تعداد بازدید: 4005

توصیه به دیگران 3

پنجشنبه 25 دی 1393-3:41

بعد از 7 سال، صدا و سیمای مازندران در آستانه تغییرات مدیریتی قرار گرفت

آیا استقلال رسانه ملی حفظ خواهد ماند؟

شنیده شده حکم مدیرکلی "علی صادق مقدسی" به عنوان مدیر جایگزین حمیدی امضا شده و او که متولد مازندران نیست، ولی گفته می شود از طرف مادر، مازنی است، مهمان جدید خیابان جام جم خواهد بود.


مازندنومه، سرویس فرهنگی و هنری: تابستان 1386 بود که بهرام حمیدی از تبریز به ساری آمد و بر صندلی فائقه رسانه ملی در استان نشست.

حمیدی فعالیت خود را در صدا وسیما از اوایل دهه 60 و از رادیو آغاز کرد و در پست های مختلف تولیدی از جمله گزارشگری، نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی فعالیت داشت.

او پله های ترقی را یکی یکی طی کرد و قائم مقامی شبکه خبر و مدیرکلی مرکز آذربایجان شرقی را قبل از ورود به مازندران در رزومه داشت.

بهرام حمیدی از معدود مدیران سازمان است که خود سال ها در کار تولید و برنامه سازی بود و پیش از آن که مدیر رسانه باشد، برنامه ساز و از جنس تولید بود. به همین دلیل اغلب نظراتش کارشناسی و فنی و دقیق بود و بر کار تسلط داشت.

او بیش از 7 سال مدیرکل صدا وسیمای مرکز مازندران بود و در این مدت مهم ترین اقدامی که کرد، نه احداث ساختمان 5 میلیارد تومانی اداری بود و نه 24 ساعته کردن رادیو و تلویزیون محلی و نه افتتاح فرستنده های مختلف در نقاط دورست استان و نه ساخت انواع مستند و سریال و فیلم تلویزیونی، بلکه مهم ترین تدبیر و اقدام حمیدی در این 7 سال و اندی، مستقل نگه داشتن رسانه ملی از تیررس افراد و گروه های سیاسی بود.

بهرام حمیدی تلاش فراوانی کرد که استقلال رسانه ملی حفظ شود و مرکز مازندران تریبون سیاسیون و مدیران دولتی و غیردولتی نشود.

اینک اما این مدیر توانمند و باتجربه قائم شهری که به سبب لیاقتش چندسالیست دوران بازنشستگی اش از سوی مدیران سازمان مرتب تمدید می شود، کار را به یک مدیر جوان می سپرد و بازنشسته شده، به استراحت می پردازد.

البته او تصمیم دارد در یک سال آینده و پس از بازنشستگی، خاطرات خود را نوشته، مستند کند. مطمئنا" کتاب خاطرات حضور 35 ساله بهرام حمیدی در رسانه ملی خواندنی و به نوعی تاریخ شفاهی رسانه خواهد شد.

البته ما پیشنهاد می کنیم استاندار مازندران از قابلیت ها و توانمدی های این مدیر باتجربه در سمت های مشاوره ای و رسانه ای بهره ببرد.

*جانشین حمیدی کیست؟

به احتمال در روزهای آینده جای بهرام حمیدی باتجربه را جوانی می گیرد که اولا" بومی و ثانیا" از حوزه برنامه سازی نیست.

شنیده شده حکم مدیرکلی "علی صادق مقدسی" به عنوان مدیر جایگزین حمیدی امضا شده و او که متولد مازندران نیست، ولی گفته می شود از طرف مادر، مازنی است، مهمان جدید خیابان جام جم خواهد بود.

در روزها و هفته های گذشته نام تنانی به عنوان مدیرکل آینده صدا و سیمای مازندران در رسانه ها و محافل برده شد و نیز نام برخی نماینده های مجلس که طبق معمول در این لحظه ها هر کدام می خواهند نیروی منسوب به خود را بر راس کار بیاورند. ولی محمد سرفراز  که قصد دارد در مدیریت سازمان جوانگرایی و تحول ایجاد کند، برای علی صادق مقدسی حکم زد؛ اویی که سابقه کاری حمیدی تقریبا" با کل سن اش برابری می کند!

صادق مقدسی هرچند جوان است، تجربه مدیریتی متعددی دارد. او مدرک كارشناسی ارشد علوم اجتماعي با گرايش مردم‌ شناسي و سابقه تدريس در دانشگاه، دبيري سومين اجلاس جهاني صدا، مدير مسوولي و سردبيري فصلنامه علمي-تخصصي راديو و مديرمسوولي فصلنامه نجواي فرهنگ را در رزومه دارد.

