تعداد بازدید: 4344

توصیه به دیگران 2

شنبه 26 بهمن 1392-13:56

سید رمضان شجاعی:

اختلافی با دامادی ندارم/ جابجایی حق مدیر است

نماینده ساری و میاندرود گفت: اجازه نمی‌دهیم صدا و سیما در راه رسیدن دولت به اهداف، کارشکنی کند/ در گذشته می‌گفتند شجاعی سلطان عزل ونصب‌ها است/ نگفتیم معاون فرماندار را تغییر ندهند، بلکه گفتیم عجله نکنند/ در دولت احمدی‌نژاد از 50 مدیرکل، 25نفر ساروی بودند، مگر اینها چه گلی بر سر ساری زدند+عکس


    مازندنومه؛ سرویس سیاسی، کلثوم فلاحی: سید رمضان شجاعی کیاسری -نماینده مردم ساری و میاندرود- پیش از ظهر امروز در نشست خبری به سوالات رسانه‌ها پاسخ داد.

وی در ابتدای این نشست، گفت: شفاف سازی و باز کردن فضای واقعیت‌های جامعه و انتقال آن به مردم، به واسطه رسانه‌ها انجام می‌شود.

شجاعی ادامه داد: سوالات باید شفاف باشد و پاسخ‌های شفاف داشته باشد و ما هم از این سوالات استقبال می‌کنیم.

چهار سوال را ابتدا خبرنگار مازندنومه از نماینده مردم ساری و میاندرود پرسید:

*به نظر می‌رسد صدا و سیما، مهربانی‌هایی را که نسبت به دولت احمدی‌نژاد داشت، به این دولت ندارد و فعالیت‌های مثبت دولت را بازتاب نمی‌دهد. شما به عنوان عضو ناظر و سخنگوی هیات نظارت بر صداو سیما، این تبعیض را می‌پذیرید؟
شجاعی: صداو سیما معیارهایی در پخش و تولید دارد. نگاه‌ها یی در جامعه وجود دارد که این قضاوت و داوری، بخشی سیاسی و بخشی واقعیت است.
بخشی را به عنوان واقعیت می‌پذیرم اما قسمتی هم سیاسی است. بخشی از این مسائل هم در نوع پرداخت‌ها و گفتمان‌ها است. شورای نظارت در دولت احمدی‌نژاد، تندترین انتقادها را به صداو سیما داشت. معتقدم رسانه ملی کمک کننده اهداف دولت است و نمی‌تواند به صورت جزیره مستقل عمل کند و باید به دولت کمک کند. جزو سیاست‌های این رسانه نیست که بخواهد با دولت مقابله کند. به عنوان شورای نظارت، اجازه نمی‌دهیم صدا و سیما در راه رسیدن دولت به اهداف، کارشکنی کند. صدا و سیما باید در خدمت نظام و قوای سه‌گانه باشد.

*صدا وسیما در موضوع پخش زنده برنامه‌ها هم عملکرد مثبتی ندارد و مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر هم نمونه بارز این موضوع است. این گونه اقدام ها باعث شده مردم به رسانه‌های دیگری روی بیاورند. در این زمینه چه نظری دارید؟
شجاعی: پخش زنده، فاکتورهایی دارد که باید لحاظ شود. نشان دادن شخصیت‌هایی که متهم و مجرم هستند به نوعی موجه کردن و رفع اتهام این افراد است و با ضوابط قضایی همخوانی ندارد. نشان دادن متهمانی که پرونده دارند و یا در حال محاکمه هستند، دخالت در امور قضایی است.

*دخالت در عزل و نصب‌ها توسط خودتان را همواره نفی کرده‌اید. باز هم این سوال را مطرح می‌کنیم و اگر باز هم نظر شما، بر رد دخالت در عزل و نصب‌ها باشد، با مصداق بیان می‌کنیم.
شجاعی: اعتقادم این است نباید در عزل و نصب‌ها دخالتی داشته باشیم اما در بعضی مواقع در جابه‌جایی‌ها اگر مدیر کارآمد را برکنار و مدیر ناکارآمد را بر سر کار بیاورند، اعتراض می‌کنیم. در گذشته می‌گفتند شجاعی سلطان عزل ونصب‌ها است. باید بدانیم هر نماینده‌ای تعاملاتی با قوای سه‌گانه دارد اما این که تقصیر من نیست. اعتقادم این است قوا باید در کار خود استقلال داشته باشند.در سطح شهرستان اصلا ورود پیدا نمی‌کنم.


