تعداد بازدید: 2744

توصیه به دیگران 1

جمعه 21 فروردين 1394-21:18

در اعتراض به اهانت عربستان نسبت به زائران ایرانی؛

امام جمعه میاندورود سفر حج خود را لغو کرد

حجت الاسلام رسولی: بنده خودم روز دوشنبه 24 فروردین ماه عازم هستم، همه کارها تمام شده است و از کاروانی از گلوگاه دوشنبه عازم هستم، اما از همین تریبون به طور رسمی اعلام می کنم که به خاطر اظهار تنفر و محکومیت دولت سعودی و جهت حمایت از مردم مظلوم ایران و نظام اسلامی این سفر را لغو می کنم و دوشنبه به سفر نخواهم رفت.


مازندنومه؛ سرویس سیاسی، محمداسماعیل بخشی سورکی: حجت الاسلام سیدمجتبی رسولی جویباری در بخشی از سخنان خود در خطبه های نماز جمعه میاندورود، به جنگ عربستان سعوی علیه یمن اشاره کرد و ابراز داشت: این جنگ قبل از اینکه به ضرر کشور یمن باشد به ضرر خود سعودی ها است.

وی با بیان اینکه این کار توطئه امریکا و اسراییل است، افزود: اگر امروز عربستان برای امریکا و اسراییل دم می جنباند، از سر درماندگی و استیصال است.

حجت الاسلام رسولی گفت: سعودی ها فکر می کنند به دلیل شکست هایی که در منطقه داشتند می توانند با توسل به زور و حمله نظامی آن را جبران کنند.

وی دامه داد: در تاریخ یمن، شش بار دیگر نیز سعودی ها به این کشور حمله کردند اما هر بار شکست خوردند که قطعا این بار نیز به شکست خواهد انجامید.

خطیب جمعه سورک به تعدی و تجاوز سعودی ها به زائران ایرانی اشاره کرد و اظهار داشت: هتک حرمت، بی احترامی و بی ادبی نسبت به زائران انجام شده است.

وی ادامه داد: این برای ما بسیار سخت است در کشوری که ادعای ام القرایی می کند و بزرگان شان ادعای خادمان بین الحرمینی دارند، نسبت به زائران خانه خدا چنین اهانت و جسارتی را روا می دارند.

حجت الاسلام رسولی با بیان اینکه اینکار شرعا، قانونا و عرفا خلاف و قابل پیگرد قانونی است، افزود: خوشبختانه علما و مراجع به صورت شفاف موضع گرفتند، ولی آیا لزومی دارد که با این شرایط سفرهای مستحبی و حج عمره ادامه یابد؟

وی با اشاره به طرح یک فوریتی نمایندگان مجلس و امضای بیش از 70 نفر از نمایندگان پای این طرح اظهار داشت: آن ها با این طرح خواستار تعلیق سفرهای عمره شدند و این کار بسیار خوبی است.

امام جمعه میاندورود با بیان اینکه بنده که این سخن را می گویم می دانم که برای بسیاری از مردم که سال ها منتظر بودند این امر بسیار سخت خواهد بود، گفت: آیا می توان با ذلت و خفت این سفر را پذیرفت؟ زن ایرانی، دختر ایرانی و جوان ایرانی برود آنجا و نسبت به آنها تعرض شود و سرافکنده برگردد؟ آیا این درست است؟

وی گفت: همه باید نسبت به این قضیه موضع بگیرند و مردم ما این سفرهای مستحبی را تعطیل کنند تا موقتا فشاری بر روی دولت عربستان ایجاد شود و بفهمند که حتی یک عذرخواهی ساده تاثیری ندارد.

حجت الاسلام رسولی ادامه داد: اینکه فردی در دادگاه محکوم شود که خلافی را مرتکب شده است، جزو ابتدایی ترین حقوق ما است، اما نباید به این اندازه اکتفا کنیم بلکه همه باید دست به دست هم بدهیم و حتی کسانی که پول دادند و برای این سفر ثبت نام کردند اعلام کنند که حاضر نیستند به این سفر بروند.

وی با بیان اینکه بنده هم در کنار همه مردم، سیاسیون،علما و مراجع این موضع را اعلام کردم و می خواهم اقدام عملی در این زمینه انجام دهم، افزود: بنده خودم روز دوشنبه 24 فروردین ماه عازم هستم، همه کارها تمام شده است و از کاروانی از گلوگاه دوشنبه عازم هستم، اما از همین تریبون به طور رسمی اعلام می کنم که به خاطر اظهار تنفر و محکومیت دولت سعودی و جهت حمایت از مردم مظلوم ایران و نظام اسلامی این سفر را لغو می کنم و دوشنبه به سفر نخواهم رفت.

حجت الاسلام رسولی ابراز داشت: خواست ما از دولت این است که تا زمانی که این روند اصلاح نشود، تا هر وقت که زمان می برد ، سفر عمره را لغو کند.


