تعداد بازدید: 2759

توصیه به دیگران 4

جمعه 23 اسفند 1392-11:16

بازتاب معکوس یک نطق(5)

تاوان ایستادگی

سه یادداشت/خوب است آن گروه از نمایندگانی که به مخالفت با دولت تدبیر و امید شهرت دارند بکوشند تا به جای تهمت و تخریب مسوولان دولت ، به وظایف ذاتی خود در امور قانون گذاری و نظارت عمل کرده و به همان اندازه که از عملکرد دولت ازمسوولان قوه مجریه توضیح می خواهند در باره عملکرد خود نیز به مردم توضیح دهند.


مازندنومه؛ سرویس سیاسی، مهدی ذکریاپور باقری، رییس ستاد سابق دکتر روحانی در بابلسر و فریدونکنار: مردم با انتخاب روحانی و دولت تدبیر و امید نشان دادند که دیگر دوران افراطی گری ها سپری شده و جامعه نیازمند عقلانیت و اعتدال و شایسته سالاری است، اما آنانی که هنوزسودای قدرت طلبی های نامشروع و افراطی گری های سودجویانه و منافع طلبانه شخصی دارند، ظاهرا پیام روشن و قاطع حماسه 24 خرداد را درنیافته اند و بر طبل منافع شخصی و باندی خود می کوبند و با تخریب مسوولان دولت تدبیر و امید، سعی در تضعیف دولتی دارند که اراده ملی بر استقرار آن قرار گرفته و مورد حمایت مقام معظم رهبری نیز هست.

سهم خواهی ها و قدرت طلبی های نامشروع و غیر قانونی و فراقانونی برخی از مخالفان دولت تدبیر و امید نتیجه و نشانه رویای خام کسانی است که شب را با آرزوی رسیدن به خواسته های نامشروع خود در عزل و نصب های مدیریتی به خواب می روند و صبح را با کوبیدن بر طبل مخالفت با دولت تدبیر و امید به قصد اعمال فشار بر دولت در جهت تعبیر خواب خود سپری می کنند.

برکسی پوشیده نیست که وظایف و اختیارات قانونی نمایندگان محترم مجلس محدود است به دو وظیفه وضع قوانین و نظارت. عزل و نصب های مدیران اجرایی خارج از حدود اختیارات و صلاحیت قانونی آنان و در استان ها بر عهده استاندار است. اینکه یک نماینده بخواهد به سبب سهم خواهی خود وبا دخالت های نابجا در امور اجرایی، استاندار را تحت فشار قرار دهد، اقدامی غیر قانونی و فراقانونی است که نتایج آن مغایر مصالح نظام و منافع ملی است.

اظهارات آقای کمال علیپور -نماینده محترم قائم شهر و جویبار و سوادکوه در نطق پیش از دستور- ضد آقای دکتر ربیع فلاح -استاندار تلاشگر مازندران- نمونه ای از اعمال فشارهای فراقانونی و مصداق توهین و تهمت و تخریب است.

خوب است آن گروه از نمایندگانی که به مخالفت با دولت تدبیر و امید شهرت دارند بکوشند تا به جای تهمت و تخریب مسوولان دولت ، به وظایف ذاتی خود در امور قانون گذاری و نظارت عمل کرده و به همان اندازه که از عملکرد دولت ازمسوولان قوه مجریه توضیح می خواهند در باره عملکرد خود نیز به مردم توضیح دهند.

آقای علیپور به مردم مازندران توضیح دهند آیا اگر استاندار مازندران تسلیم خواسته این نماینده در انتصاب گزینه مورد نظرشان برای فرمانداری سوادکوه شمالی و مدیر شرکت شهرکهای صنعتی مازندران می شدند نیز علیه ایشان در مجلس نطق می کردند؟!

آقایان نمایندگان محترمی که ادعا می کنند ربیع فلاح استاندار مازندران هیچ برنامه ای برای توسعه استان ندارد آیا آن روزهایی که برای اتخاذ مواضع خود درباره انتخاب و انتصاب استاندار مازندران به حمایت از آقای ربیع فلاح برخاستند از ایشان در باره برنامه هایشان پرسشگری نکردند؟

اگر آقای استاندار برنامه ای داشتند که به آن سبب مورد حمایت نمایندگان محترم قرار گرفت، پس چگونه است که اکنون برخی ازهمان نمایندگان ادعا می کنند که استاندار برنامه ای ندارد؟ اگر برنامه ای نداشتند و از او حمایت کردند که دیگر عذر بدتر از گناه است!

