تعداد بازدید: 4667

توصیه به دیگران 5

شنبه 13 دی 1393-15:18

یک فعال سیاسی اصلاح طلب:

اسلام دين تندروي و تهمت نيست

شیخ صمد زراعتی: عده اي گمان مي كنند تنها خودشان انقلابي هستند و مابقي فتنه گرند/ دين داريم اما دينداري را بلد نيستيم/مشکل ما تند روي يا كندروي آدم هاي مدعي دينداري است.


مازندنومه؛ سرویس سیاسی، محمداسماعیل بخشی سورکی: حجت الاسلام صمد زراعتي ظهر امروز در مجلس ترحيم يكي از رزمندگان عمليات كربلاي 4 در مسجدجامع شهر سورك با بيان اينكه هر كسي درگير عمل خود است، افزود: آن چيزي كه امروز جامعه اسلام را رنج مي دهد امريكا واسراييل و چپ و راست و اصلاح و طلب و اصولگرا نيست، بلكه تند روي يا كندروي آدم هاي مدعي دينداري است.

وي با اشاره به توحش داعش در منطقه عراق و سوريه اظهار داشت: با محاسن بلند به اسم اسلام سر افراد بيگناه را در مقابل چشمان هزاران بيينده مي برند.

این فعال اصلاح طلب با بيان اينكه شما در كدام دين و مكتب اين گونه مسلمان شديد، افزود: كدام آموزه پيامبر به شما اين گونه آموزش داده است كه تنها در سال 2014 تعداد 90 هزار انسان بيگناه در عراق و سوريه كشته شده اند؟

  وی با بيان اينكه اين افراد را امريكا و اسراييل نكشته است، بلكه دين داران بي دين و ريش داران بي ريشه كشته اند، گفت: تندروي ها عامل ايجاد كشتار در منطقه و جهان است.

 با تاكيد بر اينكه اسلام دين اعتدال و عقلانيت است، افزود: اسلام دين تندروي، تهمت و افترا نيست، بلكه ديني است كه با عقلانيت كار دارد.

 زراعتي حق الله و حق الناس را يكي از موارد قابل تفكر در اسلام برشمرد و ابراز داشت: با اجبار نمي توان نماز خوان درست كرد، به همين دليل كسي اگر دائما هم مشغول ذكر خداوند باشد حق ندارد به فرزند خود بگويد "به سگ نان بدهم بهتر از اين است كه به بي نماز نان و روزي برسانم."

وي ادامه داد: با تحقير و اجبار نمي توان كسي را به سوي خدا دعوت كرد، بلكه بايد فرهنگ نمازخواندن را به فرزند آموخت.

اين فعال سياسي اسلام معتدل را دربرگيرنده كرامت و شخصيت انساني دانست و تصريح كرد: انسان هاي متمول مالي، عنواني و مقامي نيز بايد زكات خود را پرداخت كنند، چرا كه اگر كسي با خداوند معامله كند، پرودگار آبرويش را خواهد خريد.

وي با بيان اينكه امروز در جامعه مشكلات را بر گردن دولت مي اندازند و مي گويند كه دولت بايد خرج اين و آن را بكشد، افزود: چرا همسايه ات سرطان و نياز مالي براي شيمي درماني دارد، بايد به دفتر امام جمعه مراجعه كند؟ شما كه از لحاظ مالي توانايي داريد كجاييد؟

اين فعال اطلاح طلب با بيان اينكه آنچه كه امروز جامعه را رنج مي دهد فقر فرهنگي است، اظهار داشت: دين داريم اما دينداري را بلد نيستيم، در حالي كه دختر نيازمند جامعه ما براي تامين هزينه زندگي و يا دانشگاه خود تن فروشي مي كند و عده اي ده بار به مكه و كربلا مي روند و هزينه هاي آن چناني مي كنند.

حجت الاسلام زراعتي گفت: ثروت بايد در عقل باشد، چرا كه اگر همسايه به درد همسايه نخورد جاي درد و گله مندي است.

وي با بيان اينكه در عمليات كربلاي 4 جويبار 15 شهيد و سورك 9 شهيد تقديم انقلاب كرد، افزود: آن ها افرادي بودند كه رفتند تا امروز داعش جرات نكند به اين مرز و بوم وارد شود.

اين فعال اصلاح طلب با تاكيد بر اينكه عده اي گمان مي كنند تنها خودشان انقلابي هستند و مابقي فتنه گرند، افزود: آنها خود را برحق و مابقي را منحرف و گمراه قلمداد مي كنند و امروز مدعي اند كه ملاك حال فعلي افراد است، اگر اين گونه است آن روز شما كجا بوديد؟

وي با بيان خاطراتي از عمليات كربلاي چهار اظهار داشت: به بركت خون شهدا و روح قدسي حضرت امام (ره) اين كشور روي خوش ديده است و اين به بركت عمل صالح است.

حجت الاسلام زراعتي با بيان اينكه در مملكت اقوام مختلفي حضور دارند و بايد اجازه داد كه همه ابراز وجود كنند افزود: بايد همه بيايند حول محور قانون، عمل صالح و كار فرهنگي انجام دهند.

وي با بيان اينكه امروز بايد خرد مردم افزايش يابد، گفت: امام حسين(ع) نياز به گريه ما ندارد، بلكه بايد با بصيرت بود كه اگر حجت حق تنها ماند در كنار او بايستيم.

