تعداد بازدید: 4373

توصیه به دیگران 1

يکشنبه 18 شهريور 1386-0:0

شجاعي:آیا این همه مصیبت و بلا را بر مردم تحمیل كردن شجاعت است؟

نماينده ساري با انتقاد شديد از طرح سهميه بندي بنزين گفت:هیچ بنزینی به مردم ندهید تا همه منافع 100 درصد حاصل ‌شود و آلودگی هم به طور كامل از بین ‌برود!


حسن شجاعی، نماینده ساری با اشاره به اجرای سهمیه‌بندی بنزین تاکید کرد: اگر دولت بدون كم و كاست و اعمال سلیقه شخصی به كلیت مفاد تبصره 13 عمل می‌كرد به فوایدی كه هم اكنون معتقد است به آن دست یافته است، دست می‌یافت و از زیان‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نیز در امان می‌ماند.

وی افزود: اجرای بخشی از الزامات تبصره 13 كه همان سهمیه‌بندی بنزین وكارت هوشمند است و نادیده گرفتن بقیه الزامات آن یعنی تعیین قیمت بنزین آزاد و به صراحت اعلام و اصرار بر اینکه بنزین آزاد در كار نیست ضمن خلاف صریح قانون بودن، مشكلاتی را نیز برای جامعه فراهم كرده است.


شجاعی با بیان این‌كه اگر این زیان‌ها و مشكلات از فایده‌هایی كه به دست آمده بیش‌تر نباشد، كم‌تر نیست گفت: عزیزان دولت و بخشی از همكاران مجلس؛ شما كه اصرار بر همین روش موجود دارید و فكر می‌كنید كه كار بسیار عظیم و با ارزشی انجام داده‌اید، مگر غیر از این است كه مصرف بی‌حساب بنزین را به كنترل درآورده و ده‌ها میلیون لیتر بنزین را ذخیره كرده و در آلودگی هوا و ترافیك و تصادف كاسته و با گرفتن جلوی قاچاق بنزین آن را معكوس كرده‌اید؟


او افزود: فایده‌هایی كه گفته شد حاصل طرح سهمیه‌بندی بنزین است كه اولا مربوط به بخشی از شهرهای كشور است و دوما اگر هیچ بنزینی به مردم ندهید همه منافع 100 درصد حاصل می‌شود! چون هیچ خودرویی در شهر و جاده حركت نمی‌كند؛ آلودگی هم به طور كامل از بین می‌رود.

این عضو فراكسیون اصولگرایان مجلس با طرح این پرسش كه آیا می‌شود برای رسیدن به فایده‌های یاد شده بنزین به مردم نداد، خطاب به دولت گفت: آیا می‌دانید با سهمیه‌بندی بدون عرضه بنزین آزاد چه مشكلاتی بر مردم سراسر كشور تحمیل شده است؟ به نظر شما نقل و انتقال توریست در سراسر كشور به خاطر محدودیت بنزین تعطیل نشده و درپی آن زیان‌های سنگینی به هتل‌دارها، ویلادارها و مغازه‌داران كه به توریست‌ها خدمات می‌دادند وارد نشده است؟


وی این پرسش را نیز مطرح كرد كه آیا می‌دانید سفرهای زیارتی و سیاحتی جوانان و نوجوانان كه پس از پایان تحصیل سالانه و در فصل تابستان بود به طور كامل تعطیل شده و همه خانه‌نشین و زمین‌گیرند؟ آیا می‌دانید كشاورزان پس از ماه‌ها زحمت و تلاش محصول خود را از باغ‌ها جمع‌آوری كرده و برای عرضه به بازار نیاز به حمل و نقل دارند و محصولات روی دستشان مانده و حتی پایین‌تر از قیمت معمول هم مشتری برای خریدن ندارند؟ در این شرایط قیمت میوه در شهرها افزایش یافته و آمبولانس‌ها برای انتقال مریض بنزین ندارند! او افزود: آیا این همه مصیبت و بلا را بر مردم تحمیل كردن شجاعت است؟

 آیا مردمی كه سال‌هاست در انتظار رفع تورم، اشتغال‌زایی و تصویب قانون نظام هماهنگ پرداخت هستند و تاكنون هیچ یك از این انتظارات برآورده نشده است، سزاوار مشكل جدیدی نیز هستند؟ آیا این مشكلات خانه صبر آن‌ها را كه بارها لرزیده است نمی‌لرزاند.

