تعداد بازدید: 4817

توصیه به دیگران 1

شنبه 25 اسفند 1386-0:0

اصول گرايان 9 به 3 بردند

بيشتر نماينده هاي کنوني مردم مازندران،درانتخابات جمعه گذشته شکست خوردند.


 نمايندگان حوزه هاي مختلف انتخابيه مارندران مشخص شدند.رعيت؛نماينده قائم شهر،راهب؛نماينده تنکابن،ناصري و قاسم زاده؛نمايندگان بابل و روحي ها(نمايندگان ساري و بابلسر)جاي خود را به چهره هاي تازه دادند.

جمشيدي؛نماينده بهشهر و نعمت زاده؛نماينده قائم شهر هم در اين انتخابات پا پيش نگذاشتند وجاي آن ها، نيز حسن شجاعي،نماينده ساري را هم افراد تازه نفس گرفتند.تنها يوسفيان نماينده آمل وناطق نوري،نماينده نور توانستند از آزمون 24 اسفند بار ديگر سربلند بيرون بيايند.شايد يک ماه ديگر نام محسني،نماينده نوشهر هم به اين جمع اضافه شود.

 اسامي نماينده هاي جديد با گرايش هاي آنان بدين شرح است:

*بابلسر: يک از سه!

درحوزه انتخابيه "بابلسر، فريدونكنار و بهنمير"با تشتت وپخش شدن آرا بين حجت‌الله روحي و رحمت‌الله قلي‌پور؛ "مقداد نجف نژاد" با‪۲۹‬ هزارو‪ ۷۹۶‬راي به عنوان نماينده انتخاب شد.

در اين حوزه "حجت‌الله روحي" و "رحمت‌الله قلي‌پور" به ترتيب با ‪ ۲۳‬هزار و ‪ ۲۴۷‬و ‪ ۱۴‬هزار و ‪ ۵۹۳‬راي دوم و سوم شدند. نجف نژاد به طيف اصول گرايان وابسته است.

*بهشهر بسان بابلسر!

داستاني که درحوزه انتخابيه بابلسرافتاد،در حوزه انتخابيه "بهشهر، نكا و گلوگاه" هم تکرار شد.اصلاح طلبان که در اين منطقه دو نامزد داشتند،با پخش شدن راي ها مجبور به پذيرش شکست شدند.

از در مجموع ‪ ۱۳۶‬هزارو ‪ ۲۲۸‬راي صحيح ماخوذه "احمدعلي مقيمي" با ‪ ۴۶‬هزارو‪ ۲۴۳‬راي به عنوان نماينده به مجلس راه يافت و "ايوب برزگرنژاد" با ‪ ۳۸‬هزار و ‪ ۱۷۶‬راي و "علي اصغررحماني" با ‪ ۲۹‬هزارو‪ ۸۱۹‬راي ، دوم و سوم شدند. مقيمي به طيف اصول گرايان وابسته است.

*اين نام نيک است که مي ماند!

در حوزه انتخابيه "تنكابن و رامسر " از مجموع ‪ ۱۰۳‬هزار و ‪ ۷۵۵‬راي صحيح، "ابوالفتح نيكنام" با ‪ ۳۵‬هزار و ‪ ۹۵۹‬راي به عنوان نماينده انتخاب شد و "جلال‌الدين حيدري" با ‪ ۲۳‬هزار و ‪ ۷۲۶‬راي دوم شد.نام نيک نام هم درفهرست جبهه متحد اصول گرايان قرار داشت.جعفرقلي راهب-نماينده کنوني- با ‪ ۱۲‬هزار و ‪ ۲۲۳‬راي سوم شد.بهروز ماچياني،صديقه پورعيسي،سيد باقرحسيني،مرتضي شكوهي و... در رده هاي بعدي قرار گرفتند.

* قائم شهر:تا سه نشه، بازي نشه!

در حوزه انتخابيه "قائمشهر، سوادكوه و جويبار" از ‪ ۳۱۰‬شعب اخذ راي و از مجموع ‪ ۱۶۲‬هزار و ‪ ۲۷۴‬راي صحيح "علي ادياني‌راد" با‪ ۵۵‬هزار و ‪ ۲۸‬راي به عنوان اولين نماينده و "عزت‌الله‌اكبري تالارپشتي" با ‪ ۵۴‬هزار و ‪ ۱۱۲‬راي به عنوان دومين نماينده اين حوزه انتخابيه انتخاب شدند.پيش بيني ها از حضور رعيت-نماينده کنوني- واکبري حکايت داشت که اين گونه نشد.رعيت سوم شد واصلاح طلب ديگر-دلاور بزرگ نيا-هم رتبه چهارم را به دست آورد.ادياني که سومين بار است در انتخابات شرکت مي کند به طيف اصول گرايان تعلق دارد.اکبري هم مستقل معطوف به اصول گرايان است.وي پيش تر در مجلس پنجم هم نماينده قائم شهري ها بود.

