تعداد بازدید: 4652

توصیه به دیگران 4

دوشنبه 23 شهريور 1394-2:8

بیچاره بابل!

با توجه به تصدی 6 سالۀ آقای فرهاد عسگری بر کرسی شهرداری بابل، آیا به برایند عملکرد ایشان نمرۀ قبولی می دهید؟ چرا؟/ یاددشت+پاسخ اعضای پاسخگوی شورای اسلامی شهر بابل به پرسش شهروندان مطالبه گر تشکل در شرف تأسیس سلام بابل


 مازندنومه؛ سرویس اجتماعی، یادداشت کاربران: چندی پیش از طریق شبکه‌های اجتماعی با حرکتی خوب هرچند دیر مواجه شدم. گروهی از جوانان فعال در زمینه اجتماعی از شورای شهر بابل سئوالی ساده پرسیدند درباره عملکرد شهرداری و شهردار محترم بابل.

به‎عنوان شهروندی که ریشه‌هایش در این شهر محکم شده و با همه کوچه‎ها و درخت‌های این شهر سابقه دوستی و آشنایی دارد، علاقه‎مند شدم این موضوع را پیگیری کنم.

 شهری که باوجود همه داشته‎های فکری و هنری با همه شهرهای اطراف از لحاظ پیشرفت و توسعه فرهنگی و اجتماعی متفاوت است و عقب نگه داشته ‌شده. ای کاش همین سئوال را از امام جمعه محترم و چند نفر از مشاهیر علمی و فرهنگی بابل هم می‎پرسیدند تا دلیل این فقر تحمیلی فرهنگی از نظر صاحبان نظر بررسی می‌شد.

سئوال خیلی روشن بود. واضح و کوتاه:«با توجه به تصدی 6 سالۀ جناب آقای مهندس فرهاد عسگری بر کرسی شهرداری بابل ،آیا به برایندعملکرد ایشان نمرۀ قبولی می دهید؟ چرا؟ »

  5 نفر از اعضای محترم شورای‌شهر بابل پاسخی ندادند. حتماً هیچ نظری ندارند. احتمالاً سرشان آن قدر گرم امور دیگر بود که در طول تصدی خود در شورای شهر اساساٌٌ بر کار شهردار و وضعیت شهر هیچ نظارتی نداشتند. نه متوجه مبلمان شهری بودند و نه معضل کم‌آبی و قطع آب مناطقی از بابل. تخریب ساختمان‌های قدیمی که میراث‌فرهنگی شهرمان هستند هم به چشم شان نیامد. وضعیت فرهنگی شهر هم که روشن‏تر از آفتاب است. چشم‌هایی که فقط موقعیت‌‎ها را خوب می‌بینند. پُست‌ها و کمیسیون‎ها و....

برایم جالب است که کمیسیون فرهنگی شورا داوطلب ندارد  اما برای برخی کمیسیون ها سر و دست شکسته می‌شود. منظوری ندارم فقط کنجکاوم که چرا؟!  

8 نفر هم پاسخ دادند.اما پاسخ‌ها نشان از چیزی دارد که همان درد بی‌درمان ما و شهرهای ما و زندگی اجتماعی ما است. ابهام، فقدان شفافیت، به نعل و به میخ زدن و... گویا واهمه داریم سرراست و مستقیم نظرمان را بگوییم. شاید هم واهمه نیست احتیاط است. هرچه هست آیا مردم برای این‎ها رأی دادند؟

در همان پاسخ‌ها هم نکته‎هایی جالیی دیده می‌شود. یکی گفت: به نظر من اگر بعضی از مسئولان و مدیران شهری و من و ما، ایشان را سرگرم خواسته‎های شخصی و فامیلی و فرعی نمی‎ساختند، می‌شد از ایشان انتظارات بیشتری داشت و مطمئناً در این صورت ایشان شهردار بهتری می‎بود. بسیاری از وقت و انرژی شهردار برای برآوردن خواسته‎های فرعی این عزیزان می‎گذرد. خواسته‎هایی که یکی از آنها به کارگیری بستگان درجه اول بعضی از مدیران و صاحب منصبان در شهرداری و سازمان‏های تابعه شهرداری است.

این طبیعی است. وقتی از سال‌ها پیش شخصیت‌های شناخته‌شده علمی‌، اجتماعی و فرهنگی که نام شان احترام برمی‌انگیخت از فعالیت‎های اجتماعی یا کناره گرفتند یا کنار نهاده شدند، زمانی‌که تازه‎واردانی فرصت‎طلب با فرهنگی خاص خود و رفتاری خاص‌تر نهادهای اجتماعی شهر بابل را به اشغال درآوردند و هرچه دوست و آشنا و فامیل و هم‎ولایتی داشتند به اصطلاح دست شان را جایی بند کردند، طبیعی است که این شهر از نظر توسعه فرهنگی و... مضمحل می‌شود. آن‌که اهل این شهر نبوده، در آن به دنیا نیامده، کودکی و نوجوانی‌اش را در پس‌کوچه‌های این شهر نگذرانده، برای شهر و شهرنشینی چه احترامی قائل است؟

دیگری نوشت: مردم عزیز شهر بابل کلان تر و فراتر از کارهای روزمره می اندیشند و متاسفانه ما در شورای اسلامی به روزمرگی افتاده و شهرداری را نیز به روزمرگی کشانده ایم و شما  از این مجمل حدیث مفصل بخوانید.