*مصداق ما درباره ورود شما در عزل و نصب‌ها، اتفاقا" شهرستان است و نمونه بارز آن هم پافشاری شما برای ادامه کار معاون فرماندار میاندرود است.
شجاعی: در میاندرود چون فرماندار تازه آمده و با محیط آشنا نیست تنها کسی که می‌تواند انتقال تجربیات کند، معاون فرماندار است. آن هم نگفتیم معاون فرماندار را تغییر ندهند بلکه گفتیم عجله نکنند. بعضی مدیران می‌خواهند مشکل رفقای خود را حل کرده و تقسیم محبت کنند.
جابه‌جایی را حق مدیر می‌دانیم اما باید منطق داشته باشد و در فضای تعاملی صورت گیرد، مدیر نباید از همان ابتدا چکشی کار خود را شروع کند که منجربه تضعیف خودش شود.


 *بعضی آگاهان معتقد هستند به خاطر شرایط تحریمی و نبودن اعتبار، گرفتن اعتبار مانند ادوار گذشته برای نماینده‌ها مقدور نیست و کوتاهی خود را در قالب نقد به دولت نشان می‌دهند. در این زمینه چه نظری دارید؟
شجاعی: شاید بخشی درست باشد اما نماینده‌ها از سوی حوزه انتخابیه خود هم تحت فشار هستند و اگر در راستای انجام وظیفه قانونی، نقد صورت گیرد کار درستی است اما اگر در راستای رسیدن به اهداف خاص، گرفتن امتیاز، سهم‌خواهی و ... باشد پذیرفته نیست.
برخی قرص مخالفت خورده‌اند و دنبال مخالفت با دولت هستند اما نماینده می‌تواند در راستای وظیفه قانونی نمایندگی، اگر می‌خواهد امتیازی برای مردم منطقه بگیرد در قالب سوال، تذکر و ... از وزیر بخواهد.در ادامه سوال‌هایی  توسط دیگر رسانه‌ها هم مطرح شد.
-چرا در انتصاب مدیران، از نیروی ضعیف استفاده می‌شود. مدیرکل آموزش و پرورش یکی از افراد افراطی اصلاح‌طلب است که بر سر کار آمده است.
شجاعی: عده‌ای این مسائل را به تریبون نماز جمعه و مجلس و ... می‌کشانند و این مسائل هم به مشکلات ما اضافه می‌کند.
دولت روحانی، دولت اصلاح‌طلبان نیست، برخی با ولع به سراغ روحانی آمدند و نمی‌دانند شعار آقای روحانی، تعادل بوده و این شعار را در کابینه هم نشان داد.
این افراد به روی استاندار و دیگر دستگاه‌ها فشار می‌آورند. در انتخاب مدیران باید توان‌مندی‌ها و لیاقت‌ها محور باشد و اگر این اتفاق نیفتد محکم می‌ایستم و مقابله می‌کنم واجازه نمی‌دهیم آرامش نسبی که مازندران به آن دست یافته با برخی بی‌تدبیری‌ها دوباره دچار چالش شود.
دولت، دولت اعتدال است و مشی روحانی هم استفاده از نیروهای معتدل برای خدمت بیشتر است و از به‌کارگیری افراد افراطی و تندرو در دولت روحانی جلوگیری شده و اگر در استان اتفاقی افتاده، خلاف سیاست‌های دولت است. -چرا در انتصاب مدیران کل، ساروی‌ها سهم کمتری دارند؟
شجاعی: در دولت احمدی‌نژاد از 50 مدیرکل، 25نفر ساروی بودند و مگر اینها چه گلی بر سر ساری زدند؟ خیلی مدیران ساروی وقتی برکنار می‌شدند حرفی نزدیم اما برای برخی‌ها ایستادم، به عملکرد نمره می‌دهیم نه به افراد و اینکه اهل کجا باشند.


