تعداد بازدید: 4236

توصیه به دیگران 7

يکشنبه 23 آذر 1393-22:27

اصلاح طلب های جوان آمدند

مجمع اصلاح طلبان جوان مازندران اعلام موجودیت کرد

بیانیه اعلام موجودیت مجمع اصلاح طلبان جوان مازندران


مازندنومه، سرویس سیاسی: مجمع اصلاح طلبان جوان مازندران با صدور بیانیه ای اعلام موجودیت کرد.

نویسندگان این بیانیه در بخشی از آن آورده اند: «نمی توان و نباید منکر نقش جوانان اصلاح طلبی شد که در آن روزهایِ بی بهارِ مردم سالاری، مردانه و بدون چشمداشت، هزینه ها را به جان خریدند، انگ ها، توهین ها و برخوردها را به مثابه ی درس زندگی و تمرینِ مدارا پنداشتند و در هنگامه ی پاسداشت ارمان ها، کورسوی امید همگان را به پایانِ چرخه ای معیوب مبدل ساختند.»

نویسندگان بیانیه ادامه داده اند: «عدم شفافیت در تمامی حوزه ها اعم از فرهنگی، اقتصادی و سیاسی طی نزدیک به یک دهه، مناسبات نامبارکی را حتی به ساحت نخبگان منتقد و تحول خواه وارد نمود که در صورت عدم اهتمام به آسیب شناسی دانش محور، ضربه های جبران ناپذیری را بر روندهای دموکراتیک حاکم بر مجموعه های اصلاح طلب وارد خواهد کرد.

 

نویسندگان بیانیه بیان داشته اند: «همواره خود را به مشورت های بزرگان اصلاح طلب استان نیازمند دانسته و توصیه های آنان را چراغ راه خود می دانیم.»

متن کامل بیانیه مجمع اصلاح طلبان جوان مازندران به این قرار است:

 "اِنَّ اللّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیَ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم"

ملت ایران در یک سده ی اخیر دو انقلاب بزرگ آزادی خواهانه و جنبش های متعدد اصلاح طلبانه را تجربه کرده است، علاوه بر اینها جنگی تحمیلی و هشت ساله،خسارت های جبران ناپذیری را بر میهن عزیزمان وارد نمود.

نگاهی ریزبینانه به یکایک این تحولات، بر ما روشن می سازد اقشار و گروه های مختلف اجتماعی در طول دهه های اخیر تلاشی بدون وقفه در جهت آبادانی این مرز و بوم از خود به نمایش گذاشته اند.

در جای جای تاریخ این سرزمین، نشانه هایی از رشادت و نقش آفرینی جوانان را می توان جست و جو کرد.

به گواهی تاریخ شفاهی و مکتوب، جوانان ایرانی در بزنگاه های تاریخی مثل دوران مشروطه، کودتای 28 مرداد، انقلاب اسلامی و... علی رغم آزمون و خطا در نحوه ی سیاست ورزی، نقشی ماندگار از خویش به یادگار گذاشتند.

بنیانگذار کبیر انقلاب چشم امیدش برای آینده ایران و انقلاب اسلامی، به نوجوانان دیروز بود؛ نوجوانان رشیدی که در دفاع از مامِ میهن، پای به عرصه ی نبرد و دفاع مقدس گذاشتند.

برایند وضعیت جامعه قبل از 24 خرداد 92، دوباره روزهای سختی را برای ملت ایران رقم زده بود. در عرصه اقتصادی رکود تورمی، توزیع نابرابر ثروت، رانت خواری، بیکاری گسترده و فقر، در حوزه ی اجتماعی، پایمال شدن روزافزون اخلاقیات و قانون گرایی، رواج دروغگویی و لمپنیزم و خشونت، وضعیت را از نگاه ناظران، به مرز هشدار رسانده بود.

جامعه در حال رهسپار شدن به سوی توسعه ای دروغین، تمرکزگرا و ظاهری بود. همچنین عدم برخورداری مناسب حاکمیت از رسانه های نوشتاری و دیداری در هشت سال ذیل بهانه های واهی، نه تنها روحی زخم خورده برای اهالی قلم به جای گذاشت، آگاهی از عمق فساد و اتلاف منابع صورت گرفته را نیز از شهروندان عزیز- این صاحبان اصلی ایران زمین- دریغ نمود. در ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ همگان شاهد جنبش حق خواهی جوانان این مرز و بوم بودند.

