاه استانداری نیاز به افراد از راه رسیده ندارد و بدون وجود تجربه خسارت های فراوانی را بر مردم استان تحمیل خواهد کرد و عناصر ابن الوقت و معامله گر مسیرهایی را برای استاندار باز خواهند کرد که نهایت آن انحراف از توسعه استان خواهد بود. هیچ کسی را نمی توانید بطور مطلق و قاطع پیدا کنید که قد او با قامت استانداری مازندران فیت باشد و هیچ نقطه ضعفی نداشته باشد. در این گونه موارد باید به سمت خیر الموجودین رفت و کینه ها و انتقادات شخصی را کنار گذاشت و آنچه را که به نفع مردم استان و توسعه متوازن آن است مورد تقویت قرار داد. مطلق انگاری نتیجه ای در بر ندارد و هر فردی که مطرح شود الزاماً نقاط ضعفی هم از نحوه مدیریت، گذشته کارکرد و نگاهها و رویکردها و تیمی که احتمالاً بکارگیری خواهد کرد را می توان در او پیدا کرد و این امر استثنا بردار نیست.

                     بنده حقیر احساس می کنم گزینه هایی که مطرح شده اعم از آقای کشاورزیان، آقای کیومرث نیاز آذری، آقای ربیع فلاح و برخی دیگر همه مزایا و توانمندی هایی دارند و قدرت اداره استان را دارا هستند ولی تجربه بیشتر در مدیریت داخل استان این موفقیت را چند برابر خواهد نمود. هر کدام از این گزینه ها می توانند کارکرد موثری را برای آینده استان داشته باشند به شرطی که سعه صدر به خرج داده و از مدیرانی استفاده کنند که انسداد و انقیاد نداشته و خود را در ظرف تعصبات محدودیت آور همشهری گرایی و نخبه کشی و برخوردهای حذفی محدود نکند. برخوردهای دلسوزانه شرط اصلی توفیق ما در آینده است و دارا بودن دیدگاههای توسعه ای و کار بر روی افزایش بهره وری از داشته های استان و شناسایی و مدیریت همه توانمندی ها و قدرت چاه زنی و تعامل با هیات دولت و وزارتخانه ها منجر به رفع و دفع سریعتر و برخورد چابکتر مدیرتی در استان خواهد شد. انشاء الله با توفیق همراه باشند.

                     • چهارشنبه 2 مرداد 1392-0:0

                      معلوم نیست این خبرنگارتون خانم فلاحی چند تومان از آقای طوسی گرفته .که مثل تازه دامادها از چند جناح عکسش توی سایت گذاشته.....از ژستش معلوم که اولین کسی که دنبال قدرت .خودش............

                      • چهارشنبه 2 مرداد 1392-0:0

                       چطور شد؟ تا اسم نیاز اومد خیلی ها ماست شون کیسه شد از ترس میلرزند چون سوابقشون تو مشت این آقاست حداقل پیش اون نمیتونن معلق بزنند ولی خیالتان راحت نیاز به استانداری نمی آید جایش در فضای علمی محکم و قابل احترام است همان چهره ای که یک روز برای جمع کردن تروریست ها مقام امنیتی شد امروز علم را سنگر مبارزه میداند بعضی از نمایندگان برای داشتن تفنگ و محافظ شخصی الان که مملکت کاملا امن است برای خود مادام العمر قانون می نهویسند کجای کاری برادر . نیاز نمی آید شما دستتان در جیب ما باشد

                       • چهارشنبه 2 مرداد 1392-0:0

                        با همه صحبت های صادقانه برادرم رحیم قاسمی موافقم به جز قسمت آخر. بعد از کربلای 4 خودت خیلی خوب میدونی ماجرا چه شد آنوقت ها رادیوهای بیگانه ساعت6 صبح را گوش میدادیم گفته بودند کار ایران تمام شد و... همه سران استکبار دست میزدنر برای صدام و ... الان کمی هوا ابریست لطفا برای تبرئه بعضی ها از نام و عنوان عملیات کربلای4 و اسم شهیدان بگذرید بعد مجبور هستم آن چیزهایی که مازند نومه منتشر نمیکند را جای دیکر بنویسم

