تعداد بازدید: 4561

توصیه به دیگران 3

پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393-19:56

چشم انداز دو سال آینده مازندران

فلاح: 12 نماینده استان از ما حمایت می کنند

در گفت و گوی مازندنومه با استاندار مازندران مطرح شد: زمان دقیق سفر دکتر روحانی به مازندران مشخص نیست/ هر 12 نماینده استان، صد در صد از ما حمایت می کنند/همه ائمه جمعه از ما اعلام حمایت کرده اند.


مازندنومه؛ سرویس سیاسی، محمداسماعیل بخشی سورکی: عصر امروز ربیع فلاح -استاندار مازندران- به همراه قادری -فرماندار میاندورود- و بخشداران مرکزی و گهرباران و جمعی از مدیران کل و ستادی استانداری از پروژه در حال احداث فولاد البرز ایرانیان در شهرستان میاندورود بازدید کردند.

استاندار در این بازدید از روند اجرای پروژه دیدن کرد و از نزدیک با میزان و روند پیشرفت کار آگاه شد.

در این مراسم استاندار را اسد مدیرکل راه و ترابری ، بابایی کارنامی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمدپورعمران مدیرکل صنعت، معدن، تجارت، جعفری مدیرعامل نوزیع برق، اصغری مدیرعامل شهرک نکاچوب، هاشم زاده مدیرکل بازسی،مدیریت عملکرد و امور حقوقی، قلی پور ریاست اداره کل حوزه استاندار و جمعی از مدیران محلی و فرماندهان انتظامی همراهی کردند.

گزارش جزییات روند ساخت کارخانه و همچنین مراحل انجام کار به درخواست کارفرما تا موعد بهره برداری رسانه ای نخواهد شد.

ربیع فلاح در حاشیه این بازدید در گفتگو با ما به برخی از سوالات پاسخ گفت.

مازندنومه:شما امروز در همایش استادان دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفتید که مازندران طی دو سال به جایگاه واقعی خود در کشور خواهد رسید. لطفا در این خصوص بیشتر توضیح دهید؟

ربیع فلاح: ما الان در مازندران با توجه به سرمایه گذاری هایی که از قبل شده است، می بینیم که عموما این پروژه ها در حال رکود است و بهره برداری انجام نمی شود. به دنبال این هستیم که در بخش صنعت همه این پروژه ها را راه اندازی کنیم. برای مثال امروز از 15 واحد تولیدی-صنعتی و هفته قبل نیز از 50 واحد صنعتی غرب استان بازدید داشتیم و صحبت هایی برای فعال کردن آنها شده است.

برنامه ما این است که امسال همه این واحد های تولیدی، تعیین تکلیف شود؛ یا راه اندازی می شود و یا با کسانی که در راستای احداث این واحد ها وام ها و تسهیلاتی گرفته اند و در راه دیگری هزینه کرده اند، برخورد خواهد شد.

در کنار این مباحث بحث های احداثی جدید نیز مد نظر ماست که در سال قبل چیزی در حدود 70 میلیارد تومان از طریق بنیاد برکت و امسال نیز 300 میلیارد تومان از آن بنیاد در مازندران برای سرمایه گذاری اختصاص یافته است و از این طرف 300 میلیارد تومان هم از بخش خصوصی باید وارد شود تا در کارهای تولیدی، فعالیت های قابل ملاحظه ای انجام شود.

علاوه بر این همانطور که شما در جریان هستید بحث های مربوط با پتروشیمی، هاب انرژی و فن آوری های نفت و گاز برای اولین بار در مازندان در حال شکل گرفتن است که اخیرا تفاهم نامه آن نیز انجام شده است و در حال اخذ مجوزات لازم است.

در بخش کشاورزی هم که مهم ترین بخش تولیدی ما در مازندران است گروه کارشناسی بسیار قوی در حال برنامه ریزی هستند که بخش هایی از آن مشخص شده است که اگر ابعاد آن شکل بگیرد، تحول بزرگی در بخش کشاورزی انجام خواهد شد.اعتبارات مربوط به ابعاد مختلف تحول کشاورزی در استان تصویب شده که رقم آن ده ها برابر سال قبل است. رقم دقیق این اعتبار به علت اینکه بخشی از آن مربوط به فاینانس است، مشخص نیست اما اصل قضیه تایید شده است.

