تعداد بازدید: 3234

توصیه به دیگران 2

سه شنبه 2 تير 1394-11:41

مدیر عامل آبفار مازندران:

دستگاه های تصفیه آب املاح مفید را از بین می برند

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران: استاندارد سختی آب زیر 500 میلی گرم در لیتر است/ دستگاه های تصفیه آب خانگی بسیاری از املاح مفید را از بین می برند، ولی آبی را که ما تحویل مشترکان می دهیم استاندارد لازم را داراست/ آب حاصله از دستگاه های تصفیه آب خانگی، آب مقطری می شود که نه تنها هیچ خاصیتی برای بدن ندارد، مضر هم هست


مازندنومه؛ سرویس اجتماعی، خبر ارسالی روابط عمومی آبفار مازندران: مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران، استاندارد سختی آب را زیر 500 میلی گرم در لیتر بیان کرد و گفت: دستگاه های تصفیه آب خانگی بسیاری از املاح مفیدی را که برای بدن لازم است از بین می برند، ولی آبی را که ما تحویل مشترکان می دهیم استاندارد لازم را داراست.

مجید عبدالهی با تاکید بر سلامت آب شرب روستایی تصریح کرد: در همه شهرستانها آزمایشگاه هایی داریم که آزمایش های میکروبیولوژی آب را انجام می دهیم، لذا نیازی به دستگاههای تصفیه آب خانگی نیست چون این دستگاهها بسیاری از املاح مفید همانند کلسیم، منیزیم، سدیم، پتاسیم و ...موجود در آب را از بین می برند.

وی افزود: آب حاصله از دستگاه های تصفیه آب خانگی، آب مقطری می شود که نه تنها هیچ خاصیتی برای بدن ندارد، مضر هم هست اما چون این آب درون سماور رسوب نمی کند مردم راضی به نظر می رسند، در حالی که مصرف آب تصفیه شده با این دستگاه ها در دراز مدت عوارض بدی برای بدن ایجاد می کند.

 عبدالهی اظهار داشت: در همه روستاهای تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران کلر سنجی صورت می گیرد، لذا مشکلی در بهداشت آب شرب نداریم، در روستاهای غیر تحت پوشش نیز کلر به صورت رایگان در اختیار هیات امنای آب روستایی قرار می گیرد.

وی در خصوص ماده جایگزین کلر در آب شرب گفت: طرح جایگزینی آب ژاول به جای کلر را سال گذشته به صورت پایلوت در روستاهای محمود آباد شروع کردیم و نتیجه مطلوبی گرفتیم لذا با موفق بودن این طرح در ضدعفونی کردن و گندزدایی آب در روستاهای آمل، جویبار، نور، کلاردشت و قائمشهر نیز انجام شد و در حال حاضر در بقیه روستاهای شهرستانهای استان به تناوب در دست اجراست. • مبین اکبرنژادپاسخ به این دیدگاه 1 0
  پنجشنبه 4 تير 1394-23:39

  بنده 8ساله که نمایندگی دستگاه تصفیه آب دارم
  وحاضرم با هر مسئولی مناظره ی برنامه ی
  تلوزیونی بزارم و از شغلم دفاع کنم
  چرا مسئولین یک طرفه نظر میدن
  ...


  ©2013 APG.ir