-درباره مذاکرات ژنو نظرتان را بگویید.
شجاعی: اصل مذاکره را تایید وکمک می‌کنیم اما هرجا احساس شود منافع ملی و خط قرمزهای ما زیر سوال رفته، ایستادگی و مقاومت می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم از مبانی انقلاب فاصله بگیریم.
مذاکرات برد و باخت نیست. در مذاکرات باید نگاه بردبرد داشته باشیم. قرار شد تعاملات بیشتری بین دولت و مجلس شکل گیرد.
فضای گفتمانی که بین ایران و کشورهای غربی ایجاد شده را باید به فال نیک بگیریم و این دیوار بی‌اعتمادی که هر روز بلندتر می‌شود هم باید متوقف شود. کشورهای غربی نشان دادند اقبال خوبی به این مذاکرات دارند اما لابی‌های صهیونیستی به آمریکا اجازه نمی‌دهند کار کند.


-حوادث غیر مترقبه و عملکرد مدیران را در بحران  چگونه ارزیابی می کنید؟
شجاعی: مازندران همه نوع حوادث غیرمترقبه داشت و فقط برف نداشتیم که این هم اتفاق افتاد. ساختمان شیک و لوکس مدیریت بحران در جاده ساری - قائمشهر نشان داد فقط به درد نمایش می‌خورد و اثر دیگری ندارد. امروز پیش‌بینی‌های هواشناسی دقیق است و رئیس سازمان حوادث غیرمترقبه کشور هم یک هفته قبل از وقوع بحران برف، به مسئولان استان اطلاع داده بود که ابرهای خطرناکی از سوی سیبری به مازندران می‌آیند و باید آمادگی لازم در استان صورت می‌گرفت.

-اختلاف با نماینده دیگر ساری دارید؟
شجاعی: اختلافی با آقای دامادی ندارم و بسیار هم تشریک مساعی داریم. در دور قبل هم با آقای یوسف‌نژاد خیلی تعامل داشتیم با وجود اینکه دیدگاه‌های سیاسی ما به هم نزدیک نبود. حاشیه‌هایی وجود دارد که اطرافیان به آن دامن می‌زنند. مشی اعتدالی خودم را دارم.

وی در پایان گفت: اخیرا مجوز مجله و ماهنامه منشور مبین را گرفتم که سراسری است و روزنامه بامداد هم تا 2 هفته دیگر، آغاز به‌کار می‌کند

 

 

 


 • سه شنبه 29 بهمن 1392-16:38

  اون مدیرایی که بیرون و اخراج کردن اسمشون جابجایی نیست برادر....

  • سه شنبه 29 بهمن 1392-7:49

   امروز من این مطلب را گفتم ولی اتفاق خواهد افتاد بزودی یک جنگ رسانه ای علیه استاندار با حمایت ... و مشارکت برخی سایت ها درست می شود.مازندنومه هم دلخوش به شجاعی نباشد چون شما هم از این مقوله درامان نخواهید بود

   • سه شنبه 29 بهمن 1392-0:27

    من یک اصلاح طلب میاندرودی هستم. اصلا بحث مسائل جناحی نیست. معاون فعلی فرمانداری میاندرود بسیار مردمی، کارآمد و آشنا به مسائل و مشکلات منطقه است. چرا دولت تدبیر و امید نباید از چنین افرادی استفاده کند؟

    • دوشنبه 28 بهمن 1392-21:47

     به زعم حضرت ایشان از نیروهای اصلاح طلب باید تبری کرد ولی از نیروهای افراطی جبهه پایداری باید حمایت کرد...

     • دوشنبه 28 بهمن 1392-13:59

      جرا از فرماندار ساری سخنی نمی گویید؟ چه کسانی مانع تغییر ایشان هستند؟ این افراد را برای مردم ساری معرفی کنید.

      • يکشنبه 27 بهمن 1392-17:55

       جابجایی حق هر مدیرهست

       • يکشنبه 27 بهمن 1392-16:17

        جا به جایی حق مدیر است ولی معاون فعلی فرماندار انصافا قوی و کاربلد است در ضمن ایشان بومی و آگاه به همه ی مسایل منطقه است.

       • يکشنبه 27 بهمن 1392-15:9

        اقای شجاعی شما هرگز با اعتدال شناخته نمی شوید... همه می دانند شما در کوچکترین عزل و نصب ها دخالت می کنید...