 هیچ شخص و مسوولی مبرا از ضعف و انتقاد نیست ، اما در نقد باید انصاف و اخلاق و ادب را رعایت کرد. چرا این عده از نماینده گان محترمی که بر طبل مخالفت با استاندار مازندران می کوبند به خدمات ارزنده ایشان توجهی ندارند؟ چرا پس از آن که به خواسته های خود در انتصاب فلان گزینه خود برای فلان پست مدیریتی نمی رسند یادشان می آید که استاندار ضعیف و بدون برنامه است؟

غرض و مرض در نقد مغایر با عقلانیت و اخلاق است. چون غرض آمد ، هنر پوشیده شد.خوب است نمایندگان محترمی که جایگاه خود را با آرای مردم به دست آورده اند به خواست و اراده مردم در حمایت از دولت تدبیر و امید احترام بگذارند و مصالح  و منافع کشور و مردم را پای سهم خواهی های نامشروع قربانی نکنند و به یاد داشته باشند تهدید و تهمت و تخریب هم در اسلام و هم در قانون و هم به حکم اخلاق ممنوع است.

 حامیان دولت تدبیر و امید در مازندران نیز اجازه تخریب و تضعیف دولت  منخب ملت و شیطنت  علیه استاندارمحترم  مازندران را به هیچ کس نخواهد داد.

*استاندار تاوان ایستادگیش را می پردازد

مازندنومه؛ سرویس سیاسی، شیخ صفر قاسمی، رییس ستاد سابق دکتر روحانی در رامسر: درمورد اظهارات نماینده محترم مردم شریف قائم شهر و سوادکوه علیه استاندار مازندران چند نکته قابل ذکر است:

1-نقد و تذکر و سوال حق قانونی نمایندگان محترم مجلس است و نماینده باید از این حق قانونی به درستی استفاده نماید.

2- استفاده نابجا و غرض ورزانه از این حق قانونی و تصفیه حساب های سیاسی و باندی از تریبون خانه ملت که متعلق به ملت است خلاف مصلحت وحکمت  وظلم به ملت شریف است.

3- آگاهان می دانند جناب آقای علیپور مخالف استاندار محترم و مخالف جناب آقای دکتر روحانی بودند اما اکثریت مردم شریف حوزه انتخابیه این نماینده محترم  در انتخابات ریاست جمهوری خلاف نظر و رأی ایشان عمل کردند. حال ایشان باید خودشان را با اکثریت مردم حوزه انتخابیه هماهنگ کنند و سخنگوی واقعی مردم باشند نه اینکه از تریبون متعلق به مردم علیه خواست اکثریت مردم استفاده نمایند.

4-قطعا جناب آقای دکتر ربیع فلاح مثل همه انسان ها در کنار محاسنی که دارند، نقص ها و اشکالات و عیب هایی هم دارند و اشکالات و نواقص و عیب های امثال بنده  و جناب آقای کمال علیپور  نیز کمتر از استاندار محترم نیست. رسول گرامی اسلام (ص) به حضرت علی (ع) سفارش می فرمایند:... «علی جان هروقت دیدی مردم به دنبال عیب های هم هستند، تو به فکر عیب های نفس خویش باش ». و نظامی می گوید: در همه چیز عیب و هنری هست ، عیب مبین تا هنر آری به دست.  جناب نماینده محترم پاسخ بفرمایند کجای این سخن پیامبر اسلام (ص) و شعر نظامی گنجوی هستند ؟!

5- اگر استاندار محترم جرمی را مرتکب شدند دستگاه های ذی ربط باید پیگیر باشند و تا جرمی ثابت نشد هیچ احدی حق ندارد آن را بازگو نماید و تذکر جناب آقای علیپور از طریق تریبون مجلس محترم شورای اسلامی خلاف شرع، خلاف  مروت و خلاف مصلحت و خلاف قانون و خلاف اخلاق است.

6-جناب آقای دکتر ربیع فلاح ، استانداری هستند جهادی، انتقاد پذیر، مردمی، دلسوز و خستگی ناپذیر که با تمام وجود در خدمت مردم شریف و استان سرسبز و محروم مازندران هستند ودر بسیاری از موارد به مراتب از استانداران محترم قبلی بهتر عمل کردند و تسلیم سهم خواهی و زیاده خواهی بعضی از مخالفان نشدند وامروز تاوان این ایستادگی را دارند می پردازند.

7- استان مازندران و مردم  آگاه و فهیم  آن از محرومیت ها و مشکلات  فراوانی رنج می برند و متأسفانه نماینده محترم به جای پرداختن به این مشکلات ، تسلیم خواسته های نفس سرکش خود شدند و موجی از تفرقه و اختلاف را به راه انداختند.

8-مخالفان دولت تدبیر و امید ومنتقدان  استاندار محترم از شکست شان درانتخابات یازدهم ریاست جمهوری ناراحتند وبه دنبال مشغول کردن دولت مردان به امور سطحی و غیرضروری هستند، لذا پیشنهاد می کنم استاندار محترم و کانون تدبیر و امید مازندران  به جای مشغول شدن به این امور سطحی و زود گذر، تمام همت خویش را برای خدمت به مردم و حل مشکلال آنان بکار بگیرند.

