تعداد بازدید: 11782

توصیه به دیگران 6

سه شنبه 17 دی 1392-12:29

30 بهمن برگزار می شود:

سومین همایش سوادکوهی های مقیم تهران

    30 بهمن سومین همایش بزرگ سوادکوهی های مقیم تهران برگزار می شود. 


     مازندنومه: اولین جلسه هماهنگی جهت برگزاری سومین همایش بزرگ سوادکوهی های مقیم تهران روز گذشته با حضور هیأت اجرایی برگزار شد.

  محور اصلی این جلسه، هماهنگی به منظور برگزاری سومین همایش بزرگ سوادکوهی های مقیم تهران بود.

زمان و مکان فروش بلیت و ریز برنامه های این همایش بزرگ که سالانه در تهران برگزار می شود، به زودی اطلاع رسانی می شود.

مطالب مرتبط:

سوادکوه تتی ره جهاز هاکرده-1

سوادکوه تتی ره جهاز هاکرده-2

 


 • شعبان علی زاده (نوری)پاسخ به این دیدگاه
  پنجشنبه 28 دی 1396-20:22

  آقایان دست اندر کار : سلام .تلاش ها بی فایده نیه و اتفاقا خله هم فایده داینه .دس تون درد نکنه. من علی زاده نوری هسمه از شهر چمستان نور. من آدم بسیار متعصب به شه زیون و فرهنگ خودمون ( مازرونی ) هسمه فرقی نکنه که نوری بووشیم یا سوادکوهی ، آملی بووشیم یا بهشهری و نوشهری. همه ما عاشق این دیار کهن هسمی.. بعنوان اته شمه کچیک برار عرض کمه حتما شه وچوونه تو تهرون زبون مازرونی ره هم یاد هادین و خنه دله مازرونی گچپ بزنین ( البته حمل بر بی ادبی و دستوری نووشه ای گمه من شمه کیچک هسمه) . تره خدا نلین این زبون بمیره ،اگه این زبون بمیره مثل مه دسوری هم اما میرمی( اما اته مثل دارمی گنه که اگه اتا زبون بلد بووشی اتا نفر هسی و اگه سه زبون بلد بووشی سه نفر هسی، پس حتما شه زبون مادری ره به شه وچوون یاد هادیم) . من و شماها با این زبون زینه هسمی پس هر چی بتوننی با قدرت این فرهنگ و آیین مازرونی در تهرون نشون هادین و حفظ هاکنین . ضمن اینکه یاد و خاطره شهدا رو گرامی دارنی همیشه یادی از افسانه های مازرونی ( دیو سفید مازندران ، آرش کمانگیر ، و از اونور نویسنده و شعرا و…. مثل جریر طبری ، نیما یوشیج ، طالب آملی و شعرا و دانشمندان شمه ور که متاسفانه من مازرونی اونا ره نشناسمه هاکنین و فیلمشه بیرون هادین تا اما در نور و آبادی های دیگه مازرون از اونا استفاده هاکنیم. من اته کمه شمه *سومین همایش ره تو تهرون و اونم صحنه ای که آقای شمس بخوونسه بدیمه و کیف هاکردمه و البته هم برمه هاکردمه. بازم گمه خدا قوت و دس تون درد نکنه و خدا شمه پشت و پناه بووشه . ( اینم بوئم صدا و سیمای مازرون بنظرم خله ضعیف عمل کنه ) و ونه سختی شه شما عزیزان اینجور همایش ها بکشین . دوس تون دارمه خله. شعبون علی زاده ( نوری) دانشجوی دکترای کشاورزی دانشگاه تهران .

  • چهارشنبه 1 بهمن 1393-0:51

   با سلام و احترام آیا برنامه ای برای چهارمین جشنواره دارید ؟

   • ناظری سوادرودباریپاسخ به این دیدگاه 7 0
    جمعه 24 مرداد 1393-15:11

    با تشکر از دست اندر کاران این همایش خوب مرسی

    • محمدحسین اولادزاد عباس آبادیپاسخ به این دیدگاه 5 1
     يکشنبه 1 تير 1393-23:31

     با تشکر فیلم همایش سوم را چطور باید تهیه کرد

     • رضا مرزبان عباس ابادیپاسخ به این دیدگاه 11 2
      شنبه 17 اسفند 1392-22:5

      با سلام لطفا بگویید فیلم های این سه همایش را کجا می شود تهیه کرد

      • پنجشنبه 24 بهمن 1392-11:25

       از نقطه نظرات افراد صاحب فکر و تحصیلکرده استفاده شود تا در جهت اهداف غایی همایش که به گفته دست اندرکاران ایجاد اشتغال و تأ سیس تعاونی گردشگری و تولیدی و خدماتی با سرمایه کلیه سوادکوهی ها میباشد ، نتیجه بهتری عاید شود.