 • دوشنبه 24 فروردين 1394-16:43

  اغنیا به مکه روند و فقرا سوی تو آیند
  جانم بقربان تو شاها که حج فقرایی

  حرم علی بن موسی الرضا سالانه پذیرای بیش از 20 میلیون زائر شیعه از سراسر جهان است. احتمال می‌رود که دارایی‌های آستان قدس رضوی از دارایی‌های بنیاد مستضعفان و جانبازان بیشتر باشد که گمان می‌رود یکی از بزرگترین و ثروت‌مندترین بنیادهای جمهوری اسلامی است. ...

  • کم سواد روستاییپاسخ به این دیدگاه 13 0
   شنبه 22 فروردين 1394-23:53

   با سلام و درود به حجت الاسلام سیدمجتبی رسولی جویباری!
   سخن تاریخی و حرکت انقلابی و هوشمندانه تان تحسین برانگیز است! و از همه زیباتر این سخن خردمندانه از زبان یک مازندرانی بیرون آید! من با کسانی که برای بیسنس و تجارت می روند کاری ندارم! اما امیدوارم که همه آیت الله ها فتوا دهند! تا زمانی که خاندان آل سعود، زائران ما را گلوله باران می کنند و کودکان مان را در فرودگاه شان مورد تعرض و ... قرار می دهند و ایرانیان را همه جوره تحقیر می کنند!!! بر همه مسلمانان جهان حرام است که به عربستان سعودی سفر کنند!!! جناب حجت الاسلام سیدمجتبی رسولی جویباری، مگر انگیزه رفتن به حج رفتن ( بهشت ) نیست؟!!! اگر مردم ما، همچو والدین روستایی بنده که از صبح سحر تا پاسی از شب کار می کردند و نان حلال می خوردند و نماز شان یک لحظه ترک نمی شد و همیشه روزه می گرفتند و به مساجد می رفتند و روز عاشورا تاسوا و... از پیری زود رس، سرطان و رماتیسم چشم خود را از این جهان بستند، به ( جهنم ) خواهند رفت؟!!!!! اگر نه؟!!! علت رفتن به حج و ریختن پولهای میلیاردی ( بیت المال ) این مردم محروم از همه چیز، زحمتکش و مظلوم و در حال حاظر تحریم کشور، به جیب آل سعود ریختن، آیا خدا و پیغمبر و 12 امام از این کار راضی و خشنود هستند؟!!! و شما از همه بهتر می دانید که فرزندان آل سعود در کشورهای جهانخوار با پول این مردم فقیر وتهیدست که زحمت چندین و چندین ساله شان است در کاباره ها و ... چه ها می کنند!!!!! پیروز باشید.

   • سوادکوهی پاسخ به این دیدگاه 2 0
    يکشنبه 23 فروردين 1394-12:7

    اغنیا به مکه روند و فقرا سوی تو آیند
    جانم بقربان تو شاها که حج فقرایی
    دروایت داریم زیارت امام رضا برابر با زیارت خانه کعبه است
    اززمان انتشار خبر تعرض دو جوان ایرانی ( شیعه )متاسفانه حیصیت و اعتبار ایران و ایرانی برباد رفت ما که اینهارا نمی شناسیم ولی نمیدانیم بر این دو خانواده چه می گذرد خیلی سخت هست
    یک متجاوز و تروریست جانی در مرزهای کشور دستگیر می شود خبرگزاریها بوق و کرنا سر می دهند حکومت وهابی آل سعود زیر چتر حمایت آنهایی که در کشورهای اسلامی جنایت می کنند که همجنس بازی را در کشورشان بعنوان قانون در آورده اند این عمل شنیع و خفت بار ننگ بنبی بشر می باشه
    لغو عمره مفرده بطور قطع یقین خواست ملت هست و آنهایی که مدعی بر ادامه این روند هستند کاسب و دلال هستند و از این مفر تجارت می کنند
    آنهاییکه در اعزام با قول هتل در جه یک پول می گیرند و مستافرین را در بیغوله ها و هتلهای ویران شده اسکان می دهند
    حج عمره مفرده باید تحریم شود

   • فیس بوک مازندنومهپاسخ به این دیدگاه 4 0
    شنبه 22 فروردين 1394-15:50

    حاجی بیخیال ... کسی با شما کاری نداره .. بیشتر از اینا تو پاچمون رفته ... حیف اون پول هایی ک میریزین تو شکمشون نیست ...

    • شنبه 22 فروردين 1394-12:9

     احسنت حاج آقا.
     همیشه یک اقدام انقلابی می کنید و خوشم اومد ازین حرکت انقلابیتون.
     قدر زر زرگر بداند قدر گوهر گوهری...
     سورک با ازدس دادن ایشون دیگر امام جمعه ای با این قاطعیت نخواهد یافت...
     بدخواهان در تلاش اند، حاج آقا یک اقدام انقلابی دیگر می خواهد...

     • از دیار علویان پاسخ به این دیدگاه 5 0
      شنبه 22 فروردين 1394-10:55

      خدا پدرت را بیامرزد مازندران دیار علویان هست و مابه شما افتخار می کنیم بیاییم از سرزمین علویان دیار پایه گذاران حکومت شیعی یعنی تبرستان حج عمره را لغو کنیم
      الهم لبیک


      ©2013 APG.ir