تعداد بازدید: 1969

توصیه به دیگران 0

يکشنبه 25 خرداد 1393-22:37

دستگیری هکر "گيلاگر" در مازندران

خبرهای حوادث استان/ دستگيري سارقي حرفه اي با 46 فقره سرقت در چالوس/ شليک اشتباه برادر منجر به مرگ خواهر شد/ نقشه هاي شوم قاتلي در آمل نقش برآب شد و...


مازندنومه؛ سرویس اجتماعی، خبر ارسالی معاونت اجتماعی انتظامی مازندران: رييس پليس فتاي استان مازندران از دستگيري هکري که با دسترسي به اطلاعات بانکي، 900 ميليون ريال از حساب بانکي 48 نفر برداشت کرده بود، خبر داد.

سرهنگ احمدرضا رستمي گفت: اين هکر که با دسترسي به اطلاعات حساب بانکي بيش از 400 نفر از مشتريان بانک ها از طريق نرم افزار "کيلاگر"، به تازگي کار برداشت غير مجاز از حساب هاي اين افراد را شروع کرده بود توسط ماموران شناسايي و دستگير شد.

رئيس پليس فتاي استان مازندران افزود: متهم که داراي مدرک ديپلم گرافيک و آشنا به رايانه است در اعترافات خود گفت، زماني که از حساب پدر خانمش به همين روش سرقت شد وي نيز وسوسه شده و با اخذ اطلاعات و روش هاي توليد و ايجاد اين نرم افزار جاسوسي براي رسيدن به اهداف پليد خود گام برداشت.

سرهنگ رستمي تصريح کرد: متهم با مراجعه به کافي نت هاي سطح استان و همچنين از طريق ايميل اين نرم افزار را در سطح کشور منتشر کرد و از اين طريق کاربراني که از طريق صفحه کليد خود اقدام به برداشت اينترنتي حساب خود در فضاي مجازي مي کردند را شناسايي مي کرد.

رستمي خاطر نشان کرد: اين نرم افزار در رايانه هاي آلوده طوري عمل مي کرد که شماره کارت و رمز دوم(CVV2) و ساير اطلاعات حساب مالباختگان از طريق ايميل به رايانه شخصي متهم انتقال مي يافت و وي پس از دسته بندي اطلاعات حساب ها در يک فرصت مناسب اقدام به انتقال وجه و يا خريد سکه و همچنين خريد گوشي هاي گران قيمت در سطح شهرستانهاي استان کرده بود.

وي افزود : اين هکر حرفه اي براي اينکه شناسايي نشود خود را کارمند يکي از انجمن هاي خيريه معرفي مي کرد.

متهم در تحقيقات به عمل آمده، تاکنون به هک بيش از 400 فقره از حساب هاي بانکي افراد مختلف در سراسر کشور از طريق نرم افزار کيلاگر اعتراف کرد.

سرهنگ رستمي همچنين ادامه داد : متهم برنامه اي (manager) طراحي کرده بود تا اين نرم افزار اطلاعات ذکر شده بالا را به صورت دسته بندي شده براي وي مانيتور مي کرد و همچنين از قابليت هاي اين برنامه مانده گيري از درگاه بانک ملي با استفاده از شماره کارت هاي بانک هاي ديگر بود.

رستمي تصريح کرد: تا کنون بيش از 48 نفر از مالباختگان شناسايي شدند که برابر اظهارات متهم در مجموع 900 ميليون ريال ازحساب هاي اين افرادبرداشت کرده است.

سرهنگ رستمي براي جلوگيري از اين گونه سرقت ها خطاب به کاربران سيتسم هاي رايانه اي گفت :

1.در هنگام عمليات بانکي از طريق اينترنت و فضاي مجازي سعي شود حتي الامکان از طريق صفحه کليد مجازي سيستم صورت گيرد تا قرباني بعدي اين گروه از مجرمين نباشيد.