                        • اصلاح طلب مازندرانیپاسخ به این دیدگاه 10 0
                         چهارشنبه 2 مرداد 1392-0:0

                         جناب اقای طوسی یادتان هست ان روز با معرفی از تهران به ستادتان در 15 خرداد امدم و نحوه مواجه شما چگونه بود بدون انکه مرا بشناسید گفتید فلان کمیته مسئول ندارد شما مسئولش در استان شو.یادتان هست که روزی که فردایش به دکتر روحانی به مازندران می امد شما کجا بودید و برای صرف نهار کجا رفتید. یادتان هست؟؟

                         شما درنوشته تان به صورت اشکار به دکتر عارف توهین نمودید انجا که ذکر نمودی وقتی دیدند گزینه اشان اقبال ندارد؟ ایا از نقش دکتر عارف غافلی؟خجالت دارد.

                         • چهارشنبه 2 مرداد 1392-0:0

                          ای بابا، شما هم که هیچی نشده رفتین توو خط چاپلوسی، بابا چرا نمیزارین این استان پیشرفت کنه، روحانی هم بخواد شماها نمیزارین ...

                          هرچند گله ای نمی توان کرد :

                          گر دایره ی کوزه ز گوهر سازند

                          از کوزه برون همان تراود که در اوست

                          • موسوی زادهپاسخ به این دیدگاه 11 1
                           چهارشنبه 2 مرداد 1392-0:0

                           بخش هایی از کلام جناب طوسی را قبول دارم

                           واقعاً در خور نیست که پس از این انتخابات بسیار با شکوه 24 خرداد افرادی چون کیومرث نیاز آذری که در جای خود انسان قابل احترامی است برای مناسب استانداری مازندران گمارده شوند آن هم به دلیل حمایت مستقیم جناب ناطق نوری

                           البته شاید علی رغم دوستی و نزدیکی جناب نیاز با خانواده ناطق ، روح آشیخ علی اکبر از این بازار گرمی ها خبری نداشته باشد

                           ولی اگر چنین باشد هزار افسوس چون معمار در حال کج نهادن خشت اول است

                           • واقع بینپاسخ به این دیدگاه 11 0
                            چهارشنبه 2 مرداد 1392-0:0

                            فارغ از اینکه سازوکار انتخاب استاندار چگونه خواهد بود اما                            انتخاب افرادی که نگاه و سابقه امنیتی دارند برای دولتی که رئیس آن می گوید من سرهنگ نیستم - شایسته نیست                            انتخاب افرادی که حواشی مالی داشته و با عدم شفافیت مالی و بعضا دست داشتن در اختلاس ها، سبب خواهد شد اخلاص دولت تدبیر و امید زیر سوال رود.                            انتخاب افرادی که در جنگل خواری ها به جنگ جنگل رفته اند برای استانی که حیات خود را وابسته به طبیعت آن می بیند خطرناک خواهد بود                            میدان دادن به نمایندگانی که در همایش های انتخاباتی نفر دوم انتخابات ریاست جمهوری شرکت نموده اند و در حوزه های انتخابی خود پیدا و پنهان برای ایشان نقش آفرینی کردند خیانت به نقش پرنگ کسانی است که خالصانه و با هزینه های شخصی برای پیروزی دکتر روحانی در استان تلاش نمودند                            همایش مسجد جامع ساری نمومنه شفاف و روشنی است که خواستگاه رای روحانی تا چه میزان اصولگرا و تا چه میزان اصلاح طلب بوده است                            آنقدر حضور اصلاح طلبان در این همایش سبز بود که شخصی که سالها نماینده مردم بوده است برای معرفی خود به حضار مجبور شد نام خود را بگوید چون میدانست در آن جمع با شکوه چندان آشنا نیست

                            • چهارشنبه 2 مرداد 1392-0:0

                             همیشه بعداز انتخابات افرادی که دنبال فرصت بوده اندبالابیگری وتشکیل جلسات سواربرموج میشندتابه اهداف خود برسند دراین دوره انتخابات هم بعضی اصلااعتقادی به دکترروحانی نداشتندآلان جوری صحبت میکنند که انگارازدوستان 30 ساله دکترروحانی اندکه ستاد دکتر روحانی با ید باحساسیت این ها رارصد نمایدلازم میدانم ازهمه کسانی دراتنخابات شرکت نموده اند تقدیر وتشکر داشته باشم.آقای فلاح نیروی توانمند ی است وتجارب ارزنده وبسیار خوبی دارند ایشان قائم مقام وزیر جهاد بودندرویکردفکری ایشان دقیقا براساس دولت تدبیر وامید است عملکرد هاایشان فراجناحی است اگراستانداری مازندران رابپذیرند شاهد رشد وتحول همه جانبه دراستان خواهیم بود.