* باید از اعتدال حمایت کرد

مازندنومه؛ سرویس سیاسی، میثم برزگر، کارشناس ارشد علوم سیاسی و قائم مقام ستاد سابق جوانان دکتر روحانی در مازندران: در فضای غبار آلوده جز تهمت و دروغ و اهانت یافت نمی شود.

در چند روز اخیر شاهد هجمه از سوی اقلیتی هستیم که در کشور علیه اکثریتی نجیب دست به عقده گشایی زده اند.

خدا کند فضای افراط و افراطی گری جای خود را به ثبات و اعتدال دهد و در این میانه کاسبان سیاسی و سیاست بازان کاسب جایی در سپهر سیاسی این مرز و بوم پیدا نکنند.

تنها فضای امن و متعادل و رقابتی است که فرصت به حذف رقیب و فرصت به کسب غنیمت نمی دهد.

 در فضای التهاب و افراط است که براثر غبار ناشی از همهمه، کاسبان دست در جیب مردم می کنند.

آقایان باید دیروز فریادهای خود را برای مردم علیه چپاولگران و غارتگران و مدیریت غیر پاسخگو که مجلس را به هیچ گرفت می زدند، نه امروز  و آن هم به این زودی!

 بیش از یک قرن تلاش و مجاهدت در حافظه تاریخی مردم ما جهت برقراری حاکمیت قانون نقش بسته، پس از یک دوره قانون شکنی و عبور از قانون، ما به یک ساحل آرامش در سایه اجرای بدون تنازل قانون نیازمندیم که بر اساس تفکیک قوا به عنوان شاخصه یک کشور دموکراتیک به عنوان یک فرصت نگریسته شود(هر چند نیم بند) .

نظارت و انتقاد حق نماینده و وکیل مردم و حتی بالاتر از آن حق مردم است که بعد از رای، پیگیر اهدافی باشند که به انها اعتماد کردند ولی کیست که نداند فرق نقد و اهانت را؟

 نویسنده و دوستان و همفکران علی رغم دلخوری ها و نقدهایی که بر مدیریت استان وارد می دانیم، ولی این بهانه نمی شود که در زمین پایداران صراط تهمت و دروغ بازی کنیم.
باید از اعتدال حمایت کرد.

*مطالب مرتبط:

فقط اندکی کیاست

آقای نماینده، حد خود را بشناسید

این ادعاهای اثبات نشده و تکراری، چه سودی برای استان دارد؟

آقای نماینده! کمی آهسته تر!


 • دوشنبه 26 اسفند 1392-8:9

  مازندنومه(امانت دارمردم!!!!)
  باتشكر از اينكه كامنت آخر را درج كردي وليكن رسانه بايد امنت دار مردم باشه!؟...
  متوجه شدي منظرم چيه ...
  قضاوت بعهده مردم هميشه ثابت شده هرجا هر موقع مردم ازشخصي ،نهاد يا دستگاهي رضايت دارندفعاليت آندستگاه باعث اين رضايت شده ضمنا از جاييكه شما گزينه اي براي نماينده خاصي عمل ميكني وبالطبع برعليه نماينده ديگري مطلب مينويسي(من جمله عكس آقاي...)
  اينها كامنت هستندوماهيت كامنتها نيزمشخصه نظريه شخصي افراده و..

  • دوشنبه 26 اسفند 1392-23:1

   برادر عزیز، اینکه با چند اسم مستعار و پشت سر هم، تنها در حمایت از یک موضوع و فرد خاصی که به او سمپات دارید،کامنت بگذارید و بعد از ما متوقع هم باشید که تمام کامنت های سریالی شما را انتشار دهیم، خلاف رویه ماست. البته ما به محتوای کامنت ها و ارادت ورزی های شما به فرد/افراد خاصی کاری نداریم، فقط سریالی بودن آن را نمی پذیریم. توضیح ما نیز می توانست خیلی پیش تر از اینها نگاشته شود، اما چون الان ضرورت یافت، مجبور شدیم بگوییم. تازه این موضوعی ساده بود تا گوشی دست تان بیاید.نه اسرار مهم امنیتی بود و نه امانت به قول شما. دور زدن دیگران حتی اگر در قالب کامنت باشد، کار شایسته ای نیست و توضیح ما راجع به آن ربطی به امانتداری این سایت ندارد. قضیه را همین جا تمام کنیم بهتر است.

  • تدبیر و امیدپاسخ به این دیدگاه 1 5
   دوشنبه 26 اسفند 1392-0:5

   ربیع فلاح خسته نباشی و پایدار باشی. دولت تدبیر همیشه سرافراز و از گزند دشمنان مصون باشد انشالله

   • شیخ محمد حسینیپاسخ به این دیدگاه 12 5
    يکشنبه 25 اسفند 1392-18:32

    دورودبراستاندارقهرمان سلام بر اجدانی متفکر ازیاداشت اقایان باقری ریس ستاد بابلسروشیخ صفر قاسمی که حرف دل مردم را زدند تشکر میکنم

    • يکشنبه 25 اسفند 1392-10:57

     مازندنومه- برادرصادقي
     تمام كامنتها را درج نميكني !!!!؟؟
     قضاوت بذار بعهده مردم باشه
     همينه كه دولتي كه شعار آزادي بيان و...از يه نقدو....اينجور جبهه ميگيره
     شما هم..