شجاعی اظهار داشت: ریاست محترم جمهور كه ریاست زیبا و پرجاذبه مهرورزی و عدالت‌خواهی شما امید تازه در دل مردم ایجاد كرده و دقیقه شماری می‌كنند تا از كوه مشكلات شان كاسته شود، شایسته است كه مشكل تازه‌ای را متحمل شوند؟

این كه می‌بینید با همه مشكلات دم فرو می‌بندند و سكوت می‌كنند نه به دلیل رضایت است؛ بلكه به دلیل حمایت از استقلال كشور و حفظ وحدت و انسجام ملی و اسلامی است. این عضو فراكسیون اصولگرایان مجلس افزود: این كه می‌گویید مردم به این وضع عادت می‌كنندتحقق پیدا نمی‌كند؛ آیا پای درد دل‌های مردم نشسته‌اید و می‌دانید كه عده‌ای از مردم حداقل زندگی خود را با مسافركشی تامین می‌كردند؟

شجاعی با اشاره به اظهارات دولت مبنی بر این‌كه ما به مصوبه مجلس عمل می‌كنیم گفت: آیا مصوبه مجلس فقط بند«و» است و آن هم فقط سهمیه‌بندی بنزین؟ آیا بند «الف» و «ب» با فروعات 18 گانه آن و بند«ح» و «د» و «ه» تبصره 13 جز مصوبات مجلس نیست؟ اگر هست با آن چه كرده‌اید؟ مگر در قانون موظف نشدید كه بنزین تولید داخل را معادل 5/2 میلیارد دلار واردات خارجی سهیمه‌بندی كنید و به مردم بدهید و خودروهای خارجی توریست‌ها را از سهمیه‌بندی استثنا كنید؟

 این عمل دولت علاوه بر این كه خلاف صریح قانون است از سهمیه مردم می‌كاهد. وی با بیان این كه از دولت می‌خواهیم به قانون باز گردد اظهار داشت: آیا این‌ها بی‌تفاوتی نیست و باز هم معتقدید به مصوبه مجلس عمل می‌كنید؟ این نماینده افزود: انحراف از قانون نه شجاعت است نه خدمت و نه دلسوزی. تنها قانونگریزی و خودمحوری گسترش جوانه‌های شوم ضدآزادی است.(bashirnews)


 • چهارشنبه 21 شهريور 1386-0:0

  khosh be hale saraviha ke pesare shoja namavandeve anhast.

  • چهارشنبه 21 شهريور 1386-0:0

   ایشان با جمله خود مخالفت خود رابا مقام عظمی ولایت که سهمیه بندی بنزین را اقدام شجاعانه شمردنداعلام داشتند.ایشان چطور خود را اصولگرا میداند.این رای ستانی ایشان از طرف شورای نگهبان مستوجب برخورد و ردصلاحیت ایشان درانتخابات مجلس است.وقتی این روحانی حریم اصولگرایی وارزشهارا برای سهمیه بندی بنزین و تنها برای رای جمع کردن ازبین میبرد نباید او و امثال او را به وکالت برگزید

   • چهارشنبه 21 شهريور 1386-0:0

    ایشان را درمدت 16سال وکالت حتی بعنوان نائب رئیس کمیسیون قضایی (کمیسیون تخصصی ایشان)نپذیرفتند.ایشان یا بار علمی ندارد یاتوانایی وکالت وریاست را ندارد.درصورتیکه عده ای با سابقه نه چندان با اهمیت تا رسیدن به کرسی ریاست مجلس هم پیش رفتند.

    • سه شنبه 20 شهريور 1386-0:0

     سلام.
     آیت الله شجاعی ، عالم جلیل القدر و سید بزرگوار و نماینده دلیر و خستگی ناپذیر ساری در دوره های دوم و سوم و چهارم و هفتم مجلس شورای اسلامی که دو دوره به خاطر دفاع از حقوق مردم و جنگیدن با افراد فاسد در دولت های گذشته دو دوره رد صلاحیت شدند اخیرا به صورت غیر رسمی عدم حضورش در انتخابات دوره هشتم را اعلام نموده اند . دیگر کسی جای او را نخواهد گرفت . بروید کمی خودتان را اصلاح کنید. مردان خدا کسانی هستند که زندگی شان را بخاطر بندگان خدا به خطر می اندارند و در حالی که می دانند در دوره آتی کاندیدا نیستند چنین از حق مردم دفاع می کنند.
     حالا می فهمم چرا همه با این سید خدا مشکل دارند . چون حرف حق میزند! چون نمی ترسد !چون دستمال چی نبوده است.

