تعداد بازدید: 5269

توصیه به دیگران 1

چهارشنبه 6 بهمن 1395-10:19

گفت و گوی بی پرده با عضو شورای شهر ساری

پیری: هرکس می خواهد بیاید شفافیت شهرداری ساری را بررسی کند/افرادی را برای اشتغال معرفی کردم

مسعود پیری: هیچ مشکل شخصی با دامادی ندارم/ افرادی را برای اشتغال معرفی کردم/ دریافتی من در شورا بیشتر از بقیه دوستان نیست، معذورم عدد را بگویم/ اختلاف معناداری میان عبوری و حسین زادگان نمی بینم/ هرکس می خواهد بیاید شفافیت شهرداری را بررسی کند/ در مورد شایعه فساد اخلاقی که منتشر شده است، باید بگویم لازم نیست به هرچه که در رسانه‌ها می‌خوانیم، دامن بزنیم/ برای حسابرسی هرطور دوستان اعلام کنند آماده ایم.


 مازندنومه؛ سرویس سیاسی، رضا شریعتی: مسعود پيري -عضو شورای شهر ساری- همراه همیشگی شهردار مرکز مازندران است. کم تر عکسی از عبوری، بدون حضور پیری منتشر شده است. او پیش از عضویت در شورا، چهره ای چندان شناخته شده در عرصه سیاسی نبود، ولی پیوستن پیری به حلقه نزدیکان شهردار مرکز استان، برایش شهرت و البته دردسرهایی  به ارمغان آورد. پیری فوق ليسانس مديريت برنامه ريزي دارد و مسئول امور اداري و كارگزيني دادگستري استان مازندران است. با او گفت وگو و تلاش کردیم برخی پرسش های مطروحه در خارج از ساختمان شورا را از این عضو شورای شهر ساری بپرسیم که البته در برخی موارد او کلی گویی کرد و به نوعی از پاسخ صریح طفره رفت و به «نمی دانم» و «نشنیده ام» بسنده کرد. بخوانید:

*عملکرد بهتری داشتیم

- سؤال شما درباره میزان رضایت از عملکرد شورای شهر چهارم، کلی است. بله؛ بنده عضو شورا هستم و طبیعی است بگویم این شورا به لحاظ کمی و کیفی نسبت به ادوار شوراها ارتقا داشته است. این را می‌توان از رقم بودجه 90 میلیاردی در سال 91 تا بودجه 550 میلیاردی در سال 95 بررسی کرد. از طرفی هم نیازی به بررسی نیست اگر در شهر قدم بزنید اثرات خدمات و پروژه های شهرداری را مشاهده می کنید.

*هرکس می خواهد بیاید شفافیت شهرداری را بررسی کند

این که در بیرون می گویند هزینه‌های شهرداری ساری واقعی نیست، یا این که شما پرسیده اید یکی از شهرداران مناطق در مصاحبه‌ای گفته که شهرداری ساری در خصوص بودجه ارقام غیر واقعی منتشر می کند، باید عرض کنم که بنده کاری به اظهار نظر آن شهردار ندارم و معتقدم ایشان نمی‌تواند اظهار نظری در این باره داشته باشد، چون دسترسی به اطلاعات شهرداری ساری ندارد. از طرفی خوشبختانه بودجه عدد و رقم است و کیفی نیست که مثلاً بگوییم هوا خوبه! هر عزیزی که بخواهد می‌تواند بیاید و شفافیت شهرداری ساری را بررسی کند. ضمن آنکه مزید اطلاع شما باید عرض کنم سازمان بازرسی، دیوان محاسبات و شورا اقدام به بررسی شفافیت های مالی می‌کنند و جایی برای عدد و رقم غیر واقعی نمی‌گذارند.

به بنده مستندات دال بر تخلف و انحراف شهرداری نرسیده است. حرف زیاد است، اما رسانه‌ها نباید به آن دامن بزنند. اگر انحرافی در پروژه ها هست مصداقی اعلام کنید تا  بررسی شود. هرچند بنده برای نگرانی‌هایی که وجود دارد احترام قائلم و مفید می دانم.

