تعداد بازدید: 2493

توصیه به دیگران 2

شنبه 23 شهريور 1392-17:4

استاندار یا دیگران؟/عزل و نصب ها در اختیار چه کسی است؟

به زودی تمام یا بیشتر استانداران کشور تغییر می کنند و مازندرانی ها باید خوشحال باشند که تکلیف استاندار و دستگاه های ذیربط در بازه زمانی اندکی مشخص شده است/استاندار نباید خود را از مشورت بزرگان،نمایندگان و ائمه جمعه شهرستان ها محروم کند. البته مشورت هم نباید به این معنا تعبیر شود که هر چه آقایان گفتند همان شود.


مازندنومه،محمد اسماعیل بخشی سورکی:هر دولتی جهت تحقق عملکردها و شعارهای انتخابی خود و در راستای حل مشکلات مردم و خدمت رسانی به آنها پس از استقرار، به انتخاب عالی ترین مقام خود در استان ها و سپس در شهرستان ها و بخش ها اقدام می کند.

حق طبیعی هر رییس جمهوری است که با مشورت بزرگان و وزیر کشور افراد شایسته و همسو با جریان خود را در مجموعه زیر نظر خود به کار گیری کند، اما در این بین موضوعی که بسیار آزار دهنده است دخالت اشخاص،افراد و گروه های سیاسی است که با اعمال فشار و تهدید وارد معرکه شده و قصد گماشتن افراد مورد نظر خود را دارند.

یکی از این گروه های فشار در عزل و نصب ها نمایندگان مجلس هستند،در حالی که طبق قانون گماشتن نیروها در اختیار نمایندگان مجلس نیست.

همین عزل و نصب های ناشی از فشار نمایندگان، گاه باعث روی کارآمدن افرادی ناکارآمد شده که در نهایت مردم چوب این دخالت های بی مورد و عزل و نصب های سفارشی را می خورند.

در همین راستا باید گفت وظیفه امامان جمعه نیز عزل و نصب مدیران نیست، در حالی که برخی ائمه جمعه نیز ضمن دخالت در کار دولت، خود را در این کار صاحب نظر می دانند.

نگارنده بر این نظر متعهد است که مشورت و تعامل با بزرگان استان از جمله نماینده ولی فقیه و ائمه جمعه و نمایندگان باید حتما" در دستور کار دولت و مقامات منتسب به دولت باشد، برای انتصابات نیز باید از نظر مشورتی این بزرگان بهره گرفت، اما همه این ها به معنای دخالت و ابرام و اصرار بر نظر ایشان نیست.

به زودی تمام یا بیشتر استانداران کشور تغییر می کنند و مازندرانی ها باید خوشحال باشند که تکلیف استاندار و دستگاه های ذیربط در بازه زمانی اندکی پس از استقرار دولت تدبیر و امید مشخص و خیال همه راحت شده است.

حال که نخستین استاندار کشور در دولت تدبیر و امید در آستانه معارفه قرار دارد، بهتر است فعلا" به حفظ وحدت و همدلی بیندیشیم و انتقادها و نکته سنجی ها را به فرصت های آتی واگذار کنیم.

استاندار محترم مازندران در اولین گام به سراغ یکی از رقبای خود برای تصدی مسند استانداری رفت و با اینکار نشان داد که رویکرد او تکیه بر همان شعار دکتر روحانی در راستای ایجاد تعامل و اعتدال در جامعه است.

البته ربیع فلاح باید بداند که در استان با گروه های ذی نفوذ بسیاری سر و کار دارد و در این بین سیاست کاری اوست که آینده استان را رقم خواهد زد.

استاندار نباید خود را از مشورت بزرگان،نمایندگان و ائمه جمعه شهرستان ها محروم کند. البته مشورت هم نباید به این معنا تعبیر شود که هر چه آقایان گفتند همان شود.

اما چند نکته قابل توجه استاندار جدید:اول این که استاندار مازندران باید بداند در سالهای گذشته گماشت نیروها بر مسند های مختلف اجرایی خارج از قاعده ضوابط دستگاه های اجرایی انجام شده و خیل عظیم نیروهای مامور دستگاه های مختلف در سیستم وزارت کشور و بدتر از آن تصدی پست های حساس فرمانداری،معاون فرمانداری و بخشدار و....آسیب جدی به روند کاری جامعه وارد کرده است.

این افراد عموما در این سمت نه تجربه ای داشته اند و نه سابقه ای و با تصمیمات نادرست خود بلای جان مردم شهرستان و بخش خود شده اند که پیشنهاد می شود تمام نیروهای مامور به خدمت از دستگاه های دیگر به پست سازمانی و دستگاه محل خدمت خود بازگردند و حتما در تصدی پست های کلیدی و مهم از همان نیروهای مستعد وزرات کشور و استانداری استفاده شود، چرا که روند کار به شکل معقول دنبال خواهد شد.

و نکته بعدی این که:دستگاه های مختلف اجرایی استان در دو سال اخیر هم شاهد تغییر و تحول و هم شاهد نبود کارآیی مدیران خود بوده است که دود تمام این مسایل به چشم مردم رفته است، بنابراین استاندار محترم لازم است شناسایی دقیقی از نیروهای تحت امر داشته باشد تا با به کار گیری انسان های معتقد و معتدل، بیت المال مسلمین را از گزند زد و بندهای سیاسی و عزل و نصب های یک ماهه و دو ماهه مصون بدارد.