2.در هنگام خريد اينترنتي و ديگر عمليات بانکي مشخصات حساب در آيتم هاي مربوطه بصورت رندومي درج گردد تا اينگونه نرم افزار ها در ارسال و دريافت اطلاعات با مشکل مواجه گردد و نتوانند به صورت دقيق اطلاعات را براي هکرارسال نمايند.

3.اسپم ها «ايميل هاي ناشناس» دريافتي را در سيستم باز نکنند چون ممکن است اين گونه ايميل ها محتوي بدافزار کيلاگر باشند.

* دستگيري سارقي حرفه اي با 46 فقره سرقت در چالوس

فرمانده انتظامي شهرستان" چالوس " از شناسايي و دستگيري سارق اموال داخل خودرو با 46فقره سرقت خبر داد .

سرهنگ " محمد علي اتباع طبري " گفت : در پي کسب خبري مبني بر سرقت قطعات داخل خودرو در سطح شهرستان چالوس از سوي افرادي ناشناس ، موضوع در دستور کار پليس آگاهي اين فرماندهي قرار گرفت.

فرمانده انتظامي شهرستان چالوس افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتي و تحقيقات گسترده پليسي فردي به نام " قربانعلي – ن " را به عنوان متهم به سرقت شناسايي کردند.

وي تصريح کرد : ماموران در ادامه تحقيقات با شناسايي مخفيگاه اين فرد در اقدامي غافلگيرانه وي را دستگير کردند. سرهنگ اتباع طبري خاطر نشان کرد : متهم در تحقيقات و بازجويي هاي فني پليس به 46 فقره سرقت قطعات خودرو در سطح شهرستان با همکاري دو مالخر اعتراف کرد.

فرمانده انتظامي شهرستان چالوس افزود : دو همدست متهم نيز پس از شناسايي دستگير و پس از تشکيل پرونده به مرجع قضايي معرفي و با حکم صادره روانه زندان شدند.

* شليک اشتباه برادر منجر به مرگ خواهر شد

در شهرستان چالوس فردي که براثر شليک اشتباه منجر به مرگ خواهر خود شد دستگير شد .

 درپي کسب خبري از مرکز فوريتهاي پزشکي شهرستان چالوس بر مبني انتقال مصدومي به نام "رقيه – س " که به علت شليک گلوله مجروح شده بود، بلافاصله ماموران کلانتري 12 اين شهرستان جهت بررسي موضوع به محل اعزام شدند.

در بررسي هاي انجام شده ، همسر مصدوم به نام " فرهاد- ف " با مراجعه به ماموران اظهار داشت: با همسر خود از باغي که متعلق به پدر همسر وي بوده در حال عبور بودند که ناگهان برادر همسر وي که در داخل باغ بود، به صورت ناگهاني به سمت آنان شليک کرد.

اين گزارش حاکي است، نامبرده افزود بر اثر اين اتفاق همسر وي بر اثر اصابت گلوله به شدت مجروح و توسط آنان به بيمارستان منتقل شد.

درادامه اين گزارش آمده است: برادر قاتل به نام " محمد – س " توسط ماموران دستگير و در توضيحات خود به ماموران گفت: در حال نگهباني از باغ بوده که به علت تاريکي هوا و نبود ديد کافي متوجه حضور خواهرش در باغ نشده و به اشتباه به سمت وي شليک کرد.

اين گزارش همچنين حاکي است ، مصدوم که از ناحيه قفسه سينه ، گردن وکتف مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود به علت خونريزي شديد جان باخت.

* غفلت راننده پاترول در بهشهر منجر به مرگ شد

سهل انگاري راننده يک دستگاه خودروي پاترول در منطقه جنگلي عباس آباد بهشهر منجر به سقوط خودرو بع داخل درياچه و مرگ همسر وي شد .

 درپي کسب خبري از مرکز فوريتهاي پليسي 110 مبني بر سقوط يک دستگاه خودروي پاترول در درياچه عباس آباد ، بلافاصله ماموران کلانتري 12 اين شهرستان به محل حادثه اعزام شدند.