                             • اصلاح طلبپاسخ به این دیدگاه 15 1
                              چهارشنبه 2 مرداد 1392-0:0

                              در این دوره انتخابات ستادهای آقای روحانی به تنهایی نقشی نداشتند که بخواهند موج آفرین باشد همه افراد جامعه ستاد روحانی بودند حامیان هاشمی و خاتمی به خیزش اجتماعی کمک کردند و این اتفاق مبارک افتد و البته تدبیر هاشمی و خاتمی و حمایت دکتر عارف و کناره گیر اش و در نهایت کارهایی که خارج از اراده ستادهای آقای روحانی بود جنبشی اجتماعی شکل گرفت که بسیار شگرف بود. آقای روحانی خودش نیز به خوبی می داند و برای همین در شروع صحبتهایش از هاشمی و خاتمی یاد می کرد . اینکه این موضوع را مثل گوشت قربانی برخورد کنیم که هر کس تیکه ا ی از آنرا به نفع خود مصادره کند پسندیده نیست و مهمتر از همه چیزی به نام عضو ستاد دیگر وجود خارجی ندارد و مهمتر از همه ا ینکه اگر در روستاها یک عکس روحانی نبود ولی رای روحانی بود نشان از ضعیف بودن ستادها بود و اقدامات غیر رسمی و مسوولانه ا صلاح طلبان اگر نبود که این اتفاق نمی افتاد . به هر حال از جناب طوسی که دفترشان را در اختیار ستاد قرار دادند باید تشکر کرد و از آقای ربیع فلاح هم باید تشکر کرد ولی از فردای انتخابات صاحبان زیادی پیدا کرد از جمله افرادی که بی هیچ دلیلی می گفتند جلیلی را نیز سهامدار رای آوری روحانی تلقی کردند

                              • چهارشنبه 2 مرداد 1392-0:0

                               آقای اصلاح طلب حرف شما بسیار متین کسانی هم بودند که کمک کردند نمک خوردند ولی نمکدان شکستند کمک به موفقیت دولت تدبیر و امید یک سو ولی شرایط بعد از اعلام نتایج بسیار تغییر کرده همان مراسم که گفتید اگر در دو مکان جدا برگزار میشد به نظر خودتون شرایط رو متشنج نمیگرد به نوعی دو دستگی ولی با این کار همه یکجا متمرکز شدند.

                               • واقع بینپاسخ به این دیدگاه 18 0
                                چهارشنبه 2 مرداد 1392-0:0

                                آسمان ریسمان بافی های رحیم طوسی                                ریاست ستاد را می گویند از هاشمی گرفته اند!!!                                حضور پرتعداد مردم در مسجد جامع ساری را به حساب خود گذاشته اند!!                                عجیب است اگر اینقدر آقای هاشمی به ایشان (فلاح) اعتماد داشتند ایشان را رئیس ستاد خود در استان مازندارن می گماردند نه اینکه بعد کلی کش و قوس....                                یادمان نمی رود که همه روزه حتی در روز حضور دکتر روحانی در ساری اعضای ستاد ایشان با مدیریت (فلاح) ساعت 1 ظهر تا 3 بعد از ظهر برای صرف نهار و استراحت به منزل تشریف می بردند و انگار نه انگار که تا ساعاتی دیگر قرار است دکتر روحانی در ساری حضور یابد                                نگاه این حضرات بیشتر از مسجد چهاردانگه ای ها نبود در حالی که در ستاد دیگر پیگیر سالن سید رسول حسینی بود که به مسجد جامع منتهی شد                                به کدام شهر این آقایان بنری ارسال داشتد - جز این است بسیاری از اقلام تبلیغاتی و اختصاصا پوستر سه نفره (خاتمی - هاشمی - روحانی) حاصل کار فعالین ستاد اصلاح طالبان حامی روحانی بوده است                                کسانی که از اداره موفق یک ستاد انتخابات عاجز بوده اند امروز دایه استانداری دارند                                شعار محوری مردم در مسجد جامع ساری ملاک تحلیل آرای روحانی در مازندران است                                «دوم خردادی ام - حامی روحانی ام»