 • سه شنبه 26 شهريور 1392-0:0

  نماینده ی محترم آمل سلام
  آملی ها بزرگان هر جناح,اصولگرایان واصلاح طلبان,اعتدالی ها,بخدا به این نتیجه رسیده اند کسی باید کرسی فرمانداری آمل را در دست بگیرد که با مدیریت چند ساله,شهامت بالا روحیه ی دلیری و تعامل.و در بعضی جاها تقابل قوی,نترس,زیرک و با هوش سیاسی بالا مورد وثوق همگان باشد اما یک حرکت و بی تدبیری جناب یوسفیان ملا حمایت از سید جعفر رسولی همه ی جامعه ی آمل را مورد تنش قرار داده و همچنین کپن خود را برای دوره ی بعدی مجلس سوزانده.نماینده ی محترم هنوزم دیر نشده حداقل انتظار این است با دوستان ستاد دکتر حسن روحانی تعامل میکردید باهم برای گزینه ی فرمانداری آمل تصمیم میگرفتید,زشت است برای آملی ها که در بین آنها نفاق باشد با تقابل کردن با مردمی که 134000 رای به دکتر حسن روحانی داده اند گزینه ی احمدی نژاد و قالیباف, فرماندار شهر آمل بشود و شما از آن دفاع نمایید پس مطالبات به حق مردم آمل کجاست؟
  با توجه به اینکه آقای یوسفیان ملا از مفسران قانون هستند فکر نکنم او این چنین کاری کند و موکلین آملی را پشت پا بزند,چون نام برده در قد و قامت فرمانداری نیست هم مدرک تحصیلی و هم بینش سیاسی آنچنانی ندارد روحیه ی تقابل با مردم و قدرت پاسخ گویی در او وجود ندارد امیدواریم با بزرگان جناههای مختلف و دوستان ستادی دکتر حسن روحانی گزینه ی برتری انتخاب کنیم.ان شاالله

  • يکشنبه 24 شهريور 1392-0:0

   در استان مازندران تنها بدست توانای شجاعی

   • يکشنبه 24 شهريور 1392-0:0

    کسی با مدرک رادیولوژی در سازمان تاکسیرانی ساری جذب شده بود ! وقتی شنیدم کلی گریه ام گرفته بود !

    • يکشنبه 24 شهريور 1392-0:0

     سلام با تشکر از برادر بخشی که این مطالب را یادآوری کرده اند برای بعضی از دوستان من با آقای بخشی موافق هستم کسی که دست چپ و راستش و بلد نیست تا دیروز داشت با تراکتور و کمباین تو زمین های شالیزار کار میکرد میاد بخشدار فعلان بخش میشه ، آخه این رو چه حسابی از کدوم اداره از کدوم سابقه مدیریتی برخورداره که...میان بخشدارش می کنند و الانم بهش سمت معاونت هم دادند که کار با کامپیوتر رو بلد نیستند تو کدوم قانون نوشته ؟پس ما این همه جوان بیکار لیسانس داریم اینها هم بیان بخشدار یا معاون بشن تا حداقل بیکار نباشند این آقا هم بیاد بره سره شالیزار تا تجربه هاشو از دست نده لازمش دارند اینجا از آقای دکتر فلاح خواهشمندیم در انتخاب و عزل و نصب مدیران جدید این استان نهایت دقت رو بفرمایند تا شایسته سالاری نشه در انتخاب مدیران این استان .

     • شنبه 23 شهريور 1392-0:0

      ای کاش که مامورین به خدمت و کارمندان شرکتی و قرار دادی حداقل دانش مرتبط با سمت اجرایی خود را داشتند حال اینکه در میان ایشان دیپلم برق و لیسانس معارف و روانشناسی و کشاورزی و علوم تربیتی و ... وجود دارد که غایت آمال ایشان داشتن رزومه در وزارت کشور است. برادر بخشی کسی گوشش به حرف تو بدهکار نیست...

      • نایب اللهپاسخ به این دیدگاه 5 1
       شنبه 23 شهريور 1392-0:0

       اصلا نه با نمایندگان است نه با استاندار بلکه هر مجموعه ایی با دارا بودن مجمعه کارشناسی در بدنه سیستم افراد را شناسایی کرده و در مدیریت های گوناگون منصوب می گنند مدیری شایسته است که مجمعه خود را شناخته و سالها با کار کرده باشد اگر قرار به فکر توسعه استان باشیم باید سیستمی فکر کنیم نه سیاسی

       • ابوالفضل بادپاپاسخ به این دیدگاه 2 1
        شنبه 23 شهريور 1392-0:0

        یکی نیست بگوید در آمل چه خبر است ؟!        در آینده چه بر سر فرمانداری آمل خواهد آمد؟!        تنش ها در انتخاب فرماندار ، فرمانداری ویژه شهرستان آمل بالا گرفت ...        دو طرف طناب یکی در دستان حامیان قالیباف و دیگری در دست حامیان ستاد روحانی و اصلاح طلبان میانه این شهرستان است همچنان منتظریم ببینیم کدام یک از این گروه موفق به بالا کشیدن گزینه خود بعنوان فرماندار شهرستان آمل می شوند.        آنچه که عیان است در این اوضاع و احوال کانون تدبیر با پختگی و برنامه نسبت به حامیان قالیباف در این شهر عمل می کند...

        • شنبه 23 شهريور 1392-0:0

         چطور شد همین جناب دکتر فلاح عزیز استاندار محترم برای استاندار شدن باید بانمایندگان بشینه و وزیر کشور هم همینطور حالا نباید نمایندگان دخالت کنند روزگار عجیبی است


         ©2013 APG.ir