        • آقای شجاعی سلام علیکمپاسخ به این دیدگاه 14 3
         يکشنبه 27 بهمن 1392-11:35

         آقای شجاعی سلام علکیم چه عجب شما مازندران تشریف آورین؟بالاخره ما شمارو دیدیم .تو مجلسم که خبری از شما نیست لااقل جابجایی یه فرماندار و یه کارشناس باعث شه شما بیای به مردم منطقت سر بزنی...

         • علي باباييپاسخ به این دیدگاه 4 14
          يکشنبه 27 بهمن 1392-10:10

          ازدرايت وتوجه دكترشجاعي كه بادقت مسائل حوزه انتخابيه اش رادنبال ميكندسپاسگذاريم
          ازدكتر تقاضاداريم همچنان با رويكرد درستي كه هميشه درپيش داريد ازانحصاري نمودن صدا وسيما توسط برخي دولت مردان كه شعار آزادي قلم ميزنند !!ولي درعمل صداوسيما راسبيل كرده اندجلوگيري كنيد
          جالبه برخي اون ورآب ها هم از اين روند دولت دفاع ميكنن آدم شك ميكنه شايدچراغ سبزي ....!!!!!

          • انديشه عرشياپاسخ به این دیدگاه 3 15
           يکشنبه 27 بهمن 1392-9:58

           وجدانا هنگامي كه نماينده شهرمان شجاعي را ميبينيم دربرنامه هاي كارشناسي عالمانه ومنطقي صحبت ميكنه افتخارميكنم درايت نقد درست منطقي راهمه قبول دارند
           دولت سردمدارآزادكردن رسانه ها اهل قلم!! الان ميخواد رسانه ملي را انحصاري كنه جاي تعجبه !!!
           عجبا ارشعار تاعمل تفاوت از زمين تا....

           • آقای سردبیرپاسخ به این دیدگاه 2 0
            يکشنبه 27 بهمن 1392-8:17

            آقالی صادقی سانسور نکن چرا نظرات دوستان رو درج نمی کنی؟>؟>؟؟؟

            • حامی شجاعیپاسخ به این دیدگاه 4 14
             يکشنبه 27 بهمن 1392-8:12

             مدیرانی توانمند به مانند ؛ مدیرکل فنی و حرفه ای، فرماندار ساری ، فرماندار نکا ، مدیرکل تعاون کار ورفاه وتامین اجتماعی ، بخشدار رودپی شمالی ، بخشدار دودانگه و چهاردانگه ، بخشدار کلیجانرستاق و... را دکتر شجاعی شناسایی و به مدیریت ارشد استان معرفی نمود.

             • يکشنبه 27 بهمن 1392-7:42

              واقعا مطلب درستيه
              قبلا اگر رايزني وگرفتن پست وصندلي رياست بود به نوعي لابي ها پشت پرده انجام ميشداما حالا آقايان وامدار افرادي هستند وجالب اينجاست درجلسات درون حزبي شان سرپست ومقم چنگ ودندان ميكشند با دعوا جلسات را تحريم وترك ميكنند ميا ن توسايتها علني درخواست دارند
              ضمنا دولتي كه شعارانتخاباتي اش آزادي اهل قلم ورسانه بودالان انتظارحمايت بي چون وچرا دارندويكي دو برنامه وسايت روزنامه انتقادي را تهديدميكنند!!؟؟جالبه

              • يکشنبه 27 بهمن 1392-7:39

               جدا ما در رابطه با مسائل فنی و حرفه ای زجر می کشیم آقای شجاعی شما به عنوان پدر معنوی این بچه ها که واقعا از شما حرف شنوی دارند حالا که نمی گذارید تغییر صورت گیرد حداقل جلوی اینهمه برخورد حاشیه ای و جناحی را بگیرد و مدیریت را با توجه به شعارهای دولت جناب آقای روحانی فراجناحی کنید.البته بعید می دانم که کسانی که تفکر جبهه پایداری دارند معتقد به مشارکت دیگران باشند و حتی اصولگرایان را بازی دهند