                                • قلم به مزدسابقپاسخ به این دیدگاه 9 2
                                 چهارشنبه 2 مرداد 1392-0:0

                                 مجاهدان خسته تن" شنبه" در کنار مبارزان پیروز"جمعه "این متن نوشته شده درسایت وزین مازندنومه بقلم یکی ازنویسندگان آن که حرف دل بچه های پادررکاب حماسه آفرینان 24خردادبوده است رابرای مقدمه عرایضم آورده ام که علی اظاهربافحوای بیانات آقای طوسی جوردرمی آیدشایدهم کل زحمتی که آقای طوسی متقبل شده اندساختمانش رادراختیارآقای فلاح گذاشتندواگرغیرازاین یک چوب خمیده ای راجابجاکرده اندلطف کنندبرای تنویرافکارعمومی آنهارانیزبیان کنندتا سیه روی شوندهرکه دراوغش باشد///خدائی پیغمبری آقای طوسی چقدردرستادآقای روحانی موٍثربوده ای؟اصلا"برانگیزانندگی شماطوری هست که بتوانی موثرباشی؟پس چقدرادعاداری؟اصلاح طلبان که درخط مقدم نبردانتخابات بوده اندبه مثابه ژنرالهای دولت روحانی اند،درصلاحیت امثال جنابعالی نیست که برایشان خط ومشی تعین کنی،ضمن آنکه شان جنابعالی درجایش محفوظ!!!بنظرم جایگاه اداری که دردولت آینده برای خویش متصوریدآیابیش ازرئیس دفترآقای فلاح هست؟اگرغیرازاین باشدظلم به نظام است!تازه،اصولگرایان شکست خورده تاچه اندازه ازحضورتان درمناصب سیاسی ناراحت یا خوشحال می شوند؟اصلا روی شما جنابعالی حساب می کنند؟بنظرشماآنهااگربخواهندپستهای سیاسی رااصلاح طلبان برعهده گیرندخوشحال می شوندیابه امثال شماهابدهند؟همه ی وحشت اصولگرایان ازافکارومدیریت اصلاح طلبان است والا امثال شماهاباشیدآنهاضمن آنکه خوشحال می شوندشایدنذرهای متعددی هم بکنندوآنوقت می ماندبهت وحیرت مردم وجوانانی که توخیابانهادادمی زدندبرادرشهیدم......یاآنگونه هلهله وشادی می کردند،شادی می کردند....مردم به سرصندوقهانیامدندکه امثال جنابعالی برکرسی مدیریت بنشینی وادعای مجاهدت وخستگی بکنید؟!!!خیلی زیبنده نیست که بیشترازاین ازتفکربایگانی شده امثال جنابعالی بنویسم به همین اندک بسنده می کنم تابعدا"بیشتربه آن بپردازم

                                 • اصلاح طلبپاسخ به این دیدگاه 19 3
                                  سه شنبه 1 مرداد 1392-0:0

                                  جناب طوسی شما که می خواستید مراسم استقبال از روحانی را در حسینیه چهاردانگه ای ها برگزارکنید و اصلاح طلب ها مراسم را به مسجد جامع کشاندند و حالا دریغ از تقدیر از آنان .

                                  خداوکیلی ستاد اصلاح طلب ها بی نهایت فعال تر از ستاد شما بود حالا چطور فرمانده لشکر فقط ربیع فلاح شده .                                  • سه شنبه 1 مرداد 1392-0:0

                                   درود بر روحاني وسلام بر ياران وياوران بيدار وبه هوششان .انصاف در کلامتان به خوبي مشهود بود وخدارا شکر که دوستان منصفي انشا الله در مناصب حساس جاي مي گيرند تا حق

                                   الناس رعايت شده و باج خواهي ورانت بر کنده شود.


                                   ©2013 APG.ir