از ديگر سوابق صادق مقدسي مي‌توان به قائم مقام مديركل صدا و سيماي خراسان رضوي، مديركلي طرح و برنامه و نظارت معاونت صدا، مديركلي پژوهش‌هاي راديو، مديريت ارتباطات اداره كل روابط عمومي رسانه و... اشاره کرد.

شاید برای ما مازندرانی ها جذاب تر از همه این سمت صادق مقدسی باشد: مدیرکلی صدا و سیمای مرکز گلستان از خرداد ماه سال 91 تا اسفندماه 92.

او هر چند خیلی در مرکز گلستان نبود، در همین مدت محدود، تغییر و تحولات مدیریتی زیادی در آن مرکز ایجاد کرد، تا جایی که یکی از سایت های گلستانی در واکنش به اقدامات او نوشت: «ظاهرا آقای مدیر کل با کلید بلدوزر آمده و قصد دارد تا روزی که در این استان مهمان است، تمامی مدیران مرکز را جابجا کند که این شیوه در صدا و سیما بی سابقه بوده و در هیچ مرکزی چنین اتفاقی رخ نداده است».

به هر روی اکنون کارکنان و مدیران صدا و سیمای مرکز مازندران منتظر هوایی تازه اند و همه جا حرف و صحبت مدیرکل جدید است. البته این جا ایران است و ممکن است دقیقه 90 هر اتفاقی بیفتد، ولی اگر شنیده ها مقرون به صحت باشد و علی صادق مقدسی به استان ما بیاید، با وجود چندصدایی و مختصات خاص سیاسی و فرهنگی و نیز سهم خواهی برخی افراد و گروه ها از رسانه ملی، او کار چندان آسانی را پیش رو نخواهد داشت.

آیا مدیر آینده شبکه تبرستان می تواند هم چنان استقلال این دستگاه مهم را حفظ کند یا آن را تریبون گروه ها و چهره های خاص خواهد کرد؟

 


 • ياسر معيني پاسخ به این دیدگاه
  سه شنبه 30 دی 1393-10:18

  مقدسي از مديران قابل اعتماد و به معناي واقعي مديري توانمند و پاک دست است. همه انهايي که با ايشان کار کرده اند توانايي عملي و خلوص ايشان در کار را صحه مي گذارند. ادمي بدون پارتي ، سفارش ناپذير و رسانه شناس است. ايشان مدير منصوب ضرغامي بود ولي سرافراز هم ايشان را تاييد کرد يعني انتخابي فراجناحي و معطوف به اسناد کاري و توانمندي هاي اداري . تشکر از جناب حميدي و تبريک ورود به مقدسي

  • شنبه 27 دی 1393-11:54

   از آقای مدیر مسئول مازندنومه بعید نیست این حرفها و حمایتهای دروغین. از استاندار گرفته تا بعضی از مدیر کل ها که همیشه بدون دلیل و منطق بزرگشون می کنه .
   شبکه مازندران طی حضور حمیدی افت شدید کیفیتی داشته. ...رتبه صدا و سیما رو طی 4 سال اخیر جویا بشید معلوم میشه کجای جدول هستن. حالا نظر مردم هیچی.
   امیدواریم که هرکی میاد کار شایسته رو بر اساس نیاز مردم و با پشتوانه تحقیقاتی تو ارائه برنامه های باکیفیت انجام بده.

   • شنبه 27 دی 1393-12:27

    مطلب بالا نگاه دتبه ای و محتوایی نداشت. نگاه سیاسی داشت. یعنی حمیدی سازمان را نفروخت به گروههای سیاسی که همین گونه هم بود. تو احتمالا یکی از مغضوبین دوره حمیدی هستی که بخاطر ضعفهایی که داشتی پستت را ازت گرفتند و حالا دروغ می نویسی. امثال تو کم نیستند. باش تا صبح دولتت بدمد

   • شنبه 27 دی 1393-3:37

    چجور این دروغ بزرگ رو به راحتی بر زبون میارید که تو این چند سال شبکه تبرستان جهت گیری خاص جناحی و سیاسی نداشته؟ مردم رو چی فرض می کنید شما؟!