     • مازندنومهپاسخ به این دیدگاه 1 3
      دوشنبه 26 اسفند 1392-0:1

      مازندنومه از انتشار کامنت هایی که به صورت پیاپی با یک آی پی، ولی با اسامی مختلف و در رابطه با یک موضوع ارسال می شود، معذور است.

      کامنت های شما با یک آی پی و با نامهای متفاوت هم چون:عرشیا، اندیشه عرشیا، علی، بابایی و... ارسال می شود که اگر به صورت پیاپی باشد، ما در هر نوبت تنها یکی از آن ها را انتشار می دهیم.

      در ضمن تمام کامنت های شما در حمایت صددرصدی از شهردار و یکی از نماینده های مردم ساری و اخیرا" ادعای استاندار شدن شهردار ساری و رد عملکرد نماینده دیگر منطقه و نیز نهاد دولت است که خیلی این فضاسازی های ذهنی و یکطرفه، مطلوب و شایسته مخاطبان آگاه ما نیست.

     • شنبه 24 اسفند 1392-22:28

      ببخشید منظور تاوان کدام ایستادگیست؟ ......

      • شنبه 24 اسفند 1392-20:58

       سلام خدمت خوانندگان محترم.
       دوست عزیز؛ اگر شما واقعاً دوستدار استاندار محترم باشید لحن بیان خود را تغییر می دهید. نماینده طبق اصلی از قانون اساسی نسبت به عملکرد استاندار نقدهایی را مطرح کردند، چرا شما و دوستانتان تاب تحمل حتی یک منتقد را ندارید! آقای علیپور منتقد استاندار می باشند و نه مخالف ایشان. چرا قصد دارید انتقادات معمول و ساده یک نماینده را به مخالفت تشبیه کنید. این هم جای تعجب دارد و صد البته جای تاسف بسیار. چرا نماینده را مخالف رئیس جمهور محترم جلوه می دهید، حال آنکه همین نماینده مجلس در یکی از نطق های خود خواستار سعه صدر بیشتر نمایندگان و صبر و حوصله بیشتر خصوصاً در مسائل اقتصادی و ارائه فرصت بیشتر به دولت برای پیاده نمودن برنامه هایشان شدند. شما تاب تحمل سخنان یک نماینده منتقد را هم ندارید حال آنکه شعار اصلی دولت تدبیر و امید انتقاد پذیری و ایجاد فضای باز سیاسی بوده و هست. چون مردم در انتخابات به آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور رای دادند و اکثریت به ایشان اقبال نشان دادند پس کلیه مدیران دولت از صدر تا ذیل می بایست از انتقاد مصون بمانند!؟ اینگونه مواضع از سوی برخی دوستان حامی استاندار محترم بوی دیکتاتوری به خود گرفته است. این رفتار شما یعنی کسی حق ندارد هیچ انتقادی نسبت به هیچ یک از اعضای دولت از وزرا و معاونین رئیس جمهور محترم گرفته تا فرماندار و بخشدار داشته باشد و تمام عملکرد های این عزیزان صحیح می باشد! آقای علیپور نه تنها مخالف دولت و رئیس جمهور و حتی دیگر مسئولین نیستند بلکه شان و جایگاه رئیس جمهور محترم را نیز به خوبی می دانند. چرا سعی می کنید انتقادات یک نماینده را که حق طبیعی وی است به تسویه حساب های شخصی نسبت دهید!؟ بنده شخصاً به رئیس جمهور محترم آقای روحانی رای دادم و این رای از سر آگاهی و بخاطر مواضع ایشان درخصوص فضای سالم باز سیاسی و نقدپذیری ایشان بوده و هست اما برای یک بار نماینده ای پیدا شده که حصار امن استانداری و مسئولین ارشد استان مازندران را شکست و از آنها در قبال عملکردشان توضیح می خواهد ولی نمی دانم چرا برخی دوستان به مانند آقای آجودانی در انتقادات قبلی و برخی عزیزان در این مرحله تمام قد به دفاع از استاندار می پردازند!؟ چرا نمی گذارید استاندار محترم و مجموعه استانداری با تشریح عملکرد استانداری به تنویر افکار عمومی بپردازند و به انتقادات یک نماینده بدرستی پاسخ دهند؟ در انتقادات مرحله قبل آقای آجودانی به دفاع ناشیانه از استاندار محترم پرداختند و در مقام سخنگوی ایشان ظاهر شدند و نهایتاً به سمت مدیرکلی آموزش و پژوهش استانداری منصوب شدند، حالا نیز این ذهنیت ایجاد شده که دوستان حامی مجموعه استانداری که اینگونه وارد میدان شدند و شروع به تخریب نماینده مردم در مجلس می پردازند به دنبال سهم خواهی خود هستند که البته چنین تفکری حتی در صورت ادعای اشتباه بودن از سوی این عزیزان به حقیقت نزدیک تر است چون تجربه اینگونه ثابت می کند. امروزه همه ادارات و نهادها عملکرد مجموعه خود را با سندهای غیر قابل انکار در سایت های رسمی خود منتشر می کنند و بنظر می رسد بهترین راه بررسی - حداقل ظاهری - عملکرد آقای علیپور بعنوان نماینده پنج شهرستان در مجلس و آقای ربیع فلاح بعنوان استاندار مازندران ملاحظه سایت رسمی آقای علیپور و سایت رسمی استانداری است. این کار سختی نیست. بدون جهت دهی جانب دارانه و ناصحیح به اذهان و افکار عمومی اجازه دهید مردم عزیز خودشان عملکردها را ببینند و نتیجه گیری کنند. چرا که مردم ما حتی نوجوان های امروز جامعه ما اگاه و بصیر هستند. ضمن تشکر از مدیریت محترم سایت مازند نومه بجهت انعکاس مناسب اخبار و رویدادهای استان.