  جوانانی که از یاد رفته بودند، اما تحولی آفریدند که آغازِ پایان بدبینی به ایران و ایرانی را نشانه رفته بود.ایرانی که دولتمردانش راستگویی را سرلوحه ی کار خویش قرار دهند.

بی گمان اگر اخلاقیاتِ مردمسالارانه و فرهنگ مدارا بر تاروپود فکری شهروندان نقش نبسته بود، امید این مردمانِ مبارز تا به حال بارها به یاس تبدیل شده بود.اخلاقیاتی که نتیجه ی سال ها آگاهی رسانی و گفتمان سازی جوانان بوده است.

نمی توان و نباید منکر نقش جوانان اصلاح طلبی شد که در آن روزهایِ بی بهارِ مردمسالاری، مردانه و بدون چشمداشت، هزینه ها را به جان خریدند، انگ ها، توهین ها و برخوردها را به مثابه ی درس زندگی و تمرینِ مدارا پنداشتند و در هنگامه ی پاسداشت ارمان ها، کورسوی امید همگان را به پایانِ چرخه ای معیوب مبدل ساختند.

نقش جوانان اصلاح طلب  در ایجاد  موج خرداد ۹۲ بر کسی پوشیده نیست و قاضیان منصف عرصه سیاست اذعان دارند که شتاب حرکت امیدبخش ایران اسلامی به سوی تحول و آینده ای متفاوت، در نقطه ای خاص از سفر انتخاباتی دکتر حسن روحانی اتفاق افتاد ...  آن نقطه که نه؛ آن خط ؛آن خط سبز ایران اسلامی؛ مازندران جوانان اصلاح طلب استان همانند دیروز که در میدان تحول خواهی و توسعه گرایی حاضر شدند، امروز نیز در راستای پیشرفت ایران اسلامی ؛ مازندران، این خطه ی محصورِ سبز را رو به آینده ای روشن رهنمون خواهند کرد.

یکی ازدغدغه های اصلی اصلاح طلبان جوان مازندران ریشه در گذشته این خطه دارد ؛ گذشته ای که از مازندران تنها یک تعریف در قالب مرزهای جغرافیایی به جا گذاشته است. معضلاتی که از رامسر -این عروس خاور میانه- تا گلوگاهِ همیشه اصلاح طلب چیزی جز تفرقه باقی نگذاشته است؛ تفکر غیرمنطقی ای که تنها حاصلش برای شرق تا غرب مازندران سرابی از توسعه و پیشرفت بود. سرابی که منشا چالش های فزاینده منطقه ای شد.

نبود شفافیت در تمامی حوزه ها اعم از فرهنگی، اقتصادی و سیاسی، طی نزدیک به یک دهه، مناسبات نامبارکی را حتی به ساحت نخبگان منتقد و تحول خواه وارد نمود. و در صورت عدم اهتمام به آسیب شناسی دانش محور، ضربه های جبران ناپذیری را بر روندهای دموکراتیک حاکم بر مجموعه های اصلاح طلب وارد خواهد کرد.

ما، "مجمع اصلاح طلبان جوان مازندران"، با آیینه عبرت قرار دادن گذشته  قدم در راهی می نهیم که هدفش کمک به انسجام و یکپارچگی در میان نیروها و فعالین اصلاح طلب استان است.

بدیهی است در این راه با تمامی کسانی همگام خواهیم بود که احترام به عقل گرایی و خردورزی همواره در سلوک فردی واجتماعی  آنها عیان بوده است و دل نگران توسعه و پیشرفت همگون و متوازن این استان و مردمان شایسته اش بوده اند.

شایان ذکر است که همواره خود را به مشورت های بزرگان اصلاح طلب استان نیازمند دانسته و توصیه های آنان را چراغ راه خود می دانیم.

ما ضمن ارج نهادن به یکایک کنش های موثری که در جای جای این استان پهناور جریان دارد، فعالیت شفاف سیاسی را سرلوحه ی کار خویش قرار داده و فضای استان را تشنه ی اتحاد، همدلی، فعالیت ساختارمند و مددخواهی از بزرگان و اهل نظر می دانیم.

تجربه ثابت کرده است آن‌گاه که کنش سیاسی بر پایه‌ی خرد جمعی، بجای فعالیت محفلی، در عرصه‌ی سیاسی، اجتماعی صورت گرفته است ، مشارکت شهروندان و رضایت آن‌ها از حیث پیگیریِ مطالبات و امید تحقق آن بیش از پیش شده است.