-بنده از بودجه شهر که باید دویست و پنجاه میلیارد تومان باشد نه حدوداً 150 میلیارد تومان که همین هم آیا محقق می شود یا خیر فعلاً حرفی نمی زنم
-از عدم سرمایه گذاری و فرار سرمایه گذار در شهر صحبت نمی کنم.
-از شهردار عزیز و جوان که خلاصه همین شورای اسلامی شهر بابل است مطلبی را به عرض شما نمی رسانم
عضوی دیگر گفتند: در خصوص عملکرد شهردار محترم منکر بعضی از اشکالات نیستیم و این اشکالات به بدنه شورای محترم که اینجانب افتخار عضویت آن‎را دارم هم وارد است. چون شهردار به عنوان مجری، نقش مدیرعامل هیئت مدیره ای که اعضای اسلامی شهر عضو آن هستند را ایفا می کند.

 دو نفر از اعضای محترم نیز در پاسخی مشترک نوشتند: به عقیده این جانب، شورای شهر در زمینه عملکردی از جایگاه نظارتی خود، خارج شده و به مسائل اجرایی ورود پیدا کرده است و این موضوع خوب نیست و شورای شهر باید در جایگاه نظارتی اش ثابت بماند (مطابق قانون).

نباید منکر کارهای خوب انجام شده‌ بود که البته فهرستی از آن در همین پاسخ‎ها تنظیم شده‎است. اما آیا مگر وظیفه شورا و شهرداری انجام همین امور نیست؟ در دیگر جاهای دنیا شهرداران و شوراهای شهر چه می‎کنند؟ موضوع فقط شهردار این شهر نیست، لنگی کار بابل یکی‌دوتا نیست. گیرم این شهردار رفت، وقتی همین فکر و فرهنگ بر فضای تصمیم‎گیری شهر حاکم است، وقتی بی‌تخصصی و خود و فامیل محوری حاکم است، وقتی هیچ‌چیز و هیچ‌کی سر جای خود نیست چه اتفاقی می‌افتد؟ طبیعی است که در بر روی همان پاشنه می‌چرخد.

معمولاً ادعای مسئولان محترم در صحبت‌ها، به‌ویژه در میتینگ‎های انتخاباتی ادای تکلیف، علاقه و تعصب به شهر و آبادانی آن و حرف‌هایی از این دست است که ان‌شاء ا... واقعیت دارد. شاید می‌خواهند اما آن نگاه تخصصی و کارشناسانه را ندارند. شاید کارشان این نیست. شاید دل شان می‌خواهد خیلی مفید باشند اما نمی‎توانند. پس بهتر نیست آن‎ها به‌خیر و ما به‌سلامت؟

 چرا مسئولی که  نمی‎تواند به مسئولیتش عمل کند، آن را وبال گردنش می‎کند که فردا نتواند پاسخگو باشد؟ درگاه الهی میدان کشوری بابل نیست که بتوان سر را پایین انداخت و از ان گذشت. اَلا کُلُّکم راع و کُلُّکم مسئول. از همه مسئولان پرسیده می‌شود. آن‎جا دیگر نمی‌توان پُز ادای تکلیف گرفت. کسی در آن‎جا به پیشانی ما نگاه نمی‎کند و ایضاً به تسبیح دست مان. خواه «ح» سبحان را از ته گلو ادا کنیم خواه از وسط دهان، آن‌جا کسی گول نمی‌خورد. آن‌جا (عند ملیک مقتدر فی مقعد صدق) است. بترسیم از سوء‎عاقبت. بترسیم از کلاه‌شرعی‌ها و توجیه‌‎های یاوه که در آن‌جا به قول حافظ: محتسب تیز است. البته اگر ایمان داشته باشیم. بیچاره بابل

*پاسخ اعضای پاسخگوی شورای اسلامی شهر بابل به پرسش شهروندان مطالبه گر تشکل در شرف تأسیس سلام بابل

سوال:
با توجه به تصدی 6 سالۀ جناب آقای مهندس فرهاد عسگری بر کرسی شهرداری بابل،آیا به برایند عملکرد ایشان نمرۀ قبولی می دهید؟ چرا؟