       • جواب دوستپاسخ به این دیدگاه 11 7
        شنبه 24 اسفند 1392-22:58

        برادر عزیز، شما به کسی که حداقل دوبار میگوید استاندار پرونده دارد، زمین خوار و جنگل خوار است، به فتنه گران نزدیک است و... به این شخص می گویی منتقد؟!!!!!!! پس اگر این منتقد است، مخالف چه کسی است؟!! تهمت زدن، انگ دروغ، جا در جای نهادهای قضایی گذاشتن و پرونده رو کردن در تریبون عمومی نامش انتقاد نیست. برو از 4 نفر سوال کن انتقاد چیست و تخریب و پرونده سازی چیست! مگر علیپور نهاد قضایی و امنیتی است؟ مگر احمدی نژاد است که خالی بندی و بگم بگم راه انداخته؟ در ضمن در انتخابات آینده معلوم می شود وزن سیاسی علیپور چقدر است نه اینکه در سایتش چه نوشته.

       • شنبه 24 اسفند 1392-13:38

        ما هم به استاندار انتقاد داریم که هنوز مدیران جبهه پایداری که نه به دولت رای دادند و نه حتی یک نفرشان به وزرا چگونه از مدیرانشان هنوز دارند کار می کنند ...

        • شنبه 24 اسفند 1392-10:13

         نقد کاملا بجایی بود! مازندنومه متشکرم

         ظاهرا هنوز بعضی از نمایندگان در خواب اند و این دولت رو با دولت قبلی اشتباه گرفتند!

         • شنبه 24 اسفند 1392-9:21

          یا داشت ها زیبا بود. مماشات دولت با اصولگرایان و مدیران اجرایی که بخشی را باید در تدبیر و عقلانیت دولت در سیاست خارجی و حل مسئله هسته ای بر اساس فرمایشات مقام رهبری در نرمش قهرمانانه باید جست، عامل پیشروی گستاخانه اصولگرایان و نشنیدن پیام 24 خرداد، همچنین سوء استفاده ، مصادره و تفسیر فرمایشات مقام رهبری به نفع خود می باشد. که امیدوارم پاسخ روشنی از جانب دولت تدبیر و عقلانیت و اعتدال داده شود.

          • املی ریکابا هوشپاسخ به این دیدگاه 7 2
           شنبه 24 اسفند 1392-6:35

           سلام کویا نمایندکان مخالف دولت طبق قانو اصل وظیفه خود راکم کرده وظیفه انها تصویب قانون ونظارت بران یا را فراتر از قانون نهاده با اعمل قدرت تهدید بر دولت واستانداران وزرا در جابجای و عزل ونسبها فرمانداران و ریسان ادارات وسازمانها و غیر جستجو می کنند ایا واقعا حیطه وظیفه نمایندکان درعزل ونصب است مردم بر قانون اساسی اکاه اند دیکردوره بی سوادی بسررسید در هر منزل یک یا چند تحصیل کرده عالیه وجود دارد عزیزان نماینده هر روز بر طبل مخالف نکوبید مردم به تغیر رای دادن مردم در انتخابات موضع شما را میدانند ریشه یابی هم می کنند بهتر است کارشناسی در سطح حوزه انتخابیه بفرستید تا معین کرددخواسته ملت چیست از صداقت دولت یاک دستان سو استفاده نکنید قانون دخالت درقبا را قبول نداردملت به تفکر شما رای نداد چرا فشار بر دولت و استانداران می اورید چرا دنبال اعمال قدرتید برای ماندن شکست را بیزیرید و به دمکراسی احترام بکزارید حیطه وظیفه خود را بشناسیدجنک قدرت راه نیندازید و فرمایشات مقا م معظم رهبری به حمایت از دولت اقای روحانی را زیر یانکذارید اطاعت از ا ن بر همکان واجب است تخلف جرم محسوب است بهتر است خلاف جهت رهبری وملت حرکت نکنید از هما تریبون مجلس شورای اسلامی از رهبرعالی قدر و ملت فهیم عذرخواهی کنید تا کناهان شما بخشیده شود در غیر اینصورت به شما اعلام می کنیم کسی بر طبل مخلف با رهبری ومردم بکوبد دیکر بین ملت جایگاه ندارد وما این دوره به او رای نخواهیم داد فکر شغل دیکری باشید اما استاندار محترم جهادی ما یشت سر شما هستیم بشرط انتظارتعغیر در همه جا محکم جلوی انها ایستادکی کن چون ملت با شماست کوتا امدن اقایان فکر دیکر می کنند