    • شنبه 27 دی 1393-12:31

     تو مثل اینکه خبر نداری در دوره مدیریت قبل از حمیدی چه کسانی گردانندگان مرکز بودند و چه کارهای سیاسی که نمی کردند؟ نردبان ترقی شده بود اینجا. اگر خبر ندرای بپرس و الکی زور نزن جناب

    • شنبه 27 دی 1393-2:24

     ممنون از جناب اقای دکتر سرافراز عزیز که با هوشیاری و درایت مدیران را انتخاب میکند . دست خیلی از افراد نالایق و مادیگرا و فرصت طلب را از پستهای مدیریتی خارج کرد. افرادی که قبلا عملکرد سوء و نامناسبی داشتند را کاملا شناسایی و بر کنار کرد . افرادی در دوران ضرغامی روی کار امدند که خلاقیت و توان مدیریتی لازم را نداشتند و اکثرا سفارش شده بودند و با رابطه . فقط ماشینها و اموال دولتی و بیت المال را به جیب زدند البته نه همه بلکه عده انگشت شماری که خیلی زود هم همه شناختند و همکارانشان فهمیدند که تازه بدوران رسیده بودند فقط عقده مدیر شدن داشتند . برای اقای مقدسی ارزوی توفیق و موفقیت دارم .

     • شنبه 27 دی 1393-1:52

      بومی نبودن اقای مقدسی اصلا مهم نیست ضمن اینکه ایشان در استان گلستان که از لحاظ فرهنگی و اقلیم بسیار نزدیکی به مازندران دارد سابقه کار خوبی دارند خیلی بهتره یک غیر بومی بیاد تا یک بومی که چشم و دل ناپاک و طمع به پست و مقام و مال دولتی داشته باشه . اقای مقدسی بسیار انسان متدین خوش سیرت و قابل تقدیر هستند و از همه مهمتر بدنام نیستند و در دوره های قبل این اثبات شده است . اقای دکتر سرافراز کسی را که پیشینه مدیریتی بد و نادرست داشته حتی اگر بومی مازندران باشد را هرگز مدیر نخواهد گذاشت ایشان بسیار هوشیار و آگاهانه مدیران را انتخاب میکنند . حتی دیده شده با انتساب جناب اقای دکتر سرافراز عزیز ، افرادی که دیگر با رابطه بازی و باند و آشنایی و پارتی جا خوش کرده بودند قطع امید کردند و خود را حتی بازنشسته نمودند . پس شاکریم اول از همه بخاطر بینش رهبر معظم و عزیزمان که فردی با درایت و متدین و عادلانه ای را به سمت ریاست رسانه ملی انتخاب نمودند و سپس از جناب اقای دکتر سرافراز عزیز که به خواب خوش طمع کاران به پستهای مدیریتی برای سو استفا ده کردن پایان داد . امیدواریم این خبر خوش صحت داشته باشد و اقای مقدسی مدیر کل صداسیمای استانمان شوند . بومی بودن مهم نیست انسان پاک بودن مهم است که با دل و جان کار کند .

      • یک رسانه ایپاسخ به این دیدگاه 6 5
       پنجشنبه 25 دی 1393-21:5

       مدیر مسئول مازندنومه، همه آگاهند که این دفاع شما از حمیدی بخاطر آن است که چون خودتان کارمند صدا و سیما هستین ... فعالیت های افراطی شما هم برای همگان روشنه

       • شنبه 27 دی 1393-12:25

        حمیدی هرچه ضعف داشت اما نگذاشت صداوسیمتا پاتوق برخی سیاسیون شود. دمش گرم هرکجا هست خدا نگهدارش. تشکر از خبرتان

        • شنبه 27 دی 1393-2:13

         همه اقای حمیدی را دوست دارند . احتمالا منافع شما تامین نشده و یا انتظار داشتید شمارو مدیر بزارن جای ایشون که این امر میسر نشده برات.

        • پنجشنبه 25 دی 1393-13:55

         35 سالشه?!بعد این همه رزومه داره?!!
         تو این مملکت که کار گیر اوردن توش انقدر سخته، این اقا تو 35 سالگی انقدر رزومه داره?!!!!
         ...

         • پنجشنبه 25 دی 1393-8:40

          تفاوت شعار تا عمل از اصلاح طلبان تاكجاست!!؟؟

          اصلاح طلبان كه از آزادي بيان و...دم ميزدند ميخواهند رسانه ملي را به انحصارخود دربيارند!؟؟

          • دوشنبه 29 دی 1393-10:15

           دوست عزیز ایشان اولا 39 ساله هستند ثانیاً ربط موضوع رو نفهمیدم

           • شنبه 27 دی 1393-2:20

            دوران صرغامی و احمدی نژاد تمام شده . دورانی که پارتی و رابطه و پست های مدیریتی دست یک عده خاص و پیر و پاتالها بود تمام شد .

            • پنجشنبه 25 دی 1393-11:20

             چه ربطی به خبر بالا داشت؟ خدا بهت شفا بده. حالا شما اصولگراها که صداوسیما رو دوقبضه کردید چه گلی به سر ملت زدید مگر اینکه 75 درصد جمعیت رفتند ماهواره خردیدند؟!!


            ©2013 APG.ir