خرد انتقادی، تساهل و تسامح پایه های اصلی فعالیت "مجمع اصلاح طلبان جوان مازندران" است.

آموخته های ما از میراث ملی و دینی مان و نیز سایر فرهنگ ها و تمدن ها، آن گاه که در فضایی آزاد و امن به نقد و گفتگو نهاده شود، دست مایه ی توسعه ای درون زا، همه جانبه و پایدار خواهد بود.

مجمع اصلاح طلبان جوان مازندران با درک شرایط کنونی و این مهم که توسعه‌ی همه جانبه‌ی کشور جز در گرو مشارکت شهروندان مسوول و در نظر گرفتن منافع ملی و استانی بعنوان فصل الخطاب امکان پذیر نمی باشد، با رویکردی اصلاح طلبانه در چهارچوب قانون اساسی برای تحقق این امر در قالبی استانی پا به عرصه می‌گذارد.

به‌زودی مواضع و برنامه‌های این مجمع از طریق رسانه‌ها به اطلاع عموم و به خصوص هم استانی‌های عزیز خواهد رسید.


 • چهارشنبه 26 آذر 1393-20:19

  سلام بر جوانان , دلاوران , پیشتازان , آینده سازان ,کاشفان ایده های نو و چراغ روشنایی این مردم
  برای شما آرزوی موفقیت می نمایم امیدوارم با صبوری و متانت به هرچه پر بار کردن تئوریهای مورد نیاز در مفاهیم و ارزشهای انسانی کوشا باشید .
  طبیعت و عالم انسانی خود را بر طبق اصول سازمان نمی دهد بلکه اصول تا آنجا صحت دارند که با طبیعت و جامعه انسانی انطباق دارند .

  • چهارشنبه 26 آذر 1393-4:32

   از کوری چشم فلک امشب قمر اینجاست-----اری قمر امشب بخدا تا سحر اینجاست

   • سه شنبه 25 آذر 1393-19:49

    درود بیکران بر جوانان فهیم و شجاع و پر تلاش استان. انشالله در جهت تحقق ارمان اصیلتان م‌فق و پیروز باشید

    • دبیر بازنشستهپاسخ به این دیدگاه 4 0
     سه شنبه 25 آذر 1393-19:35

     اینده ی این استان به این جوانان خوشفکر گره خورده

     • سه شنبه 25 آذر 1393-16:22

      این مجمع راه اندازی شد تا جلوی انحراف در اصلاحات استان گرفته شود

      تا انهایی که دست در جیب برخی از فرمانداران باقی مانده از دولت قبل دارند بیش از این از اعتبار اصلاحات هزینه نکنند

      این مجمع راه اندازی شد تا دیگر هیچ حامی احمدی نژادی نتواند خود را اصلاح طلب جا زند

      این مجمع راه اندازی شد تا ضمن احترام به کسانی که با تغییر عقیده از قالیباف به روحانی میل فرمودند بگوید السابقون السابقون اولائک مقربون

      این مجمع راه اندازی شد تا دیگر کسی با چماقداری وهتاکی و تهدید و ارعاب ادعای اصلاح طلبی نکند

      این مجمع راه اندازی شد تا خط بین اصلاح طلبان و فرصت طلبن روشن گردد

      این مجمع راه اندازی شد تا نسخه امثال ... و ... پیچیده شود

      این مجمع راه اندازی شد تا ........

      • سه شنبه 25 آذر 1393-16:15

       تا اینجا که ما شنیدیم هسته مرکزی این مجمع معترضین در همایش 14 اذر و کتک خورده های اون هستند که از چندی قبل مقابل اصلاح طالب نماها قد علم کردند

       • دوشنبه 24 آذر 1393-20:41

        سلام .خوش آمدید .
        اینکه تا به حال کجا بودید ،چه میکردید و چه میخواهید بکنید ...خیلی مهم نیست،مهم اینه که به دنبال حفظ وحدت باشید .
        اصلاح طلب و اصول گرا برای حفظ نظام جمهوری اسلامی تلاش کنید ..همان جمله معروف امام راحل ..وحدت کلمه
        ...موفق باشید .

        • دولت مهرپاسخ به این دیدگاه 2 11
         دوشنبه 24 آذر 1393-20:40

         ظاهرا این مجمع 2 نفر عضو بیشتر ندارد........