       • عزیز الله خالقیپاسخ به این دیدگاه 3 3
        چهارشنبه 23 بهمن 1392-22:6

        صنایع دستی موجود نبود خواهشا به این مساله توجه شود

        • دوشنبه 23 دی 1392-9:14

         همایش خوبه اما باید مسائل و مشکلات همشهریان هم مطرح و پیگیری شود. متاسفانه این همایش در حد یک جشن معمولی تنزل کرده و همایش عرصه ای شده برای کسانی که قصد مطرح کردن خود را دارند...

         • يکشنبه 22 دی 1392-13:58

          به نام خداوندي كه سراسر نور است و روشني!

          خوشحالم كه قرار است اين همايش انجام شود! ترويج آيين و مراسمهاي يك منطقه و تبليغ نام اين خطه و اهتمام مردم به اين مسئله و نيز همراه با ساعاتي شادي و نشاط چه ايرادي دارد؟ خواه ناخواه عايديش به اندازه اي نيست كه بابك سوادكوهي (داداش بابك زنجاني) پيدا شود! از هر كسي كه در اعتلا و ترويج فرهنگ زيبا و دوست داشتني سوادكوه عزيز، همت و تلاشي مينمايد سپاسگزارم و اميدوارم مشكل اقتصاد و بيكاري جوانانش نيز مانند تمام جوانان ايران زمين حل گردد. حتما اگر كسي هم از اين همايش رضايت ندارد دليلي دارد . نبايد به كسي اهانتي گردد. سوادكوهي اصيل نبايد به همنوع و خصوصا هر كسي كه مهر سوادكوه را در دل دارد توهين نمايد.
          شايد اين همايش هم نواقصي دارد كه انشائ الله در آينده نزديك مطلوب و پسنديده همه شود. سوادكوه ته نوم قربون! يا حق!

          • شنبه 21 دی 1392-15:2

           اینگونه همایش ها عایداتی دارد و یک سری ادمهای بقول ...... ازعایدات آن بهرمند می شوند.
           متاسفم از نام سوادکوهی سوئ استفاده می کنید تا آنرا هم بی ارزش کنید!!ولی با این روش خیلی با فرهنگ ریشه دار سوادکوه فاصله زیادی داری.

           • غلط اندازپاسخ به این دیدگاه 19 1
            پنجشنبه 19 دی 1392-7:1

            برای همه همولایتی های خودم آرزوی توفیق دارم و امیدوارم سوادکوه جون در درخشانی در پهنه استان بدرخشد و قدرتمند و سربلند و استوار باقی بماند.

            • چهارشنبه 18 دی 1392-23:30

             امسال برنامه های جذابی دارند مثل بخش نمایشی با هنرمندی علیرضا جورابلو و محمد قاسم نژاد از طنزکاران معروف سوادکوهی اجرای برنامه خواهند داشت.

             • دست اندرکارپاسخ به این دیدگاه 10 2
              شنبه 21 دی 1392-21:28

              اصلا چنین چیزی صحت ندارد و احتمالا خود این آقایان این کامنت را گذاشتند. هنوز ریز برنامه معلوم نشده و در نشست های روزهای آتی مشخص می شود.لطفا خود دعوتی نداشته باشید!

             • جوان بیکار سوادکوهیپاسخ به این دیدگاه 12 21
              چهارشنبه 18 دی 1392-21:23

              حاصل این نشست کف ؛صوت؛ هورا و هیچ ؛جوانان سوادکوهی بیکار ؛10سالی این همایش برقرار ؛و عایداتش به نفع یک عده بی عار/والسلام

              • سرخکلاییپاسخ به این دیدگاه 1 3
               يکشنبه 4 اسفند 1392-21:37

               باهات موافقم. این برنامه یک بازی تبلیغاتی برای ابراز وجود چهره های آتی سیاسی سوادکوه است برادر