محمد حسین منصف:
سلام علیکم
مطالب من مربوط به 22 ماه تصدی شهردار در دوره چهارم شورا می باشد.
مهندس عسگری از نظر فردی انسانی مؤدب و خوش برخورد و دوست داشتنی است. به نظر من اگر بعضی از مسئولین و مدیران شهری و من و ما ایشان را سرگرم خواسته های شخصی و فامیلی و فرعی نمی ساختند، می شد از ایشان انتظارات بیشتری داشت و مطمئناً در این صورت ایشان شهردار بهتری می بود.
بسیاری از وقت و انرژی شهردار برای برآوردن خواسته های فرعی این عزیزان می گذرد.
خواسته هایی که یکی از آنها بکارگیری بستگان درجه اول بعضی از مدیران و صاحب منصبان در شهرداری و سازمان های تابعه شهرداری می باشد.
من به آقای عسگری شهردار بابل با مشکلاتی که به آن اشاره کوتاهی کردم، این گونه امتیاز میدهم:
* در پروژه های انجام شده و در حال انجام در حاشیه شهر، نمره قبولی میدهم
پروژه های مانند:
1- کمربندی شرقی دوم با حجم کار چند میلیارد تومانی که امسال افتتاح می شود و در مرحله پایانی است.
2- مجموعه ورزشی و استخر شهرداری که بیش از 70% آن انجام یافته و امسال افتتاح می شود.
3- پارک بزرگ محله کتی غربی (پارک بهار نارنج) که بیش از 70% آن اتمام یافته و امسال افتتاح می شود.
4- پروژه پارک و مجموعه آبی پردیس نوشیروانی که تا دهه ی فجر امسال فاز اول آن افتتاح می شود.
5- سیتی سنتر- بالای جاده ساحلی- شامل مرکز تجاری و تفریحی در حال ساخت فنداسیون ، بتون ریزی برافراشتن ستون ها ...
6- پل سوم محمدحسن خان در حال ساخت- با این که میراث فرهنگی به طور کامل به تعهداتش عمل نکرده است ولی شهرداری به وظایفش عمل کرده و در حال ساخت است.
7- احداث زیرگذر آزادگان در زیر پل موزیرج.
8- خرید میلیون ها تومان از زمین های طول مسیر فاز آخر کمربندی شرقی جدید و ...
* در پروژه های محوطه درون شهری و خیابان های اصلی به شهردار نمره و امتیاز پایین 10 میدهم.
شهرداری در محوطه درون شهری ظرف 22 ماه گذشته شورای شهر چهارم کار چندان در خوری انجام نداده است.
اهم کارهای درون شهری شهرداری عبارتند از:
1- احداث پله برقی میدان شهید کارگر
2- اصلاح هندسی معابر
3- اصلاح و بازپیرایی میدان های اوقاف- حمزه کلا- شهید بزاز و ...
3- تکمیل و تجهیز میدان شهید سجودی
4- سنگفرش پیاده رو جاده ساحلی و میدان خلبان شهید صفایی
5- پیاده روسازی و صندلی پیرنشین در بازار
6- نورپردازی خیابانی و بعضی از ساختمان ها
و ...
و بسیاری از مشکلات شهری مرتبط با شهرداری نمی شود:
بعنوان مثال:
روشنایی معابر: الف) روشنایی شهر و کوچه ها جزء وظایف اداره برق است
ب) روشنایی تزئینی پارک ها، میادین و بلوارها وظیفه شهرداری است.
چاله چوله ها: بسیاری از چاله چوله ها و تخریب آسفالت ها توسط ادارات آب و گاز و مخابرات صورت می گیرد و بعضی از این ادارات به وظایف خود عمل نمی کنند.
و در خاتمه از شما که به حدیث کلکُمراع و کلکُم مسئول عن رعیته عمل می کنید تشکر می کنم و برخلاف بعضی از دوستان معتقدم وقتی برای گرفتن رأی در هنگام انتخابات به شما مراجعه می کنیم و با رأی شما انتخاب می شویم. اکنون نیز وظیفه خود میدانم که به شما پاسخگو باشم.
محمدحسین منصف
عضو و سخنگوی شورای اسلامی شهر بابل و رئیس کمیسون فرهنگی

جعفر واثقی:
اولاً تشکر می کنم از همه فعالان فرهنگی، اجتماعی و شهروندان عزیزی که دل در گرو رشد و توسعه شهر عزیزمان « بابل» دارند. شاید بشود گفت مطالبه گری و خواستن مهمترین حلقه حرکت به جلو می باشد. دیروز می گفتند « توانا بود هرکه دانما بود» اما امروز می گویند « خواستن توانستن است» خیلیها می دانند اما اراده انجام ندارند، حلقه وصل « دانایی» و « توانایی»، «خواستن» است.
اما در خصوص سوال شما
ما زمانی می توانیم یک ارزیابی منطقی و منصفانه از عملکرد یک مدیر داشته باشیم، که بدانیم بر اساس چه استراتژی و هدفی مدیر انتخاب شده است؟ اشخاص دارای بلوغ و توانائیهای متفاوتی هستند، دانش، مهارت و اخلاق از جمله لوازم هر مدیر موفق است. ما چه استراتژی را برای شهر انتخاب کرده ایم؟ مسئله ی شهر ما چیشت؟ هدف گذاری ما چگونه است؟ مدیریت حال وشهر باید از جنس استراتژی تعیین سده باشد. هدفها هرچه والاتر باشد، مدیران توانمندتری می طلبد.
شهردار محترم ما، ضمن برخوردار بودن از برخی ویژگیهای اخلاقی، تلاشهایی را برای بهبود وضعیت شهر داشتند که جای تقدیر دارد، اما بابل شهر بزرگی است، دارای پتانسیلها و قابلیتهای فراوان انسانی و طبیعی، عدم استفاده از این ظرفیتها، فرصت سوزی است. ذیلاً برخی از کاستیهای شهری را که می شود بیشتر به آن توجه شود را نام می برم؛
1- عدم نظارت بر اجرای کیفی عملیات عمرانی سطح شهر و پائین بودن کیفیت اجراء
2- از فرصت سرمایه گذاری بدرستی استفاده نشده، در این حوزه کارهای بیشتری می توان انجام داد. ( همین جا از تصمیم بموقع شهردار در پروژه پردیس نوشیروانی تشکر می کنم، کارهای اینگونه را باید با جسارت و شجاعت انجام داد).
3- عدم توزیع عادلانه خدمت به نقاط مختلف شهر، و وضعیت نابسامان آسفالت خیابانهای اصلی شهر بویژه معابر محلات مرکزیت شهر.
4- عدم توجه به تنوع درآمد شهرداری بویژه درآمد پایدار
5- وضعیت نابسامان ورودیهای شهر و نداشتن برنامه مشخص برای مشاغل مزاحم و آلاینده سیمای شهری
6- عدم پیگیری مصوبات شورا توسط شهردار محترم
7- طولانی شدن پروژه های در دست اجراء
8- عدم رسیدگی جدی به اماکن خطرآفرین و بدمنظر شهری با توجه به مصوبات مکرر شورا و قوانین مربوطه.
9- نبود چابکی لازم در سیستم اداری و طولانی شدن روند رسیدگی به امور شهروند و عدم شفافیت در ارائه خدمات.
10- طولانی شدن فرآیند استقرار شهرداری مناطق و نبود اداره تمرکز زدائی.
11- بی حوصلگی و عدم حساسیت در جلوگیری از تخلفات و اجرای دقیق وظائف شهرداری بر اساس ماده 55 قانون شهرداری.
اینها بخشی از دهها مشکلات شهری است که نیازمند عزم جدی شهردار محترم می باشد.