         • دوشنبه 24 آذر 1393-17:23

          پیرمردها ش چه کردند که جواناااااااااااااااااااااااااااااااااان اصلاح طلب م یخواهند بکنند برید دنبال کارتون

          • دوشنبه 24 آذر 1393-14:22

           امیدوارم همانطور که در متن ذکر شده با چراغ راه قرار دادن روش بزرگان اصلاحات مسیر پیش رویتان را با تدبیر و خردورزی طی کنید
           برایتان آرزوی موفقیت دارم
           معلم دیروز
           بازنشسته امروز

           • صمد علیپورپاسخ به این دیدگاه 7 0
            دوشنبه 24 آذر 1393-14:2

            خیلی مشتاق وآرزومند بودم که از منظر فرهنگ و اخلاق ، نقد و نظر خود را در خصوص حاشیه های نشست اخیراصلاح طلبان ( جمعه 14 آذر ) به رشته تحریر در آورم ولی به دلایلی این توفیق حاصل نشد . بهتر است این کار و وظیفه سنگین را به عهده دوستانی بگذاریم که بعضا" با روش های غیر انسانی و غیر دموکراتیک و غیر اخلاقی و غیر عقلانی و اقناعی در روز جمعه منتخب اصلاح طلبان نام گرفتند و در ادامه کار خود می بایست در نشست های متعدد تحلیلی مبتنی بر عقلانیت و منطق ، به پرسش ها و ابهامات هوداران اصیل تفکر اصلاح طلبی و بویژه به پرسش ها و ابهاماتی که در اذهان جوانان برومند و دردمند ی که هزینه های فراوانی داده اند بپردازند . تفکر و اندیشه اصلاح طلبی که در حقیقت ، تساهل و مدارا ، کثرت گرایی و دگراندیشی ، آزاداندیشی و برابری خواهی ، گفتگو و هم اندیشی ، شفاقیت و پاسخگویی ، خشونت پرهیزی و تحمل آرای دگراندیشان و هم کیشان ، عدالت و آزادی ، نقد قدرت و بسط نهاد های مدنی ، رفع فقر و توجه به طبقه متوسط ، مشارکت مسئولانه و آزادانه ، فراهم آوردن مجال گفتن و شنیدن و نوشتن و خواندن برای نویسندگان و متفکران و ناقدان و آفرینندگان فرآورده های فکری و فرهنگی و هنری از مهمترین مولفه های آن به شمار می آید . ما با این مولفه های وزین و سنگین که نتیجه دستاورد و رنج مجاهدان و متفکران جهانی و ملی است و هیچ مغایرتی با آموزه های دینی و انسانی ندارد چه تناسب و توافق و تعاملی برقرار کرده ائیم ؟ . آیا این ، نوعی خودکامگی وبازتولید استبداد و انسداد نیست که ممکن است به قتل استعدادها و خلاقیت ها بیانجامد و مانع از رشد انسانیت و فضیلت گردد ؟ . آیا می توان برای هر حرکت و حزبی و آن هم سیاسی که از منافع و مناسبات پیچیده ای برخوردار است نگاه نقادی به آن را منتفی دانست ؟. در این صورت چنین حرکت و تشکیلاتی به خمودی و رکود خواهد پیوست . از بعضی دوستان روشنفکر منتخب جمعه انتظار می رود که نگذارند جریان اصلاح طلبی استان دچار سطحی نگری ها و دگم اندیشی ها و تحجر دینی و سیاسی گردد و با آغوش باز نقد و نظرها را از ناصحان مشفق بپذیرند . تا دیر نشده جلسات گفتگو و هم اندیشی را فراهم آورند و جمع تشکیلاتی و سازمانی خود را از حضور و انرژی مستمر و موثر جوانان و دانشجویان فعال سیاسی و فرهنگی محروم نسازند . و بیش از این آب به روغن جوشان شکاف نسل ها نریزند که دیگدان و دیگ ویران خواهد شد وحتی اگر مقدور باشد و مقبول عزیزان پیش کسوت قرار گیرد بهتر است درانتخاباتی دموکراتیک تر و مهربانانه تر و اخلاق مدارانه تر و دین مدارانه تر و نه از سنخ و روش غیر انسانی و غیر عقلانی روز جمعه ، میدان وسیع و فراخ کار سیاسی و فرهنگی تشکیلاتی و حزبی را که البته مبتنی برمنافع همه اقشار و طبقات باشد به جوانان و دانشجویان بسپارند . وبی تردید پیشکسوتان و روشنفکران و نخبگان در تغذیه فکری و فرهنگی آنان از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد . و چه هبه و هدیه ای جذاب تر و بهتر و دلنشین تر ازانتقال این تجارب تلخ و شیرین کار سیاسی و حزبی در یک قرن اخیر به این جوانان و دانشجویان .
            شرح این هجران و این سوز جگر این زمان بگذار تا وقت دگر .