* در فضای مجازی پررنگ نیستم

بنده حضور پر رنگی در فضای مجازی نداشته و کانال تلگرامی ندارم. شهرداری ساری هم اساساً در این فضا نیست. در ضمن در این زمینه که می گویید کانال‌های تلگرامی با هزینه بیت المال در ساری در حال فعالیت هستند و اقدام به تخریب افراد می‌کنند هم اطلاعی از موضوع ندارم.

* افرادی را برای اشتغال معرفی کردم

این که می گویید همکارم در شورا مصاحبه کرده و گفته اعضای شورا افرادی را برای اشتغال در مجموعه شهرداری معرفی کرده اند، من آن مصاحبه را نخوانده ام، اما بله، بنده هم افرادی را برای اشتغال معرفی کردم که لزوما" از اقوام نبودند، هر چند اقوام ما نیز حق دارند. بالاخره افراد تحصیل کرده اقوام ما هم حق کار دارند. ولی من لزوماً این گونه عمل نکردم.*عبوری و حسین زادگان اختلاف معناداری ندارند

بنده آقایان عبوری و حسین زادگان را ازظرفیت‌های شهر می‌دانم که می‌توانند در ترازهای بالاتری به مملکت خدمت کنند و هر دو عزیز را می شناسم. اختلاف معناداری میان این افراد نمی بینم. بیشتر اختلافات فرماندار و شهردار، سلیقه ای و کارشناسی و بحث تخصصی است و باید تخصصی بررسی شود که حق با کدام است. اختلافاتی که منجر به کارشکنی باشد وجود ندارد.

*اجاره بیلبوردها و ماجرای آن

بیلبوردهای تبلیغاتی در ساری تا سال 93 انضباطی نداشت. شورا، شهرداری را مکلف کرد و قوانینی مصویب شد. الان هم برای مزایده اقدام شد. هر عزیزی توانایی دارد و می‌تواند این کار را انجام دهد بیاید و کمک کند.

*نامزدهای مجلس دهم، فقط انتخاب من نبودند

جریان موسوم به عملگرایی بر آمده از ظرفیت‌های جدیدی است که در شهر کشف شد. هدف آن بود تا همه عزیزان شورا و شهرداری به سمت عمل برای خدمت به مردم پیش بروند. نه کسی مبدع آن است و نه کسی مخترع. یک دسته از دوستان که به دنبال آن بودند تا بیشتر کار کنند -به جای حرف زدن- وارد این دسته شدند. ما هم بر حسب تکلیف اجتماعی وارد این دسته شدیم.

در انتخابات مجلس دهم، این طور نبود که گزینه مد نظر، تنها انتخاب «پیری» باشد، بلکه نظر جمعی بر روی آن دو گزینه بود. البته باید بگویم بقیه گزینه ها هم توانمند بودند، شاید اگر زمان بیشتری داشتیم گزینه ها تغییر می کرد.
 
*مشکلی با دامادی ندارم

برای آقای دامادی احترام زیادی قائلم و ایشان را نماینده شهرم می دانم. بنده هیچ مشکل شخصی با ایشان ندارم و هرجا که لازم باشد در راستای خدمتگزاری و برای مردم شهر دستور دهند، اقدام می کنم.

جا دارد بگویم انتخاب نکردن ایشان در لیست خودمان، به معنای ضعف ایشان نیست، بلکه گزینه و نظر شخصی ما ایشان نبودند. به هر حال باید از سیزده نفر دو نفر انتخاب می شدند، بگذارید از فرصت استفاده کنم و بگویم آنچه در خصوص اختلاف میان آقایان دامادی و عبوری مطرح می شود، اختلاف سلیقه است و نباید به حرف وحدیث هایی  دامن زد که مردم متضرر شوند.