مرمر فیروزپوربندپی:
با سلام و احترام خدمت شما دوستان گرامی
مقایسه مدیران شهرداری ها با دیگر ادارات بنا به دلایل زیر کمی سخت و دشوار و ترجیحاً باید منصفانه باشد
1- تنوع مسئولیت و شرح وظایف شهرداریها
2- تنوع نیروهای شاغل از نظر میزان سواد از کارگری تا کارشناسی ارشد و دکترا در شهرداریها
3- وضعیت اقتصادی نامناسب حاکم بر کشور که به طور نا خواسته دامنگیر مدیریت شهری نیز خواهد شد.
4- عدم آگاهی بعضی از شهروندان به حق و حقوق شهروندی و زندگی شهری
5- عدم همکاری و هماهنگی کافی برای اجرای قانون شهرداریها بین ادارات مرتبط و شهرداری
6- عدم اعتقاد بعضی از ادارات خدمات رسان به برنامه ریزی علمی و آینده نگر. چرا که فعالیت بعضی از این ادارات به طور چشم گیری بر زیبایی شهر و خدمات شهرداری و نهایتاً رضایت شهروندی تاثیرگذار می باشد.
7- عدم قانون صحیح و محکم برای برخورد با متخلفان ( مدیران- شهروندان)
8- انتظار بیش از اندازه و بدون چارچوب قانونی بعضی از شهروندان و ارگان های دولتی و غیر دولتی از شهرداریها
9- شهرداری مدیر اجرایی برنامه ها و تفکرات شوراهای شهر می باشد پس مردم باید زمان انتخاب اعضای شوراهای شهر دقت بیشتری داشته باشند.
لذا با عنایت به موارد بالا و ذکر این نکته که از 20-10 نمره قبولی محسوب می شود باید به استحضار دوستان برسانم نمره عملکرد جناب آقای عسکری در حد قبولی است ولی شاید خیلی نمره ایده آل برای شهر بزرگی همانند بابل نباشد که نیاز به تلاش بیشتر دارد هرچند انصافاً در بعضی از زمینه ها همانند امور فرهنگی و پروژه های زیربنایی بنده به ایشان نمره عالی می دهم. در پایان ذکر این نکته را ضروری می دانم که برای داشتن شهری سالم و آباد نقش و جایگاه ادارات دیگر اگر بیشتر از شهرداری نباشد کمتر از آن نیز نخواهد بود. لذا شایسته است این اقدام نظارتی بسیار خوب و به حق شما شهروندان شامل ادارات دیگر نیز گردد.
با سپاس: مرمر فیروزپوربندپی

محمدعلی عباسی فیروزجاه:
با سلام و احترام
نمره ی قبولی برای مردم شریف و شهیدپرور و همیشه در صحنه ی پایتخت شهیدان استانهای شمالی کشور عزیز ایران اسلامی هست و همه ی مسئولین بویژه شهردار محترم بابل جناب آقای مهندس فرهاد عسگری بایستی خودشان را به نمره ی مردم عزیز برسانند و این میّسر نخواهد شد مگر اینکه تمام وجودشان عشق به مردم آنهم برای رضای خدای متعال باشد و سنگینی مسئولیت و انجام عملیات در نظر سبک بیاید و همچنین حقیر نیز مشابه ی ایشان هستم چون همیشه مردم عزیز و شما جوانان عزیز ظریف نگر و مسئولیت پذیر نمره ی شما از اینجانب بیشتر بود و هست آن موقعیکه مشکلی در شهر وجود نداشت مسئولین ذیربط اعم از شهردار و شورا نمره ی قابل قبول خواهیم داشت.
و من الله التوفیق و علیه التکلان
محمدعلی عباسی فیروزجاه