در بحث گردشگری هم ما با تاکید به مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفتیم که مورد به مورد برنامه ها را به ما بدهد تا بتوانیم کارهای خوبی در امسال و سال آینده انجام دهیم.

خب بالاخره اگر مواردی که ما در پی آن هستیم در طی دو یا سه سال بخش قابل ملاحظه ای از آن تحقق یابد، قطعا مجموعه استان نمره قابل قبولی خواهد گرفت. البته نکته ای که بنده فراموش کردم این است که 296 میلیارد تومان اعتبار شورای اشتغال به مازندران اختصاص یافت که علاوه بر آن 2900 میلیارد تومان نیز در بخش تسهیلات آماده پرداخت به متقاضیان است.

مازندنومه:آقای دکتر با توجه به بازدید امروز شما از این پروژه و احتمال افتتاح آن توسط ریاست محترم جمهوری، بفرمایید آیا زمان دقیق حضور ایشان در مازندران مشخص شده است یا خیر؟

ربیع فلاح:خیر به شکل دقیق مشخص نیست اما در حال رایزنی و پیگیری هستیم.

مازندنومه:با توجه به اینکه هجمه گروه های منتقد و افراطی علیه شخص رئیس جمهوری و مجموعه دولت تشدید شده است و بالطبع این روند نسبت به مقامات عالی دولت در استان نیز در حال انجام است، بفرمایید توصیه شما به منتقدانی که قصد دارند با شایعه پراکنی و هوچی گری رسانه ای و تضعیف مجموعه دستگاه اجرایی به مقاصد سیاسی، حزبی و باندی خود برسند، چیست؟

ربیع فلاح: چون ما هر صحبتی که می کنیم بعضی ها دوست دارند از همان صحبت ما یک صحبت دیگر در بیاورند، لذا کمی باید مراعات کرد، اما می توانم بگویم در حال حاضری که با شما صحبت می کنم هر 12 نماینده استان، صد در صد از ما حمایت می کنند، همه ائمه جمعه از ما اعلام حمایت کرده اند. همانطور که بارها هم گفتیم در سایه همکاری و همدلی است که مجموعه استان به اهداف خود خواهد رسید و امیدواریم که همه در کنار همدیگر تلاش کنیم تا استانی در شان مازندران بسازیم.


 • سه شنبه 23 ارديبهشت 1393-16:34

  احسن بر خبرنگار ماجراجو و سمج...باشد که آقایون در بالا مشکلات عدیده را مرتفع نمایند...!

  • يکشنبه 21 ارديبهشت 1393-17:45

   اقای بخشی اگه خبرنگار هستی در مورد مشکلات مردم اسرم با احداث این کارخانه تهیه کن

   • مازندنومه ی فیلتر شده!پاسخ به این دیدگاه 1 1
    شنبه 20 ارديبهشت 1393-23:1

    همه رو باج دادین ساکت کردین
    ...

    • شنبه 20 ارديبهشت 1393-22:30

     مدیریت محترم سایت مازندنومه
     با سلام.
     از پاسخگویی شما سپاسگزارم.

     • شنبه 20 ارديبهشت 1393-18:9

      مدیریت محترم سایت مازندنومه
      با سلام
      برای بنده یک سوال پیش آمده و اینکه چرا این خبر همچنان خبر اول سایت شما می باشد!؟ درصورتیکه سرتیتر خبرهای شما یا به اصطلاح اولین خبر همه روزه حداقل برای یکبار بروز می گردید. چنین روشی بنظر چندان مناسب نیست و قطعا برای سایتی مانند شما که خواننده زیادی دارد و بروز می باشد مناسب نیست. شاید اگر همانند گذشته بروز شود بهتر و مناسب تر باشد. علیرغم اختلاف سلیقه های بنده با مطالب سایت شما و نیز انتقاداتی به برخی مطالب شما، از خوانندگان درجه یک نباشم قطعا درجه دو هستم. لذا بعنوان خواننده سایت، پیشنهاد حفظ رویه گذشته را دارم.
      متشکرم