*میزان دریافتی از شورا

میزان دریافتی های من در شورا بیشتر از بقیه دوستان نیست، معذورم عدد را بگویم، شاید مشکل اداری وجود داشته باشد. اما آماده‌ام در خصوص اموالم چه قبل و چه بعد شورا روشنگری کنم.

*برای حسابرسی آماده ایم

در مورد شایعه فساد اخلاقی عضو شورا که منتشر شده است، باید بگویم لازم نیست به هرچه که در رسانه‌ها می‌خوانیم، دامن بزنیم. شما مصداقی منظورتان را بفرمایید تا جواب دهم. اما جا دارد از فرصت استفاده کنم و بگویم هرکسی خودش مسئول هرچه می‌نویسد هست. من هیچ گاه نسبت به هیچ رسانه ای اعتراض نکردم، مگر آنکه به ظرفیت‌های این شهر آسیب بزند.  نسبت به منتقدان سرسختم هم، جبهه گیری نمی کنم چون می‌دانم از سر دلسوزی است. معتقدم باید از این فرصت ها به نحو احسن استفاده کنیم و نگذاریم تفرقه ایجاد شود. ما برای حسابرسی هرطور دوستان اعلام کنند آماده ایم.

 


 • رستم علی مرادیپاسخ به این دیدگاه 1 0
  چهارشنبه 13 بهمن 1395-14:3

  دادستان مرکز مازندران: شایعه فساد اخلاقی اعضای شورای شهر ساری صحت ندارد

  • يکشنبه 10 بهمن 1395-11:37

   تو نماینده مایی الان مازند نومه به عنوان رابط افکار عمومی ازت می پرسه حقوقت چقدر است ؟میگی معذورم ؟!!!!!! چرا سوالی حرف می زنی لیست اموال را قبل از از شورا و بعد از شورا اعلام کن ؟!!!!!! مرحبا به اقای صادقی که با دوتا سوال این فرد را به ما معرفی کرد چی جوری دکترا می خونی چی جوری قبول شدی و

   • يکشنبه 10 بهمن 1395-10:55

    از حرفها کارهای پیری پی میبریم این عبوری به زمین میزنه من قبلا هم یه کامنت اینجا و تو سایت شهرداری بر ضد پیری به عنوان یه ساروی به عبوری هشدار دادم

    • شنبه 9 بهمن 1395-23:13

     اقای پیری چرا بدروغ خود را مسول امور اداری دادگستری اعلام کرد ایشان مدتی است به مدد مدیر کل اصولگرا ببخشید اصلاح طلب ارشاد انتقال دایم گرفته وکارمند رسمی ارشاد است چرا می پوشونه مسئله رو عچیبه

     • يکشنبه 10 بهمن 1395-18:8

      بی اطلاع حرف می زنید! هنوز چنین اتفاقی نیفتاده!

     • پنجشنبه 7 بهمن 1395-21:14

      اقاي پيري شما دست از عبوري برداريد بگذاريد عبوري براي شهر بماند.شما دورش رو خلوت كنين.شما هم مثل اون بي تجربه ي بهارستان نشين باعث عقب ماندگي ساري ميباشيد

      • پنجشنبه 7 بهمن 1395-13:20

       پیری بس کن.