           • شنبه 24 اسفند 1392-6:11

            مقاله آقای باقری حق نماینده را در حد صفر معرفی کرد و همه حق را به مدیر اجرایی داد و هر گونه نقد و اتقاد نماینده از کارکرد مدیر اجرایی را با توسل به عدم برآوردن شدن توقعات نماینده مردود دانست. اینطور نیست که اصل نقد را با انتصاب آن به عدم برآورد توقعات ناوارد بدانیم. ضعف تیم مدیریتی استان حتی برای خودی ها چپگرا هم مشخص است. چندین مقاله در این امر توسط خودی های چپگرا نوشته شده است. دفاع چشم بسته همانند نقد چشم بسته در نهایت به ضرر استاندار خواهد بود.
            مقاله آقای شیخ صفر قاسمی هم از عدم انتفاع آقای علیپور حرف می زند و از روش دیگری با وارد کردن این اتهام نقد او را غیر منصفانه می داند ولی توضیح نمی دهد نقد آقای علیپور چه بود؟ آیا این نقد اساساً وارد است یا نه؟ چه مواردی از آن وارد است و چه مواردی از آن عقده گشایی است؟ مدیر استان را قوی جلوه می دهد و تمام یاران ستادها را برای دفاع از مدیر می خواهد بسیج نماید. اینکه آقای فلاح قوی ترین مدیر ممکن در اردوگاه تدبیر و امید برای گزینه استانداری بوده باشد جای تامل دارد. این نقطه ضعف بزرگی است که ایشان را قویترین گزینه برای این امر بدانیم. راه انتقادهای بعدی خود را خواهید بست و نشان از وارد دانستن این اتهام به خود است که آقای فلاح به میل ما عمل کرده است و منافع ما را تامین کرده است گور پدر 3 میلیون جمعیت مازندران. آخر چه کسی می تواند ناتوانی در دفاع از مرزهای مازندران را ضعف به حساب نیاورد. از دست رفتن میانکاله، تجاوز به بخش هایی از خاک گلوگاه توسط دامغان، برنامه ریزی برای تجاوز به چشمه سورت مازندران توسط دامغان، تجاوز به منطقه خجیر پل سفید (سوادکوه) توسط سمنان، تجاوز به گدوک و ورسک توسط استان تهران (خنده دارتر اینکه جمع آوری امضاء توسط دهداری ورسک به نفع الحاق به تهران انجام می شود)، تجاوز به پلور توسط استان تهران، چشمداشت به بلده نور توسط استان تهران، همه نشان دهنده ضعف در دفاع از مازندران است. گماردن نزدیکان و خویشاوندان و همشهریان بر مساند مختلف و تعیین مشاوران بسیار مسئله دار و بی برنامگی در دفاع از اعتبارات استان و اعلام های غیر واقع در رشد اعتبارات استان، بی انگیزگی مدیران اجرایی و فقد مدیریت بر آنان همه از نقاط ضعف سخن می گوید و این واقعیت را بیان می کند که در بین استانداران سابق ضعیف ترین مدیر عالی استان بعد از انقلاب است و نمی توان ایشان را با مرحوم مصحف، حاجی، مرحوم مجدآرا، کشاورزیان، مفیدی، شفقت، کریمی و طاهایی مقایسه کرد.
            اینکه فرمودید استاندار جهادی، بله واقعیت ایت است که ایشان در جهاد سازدگی بودند ولی هرگز روحیه جهادی در مدیریت نداشتند و اگر ملاک خال فعلی افراد است ایشان به تمام جهادی ها پشت پا زدند و حتی دوستان جهادی غیر همشهری خود را نفله کرده و خانه نشین کردند و فقط دودوزه بازها و نان به نرخ روز خورها و اهالی لابی و نفوذ را دور خود جمع کردند. بروید منصفانه تحقیق کنید اگر غیر از این موارد را یافتید مدعی شوید. متاسفانه مازندنومه نقدهای مه را نقطه چین می کند و مطلب خوب برای افراد جا نمی افتد.
            در مورد مقاله سوم که نصیحت گونه بود و آقایان را به سمت دیروز حواله می دهد که چرا دیروز به احمدی نژاد و تیم آنها نقد نداشتند. آقای برزگر شما در کجای نقد دیروز قرار داشتید. این قلم که دیروز ناقد شدید بود محرومیت شدیدی را هم تحمل کرد شما کجا بودید؟ اصلاً خود آقای فلاح کجا بود و در کجا نقدی از دیروز را دنبال می کردند؟