     • سه شنبه 20 شهريور 1386-0:0

      سلام . سخنان ایشان یه نظر من کاملا قانونی و درست است.ایشان بسیار زیبا و دقیق مسائل پشت پرده را رو کرده است !اگر رئیس جمهور ما عقل داشت فبل از اینکه موج دوم اعتراض ها آغاز شود می بایست به پای درد دل مردم بنشیند. واقعا مازندران در رکود فرو رفته .جناب ح.ک عزیز :

      صحبت خاصی با شما ندارم اما مشخص است که با شخصیت و سوابق درخشان و مردمی بودن جناب شجاعی آشنا نیستید.
      البته رمضان شجاعی هم مدیر لایق و توانمندی است.توصیه میکنم هنگام اظهار نظر های سیاسی و روز مره که مطمئنم خودت هم بعد از انتخابات هرگز این مسائل به زبان نمی آوری ، کمی به یاد آخرت باش.

      • علی کمالیپاسخ به این دیدگاه 0 0
       سه شنبه 20 شهريور 1386-0:0

       بنام خدا
       مسئول محترم سایت متین و وزین مازند نومه.از حس مسئولیت پذیری و پاسخگویی شما صمیمانه سپاسگزارم و امیدورارم همچنان موفق باشید.

       • سه شنبه 20 شهريور 1386-0:0

        اقایان سهمیه بندی توسط مجلس به دولت تحمیل شد.بعد از نطق شجاعی .قربانی پاسخ داد:چطور موقع تصویبش اعتراض نمیکردید اما نزدیک انتخابات که شد معترض میشوید؟این شجاعی برعکس سیدرمضان شجاعی ادم کارامدوتیزوسیاسیتمدارنیست ایشان اگر درهمان حوزه کار میکرد سنگینتر بود.نه..نه جای ایشان حوزه هم نیست حوزه جای مردان خداست. کسی که بدون ترس ازخدا میخواهد ازروی ضعف چهره رقبای خود رابا کینه توزی مخدوش سازد وضعش روشن است .انشاا...در انتخابات اتی مرد مومن وساعی ومردمی وبه گفته همگان مدیر مقتدر استان جناب اقای دکتر سیدرمضان شجاعی باهمت مردم ویاری خداوند وارد مجلس خواهند شدومخالفینش را ناکام خواهد گذاشت

        • سه شنبه 20 شهريور 1386-0:0

         اقایان سهمیه بندی توسط مجلس به دولت تحمیل شد.بعد از نطق شجاعی .قربانی پاسخ داد:چطور موقع تصویبش اعتراض نمیکردید اما نزدیک انتخابات که شد معترض میشوید؟این شجاعی برعکس سیدرمضان شجاعی ادم کارامدوتیزوسیاسیتمدارنیست ایشان اگر درهمان حوزه کار میکرد سنگینتر بود.نه..نه جای ایشان حوزه هم نیست حوزه جای مردان خداست. کسی که بدون ترس ازخدا میخواهد چهره رقبای خود رابا انشاا...در انتخابات اتی

         • توضيح مازندنومهپاسخ به این دیدگاه 0 0
          سه شنبه 20 شهريور 1386-0:0

          درباره تازگي خبر مربوط به سخنان آقاي شجاعي-نماينده مردم ساري در مجلس هفتم-ظاهرا" حق با مخاطبان منتقد است.خبر تازه نيست؛اما کامل است.ما پيش تر يعني تاريخ 15 مرداد ماه خبر را پخش کرده بوديم(http://www.mazandnume.com/?PNID=V7482)به دليل اهميت سخنان و دسترسي به متن کامل تر آن دوباره به پخش آن اقدام کرديم.

          • سه شنبه 20 شهريور 1386-0:0

           اين مطلب كه خيلي قديمي است چطور شد الان زديد مثل اينكه بساط خبر خوب نيست
           موفق باشيد.

           • علی کمالیپاسخ به این دیدگاه 0 0
            دوشنبه 19 شهريور 1386-0:0

            این نطق آیت الله شجاعی مربوط به 1 ماه پیش است و من متن کامل آنرا در سایت خبرگزاری فارس خوانده بودم .بسیار جالب و زیبا و با شجاعت به بیان مسائل پرداخته بودند و لی همیشه در ذهنم این سوال مطرح بود که چرا سایت ها و خبرگزاری های مازندرانی از انعکاس این نطق زیبا که تحسین همگان را برانگیخته بود غافل مانده اند که امروز با دیدن این خبر متوجه شدم فرض خاصی در کار نبوده. به هر حال هم از نماینده آگاه و شجاع شهرم ساری و هم از شما دوستان مازند نومه تشکر وافر دارم.

            • يکشنبه 18 شهريور 1386-0:0

             بيش از سهميه ي خودت گپ زدي !
             مواظب باش بنزين كم نياري!

             توجه : ظاهرا نمايندگان ما فقط در دو هنگام
             به ياد مردم اند 1) موقع اخذ راي
             2) باز هم اخذ راي !!!!!اما اين بار براي بودن يا نيودن !


             ©2013 APG.ir