حسن حسن نتاج:
با عرض سلام خدمت سما عزیزان و صلوات خاصه به محضر مبارک ولی عصر (عج) و نائب بر حقشان حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای(مد ظله)
همان طور که در طلیعه برگه سئوال شما عزیزان آمده است که مقام معظم رهبری فرموده اند: فکر کردن و پیشنهاد دادن و انتقاد کردن مطلوب است و ممکن است بعضی از مطالبات منطقی نباشد و حتی قابل تحقق نیز نباشد.
با مقدمه فوق عرض می کنم که ما شهرروندان و مسئولین بابلی وارث خون شهدا و وارث علماء و بزرگان و فرهیخته گان و پزشکان و دانشمندان و دانشگاهیان و خیرین و هنرمندان و قهرمانان به نام که خود در کشور و بعضاً  جهان، زبان زد می باشند. به نظر این جانب گذشتگان شهر بابل وارثان خوبی بوده اند و در زمان خودشان خوب عمل کرده اند اما آیا امروز، ما اعضای شورای اسلامی شهر بابل در مدت دو سال و در حدود اختیارات خود خوب عمل کرده ایم؟  جواب این سئوال را مردم خواهند داد! بنده به قطع ویقین عرض می کنم که مردم شریف بابل به ما عضای شورای اسلامی شهر و شهردار محترم بابل نمره خوبی نخواهند داد. و حتی به نظر اینجانب مردم نمره قبولی هم نمی دهند، و انتقادات شدید مردم نیز بجا می باشد. چون مردم به تک تک اعضای شورای اسلامی اعتماد  نموده و رای داده اند و انتظاراتی و خواسته های داشته و دارند، مردم عزیز شهر بابل کلانتر و فراتر از کارهای روزمره می اندیشند و متاسفانه ما در شورای اسلامی به روزمرگی افتاده و شهرداری را نیز به روزمره گی کشانده ایم و شما عزیزان از این مجمل حدیث مفصل بخوانید
-وبنده از بودجه شهر که باید دویست و پنجاه میلیارد تومان باشد نه حدوداً 150 میلیارد تومان که همین هم آیا محقق میش ود یا خیر فعلاً حرفی نمی زنم
-از عدم سرمایه گذاری و فرار سرمایه گذار در شهر صحبت نمی کنم.
-از شهردار عزیز و جوان که خلاصه همین شورای اسلامی شهر بابل است مطلبی را به عرض شما نمی رسانم.
و من ا... التوفیق
دکتر حسن حسن نتاج

علی شکری پوررودباری:
دوستان گرامی
سلام
احتراماً عطف به نامه بزرگواران در خصوص برآیند عملکرد شهردار محترم آقای فرهاد عسگری موارد ذیل قابل بررسی می باشد.
ای کاش هدف از طرح موضوع فوق بیشتر مورد واکاوی قرار گرفت تا بررسی راحت انجام گیرد و شایسته است نگاه تیزبینانه را به سمت دیگر مسئولین شهری هم ببریم تا اگر نگاه نقادانه و یا راهکار سازنده است، فراگیر شود . چون در بسط و توسعه شهر ، دستگاههای مختلف و مسئولین دیگر هم دخیل هستند نه فقط شهردار.
در خصوص عملکرد شهردار محترم منکر بعضی از اشکالات نیستیم و این اشکالات به بدنه شورای محترم که اینجانب افتخار عضویت آنرا را دارم هم وارد است. چون شهردار به عنوان مجری نقش مدیرعامل هیئت مدیره ای که اعضای اسلامی شهر عضو آن هستند را ایفا می کند و اینجانب تا موقعی که نمایندگان مردم در پارلمان شهری به جمع بندی نرسیده اند مدافع می باشم و هم اکنون با توجه به انجام چند پروژه زیربنایی بزرگ که در سطح استان بی نظیر هست نیاز به حمایت و هدایت موضوع هستیم و از همه عوامل درخواست عاجزانه داریم که بدور از همه حاشیه ها در جهت کمک موضوع برآئیم.
بهر شکل جهت بسط و توسعه شهر بابل نیازمند همیاری همه مسئولین شهر از جمله فرماندار محترم ، نمایندگان محترم ، مسئولین ادارات – ارباب رسانه – گروههای مختلف اجتماعی – شهروندان محترم می باشد .
با احترام
علی شکرپوررودباری

جلال نوراله زاده و حسن احمد زاده عالمی:

با عرض سلام و تحیات وافر الهی؛
خداوند منان را شاکرم، در شهری زندگی می کنم که جوانان پرشور، با انگیزه های مطالبه گری از مسئولین و بدون هیچ چشم داشتی به فکر ارتقای شهر و سطح زندگی شهروندی آن در تمامی عرصه ها هستند.
بنده به عنوان عضو کوچکی از این جامعه که با رأی شما جوانان، توفیق خدمت گزاری در شورا را پیدا کردم همواره نسبت به داشتن چنین روحیاتی در بین شهروندان عزیز به خود می بالم و افتخار می کنم.
اما از آنجائیکه پاسخ گویی به این سؤال کلی نیاز به مجال و بحث و بررسی در ابعاد گوناگون دارد، سعی کردم بطور خلاصه و در دو محور به آن پاسخ داده تاذهن حقیقت جو و مطالبه گر شما عزیزان را روشن نمایم.
1- بی شک برای ارزیابی عملکرد یک مدیر مؤلفه های مختلفی را باید در نظر گرفت و آقای فرهاد عسگری به عنوان شهردار بابل نیز از این قاعده مستثنی نیست به شخصه منکر، کاستی های زیاد شهر بابل نیستم، اما همه آنها را معطوف به عملکرد شهردار بابل و عدم توانایی در انجام امورات نمی دانم چرا که در خیلی از مواقع چالش ها و اختلاف نظری ها کاری فی مابین مسئولین شهری هم موجب شده، تا شهردار بابل نتواند قدرت مانور داشته باشد.
بی انصافی است، اگر بگوییم کارهای زیربنایی خوبی توسط مجموعه شهرداری و شورای شهر انجام نگرفته به طور حتم ثمرات آن را همکاران در آینده خواهند دید اما تا مطلوب مردم هنوز فاصله زیادی مانده و شهردار بابل برای رسیدن شهر بابل به جایگاه واقعی خود باد تلاش مضاعفی از خود نشان دهد.
2- بی تردید در زمینه مسائل شهری نباید شهرداری و شورای شهر را جدا از یکدیگر دانست اگر کاستی در شهر دیده می شود فقط معطوف به شهرداری نیست و از بنده گرفته تا سایر همکاران خوبم در مجموعه شورای شهر هر کدام به نوعی در بروز این کاستی ها مقصریم به عقیده اینجانب ، شورای شهر در زمینه عملکردی از جایگاه نظارتی خود، خارج شده و به مسائل اجرایی ورود پیدا کرده است و این موضوع خوب نیست و شورای شهر باید در جایگاه نظارتی اش ثابت بماند (مطابق قانون).
در مجموع، امیدوارم مجموعه شهرداری و در رأس آن آقای مهندس فرهاد عسگری و اعضای شورای شهر بتوانند با تلاش، تعادل و همکاری مستمر نمره مورد قبول شما عزیزان و دلسوزان بابل را کسب کنند.
بنده نیز، همواره آمادگی خود را جهت پاسخگویی بر هر گونه سؤال و شائبه ای که مربوط به حوزه شهری و شورای شهر باشداعلام می کنم و مجدداً دلسوزی شما بزرگواران و هم شهری های عزیز خودم را تحسین می نمایم.
با احترام خدمتگزار شهروندان
جلال نوراله زاده – حسن احمدزاده عالمی

 


 • چهارشنبه 25 شهريور 1394-1:44

  آقای بیژنی عزیزشنیدن تمامی این صداهای عدالتخواه در گرو تاسیس یک رسانه قوی و همگانی تو شهرمون برای ارتباط با مردمه. شاید مردم از سوابق و تخصص شورای شهر اطلاع نداشته باشن و اونها هم از همین ناآگاهی نهایت بهره رو میبرن. تو دوره قبل وقتی یکی از این آقایون تو یک جمع خصوصی اعلام کرد قصد داره نامزد بشه دور و بریها به زبون محلی بهش تیکه انداختن و خود من هم نتونستم جلوی خنده ام رو بگیرم ولی با انتخابش شوکه شدیم!!!! شوکه از این جهت که کسی که نه کوچکترین تخصص و دانش تو این زمینه نداره و حتی برای روال کارهای ساده اداری هم به مشکل برمیخوره مردم اون منطقه یا روستا بر چه اساس و معیاری بهش رای دادن. یک زمان اسم بابل افتخار و بابلی افتخار بود.... امیدوارم دوباره به اون روزهای طلایی آقای صادقلو برگردیم

  • سه شنبه 24 شهريور 1394-12:34

   همانطور كه اقاي شروين روشن گفتند بابل نيروهائي نظير دكتر شهابي دارد كه هم يك دنيا معلومات در باره مازندران و بابل است و از فعالان اجتماعي و فرهنگي هم است بايد از اين افراد بهتر استفاده كرد

   • حسین رعیتیپاسخ به این دیدگاه 4 11
    سه شنبه 24 شهريور 1394-11:29

    با سلام
    ضمن تشکر از سایت خبری مازندنومه در انعکاس دغدغه ها و مطالبات شهروندان و همچنین درج پاسخ اعضای شورای اسلامی شهر بابل در پاسخ به سوال بابت نظراتشون در رابطه با عملکرد شهردار .
    البته همون طور که استاندار محترم مازندران گفتند شهرستان بابل از شهرهای دیگه استان ( خصوصا شهرهای دارای پیشرفت زیاد مثل آمل ) 20 سال عقب هست و همونطور که ایشون توصیه کردند مسئولین شورا و شهرداری باید از تجربیات مسئولین آمل جهت برطرف کردن عقب موندگی استفاده کنند .

    • سه شنبه 24 شهريور 1394-18:8

     شورای امل دو ماه قبل همه به اتفاق شهردار رفتند ساری که از تجربیات موفق شورا و شهرداری ساری استفاده کنن اونوقت ما بریم امل...خوب بریم ساری ...جدی میگم... برای پیشرفت هر کاری باید کرد.شهردار ساری ادم خوبیه. همین دانشگاه نوشیروانی طرحی در مورد زباله داشت که فقط و فقط شهردار ساری حمایت کرد و تا اخرش ایستاد. پروفسور جهانشاهی بارها اینو گفت. همین هفته قبل سازمان فاوای ساری در کشور مقام اول رو کسب کرد.من چون رشته ام مرتبطه میدونم یعنی چی...خیلی مهمه... تعصب و بچه بازی رو بزاریم کنار با همه دوست باشیم تا پیشرفت کنیم...