               • غلط اندازپاسخ به این دیدگاه 5 2
                يکشنبه 27 بهمن 1392-7:25

                از شفافیت آقای شجاعی ممنون هستم. اصل بای بر کارایی و کارآمدی و خوشفکری و مدیریت و توانمندی مدیران استوار باشد و حق طبیعی مدیر است که زیر مجموعه خود را برای همکاری انتخاب کند منتهی همان مدیر هم وقتی مدیرکلی را انتخاب می کند همه مسئولیت های بعدی زیر مجموعه آن اداره کل را در بست به مدیر کل واگذار نمی کند و در کار مدیرکل دخالت می کند. در واقع فشارهای همه جانبه و این و آن را دیدن تا به نتیجه رسیدن عمومیت دارد منتهی اگر این کار توسط طرفداران من انجام گیرد حسن تدبیر و عین مدیریت است ولی اگر از سوی دیگری صورت پذیرد دخالت و چوب لای چرخ گذاشتن و غیره تعبیر می شود. حد تعادل این دو باید مد نظر قرار داده شود و به جای تو و من به توانمندی های افراد باید نگریسته شود.

                • يکشنبه 27 بهمن 1392-3:40

                 چرا در این نشست خبری مشکلات استان بطور جدی مطرح نشده است و چرا به سوالات کلیشه ای پاسخ داده شد ؟جرا نگفنتد در استان چه کارهایی انجام شده یا قرار انجام شود . به این می گویند نماینده مردم !انگار داشت بچه گول میزد

                 • يکشنبه 27 بهمن 1392-2:34

                  سلام واقعا عالي فرمودند نماينده محترم. والا نمونش يك ساروي كه شده بود مدير ... استان سمنان. در دولت احمدط نزاد داده همه مردم و كارمنداي اداره دا در اورد . همش باند بازي و رابطه بود در دولت قبلي بجاي ضابطه مندي .. بايد افرادي مدير شوند كه جنبه داشته باشند . نه يم مشت منافع طلب . در دولت قبل ضربه زياد خوردن مردم از اين نوع مديرانه ناتوان مانند...

                  • شنبه 26 بهمن 1392-23:56

                   اون 25 ساروی مال دولت احمدی نژاد و با حمایت اصولگرایان چون تو سر کار بودند. حالا گزینه های مطرح ساروی را مثل عشوری نقیبی و پورشریعه را...نذاشتید و استان را محروم ساختید .....

                   • اعتدالیونپاسخ به این دیدگاه 10 4
                    شنبه 26 بهمن 1392-23:53

                    از کی تا حالا شجاعی مشی اعتدال دارد ؟ قالیباف یادمان نرفته . ..

                    • شنبه 26 بهمن 1392-23:46

                     آقای شجاعی مردم رای به تغییر دادند . خودتان خوب می دانید در مساله مدیرکلی آموزش و پرورش دخالت مستقیم داشته اید در مساله معاون عمرانی استانداری گزینه شما موفق شد . اما بدانید مردم هوشیار هستند و به خوبی پاسخ شما را خواهند داد

                     • شنبه 26 بهمن 1392-23:16

                      جناب دکتر شجاعی سلام علیکم
                      در پاسخ به فرمایشات جنابعالی به عنوان یک کارمند در شهرستان میاندرود به عرض میرسانم به زعم بنده جنابعالی برای حفظ رای شهرستان در دوره بعدی انتخابات بر سه گزینه اصلی آموزش و پرورش (معلمان و دانش آموزان ) ، اداره کار (کارگران) و فرمانداری (شوراهای اسلامی و دهیاریها) تمرکز نموده اید. حال آنکه هر سه این بزرگواران ...عنقریب تعویض خواهند شد. اگر حسینی در اداره ارشاد عملکرد مثبتی داشت شاید شما امیدی به بقای ایشان داشتید. اگر... شاید گفته های شما صحیح می بود. اما انتقال این تجربیات گرانبها به زعم جنابعالی در دولت تدبیر و امید جایی نخواهد داشت چرا که دوره بردن و خوردن ... گذشته است. ما نمیخواهیم اینها را بیاموزیم. ما نیازمند اخلاقیم و شیفته خدمتگذاری...