            • جواب شرمگینپاسخ به این دیدگاه 9 3
             شنبه 24 اسفند 1392-11:59

             آقای محترم آقای علیپور نقد نکرد، تدخریب کرد. بگم بگم راه انداخت؟ از پرونده سازی ها گفت. اینها چه ربطی به نقد دولت دارد؟ در ضمن شما مواردی را مطرح کرددی که جریان داخل استان خلاف انرا نشان میدهد. استاندار تقدیرشده هیات وزیران است. دوبرابر بودجه کل استان سرمایه جذب کرده.کاری که هیچچ نماینده نتوانست انجام دهد. حرف اینجاست که نماینده ها از استاندار عقب افتاده اند و حالا چاره ای ندارند که دخالت کنند تا رای شان محفوظ بماند. لطفا منطقی حرف بزنید.اگر دور و بری های استاندار همه پرونده دار و فامیلهایش هستند چرا این موفقیتهای اقتصادی در عرض 5 امه حاصل شده است؟ احتمالا شما یا از دارودسته ان نماینده هستید یا اینکه فلاح به شما هم پست نداد. الان مد شده هرکس رزومه می ئبرد اگر پست نگرفت میشود مخالف استاندار. احتمالا ئشما هم از این قماشی. دم خروس معلومه برادر.

             • جواب جوابپاسخ به این دیدگاه 2 0
              يکشنبه 25 اسفند 1392-8:8

              خیلی بهتر از این می توانستی جواب بدهی. بدجوری تعصب و طرفداری رو می کنید. اینکه در چند جا در جواب این و آن می فرمایید علیپور نقد نکرد بلکه تخریب کرد از یک زاویه درست است. نقد برای خودش اصولی دارد ولی به زعم شما نقد کردن به معنی ناز کردن و قربون و صدقه رفتن است. چنین نیست بلکه نقد نیستر است و گاهی خون هم می آورد ولی برای درمان مسیری است که بد وارد شده اند. اصل این است که آقای علیپور هم به تخریب روی آورده است. نه استاندار می تواند در پشت قدرت استانداری از جوابگویی به پرونده طفره برود و خود را بری از مسائل بداند و انکار نقاط ضعف بکند و نه آقای علیپور حق دارد فضای بگم بگم اجمدی نژاد را راه بیندازد. شفاف سازی بهترین کار است و دانستن حق مردم است.
              اصولاً کسی که در سازمان جنگلها مسئولیتی را می پذیرد خاطر جمع باشید با تعداد زیادی پرونده هم رو به رو خواهد بود. بخصوص در زمان آقای فلاح که دو پرونده اساسی و بزرگ و خانمان برانداز وجود داشت که مسائل زیادی را به وجود آورد که منجبر به دخالت رهبری شد و اعلام کردند دادگاهها و اصلاعات حق انجام کار اقتصادی و گرفتن طرح ها را ندارند. مدیران برای بقاء در پست هایشان دچار بده و بستان هایی می شوند که آقای فلاح هم از آن بری نبود.
              آقای علیپور هم نباید این مسائل را از تریبون مقدس مجلس عنوان می کرد. درد آقای علیپور هم واقعاً گماردن نیرو و امتیاز گیری است کما اینکه درد بقیه هم همین است ولی خودشان را کنترل می کنند و بعضی هم زیادی تحویل گرفته می شوند و شادمان هستند. البته نماینده هم حقوقی دارد که باید به آنها توجه شود.

              • يکشنبه 25 اسفند 1392-23:52

               خب آقای عزیز. خودت هم که به حرف من رسیدی. خودت هم داری میگی علیپور از تریبون مجلس توهین کرد. خودت داری میگی علیپور نقد نکرد،| تخریب کرد. دیگه حرف حسابت چیه؟ منم همینو گفتم دیگه. فلاح نمره اش 20 نیست و اشکالت زیادی داره. اما کار علیپور و بگم بگم هایش و پرونده سازیهایش اصلا منطقی و عقلی و درست نیست. انتقاد این راهش نیست.