               • شنبه 3 اسفند 1392-17:5

                با احترام به تمام منتقدین به اینگونه همایش ها..عرض کنم آنانی که اینقدر تلخ به این حرکت زیبای فرهنگی نگاه دارند خودشان دنیا را تلخ میبینند وچون بسیار منفعل اند لذا از تحرک فرهنگی و نشاط آور دیگران نیز آزرده میشوند ..منتقدین عزیز برگزار کردن یا نکردن اینگونه همایشها دخلی به نرخ کار یا بیکاری منطقه یا محرومیت آن ندارد ..درود بر مردان و زنان فرهنگ دوست و شاداب سرزمین سوادکوه که با همه ی دغدغه ها و مشکلات برای شادی و دور هم بودن همت میکنند و هزینه میکنند...هرکس از این همایشها هر نفع شخصی یا سیاسی ببرد مهم نیست ..مهم اینست که جمعی در ساعاتی بسیار خوش گذراندند و خاطره ای زیبا بجای میگذارند....زنده باد ایران

                • سوادکوهی مقیم تهران پاسخ به این دیدگاه 13 8
                 جمعه 20 دی 1392-19:11

                 سلام بر جوان بیکار سوادکوهی
                 خوب اگر اینگونه همایش ها عایداتی دارد وگیر یک سری ادمهای بقول شما ......میاد بسم الله شما هم بیا کمک کن هم از بیکاری خارج می شوید هم بقول خودت ازعایدات بهرمند می شوی...
                 متاسفم پسوند سوادکوهی را یدک می کشی ولی با این ادبیاتت خیلی با فرهنگ ریشه دار سوادکوه فاصله زیادی داری.

                 • جمعه 20 دی 1392-21:54

                  فرهنگ که نان نمیشه اقای با کلاس ؛عین این همایش را تبریزیها؛کرمانیها ؛یزدیها میذارن و نتیجه نرخ بیکاریشان پاینه اما توهمایشها از کسانی دعوت می کنید در نابودی اقتصاد سوادکوه نقش داشتند نمونه ان در همایش سال گذشته یکی از نمایندگان ادوار گذشته درر دیف اول حاضرین نشسته بود از جمله کسانی بود که در واگذاری شرکت البرز مرکزی نقش اول را ایفا کرد.زنده باد برغیرت سو ادکویهای که با سیلی صورتشان را سرخ نگه میدارند و برج میلاد را از رادوربرای جشنهای سوادکویهای پایتخت نشین به نظاره می نشیند

                  • جمعه 9 اسفند 1392-10:40

                   سطحی نگران تنها شادی این مراسم را میبینند
                   تلاش شما برای فهماندن اصل ماجرا بی فایده است

                • برنجستانکیپاسخ به این دیدگاه 17 1
                 چهارشنبه 18 دی 1392-20:35

                 دو برنامه قبلی سوادکوهی ها فوق العاده بود و همرا با سورپرایز امید وارم امسال هم همینطور باشه

                 • يکشنبه 22 دی 1392-14:42

                  تا انجائی که من اطلاع دارم تنها همایشی که هرگز مهمان خاص ندارد همین همایش هست وقراربراین هست ازاشخاص بصورت خاص دعوت نشه حتی با نمایندگان محترم یا مسولین سوادکوهی هم مثل افراد عادی برخورد می شه ،تمام دلیل اشتیاق کثیری از سوادکوهی ها برای همایش سوم نبودن رانت برای کسی هست مطمئن باشید دوستانی که در تدارک این همایش هستند برای کسی جای ویژه ای بازنکردند ونیتی جز صله رحم ودیدار ولحظاتی بدور از هیاهووقیل وقالها در کنارهم باشند .

                 • سوادکوهی کیجاپاسخ به این دیدگاه 17 1
                  چهارشنبه 18 دی 1392-12:19

                  بی صبر بی صبرم

                  • چهارشنبه 18 دی 1392-9:39

                   خواهشا از همين مازند نومه اطلاع رساني بشه

                   • دکترسیف الرضا شهابیپاسخ به این دیدگاه 18 0
                    چهارشنبه 18 دی 1392-9:32