راننده اين خودرو که به اتفاق ساير اعضاي خانواده اش به شهرستان بهشهر سفر کرده بود، خودروي خود را در کنار درياچه پارک کرد.

اين گزارش حاکي است، به علت عدم استفاده از ترمز دستي، خودروي مورد نظر در حالي که همسر راننده خودرو به نام " الهام – ر " در داخل آن حضور داشت، به صورت ناگهاني از جاي خود حرکت و به داخل درياچه سقوط کرد.

با تلاش نيروهاي امدادي خودرو به بيرون درياچه منتقل و جسد فردي که در داخل آن حضور داشته نيز به سردخانه منتقل شد.

* نقشه هاي شوم قاتلي در آمل نقش برآب شد

فردي که پس از ارتکاب به قتل همسرش ، ضمن تشويش اذهان عمومي با طرح نقشه هاي شوم و دست نوشته هائي درصدد فريب ماموران پليس آگاهي برآمده بود، دستگير شد .

«سرهنگ محمدصادق پهلوان» گفت: فردي به نام " صمد – الف " 35 ساله با مراجعه به پليس آگاهي شهرستان اظهار داشت: به اتفاق همسر35 ساله اش به نام "کلثوم – م " روانه بازار شده بود که در حين خريد همسرش براي خريد مانتو از او جدا شد و بعد از گذشت چندين ساعت به منزل مراجعت نکرد.

فرمانده انتظامي شهرستان آمل افزود: برپايه اين خبر، بلافاصله موضوع به کليه يگان هاي انتظامي شهرستان اعلام شد و تلاش براي پيدايش نامبرده در دستور کار ماموران قرار گرفت.

سرهنگ پهلوان تصريح کرد: درادامه تحقيقات ماموران انتظامي شهرستان، شاکي پرونده يک روز پس از اعلام مفقود شدن همسرش، دست نوشته اي را به پليس ارائه کرد که در آن افرادي ادعا کرده بودند که همسرش را به قتل رسانده و او را در جنگلهاي آمل رها کردند.

وی همچنين اظهار داشت: ماموران در ادامه رسيدگي به اين پرونده بودند که دست نوشته اي تهديد آميز و پذيرفتن قتل از سوي يک گروه ناشناس که در آن کروکي محل رهائي جسد در آن ذکر شده بود در منزل برادر مقتول کشف مي شود.

  پهلوان تصريح کرد : متعاقب اين دست نوشته ها شاکي پرونده براي فريب اذهان عمومي نيز تحت عنوان اينکه گروهي افراد نامعلوم همسرش را ربوده و به قتل رساندند اقدام به شايعه پراکني و حتي آن را در برخي از سايتهاي خبري نيز منتشر کرد.

سرهنگ پهلوان درادامه گفت: ماموران بلافاصله به محلي که اعلام شده بود اعزام شدند و در مراجعه به محل با پيکر نيمه جان همسر وي که با اصابت جسمي سخت به سرش و در حالي که با طناب به درختي بسته شده بود، روبرو شده و بلافاصله مصدوم را به مرکز درماني انتقال دادند.

سرهنگ پهلوان گفت: با انتقال زن مجروح به بيمارستان و با بررسي شواهد و مدارک به دست آمده، کارآگاهان به شاکي مظنون شده و تحقيقات پليسي را از وي آغاز کردند .

فرمانده انتظامي شهرستان خاطرنشان ساخت: متهم درتحقيقات پليسي صراحتا به قتل همسر خود اعتراف کرد و در تشريح علت ارتکاب به اين جنايت گفت: به دليل اختلافات خانوادگي روز حادثه در پي مشاجره اي لفظي با ضربه اي به سر همسرش وي را بيهوش کرده و سپس با انتقال وي به جنگل هاي اطراف اين شهرستان با ضربات سنگ به سرهمسرش، وي را که هنوز زنده بود به همان حال رها کرد.