            • شنبه 24 اسفند 1392-3:52

             با سلام. حق اقای علی پور و همه ی نمایندگان هست که بپرسند؛ ولی حق ندارند که توهین و تحقیر کنند...!. استاندار که تازه آمده و باید صبر کرد و در زمان خودش عمل او را سنجید و نظر داد و نمی شود گمان کرد که او با چینش مدیرانی غیر از نظر نمایندگان، استان را به قهقراء می برد؟. تازه ما هم گمان می کنیم که ایشان باید با نمایندگان تعامل داشته باشد؛ ولی نه به معنای واگذاری استان به منتخبین مردم در قوه ی مقننه که وظیفه ی آنان تقنین و نظارت و تذکر است. تذکر به معنای توهین و اتهام و ... نیست.ما در مکتب علی"ع" آموخته ایم که ادب مرد بِه ز دولت اوست.
             استاندار را ما انتخاب نکرده ایم؛ ولی به معنای تنها نهادن او نیست. ما با قاطعیت از ایشان حمایت می کنیم آن گونه که از نماینده ی محترم مان آقای علی پور در انتخابات آینده ی مجلس با صدای رسا می خواهیم که قول هایی که به مردم و جوانان ما داده را پاسخ دهد که چه کرده است؟. این که در مجلس صحبت کرد و با حرارت حرف زد و علیه هاشمی و ظریف امضاء زد؛ مطمئنا پاسخ قانع کننده ای برای رأی دهندگان فهیم قائم شهر و پیرامون آن، نخواهد بود. شاید مسائلی هم مطرح بشود که لازم باشد آن وقت به افکار عمومی پاسخ بدهد؟. چون دست بالا دست بسیار است!. با این حال هر کسی عمر سیاسی اش مدتی دارد؛ نباید نگران این مسائل بود. ضمنا بر فرض محال که دولت تدبیر با نظر شما نمایندگان هم عقیده باشد و آقای فلاح را که مظلومانه و دل سوزانه دل به کار داده را تغییر بدهد!؛ باید از آن پس در همه ی استان ها این چنین بکند!! که نمی کند چون یاران روزهای سخت دکتر روحانی از استاندارش "علیرغم نقدهایی که به ایشان دارند" حمایت می کنند. اگر فرض را بر خواسته این بزرگواران بگذاریم، که شرایط مازندران را دولت بپذیرد که اولین استاندارش را در کم تر از یک سال عوض کند؛ یقینا نمایندگانی که تا دوره ی چهارساله ی شان، چندان زمانی باقی نمانده است؛ نمی توانند کاندیدای خود را بر کاخ استانداری بگمارند!. یارن تدبیر سر به مُهر نخواهند ماند که این عزیزان مُهره ی خود را بکارند. آن گونه که در جریان عدم رأی وزراء پیشنهادی، رئیس جمهور یکی دیگر از افراد مقتدر را معرفی می کرد؛ نه آن کسی که مورد نظر مجلسی ها بود!. با این حال هر عملی، عکس العملی دارد و ما آن عکس زیبا را به نوازندگان تار مخالف و شناگران جریان مخالف آب رونده ی اراده ی جامعه، به حول الهی انجام نشان خواهیم داد.عکس هایی که گرفته شد و تا ظهورش وقت چندانی نمانده است!!. ...

             • سام خانیانپاسخ به این دیدگاه 18 2
              جمعه 23 اسفند 1392-21:35

              درود بر دکتر روحانی و درود بر دکتر فلاح و درود بر شیخ صفر قاسمی عزیز که هرگز مصلحت اندیشی نمیکند.

              • واقع بینپاسخ به این دیدگاه 17 0
               جمعه 23 اسفند 1392-21:10

               نویسندگان این یادداشت به ویژه آقایان باقری و شیخ صفر قاسمی حق مطلب را ادا کردند.

               • مهدی عرب معاون ستاد مردمی دکتر روحانی در مازندرانپاسخ به این دیدگاه 17 1
                جمعه 23 اسفند 1392-20:56

                با سلام خدمت شیخ بزرگواروهمه حامیان دکتر روحانی با تایید فرمایشات شما حمایت تمام قد خود و دوستان خود را ازنماینده عالی دولت در مازندران دکتر فلاح اعلام میکنم 2 عقیده وعلت مخالفت اقای علیپور بر مردم فهیم مازندران پوشیده نیست .این نطق ایشان بیشتر به ضرر خودش تمام شد تا استاندار محترم

                • کارمند فنی و حرفه ایپاسخ به این دیدگاه 10 11
                 جمعه 23 اسفند 1392-20:42

                 حق این استاندار هست اگر روز اول تکلیف دستگاههای اجرایی را روشن می کرد و هنوز مدیران دولت قبلی نبودند خیلی از مسائل حل می شد از اول گفتند مرگ یک بار و شیون یک بار .کدام دولت را سراغ دارید بعد از شش ماه هنوز مدیران دولت قبلی باشند

                 • جمعه 23 اسفند 1392-21:12

                  حق این است که نمایندگان حق اعمال فشار و تهدید و تخریب علیه دولت تدبیر و امید و استاندار تلاشگر و دلسوز مازندران را ندارند.


                 ©2013 APG.ir