اين فعال سياسي گفت: اسلامي كه ما را عوض نكند و اسلامي كه استخوان هاي دشمن را تكان ندهد، اسلام وهابي خواهد بود.

وي ابراز داشت: بايد در اسلام معتدل بود و پيام دين در ما تاثير ايجاد كند تا سرباز ولي خدا شويم.

گفتنی است در اين مراسم قادري فرماندار مياندورود، حجت الاسلام رسولي امام جمعه، نقيبي و زليكاني از اعضاي شوراي شهر ساري و بسياري از مسئولان محلي و استاني حضور داشتند.


 • يکشنبه 14 دی 1393-16:29

  خوب شیخ گاهی عصبی میشه . اگه نیود که عراقی ها رو به آرپی جی نمی بست .

  • سوادکوهیپاسخ به این دیدگاه 8 10
   يکشنبه 14 دی 1393-8:54

   جناب شیخ به گمانم یادتون رفته زمان تبلیغات ریاست جمهوری دهم تو جلسه ی تو شهر زیراب هر چی توهین اهانت ، فحش وناسزا بود نثار احمدی نژاد و طرفدارانش کردی حالا شدی اخلاق مدار ، مردم را جیره خوار ، سیب زمینی خور ، ووووو لقب دادی جناب شیخ به وجدانت رجوع کنید بعد درس اخلاق بدهید.با تشکر از مدیریت محترم سایت وزین مازند نومه

   • دوشنبه 15 دی 1393-11:36

    سوادکوهی عزیز سلام.
    ایشان در ان جلسه شمایی از دولت فخیمه ی کریمه گشوده بود و ناراستی او را ثابت کرد بعد چهار پنج سال همه ی این حرف های روحانی مجاهد معلوم شد نوارش موجود است.
    اون امیری عزیز خواست چیزی گفته باشد لکن حافظه اش یاری نکرد چون حضور نداشت. ان جایی که ایشان صحبت کرده بود منزل نبود و رستورانی بود که سخنرانی کرده بود. حافظه ی .... حقایق را قد نمی دهد.

    • دوشنبه 15 دی 1393-16:29

     اونی که میفرنایید تو رستوران اقای ربیعی بود ریاست جمهوری یازدهم بود اونه که عرض کردم منزل بود که شیخ شما خیلی عصبانی بود

     • محسن رضاییان جویباریپاسخ به این دیدگاه
      سه شنبه 16 دی 1393-10:52

      انتخابات ریاست جمهوری دهم بود و رستوران البرز بود نه ربیعی.
      من در طول انتخابات یازدهم همراه ایشان بودم. هرگز نه زیرآب بلکه هیچ کجای مازندران نرفت و در سآری حضور داشت چون فرصتی نبود سامان دهی نیروها و هماهنگی را انجام می داد. وجدان چیز خیلی خوبیه

    • يکشنبه 14 دی 1393-11:31

     راست میگه این سوادکوهی، خودم تواون جلسه بودن و حضور داشتم تومنزل آقای .. هر چند بنده اون زمان منتعقد اقای احمدی نژاد بو دم اما آنروز از بد اخلاقی آقای شیخ رزمنده شما خوشم نیامد و جلسه را ترک کردم 0

    • يکشنبه 14 دی 1393-8:12

     به اون نقیبی و یوسفی بگین بیخود اینطرف و اونطرف نرن و تو این گرونی بنزین نسوزونن.ساری یه مرد مثل عبوری و ابراهیمی میخواد که حق ساری رو بگیرن.اللهم عجل لولیک الفرج

     • شنبه 13 دی 1393-23:51

      سلام. شیخ اصلاحات و شکارچی تانک های دشمن، حرف های نویی می زند. او سال های جنگ به درستی به رسالتش عمل کرد و امروز، در عرصه ی اجتماعی، شجاعانه از حق دفاع می کند. شادی روح شهدا کربلای چهار و پنج صلوات.
      مدیر محترم سایت تشکر.

      • شنبه 13 دی 1393-21:21

       سلام برشکارچی تانک. امیدوارم بیماری دیابت شما بهترشده باشد.موفق و سربلندباشید.

       • شنبه 13 دی 1393-19:17

        همچنین یادی میکنیم از شهید اطلاعات و عملیات کربلای 4 . سردار شهید صمد طالبی .
        http://shahidsamadtalebi.blogfa.com

       • شنبه 13 دی 1393-18:56

        با سپاس از روحانی رزمنده و شجاغ دفاغ مقدس و یادگار جنگ تحمیلی . ( به قول همرزمان شما " شکارچی تانک ")

        • دوشنبه 15 دی 1393-7:48

         جزيره مينو تو را هرگز از ياد نخواهد برد

         • دوشنبه 15 دی 1393-7:45

          سلام و درود ،مثل هميشه با اقتدار

          • شریفی از شورکائ جویبارپاسخ به این دیدگاه 1 0
           دوشنبه 22 دی 1393-14:40

           آقای شیخ اصلاحات از کی و چه زمانی معتدل ومیانه رو شدند،مگر شما نبودید،مجالس عروسی مردم را به عزا تبدیل می نمودید،و عروس و داماد جوان را به باد کتک می گرفتیدو دلشان را خون می کردید،وای عجبا چطورآن اعمال ننگین و گذشته خود را فراموش می کنید،راستی آدم قسم حضرت عباس را قبول کند،یا دم خروس را.


        ©2013 APG.ir