تعداد بازدید: 3796

توصیه به دیگران 1

چهارشنبه 19 شهريور 1393-7:42

جمعه، سنگده، شعر و ترانه

نهمین همایش فرهنگی، هنری و بومی محلی بنافت، عصر جمعه این هفته در روستای سنگده دودانگه برگزار می شود.


مازندنومه، سرویس فرهنگی و هنری: دودانگه یکی از بخش های شهرستان ساری است که در جنوب مرکز استان قرار دارد و از حیث تاریخی و گردشگری قابل توجه است.

طبق سرشماری سال 1385 این بخش که از دو دهستان بنافت و فریم تشکیل شده، حدود 8500 نفر جمعیت ثابت دارد که البته در 6 ماه اول سال و فصل ییلاق، این تعداد چند برابر می شود.

در 8 سال گذشته هر تابستان جشن و همایش فرهنگی و هنری بنافت، با حضور هنرمندان بومی در یکی از روستاهای منطقه برگزار شده است.

امسال نیز این همایش قرار بود هفته گذشته برگزار شود که به دلیل درگذشت امام جمعه بهشهر و حفظ شان و شخصیت این عالم روحانی، برنامه به تعویق افتاد و اینک عصر روز جمعه 21 شهریور ماه با حضور هنرمندان، شاعران، پژوهشگران و البته مردم نهمین همایش بنافت برگزار می شود.

مکان اجرای همایش هم چون سال گذشته مدرسه راهنمایی روستای بزرگ سنگده است. برای دسترسی به این روستا هم می توان از ساری(بعد از سد شهید رجایی و عبور از چند روستاهای مسیر) و هم از پل سفید اقدام کرد.

فاصله ساری تا سنگده حدود 80 کیلومتر و فاصله شهر پل سفید تا این روستا کم تر از 25 کیلومتر است.

ساعت شروع همایش نهم بنافت 15:30 اعلام شده است و برنامه شامل موسیقی مازندرانی، شعرخوانی، نمایش محلی و...می شود.

پذیرایی با آش دوغ و برپایی نمایشگاه صنایع دستی، فروشگاه کتاب و آلبوم های موسیقی مازندرانی،از بخش های جنبی همایش است.    ©2013 APG.ir