سرهنگ پهلوان افزود: همسراين متهم که به علت شدت ضربات وارده به سرش در حال کما به بيمارستان منتقل شده بود، نيز علي رغم تلاش پزشکان براي نجات جان وي جان باخت.

فرمانده انتظامي شهرستان آمل در خاتمه خاطر نشان کرد : متهم که اختلافات خانوادگي را علت ارتکاب به اين جنايت عنوان کرده بود ، پس از تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفي شد و تحقيقات پليس در اين زمينه همچنان ادامه دارد .

* انهدام باند سارقان حرفه اي داخل خودرو در بهشهر

پليس با دستگيري دو سارق حرفه اي، از راز سرقت هاي وجه نقد داخل خودروي مشتريان بانک ها در شهرستان بهشهر پرده برداشت.

سرهنگ دوم"سيدمحسن جعفري" گفت: در پي چندين فقره سرقت وجه نقد داخل خودرو در سطح شهرستان موضوع، به صورت ويژه در دستور کارماموران پليس آگاهي اين شهرستان قرار گرفت.

جعفري افزود: ماموران در پي تحقيقات گسترده پليسي و به کارگيري منابع اطلاعاتي موفق شدند دو سارق حرفه اي به نام هاي" پيمان – خ" اهل و ساکن استان قم و" حسين – دا"اهل وساکن گرگان، را در حين ارتکاب جرم شناسايي و دستگير کنند.

  فرمانده انتظامي شهرستان بهشهر تصريح کرد: متهمان در بازجويي هاي فني و تخصصي پليس، به 12فقره سـرقت وجه نقد داخـل خودرو، جمعا به مبلغ يک ميليارد و200 ميليون ريال درسطح شهرستانهاي استان مازندران وگلستان اعتراف کردند.

جعفری همچنين خاطر نشان کرد: سارقان در ورودي بانک ها کمين کرده و هر مشتري بانک که پول را به صورت نقد و حجيم، بدون هيچ وسيله ي حفاظتي حمل و داخل خودروي خود قرار مي داد، آن را تعقيب کرده و در يک فرصت مناسب اقدام به سرقت مي کردند.

وی در ادامه افزود: سارقان پس از تشکيل پرونده جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضايي تحويل داده شدند.
 
*سارقان ويلاهاي چالوس دستگير شدند

فرمانده انتظامي شهرستان چالوس از شناسايي و دستگيري باند سرقت از منازل و ويلاهاي خالي از سکنه در غرب استان مازندران خبر داد.

وی گفت: در پي وقوع چندين فقره سرقت از ويلاهاي افراد غير بومي در حاشيه و سطح شهرستان چالوس در زمان هايي که مالکان در محل حضور نداشته اند مراتب در دستور کار پليس آگاهي شهرستان قرار گرفت.

سرهنگ طبري افزود : با به کارگيري منابع اطلاعاتي و تحقيقات گسترده پليسي شخصي به عنوان مظنون به سرقت هاي فوق شناسايي و دستگير شد.

سرهنگ طبري خاطر نشان کرد: متهم در تحقيقات انجام شده به تشکيل باند سرقت با همراهي سه نفر ديگر با هويت هاي معلوم اعتراف کرد.

وي در ادامه تصريح کرد: ساير همدستان متهم نيز دستگير و در مجموع به بيش از 60 فقره سرقت از منازل و ويلاهاي خالي از سکنه در سطح شهرستان هاي چالوس، کلاردشت، مرزن آباد، کجور و نوشهر، به ارزش تقريبي 5 ميليارد ريال اعتراف کردند.

طبري همچنين از دستگيري 5 سارق ساختمان هاي نيمه کاره 5 عضو يک باند سرقت اموال داخل خودرو و 2 نفر مالخر نيز خبر داد و تصريح کرد: اين افراد نيز تاکنون به 39 فقره سرقت اعتراف کردند.

وي همچنين از دستگيري سارقي زورگير در شهرستان چالوس خبر داد و خاطر نشان کرد: اين متهم که اقدام به زورگيري از مسافران در شهرستان چالوس مي کرد تاکنون به 10 فقره سرقت و زورگيري در سطح شهرستان اعتراف کرد.

