تعداد بازدید: 4106

توصیه به دیگران 2

شنبه 28 شهريور 1394-21:33

در حوزه انتخابیه نور و محودآباد؛

بخت اصلاح طلبان بلندتر است

شورای ائتلاف اعتدالیون و اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه نور و محمودآباد با برگزاری جلسات با هر سه نامزد مطرح، تصمیم خود را برای معرفی نامزد نهایی گرفته اند که به زودی رسانه ای خواهد شد.


 مازندنومه، سرویس سیاسی: روند کند و رو به عقب توسعه محمود آباد باعث شد تا مطالبه همیشگی اهالی شهرستان، این بار جدی تر از همیشه مطرح شده، نخبگان محمودآباد گردهم آیند تا عزم خود را برای داشتن نماینده بومی به هر نحو ممکن، جزم کنند.

شنیده ها حاکی است از ابتدای سال جاری و گرم شدن تنور انتخابات مجلس، 2 شورا به طور همزمان رایزنی های خود را با نامزدهای احتمالی، آغاز کرده اند تا قبل از ثبت نام رسمی، روی یک نفر به اجماع برسند.

"شورای راهبردی توسعه محمود آباد" که متشکل از نیروهای اصولگرا و با مشی محافظه کارانه است ، بدون حضور نیروهای جوان  با تدوین معیارهایی از جمله سابقه اجرایی، توانایی علمی و سابقه اصولگرایی،  در صدد اجماع و نهایتا معرفی یک نفر برای جلوگیری از پراکندگی آرا در محمود آباد است.

از سوی دیگر "شورای ائتلاف اعتدالیون و اصلاح طلبان نیز با برگزاری جلسات با هر سه نامزد مطرح، تصمیم خود را برای معرفی نامزد نهایی گرفته اند که به زودی رسانه ای خواهد شد.

گزینه های روی میز حوزه محمودآباد و نور!

جواد اسماعیلی
مدیر کل سابق اطلاعات استان گلستان و از چهره های مطرح اصولگراها است. بنا بر شواهد و گفته ها، "شورای راهبردی اصولگرایان" که برای اجماع در محمودآباد تلاش می کند از اساس برای انتخاب اسماعیلی تشکیل شده بود.

ولی الله فرزانه
در دولت احمدی نژاد  معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداری مازندران بود که با روی کارآمدن دولت یازدهم به طور ناگهانی برکنار و در مراسم تودیع به تغییر خود شدیدا معترض شد. برادر او، سیف الهو فرزانه ،فرماندار محمودآباد بود که هفته پیش، از سمت خود کنار رفت و صندلی خود را به یحیی یوسف‌پور داد.

دکتر عباس یزدانی
معاون جذب هیات علمی وزارت علوم ، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و دارای دکترای تخصصی از دانشگاه ناتینگهام انگلستان است. در دوره قبل او با اینکه بسیار دیر وارد میدان رقابت شد، موفق به کسب رای مناسب و درخور توجه ای گردید و احتمال اجماع دو شورای اصلاح طلب ها و اعتدالیون بر روی او  نسبت به دیگران بیشتر است.

عبدالوحید فیاضی!
عبدالوحید فیاضی که در انتخابات دوره گذشته، ابتدا بر اساس اتهامات موجود در شورای نگهبان ردصلاحیت شده بود،  پس از پیگیری بسیار "تایید صلاحیت مشروط"در پرونده وی درج شد. با توجه به نزدیکی فیاضی به حامیان احمدی نژاد و جریان منسوب به مشایی و ضدیت علنی او با دولت تدبیر و امید، احتمال رای نیاوردن او بالاست. اردوگاه اصولگرایان نیز بنا بر احتیاط، جواد اسماعیلی را به عنوان ذخیره وارد میدان کرده که با تایید صلاحیت فیاضی، قطعا کناره گیری خواهد کرد.