     • شروین روشنپاسخ به این دیدگاه 12 4
      سه شنبه 24 شهريور 1394-20:4

      بله. آقای عبوری و شورای ساری بسیار اصولی و خوب کار می‌کنن و شهردار و شورای بابل باید از اون‌ها الگوبرداری کنن.
      البته باز هم میگم که به این شهردار و شورا امیدی نیست و به قولی «این زمان بگذار تا وقتی دگر!»

    • منبع موثقپاسخ به این دیدگاه 37 2
     دوشنبه 23 شهريور 1394-21:0

     مهندس رجب ملایی رییسی شهردار بابل می شود.

     • منبع موثق ترپاسخ به این دیدگاه 4 4
      سه شنبه 24 شهريور 1394-9:54

      مهندس مولایی نمی آید خیالتان راحت باشد.

     • احمد از بابلپاسخ به این دیدگاه 3 41
      دوشنبه 23 شهريور 1394-18:58

      از آقای بیژنی که این گزارش را تهیه کردند ممنونم.لیکن بر اساس زمزمه ها قرار است یکی از بستگان ایشان که نامش نیز با ایشان یکی و سردار بازنشسته است در مسند شهرداری بابل در آینده بنشید امیدوارم تهیه این گزارش در مورد عملکرد شهرداری بابل ارتباطی با اون موضوع نداشته باشد.

      • جواد بیژنیپاسخ به این دیدگاه 11 8
       دوشنبه 23 شهريور 1394-20:50

       سلام همشهری
       بندی یکی از دوازده شهروند امضاء کننده سوال بودم نه طراح سوال. لطفا به مدافعان شورا و شهرداری بفرمائید به جای انگ زدن به این و آن دنبال رفع نقاط ضعف خود باشند. دوره این جوسازی ها و انگ زدن ها خیلی وقته سر اومده . مردم مطالباتشون رو طبق سلیقه شهرداری و شورا هماهنگ نمی کنند.
       ثانیا اگه فرض رو بر صحت فرمایش شما بگیریم آیا این قضیه باید باعث بشه در مقابل شهردار تماشاچی باشیم؟؟
       کسانی که اخبار انتخابات مجلس بابل رو پیگیری می کنند در جریانند ایشون فعالیت خودش رو از مدت ها قبل برای نامزدی در اون مسند آغاز کرده و خیلی خنده داره که فکر کنیم کسی که سالها جزو مدیران ارشد تهران بزرگ بوده بخواد زیر نظر این شورای آشفته کار کنه. پس به دوستان بگید فراکنی نکنند و پاسخگو باشند

       • احمد ار بابلپاسخ به این دیدگاه 2 0
        سه شنبه 24 شهريور 1394-15:35

        آقای بیژنی، بنده در اول نوشته هایم از شما بابت تهیه گزارش تشکر کردم لیکن همانطوری مطلعید شهردار فعلی چندین سال است که در این شهر شهردار مونده، منظورم نقد عملکرد شهرداری نبود بلکه هم زمانی آن با مطرح شدن کسی دیگری برای شهرداری است ، اگر شما از این موضوع اطلاع ندارید می توانید از خودشان بپرسید، .بله ایشان خود را برای مجلس آماده می کنند ولی بعضی از بزرگواران می خواهند برای جلوگیری از تعدد آرا در انتخابات مجلس ،ایشان را به عنوان شهردار بابل انتخاب کنند تا ایشان از کاندیداتوری مجلس منصرف شوند. این اطلاعات بنده است که به عرض رسید.امیدارم که همه ساله توسط نهادهای مردمی عملکرد شهردار و شورای شهر نقد گردد.ممنون

        • اکبرزادهپاسخ به این دیدگاه 3 0
         سه شنبه 24 شهريور 1394-15:33

         همشهری عزیز جناب آقای بیژنی
         صداقت بهترین عمل است ، سردار بیژنی دنبال شهردار شدن بودند بعداز به نتیجه نرسیدن و پاسخ منفی شنیدن از برخی اعضای شورا فعالیت انتخاباتی را شروع کردند / در صورت رد گفته های بنده از جانب شما میتوانم زمان و مکان جلسات را جهت اطلاع همشهریان در اختیار سایت مازندنومه قرار دهم

         • سه شنبه 24 شهريور 1394-21:13

          اطلاعات خودتو به روز کن. ایشون پیشنهاد معاونت وزیر رو داشتند رد کردند. بیان فرمانبر شورای شهر بابل بشند؟ خخخخخخ

       • دوشنبه 23 شهريور 1394-18:15

        اعضای محترم شورای شهر بابل در حال حاضر در حال یاد گرفتن زبان فارسی هستند و بعداز یادگیری تصمیم دارند....فعلا کاری بکارشان نداشته باشید .

        • دوشنبه 23 شهريور 1394-13:7

         واقعا بیچاره بابل با این شورای شهر. دفعه ی بعد حواسمون را بیشتر جمع می کنیم.

         • دوشنبه 23 شهريور 1394-12:2

          به خاطر بی توجهی خودمان عقب افتادیم. چطور در ساری بیشتر اعضای شورا را دکترای معماری و مهندسین عمران تشکیل می دهند که اتفاقا در همین بابل هم درس خواندند و ظرف دو سال بودجه 450 میلیاردی برای ساری بستند و صحبت بودجه 1000میلیاردی تا سه سال اینده هست اما ما ناتوان از تحقق بودجه ناچیز خود هستیم?به خاطر انتخاب بد و راهیابی اعضای غیر متخصص به شورا... این اشتباه بزرگ ما بود که باید تاوانش را بدهیم...