       • احسان مهدیانپاسخ به این دیدگاه 4 1
        پنجشنبه 7 بهمن 1395-11:42

        با سلام خدمت استادم جناب علی صادقی . ممنون از بذل توجه شما .
        هیچکدام از ما در مقام قضاوت نیستیم . من هیچکس را هم مطلقا مورد تایید نمیدانم اما علاقه ام و اعتمادم به آقای عبوری را کتمان نمی کنم در عین حال به صراحت نقد می کنم حد اقل در روزنامه همشهری شاهد چند مورد نقد به وضعیت شهر به قلم من بوده اید .
        مورد اخیر که روزنامه همشهری درج کرد و حتا در اینستا شخصی ام تذکر دادم و آقای دکتر پیری توضیحات لازم را دادند شاهد صادقی است بر اعای بنده . نقدی از سوی جناب آقای دکتر برزگر منتشر شد ما هم در مازند نومه خواندیم و استفاده کردیم . شاید یکی از راه های مسالمت آمیز حل و فصل مناقشات همین گفتگوها باشد
        اما بعضی سنگ اندازی ها به منظور جلو گیری از پیشرفت روند خدمات شهری را از طرف بعضی از همشهریان درک نمی کنم . من بارها شاهد نقد مازندنومه به استاندار فعلی بودم ولی هرگز ندیدم از روند اخلاقی خارج شوند . اما در تلگرام اسکرینشات تقلبی که بسیار ناشیانه تهیه شده و با امکانات ابتدایی درج شده بود را خواندم که گویی این دوستان منتقد ،گوشی یک نماینده را هک کرده و مکاتبات او با شخص دیگری را قرائت و حالا منتشر نمودند !!! اول اینکه تمام اسناد شبهه انگیز و انتشار اسناد شخصی ولو اینکه صحیح یا تقلبی باشد حق پیگیری برای آن نماینده محترم محفوظ است دوم اینکه یک هکر که اینقدر ناشیانه دست به تدوین در محیط وورد می زند که شاهکار بی احتیاطی ست نمی تواند قابل اعتماد باشد بیشتر به یک بلوف شباهت دارد حتی اگر (فرض کنیم) همه حرف های شما درست باشد کدام مرجع قانونی اجازه هک و بازخوانی و حتی انتشار مکاتبات شخصی یک نماینده شورای شهر را به شما داده شده است ؟ دوره ی بگم بگم های کلی و بدون سند سرامد دوستان، لطفا بگویید ما هم بدانیم .
        آقایان شورا هم که حاضرند پاسخ بگویند . پس مانع چیست ؟ اگر اسنادی دارید چرا به جعل مکالمه تلگرامی اقدام کردید ؟
        توضیح : اخیرا در تلگرام مطالب بسیار شنیع علیه شهردار و بعضی از اعضا شورای شهر منتشر می شود و اسنادی ارائه می گردد که با اندکی آشنایی به کامپیوتر و نرم افزارها به جعلی بودن آن پی می برید . بیشتر اشاره من به آن دسته است و صادقانه از آنها می خواهم که واقعا اگر دلشان برای شهر و عمران آن می سوزد از این روش منسوخ بگم بگم بگذرند و صریح و شفاف اسناد را ارائه نمایند تا مقامات رسیدگی کنند . انتخابات نزدیک است و این روش ها ی کهنه اتهام زنی دیگر جواب نمی دهد . مردم خوب می دانند در ساری کار یعنی چه و کارگر چه کسانی هستند .
        شاید مدعیان هم اصلا صاحب رای لازم برای شورا نشوند ولی مخالفت کردن منصفانه از یک همشهری مسلمان کمترین توقع ماست
        خداوندا طریق گفتگو را به ما بیاموز ... جنگ و دعوا را خودمان بلدیم !!!

        • چهارشنبه 6 بهمن 1395-14:54

         اقاي پيري ما آقاي عبوري رو قبول داريم اما ايندفعه بدون شما ١٣نفر

         • چهارشنبه 6 بهمن 1395-14:53

          اقاي پيري شما ميتوني شفاف سازي كني در خصوص اوال قبل شورا و الان خودت؟؟؟؟؟؟؟مطمعني؟؟؟؟؟؟

          • يکشنبه 10 بهمن 1395-18:11

           گوش امثال شما برای شنیدن و جشمان تان برای دیدن بسته است. بجز شایعه و فتوشاپ!

           • محمد قلی نیاپاسخ به این دیدگاه 1 3
            پنجشنبه 7 بهمن 1395-10:40

            یعنی اگر یک نفر امد شورا باید در باره شکل گیری نطفه تا الان را برای شما توضیح دهد؟ این چه سخن نادرست و غیر شرعی است که می گویید ؟ عملکرد دوره ای که در شورا است را نقد کنید


           ©2013 APG.ir