در حوزه نور و محمودآباد رای همواره در سبد اصولگراها ریخته شده، اما این بار حامیان دولت و اصلاح طلبان درصددند برای نخستین بار، پیروز میدان رقابت باشند؛ اما این سئوال و ابهام پابرجاست که آیا فیاضی تایید صلاحیت می شود و برای نوبت دوم به مجلس می رود یا این که رقابت انتخاباتی را منسوبان دولت خواهند برد؟ به نظر بخت اصلاح طلب ها بلندتر است.


 • دوشنبه 30 شهريور 1394-11:36

  و البته که اصلاح طلبان صاحب اقبال این دوره انتخابات هستند

  • دوشنبه 30 شهريور 1394-11:32

   دوست عزیز در جریان باشید اگر دکتر یزدانی دوره قبل نسبتا رای خوبی آوردند به خاطر حمایت تمام قد اصلاح طلبان شهرستان نور بوده که در حوزه نور بیشتر از محمود آباد رای آوردند اما این دوره اصلاح طلبان نور خودشون دکتر علی سالاریان رو دارند که تمام قد حمایتش می کنند و به دکتر یزدانی توصیه می کنم به جای فکر به منافع شخصی به شایسته سالاری فکر کنند و به عنوان یک اصلاح طلب واقعی کنار ما بایستند

   • حمید محمدیپاسخ به این دیدگاه 8 5
    دوشنبه 30 شهريور 1394-10:57

    گزارشتون بسیار سطحی و مغرضانه و در جهت مقابل هم قرار دادن مردم فهیم نور و محمودآباد بوده که مخالف تمام تعهدات و رسالت خبر رسانی و مخالف سیاست همگرایی و و اتحاد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران میباشد که مایه تاسف و نگرانی است که چرا یک رسانه مجازی در استانه انتخابات مهم و سرنوشت ساز مجلس دست به اینگونه حرکات تحریک کننده و تفرقه انگیز میزند و در ضمن شما کاندیداهای جوان و شایسته و متعهد در شهرستان نور را از گزارش خود فاکتور گرفته و سعی در قالب کردن کاندیداهای اصولگرای مخالف مشی دولت بجای آنها میکنید. دکتر علی سالاریان که در گزارش شما به ایشان اشاره نشد یکی از جوانان تحصیلکرده، مطلع ، و متعهد و باانگیزه در عرصه این انتخابات است که تابحال در شهرهای نور و رویان و چمستان با اقبال بسیار خوب مردمی مواجه شده . در امر اطلاع رسانی لطفا بدون غرض ورزی و تفرقه افکنی عمل کنید