      • مازندنومهپاسخ به این دیدگاه 1 1
       شنبه 20 ارديبهشت 1393-20:25

       درود.
       1- خبرها و مطالب بالای سایت(بخش مورد نظر شما)، از نظر ارزش خبری پراهمیت ترند و به اصطلاح تاپ تلقی می شوند. ممکن است ما در روز چند خبر و مطلب داشته باشیم، ولی تنها یکی از آن ها تاپ باشد یا اصلا هیچکدام تاپ نباشد و در بخش های دیگر سایت قرار گیرد. مطلب مورد اشاره شما یعنی مصاحبه اختصاصی با استاندار، از نظر ارزش خبری درجه یک است و در قسمت بالا قرار گرفت و سایر مطالب و خبرهای بعد از آن تا این لحظه، تاپ نبوده اند که جایگزین شوند.

       2- سایت روزانه چندین بار به روز می شود و کامنت ها نیز معمولا" در فاصله های کوتاهی منتشر می شوند. تغییر نکردن خبر و مطلب بخش تاپ ها دلیل بر به روز نشدن سایت نیست و علتش را در بند یک ذکر کردیم.

       3-ما مخاطب خودی و غیرخودی و درجه یک و دو نداریم. همه خواننده ها برای ما ارزشمندند. حتی مخالفان و منتقدان خود را نیز دوست داریم و از همراهی شان با ما استقبال می کنیم، به شرط آن که پشت سر در راه توهین، دروغ و تخریب ما گام برندارند و هنرمندانه و منطقی و کارشناسانه نقدمان کنند.

       • شنبه 20 ارديبهشت 1393-21:45

        مدیر محترم و عزیز سایت شما دقت کنید در مطالباتان توهین نکنید نمونه آن اخرین سوال حضرتعالی از استاندارمحترم که منتقدین را هوجی گر معرفی کردید باب انتقاد تو این مملکت باید باز باشد در بعضی از مواقع حتی انتقاد های تند هم را ه گشاه خواهد بود اگر ان مدیر مدبر باشد می تواند از انتقاد بعضی از منتعقدین به قول شما افراطی هم استفاده بکنه .نه اینکه یک مشاورین که فقط برای ماند گاری خود مشاوره می دهند .ارادت

      • جمعي از دانشگاهيانپاسخ به این دیدگاه 0 2
       شنبه 20 ارديبهشت 1393-16:36

       حمايت خود را از استاندار مردمي مازندران اعلام ميكنيم

       • شنبه 20 ارديبهشت 1393-7:43

        هیچ از خود سوال کردید این کارخانه متعلق به کیست/؟؟؟...

        • شهرستانیپاسخ به این دیدگاه 5 2
         جمعه 19 ارديبهشت 1393-23:31

         سرمایه گذار ی بنیاد برکت به کدام شهرستان تعلق گرفته و چه مقدار بود؟

         • جمعه 19 ارديبهشت 1393-23:23

          منتظر افزایش اشتغال در استان می مانیم. فقط به یاد داشته باشیم عمر دولت ها کوتاه است و زمان ارائه ایده محدود خواهد بود.

          • جمعه 19 ارديبهشت 1393-8:51

           جناب آقای استاندار
           با سلام
           بهتر است قبل از آنکه منتقد یا مخالف حرف و سخنی بگوید که مانند انداختن یک سنگ در چاه برای شما جلوه کند، او را بخواهید و نظراتش را بگیرید. نظرات خود را نیز به وی منتقل کنید. اجازه خودنمایی بی مورد به برخی اطرافیان نیز ندهید. مطمئنا اینگونه بهتر است و همه مسائل و مشکلات پشت درهای بسته حل و فصل می شود. این منطقی ترین و بهترین روش در سیاست است. بعلاوه اینکه در مواجحه با نمایندگان، رسم بر این است که نظر حداقلی ایشان جلب شود. حتی اگر نماینده منتقد و یا حتی مخالف دیدگاههای سیاسی شما باشد. که البته شما استاد هستید و بهتر از هر کسی این را می دانید. ضمن آرزوی موفقیت. تشکر از مدیریت محترم سایت مازندنومه.

           • منصور از شمالپاسخ به این دیدگاه 6 0
            جمعه 19 ارديبهشت 1393-1:16

            و حامی 120 درصدی شما و پاینخت 3 مازند نومه از قلم نیفته


            ©2013 APG.ir