            • دوشنبه 24 آذر 1393-13:22

             درود بر شما جوانان فرهیخته و آگاه. انشالله در راستای تحقق اهداف عالیه تان موفق و سربلندباشید

             • دوشنبه 24 آذر 1393-11:26

              به به دمتون گرم.مردم پشیمون شدند از اینکه به این تفکر اشرافیگری رای دادند شما داری تازه ش میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟جمع کنید بساط تون رو.سلطان قلبها حاج محمود

              • دوشنبه 24 آذر 1393-10:16

               مگه قبلاموجودنبودیدتازه واردتون کردن

               • دوشنبه 24 آذر 1393-9:16

                سلام
                از همین جا به تمام اصول گرایان استان مازندران میگم که زمان تفرقه و چند دستگی باید پایان یابد.
                خودتان مبینید که جبهه ی اصلاح طلبان در استان شکل گرفته
                آقای مشایی اعلام کرده که از سیاست کنار کشیده و احمدی نژاد نیز این مطلب راتایید کرده
                دیگر مماشات فایده نداره
                پیشنهاد تشکیل جبهه فراگیر اصول گرایان استان را می دهم
                جبهه ای که با انتخابات دهم مجلس می تواند برای ریاست جمهوری سال بعد برنامه مفصلی داشته باشد.
                بهار از بهارستان میگزرد

                • دوشنبه 24 آذر 1393-8:57

                 درود بر شما. زودتر از این می بایست خودی نشان می دادید.
                 هیچکس منکر نقش ما جوانان در انتخابات اخیر نیست.اولین حرکت شما باید سازماندهی مجمع اعم از برگزاری همایش و دعوت از همه اصلاح طلبان جوان استان از تمام شهرهای استان با اطلاع رسانی دقیق و انجام انتخابات باشد.
                 موفق باشید.

                 • پورموسویپاسخ به این دیدگاه 11 5
                  دوشنبه 24 آذر 1393-8:44

                  با توجه به عملکرد ضعیف بزرگان اصلاح طلب مازندران به جوانان حق میدهم مسیر اجرایی فعالیتهای خود را از آنان جدا کنند

                  • دوشنبه 24 آذر 1393-6:39

                   چون چراغ لاله سوزم درخیابان شما
                   ای جوانان عجم، جان من و جان شما
                   اين رخداد فرخنده را به فال نيك مى گيريم. اميد كه جوانان اصلاح طلب با حفظ فاصله انتقادى خود از دولتها و با درك درست موقعيت و حيطه اثرگذارى خود كار ناتمام نسل هاى پيشين را در بسط بى بازگشت آزاديهاى مدني و خروج از چرخه معيوب نااميدى به پايانى روشن رهنمون شوند. ايدون باد!

                   • دوشنبه 24 آذر 1393-0:25

                    بسیار عالی
                    امیدواریم بزودی شاهد فعالیت های شما در سطح استان باشیم

                    • يکشنبه 23 آذر 1393-23:40

                     کار خوبی است.اما مجمع باید با برگزاری همایش و با حضور همه ی جوانان و رای گیری اتفاق بیافتد. اکنون چند گروه از جوانان، به نام اصلاح طلب فعالیت می کنند. این مجمع نباید راه مجمع بزرگان را بره که به این راه لطمه خورد. جوانان نیز از سن 18 تا30 است. آیا این ها در این سن هستند یا پیر جوان هستند.

                     • دوشنبه 24 آذر 1393-9:23

                      اصولا شما از کجا به چنین پیش قضاوت عادلانه ای رسیدید ؟ مگر از ترکیب سنی و نحوه شکل گیری این مجموعه مطلعید احیانا ؟!

                      • دوشنبه 24 آذر 1393-9:18

                       به عنوان یک جوان این مجمع رو قبول ندارم چرا فراخوان نزندن

                       • دوشنبه 24 آذر 1393-18:2

                        باتشکر از مدیریت مازند نومه، اگر این همان گروه از جوانان هستند که دو همایش گرفتند،قابل ستایش است. اونها از جوانان و دانشجویان هستند که باید حمایت شوند.


                      ©2013 APG.ir