    • سالاریانپاسخ به این دیدگاه 1 3
     دوشنبه 30 شهريور 1394-7:49

     ... خنداننده برتر

     • عرفان رضاییپاسخ به این دیدگاه 10 3
      يکشنبه 29 شهريور 1394-23:38

      باسلام:گزارش شماچنداشکال دارد:1-بوی تعصبات باطل منطقه ای ازآن استشمام می شود درحالی که درانتخابات بایدصلح رابرگزید.2-درمعرفی کاندیداههای مطرح درگزارش رعایت اخلاق سیاسی انجام نشده است.معرفی دکتریزدانی که کل گزارش حول وحوش آن دورمی زندومحبت افراطی به ایشان ازسوی نگارنده گزارش سبب شده به ترتیب جناب فیاضی.اسماعیلی وفرزانه تخریب گردندکه این روندآعازخوبی برای معرفی جناب یزدانی نمی باشد.3-درگزارش به کاندیداههای دیگرفعال درحوزه نورومحموداباد چون دکترعلی سالاریان.دکترعلی اسماعیلی .دکترخادمی و...سایردوستان دیگر اشاره نشده است.4-جناح راست درقالب جبهه متحدصوالگرایی یاهرنام دیگردرحوزه نورومحموداباددوکاندیدفعال به نام های اقایان فیاصی(اصلی)وجواداسماعیلی(سایه)داردکه درنهایت برفرض تأییدصلاحیت هردوتنهایک نفرباقی خواهدماند.دراین میان به نطراقای فرزانه بی بهره ازحمایت جناح هاخواهدماندوتکلیف جناب خادمی هنوزمشخص نیست اماجناح منتسب به اصلاحات واعتدال سه کاندیدشاخص به نام های دکترعلی سالاریان.دکترعلی اسماعیلی ودکتریزدانی داردکه تنها راگزینش اصلح درمیان آنهانگریستن به سوابق سیاسی وکاری آنها باحفظ روحیه وحدت گرایی وبرآوردمیزان رای آوری می باشد بنابراین پیشنهادمی گردد اندکی درنقل گزارش ازتحلیل های میدانی استفاده کنید.هم اکنون درشهرنورورویان اوضاع دکترعلی سالاریان ازهمه بهتر.درمنطقه چمستان آرابه نفع دکترعلی اسماعیلی ودکترسالاریان است درحالی که حوزه فعایت دکتریزدانی تنهامحموداباد است که درآنجاهم بارقبای جدی به نام فرزانه وجواداسماعیلی مواجه است وبنابه خبرهای میدانی حتی اوضاع دکترسالاریان ودکترعلی اسماعیلی هم درمحمودآبادبدنیست.حالاتدوین کننده گزارش بفرمایدچطوردردوره قبل که محموآبادتنهایک کاندیدجدی به نام دکتریزدانی داشته که تنها15000رای آورده ایشان دراین مرحله باوجودتعددکاندیدهها ووجودرقبای جدی حتی درمحمودآبادمی تواندهمان میزان رای رابیاورد اضافه اش پیشکش نگارنده گزارش.درضمن دکت یزدانی دردوره قبل تقریبا کاندیدجناح راست بوده به حدی که بعدازردصلاحیت اولیه جناب فیاضی حتی نزدیک بودکاندیدجبهه متحداصول گرایان باشدوفعالان ستاداووابستگی آشکاربه جناح راست داشتندبفرماییداشان چگونه ممکن است درحال حاضردرلیست اصلاح طلبان قرارگیرد؟1

      • مفید مقصودیپاسخ به این دیدگاه 10 5
       يکشنبه 29 شهريور 1394-12:28

       با سلام خدمت دست اندرکاران سایت مازند نومه.
       تحلیل و گزارش ارایه شده مبتنی بر واقعیت نمی باشد.شما اخبار مربوط به شهرستان محمودآباد را نوشته آید واز واقعیات شهرستان نور با حوزه وسیع تر و رای بیشتر فارغ شده اید.در شهرستان نور اصلاح طلبان و اعتدالی گزینه دیگری را انتخاب کرده اند .دکتر علی سالاریان منتخب احتمالی اصلاح طلبان و اعتدالی شهرستان نور است و استقبال مناسبی از ورود ایشان شده است.

       • سامیار از نورپاسخ به این دیدگاه 1 0
        يکشنبه 27 دی 1394-0:56

        این نظر شماست!! به نظرمن مردم نور نباید به یه جوانی که مدیریت رو در مقیاس کلان تجربه نکرده میدان بدهند، اگر فردی شایسته باشد باید در حوزه فعالیت اصلی خود شایسته باشد، آقای سالاریان و امثال او که یک پژشک هستند رسالت مشخصی دارند باید خلا وجود پژشک مناسب و کارامد در شهرستان نور را پر کنند نه فعالیت های سیاسی در جهت منافع شخصی... مردم نور بیدارند و به شخصی که توانایی مدیریتی بالایی دارد رای خواهند داد. سیاست باید به متخصص علوم اجتماعی، سیاسی و مدیریت سپرده شود نه یک پزشک محقق یا دانشمند!!!!!
        با سپاس

       • جواد از ساريپاسخ به این دیدگاه 4 13
        يکشنبه 29 شهريور 1394-11:6

        جناب آقاي صادقي ، جناب دكتر علي اسماعيلي عضو هيت علمي دانشگاه آزاد قايمشهر جز كانديدهاي مطرح و خوش فكر اعتدالي مي باشد كه شما اصلا در گزارشتان به آن اشاره نكرديد . به نظرم گزارش شما منصفانه نبوده است . من سال 90 شاگرد آقاي دكتر اسماعيلي در قاشمهر بودم و وجود ايشان در مجلس آينده باعث افتخار مردم مازندران است .


        ©2013 APG.ir