فرمانده انتظامي شهرستان چالوس با اشاره به کاهش 28 درصدي سرقت در شهرستان چالوس از ابتداي سال جاري تاکنون گفت: در طي اين مدت 78 درصد افزايش کشف را شاهد بوده ايم.
 
*اجراي طرح پاکسازي مناطق آلوده در قائمشهر

با اجراي طرح پاکسازي مناطق آلوده در شهرستان قائمشهر 44 نفر از کساني که در دام عاملان افيوني گرفتار شده بودند، به مراکز ترک اعتياد معرفي شدند .

"سرهنگ محمد رضا قدمي" گفت: به منظور ارتقاي احساس امنيت در جامعه و برخورد با مخلان نظم و امنيت عمومي طرح پاکسازي مناطق آلوده در اين شهرستان به اجرا در آمد

. فرمانده انتظامي شهرستان قائمشهر افزود: در اجراي اين طرح ، 80 نفر از عاملان افيوني و تهيه وتوزيع کنندگان مواد مخدر توسط ماموران شناسايي و دستگير شدند.

سرهنگ قدمي تصريح کرد : 44 نفر از اين افراد که داراي سابقه اعتياد به مواد مخدر بودند، جهت درمان و ترک اعتياد به مراکز درماني و مراکز ترک اعتياد معرفي شدند .

وی تصريح کرد : در ادامه اجراي اين طرح 10 نفر از اراذل و اوباش و مزاحمين نواميس مردم دستگير و به مرجع قضائي معرفي شدند.

قدمي ازانهدام 2 باند تهيه وتوزيع مواد مخدر در اين شهرستان نيز خبر داد و خاطر نشان کرد: از اعضاي اين باند 4 کيلو مواد مخدر کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامي شهرستان قائمشهر يکي ديگر از اهداف اين طرح را مقابله با سرقت در اين شهرستان عنوان کرد و اظهار داشت : در اين طرح ضمن شناسايي و دستگيري چند نفر از سارقان سابقه دار 8 دستگاه ضبط و پخش خودرو ، 3 دستگاه تلوزيون رنگي ،5دستگاه اتو برقي ، 5دستگاه دوربين مداربسته ، 5 دستگاه دوربين عکاسي ديجيتال ، 20دستگاه انواع گوشي تلفن همراه ومقادير زيادي لوازم منزل ، ابزار وآلات صنعتي و خودرويي کشف وضبط شد.

وي در خاتمه خاطر نشان کرد: در اين راستا 12 واحد صنفي متخلف پلمپ شد وهمچنين 3 دستگاه خودرو و 7 دستگاه موتورسيکلت به دليل ايجاد مزاحمت براي مردم و به کارگيري در امر تهيه وتوزيع مواد مخدر ضمن هماهنگي با مراجع قضائي توقيف شدند .

*کشف بيش از 7 کيلو مواد مخدر در بابل

فرمانده انتظامي شهرستان بابل از دستگيري يک قاچاقچي مواد مخدر و کشف 7کيلو نيم ترياک از وي خبر داد.

سرهنگ علي فقيه عبداللهي گفت : درپي کسب خبري مبني بر اينکه فردي به نام " کيومرث – ش " اهل استان کرمانشاه اقدام به تهيه وتوزيع مواد مخدر در اين شهرستان مي کند، موضوع در دستور کار ماموران مبارزه با مواد مخدر اين شهرستان قرار گرفت .

فرمانده انتظامي شهرستان بابل افزود: ماموران با به کارگيري منابع اطلاعاتي موفق شدند در يک اقدام غافلگيرانه متهم را حين حمل وجابجائي مواد مخدر در اين شهرستان دستگير کنند.

سرهنگ فقيه عبداللهي تصريح کرد: در بازرسي از کيف دستي متهم 7 کيلوو500 گرم ترياک کشف شد.

 ©2013 APG.ir