          • شهرودند بابلپاسخ به این دیدگاه 57 3
           دوشنبه 23 شهريور 1394-10:40

           این شورا اگر بتواند مولایی سازمان همیاری را به بابل بیاورد می تواند تا حدودی افکار عمومی را راضی نگه دارد. البته آقای عسگری نیز برای شهر زحمت کشیده اند.

          • دوشنبه 23 شهريور 1394-10:26

           واقعا بیچاره بابل. شهرداری که از جویبار بیارن بابل، معلومه ...

           • بهار نارنجپاسخ به این دیدگاه 26 0
            دوشنبه 23 شهريور 1394-10:6

            آنچه در بین اغلب مسئولین کاملن مشهود است، نداشتن دغدغه ی توسعه ی شهر و منطقه است. اغلب نگاه ها و برنامه ها به سمت منافع فردی می چرخد.
            وقتی شهردار... تازه کار رو که قرار بود تنها برای چندماه پس از آبروریزی شهرداری، ماه های پایانی شورای قبلی را به عنوان شهردار فعالیت کند به مدت نزدیک به 5 سال کامل به عنوان شهردار نگه می دارند ... شهردار قدرتمند و تحول خواه را بر نمی تابند!! چرا که منافع آنان به خطر می افتد!

            • بهنام آرامدلپاسخ به این دیدگاه 18 1
             دوشنبه 23 شهريور 1394-9:18

             سلام حال شهر من خوب نیست و قافیه های کوچه هایش درهم شکسته است دیگر شهر من عظیم نیست به واسطه آدمهای کوچک که سکان شهر را بر دست گرفته اند کاش نوشیروانی بابلی نبود کاش نصرااللهی بابلی نبود کاش سعید العلما بابلی نبود کاش شفیع زاده بابلی نبود کاش بابل شهر تاریخی نبود و کاش بابل شهری جدید بود و اصلا پل محمد حسن خانی نداشت که به این حال و روز افتد .
             اما چه کنیم
             شکر که امروز جوانانی برانگیخته شدند به نام تشکل سلام بابل تا به این شهر سلامی دوباره کنند کاش بتوانند پارلمان شهری را دوباره بسازند و از منفعت طلبی و شعار پاک کنند.دلم برای عزت شهرمان تنگ شده است . والسلام

             • جمعی از هنرمندانپاسخ به این دیدگاه 15 2
              دوشنبه 23 شهريور 1394-9:9

              درود بر مازند نومه از اینکه صدای همدردی مردم شهید پرور شهر بابل هستین موحب دلگرمی ماست .پیروز و سربلند باشید.

              • شروین روشن از بابلپاسخ به این دیدگاه 19 0
               دوشنبه 23 شهريور 1394-9:7

               مشکل اینجاست که تقریبا ۱۰۰ درصد اعضای شورای شهر کودکی و جوانی‌شون رو توی شهر نگذروندن و شاید نیمی از اون‌ها هنوز هم ساکن شهر نباشن!!!


               هم‌اکنون رسیدن به شورای شهر بابل با حدود ۱۰ تا ۲۰ هزار رای ممکنه.
               تنها راه نجات بابل، تشکیل انجمنی از جوانان شهره تا به عنوان یک «شبه‌حزب» نماینده‌هاش رو برای انتخابات شورای شهر آینده اعلام کنه تا وقتی جوانان مستقل به مسند نشستند، یک شهردار جوان و لایق رو انتخاب کنن. این انتظار از بزرگان شهر مثل امام جمعه و همچنین فعالان شهر مثل دکتر «سیف‌الرضا شهابی» که حرفشون خریدار داره هست تا جوانان رو از جاهایی مثل انجمن‌های اسلامی دانشگاه تا مساجد و دیگر مراکز به هم پیوند بدن تا ۲ سال دیگر جوانان به انتخابات شورای شهر بی‌توجه نباشن. چون رای ۱۹ هزار تایی نفر اول شورا، نشون از این داره که مردم بابل به این انخابات بی‌توجه هستن.

               از شورای شهر کنونی هم انتظار داریم تا دوره‌ی بعدی شورا، دستکم شهری وجود داشته باشه! وگرنه از این شهرداری بعید نیست که آستانه و مسجد محدثین رو هم به انبوه‌سازان بسپره!

               • چهارشنبه 25 شهريور 1394-9:59

                عالی ترین پیشنهاد ممکن بود
                کاش عملی شود

                • چهارشنبه 25 شهريور 1394-8:35

                 از انجائيكه اكثر كانديداها از روستاها هستند در نتيجه راي هايشان هم مال هم محلي هايشان است كه در روز راي گيري به شهر مي ايند و روستائيان اطرافشان را هم به شهر مي اورند .

                • از شهربهارنارنجپاسخ به این دیدگاه 22 1
                 دوشنبه 23 شهريور 1394-2:33

                 ممنون از مازندنومه که در کنار اخبار مسولین ، صدای مردم رو هم منعکس می کنه. امیدواریم این مطالبه گری مردمی بابل رو نجات بده


                 ©2013 APG.ir