                    با آرزوی موفقیت برای همولایتی های سوادکوهی

                    • دوشنبه 23 دی 1392-18:11

                     دوستان عزیز بنده بمدت 11 سال شرایط کاری من طوری بوده که در سال حداقل ده دوازه بار به استانهای کشور سفر می کردم با مردمان آن منطقه به بحث گفتگوی خودمانی می پرداختم در طول سفر در اکثر استانها و شهرهایشان به همدیگر احترام می گذاشتن برای هم ارزش قائل می شدند هیچ وقت همنوع خود را تخریب نمی کردند اگری کاری ارزشی انجام می دادند تشویق می کردند عرض بنده با ان دسته از عزیزانی هست که کامنت منفی می گذارند سوال دارم این همایش یکی دو بار تا حالا انجام شده آیا بیکاری وووو قبل از این همایش نبود آیا بیکاری این عزیزان در ادوار گذشته حل شده بود که با برگزاری این همایش ها به بیکاری اضافه شود یا احدی از کارش صرفه نظر و بیکار شود این نوع همایش ها اول اینکه یک صله رحم خوب بوجود می آید که کار پسندیده ای است دوم فرهنگ غنی ما سوادکوهی ها در جامعه معرفی می کند .در کل باید به این نوع برنامه ها افتخار کرده و بابت این کار قشنگ به دست اندرکاران این همایش دست مریزاد گفت . از قدیم گفتن قرب امامزاده را متولی آن بالا می برد بیایم این دیوار بی اعتمادی رااز بین خودمان برداریم چرا که خوشبختی همین کنار دست ماست فقط کمی ه........................... می خواهد.

                     • چهارشنبه 9 بهمن 1392-7:36

                      با سلام
                      دوستان درسته شايد كمي و كاستي در اين همايشه ها وجود داشته باشه اما ما ميتوانيم با ارائه پيشنهاد سازنده اين همايش هارا هدفمند كنيم .مثلا اگر فردي بيكاره اطلاعات خودشو بده به مسئولين و با ارتباطات مسئولين با افراد اگر موقعيت كاري بوجود آمد .... . ما سوادكوهي ها بايد حامي يكديكر باشيم و از تخريب هم بپرهيزيم . بنده از مسئولين اين همايش و دفتر سوادكوهي هاي مقيم تهران درخواست ميكنم كه اين مسئله را جدي گرفته تا دوستان با تمايل بيشتر و ديد مثبت تر ارتباط برقرار كنن. متشكر

                      • سه شنبه 2 ارديبهشت 1393-11:6

                       با سلام
                       سوادکوهی نیستم ولی فیلم همایش رو دیدم .
                       متاسفانه همه فقط سنگ فرهنگ و آیین و...به سینه میزنن پس دین و مذهب چی ؟ کاش یه فکری به حال خواننده های زن هم بکنید مگه قحط الرجال بود که خانمها اونجوری چهچه میزدن .... یه با غیرت نبود جلوی ناموس فروشی رو بگیره ؟ لطفا به خشک بودن متهمم نکنین ... خودم عکس العمل مردها رو با دیدن زنان خواننده دیدم .... خیلی متاسفم .
                       همه چیز همایش جز این قسمت خوب بود لطفا رسیدگی شود .
                       با تشکر . موفق باشید .

                       • کچوری نفت چالیپاسخ به این دیدگاه 1 1
                        يکشنبه 13 مهر 1393-9:35

                        هر جا نام سوادکوه باشد بی شک مردمان آن دیار و فرهنگ و آداب و رسوم آهن دیار مورد هدف است همینکه در یک پایتخت کشور هشتاد میلیونی نام سوادکوه طنین انداز میشه مایه افتخاره
                        سوادکوه که در طول زمان مورد هجمه واقع شده است
                        حکومتد پهلوی که حاکمان سوادکوهی بودند برای مردم دیارشان نور افکن نبودند بلکه یک چراغ گرد سوز بودند آنها نورشان خدمت شان حرکت شان برای محوطه خارج از خود بوده و در پای بست شان نگاهی نمی شد
                        گرچهخ بعد از انقلاب به این منطقه توجه خاص نشد هر مسولی آمد به جهت رفع محرومیت تلاش میکرد تا خودش را به از ؟؟؟؟؟ نجات دهد البرز مرکزی را واگذار کرده کارخانه کوک را دهها سال محور برنامه خ0ود قرار دادند جنگل آن را به یغمابردند لفور آن را ازبین بردند و مردمانشان را دربدر کردند اشباح تراورس را به هزیمت کشانده اند این همایش کار به مسایل اقتصادی و سازندگی و ااشتغال ندارد این همایش نمادی از آداب و سنن گذشتگان را به نمایش می گذارد جادارد از زحمات دست اندر کاران برنامه که ماهها تلاش و هماهنگی می نمایند تشکر شود

                        • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393-20:16

                         سلام اقا یا خانم جویباری بی زحمت اگه میشه بگین فیلم سومین همایش رو از کجا گرفتین .با تشکر


                     ©2013 APG.ir