                      • آقای شجاعی لطفا مردم را ....فرض نکنیدپاسخ به این دیدگاه 5 4
                       شنبه 26 بهمن 1392-22:53

                       برادر عزیز جناب آقای شجاعی ظاهرا شما هم جزو همان دسته اید که رای و نظر مردم در 24 خرداد را متوجه نشدید.اینکه حق با مدیر است اما برای معاون فرماندار یک شهرستان پاشنه در وزیر کشور را جابجا کرده اید و استاندار را تحت فشار قرار داده اید با کلام شما متناقض است.در ضمن کدام مدیر کارآمد؟یک عده انسان بی تدبیر را از دستگاه های اجرایی دیگر برای جذب آرا روستای آنها به دستگاه های اجرایی وارد کردید و با عزل و نصب وسیع در دولت قبل به مردم جفا کردید حال دم از این می زنید که فرماندار جدید به منطقه آشنا نیست؟لابد جلسه دو شب قبل... را انکار می کنید؟لابد داستان تماس تلفنی ... را نیز نفی میکنید؟ما نمی دانیم دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را.....اخوی اشتباه شما این است که شان نمایندگی را در حد کارشناس یک پست فرمانداری پایین اورده اید ...شما بهتر است به کار خود برسید و اجازه دهید در دولت عقلانیت و تدبیر فرماندار محترم کادر اجرایی خود را خودش انتخاب کند....در ضمن ... ما از این کارآمدها در دولت مهروز زیاد داشتیم....درود بر یوسف نژاد بزرگ که نه آن زمان و نه اکنون در هیچ عزل و نصبی دخالت نمی کند....

                       • شنبه 26 بهمن 1392-16:32

                        چه حاضر به جواب کاشتن 25 مدیر در دولت احمدی نژاد و جالب تر از همه حفظ این مدیران .شما کارآمدی را در افراط گری می دانید همین مدیرکل ... با وجود اینکه 9 نفر از نمایندگان مجلس گزنه های خویش را بور مشترک بیان نمودند و 2نفرشان هم به طور مجزا گفتندو هیچ کدام گزینه شان مدیرکل فعلی که از نیروهای افراطی جبهه پایداری است نبوده است تنها بدلیل حمایت جنابعالی مانده است...

                        • مربیان فنی و حرفه ایپاسخ به این دیدگاه 10 3
                         شنبه 26 بهمن 1392-16:28

                         چرا سایت مازندنومه در مورد اداره کل فنی و حرفه ای استان از ایشان نپرسید.حذف نیروهای اصلاح طلب و معتدل از همه مهمتر کارشناسان و مدیران باتجربه و نصب افرادی که هیچ سابقه ای اجرایی و کارشناسی نداشته اند....آقای شجاعی درست است آقای روحانی اصلاح طلب نیست ولی مردم دوباره رای ندادند که اعضای گروه افراطی جبهه پایداری بر سر کار باشند...

                         • انديشه عرشياپاسخ به این دیدگاه 7 13
                          شنبه 26 بهمن 1392-14:11

                          باسلام
                          از ديدگاه منطقي واصولي شجاعي ممنونيم واقعا چه دليل دارد آقايان دنبال سهم خواهي باشند
                          ازاينكه شجاعي درمجلس خط مشي اصولي وپيرو رهبري حركت ميكند خرسنديم
                          اين خط وخط بازيه كه مردم رابه ستوه درآورده
                          متاسفانه مديران باسرلوحه خدمت به مردم ميان وليك چيزي كه اصلا به فكرش نيستند مردم است
                          دليلي ندارد مديري از غرب استانه همه بابلي آملي ونوشهري را همراه خودش بياورد وبالعكس
                          هرچند دراين دولت چندمدير لايق ساروي برداشته شدند ولي درپست بالاتر مشغول كارشدند وديدند نميشه ازتجربه آنان صرف نظركرد
                          توانمندي ،اشرافيت بركاروتقوا ومردمي بودن ملاك باشد همه چيز حله
                          اما الان فقط شده جناح وباندو....

                          • يکشنبه 27 بهمن 1392-5:18

                           عرشیا جان!
                           هیچ منتطق و اصولی در کارنیست!
                           شجاعی...
                           بخدا قسم باید در آن دنیا پاسخگو باشی...


                          ©2013 APG.ir