*ساري:اصول گرايان با اصلاح طلبان مساوي کردند!

درساري از مجموع ‪ ۱۵۷‬هزار و ‪ ۵۳۶‬راي صحيح "علي‌اصغر يوسف نژاد" با ‪ ۴۸‬هزارو‪ ۷۷۲‬راي به عنوان نماينده اول و "سيدرمضان شجاعي" با ‪ ۴۳‬هزار و ‪ ۷۴۷‬راي به عنوان دومين نماينده به مجلس راه يافته‌اند.

 "محمدباقر صباغي" با ‪ ۲۴‬هزار و ‪ ۱۱۱‬راي و "علي اسدي" با ‪ ۲۰‬هزار و ‪ ۹۷۳‬راي نفرات سوم و چهارم اين حوزه هستند.روحي-نمايده فعلي-هم راي نياورد.

 "علي اصغر يوسف نژاد" در ليست اصلاح طلبان و "سيد رمضان شجاعي" در ليست اصولگراها قرار داشتند.

*بابل:نه بزرگ به نماينده هاي کنوني!

 از مجموع ‪ ۱۸۷‬هزارو‪ ۵۱۰‬راي صحيح، "محسن نريمان" با ‪ ۶۶‬هزارو‪ ۴۲۳‬راي به عنوان نماينده اول و "علي كريمي فيروزجايي" با ‪ ۵۷‬هزارو ‪ ۱۵۱‬راي به عنوان نماينده دوم به مجلس راه يافتند.

 حجت‌الاسلام "علي اكبرناصري" كه نماينده مردم بابل دردور هفتم مجلس شوراي اسلامي بوده است با ‪ ۴۷‬هزار و ‪ ۴۹۹‬راي سوم و "حسينعلي قاسم‌زاده" كه سه دوره گذشته نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي بوده است با ‪ ۱۸‬هزارو ‪ ۸۲۴‬راي هفتمين نفر اين حوزه شد.ناصري وقاسم زاده هم بسان رعيت،روحي ها(ساري وبابلسر) و راهب نتوانستند به مجلس راه يابند.

 "محسن نريمان" استاندار سابق خراسان شمالي و دو دوره نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي،به طيف اصلاح  طلبان وابسته است،اما کريمي به اصول گرايان گرايش دارد.

*نور:ناطق؛هميشه نماينده!

"احمدناطق نوري " نماينده شش دوره مجلس شوراي اسلامي از حوزه انتخابيه نور و مجمودآباد با كسب آراي لازم، دوباره به مجلس راه يافت.

وي با كسب ‪ ۴۳‬هزار و ‪۵۵۸‬ راي ازاين حوزه به مجلس راه يافت.بعد از ناطق،علي اسماعيلي،كريم شكري،حسين اسماعيل زاده،ولي الله واعظي و...قرار گرفتند.ناطق نوري به طيف اصول گرايان وابسته است.

 بيش از ‪ ۷۵‬درصد واجدين شرايط در حوزه انتخابيه نور و محمودآباد در هشتمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي شركت كردند.

*نوشهر:شهر دو مرحله اي!
انتخابات در نوشهر فعلا" برنده اي نداشته است،چرا که دو نفر اول نتوانستند آراي لازم را براي ورود به مجلس کسب کنند.اما مي توان گفت برنده اين حوزه قطعا" وابسته به طيف اصلاح طلبان است.در اين حوزه قاسم احمدي ‪ ۲۷۶۵۱‬راي را به دست آورد و نماينده کنوني-انوشيروان محسني- ‪ ۲۶۵۶۱‬راي را از آن خود کرد.
 نعمت الله پوستين دوز(مستقل) با ‪ ۲۵۴۸۸‬راي سوم و ‬اسحاق صلاحي كجور(اصول گرا)با  ‪ ۲۵۱۷۵‬راي چهارم شد.‬حسين انگورج تقوي ، ‬سيد رفيع كاظمي،‬صادق كيا دليري ‪و ‬حسن لطفي نژاد ‪در رده هاي بعدي قرار گرفتند. 

*آمل: نماينده اي که نماينده ماند!

در حوزه انتخابيه آمل عزت‌الله يوسفيان ملا توانست حدنصاب لازم را به دست بياورد و دوره نمايندگي خود را تا چهار سال ديگر تمديد کند.(با كسب 50 هزار و 240 رأي)وي مستقل معطوف به اصولگرايان است.

*دو نفر کشته!


رييس ستاد انتخابات مازندران ميزان مشاركت مردم استان در انتخابات هشتمين دوره مجلس شوراي اسلامي را ‪ ۵۶/۵‬درصد اعلام كرد و گفت: اين مقدار نسبت به دوره ششم كمتر و نسبت به دوره هفتم بيشتر بوده است.

"جواد قناعت" گفت: در دوره ششم ‪ ۷۳/۸‬و در دوره هفتم ‪ ۵۵/۹‬درصد از واجدان شرايط در انتخابات مجلس در مازندران شركت كرده بودند.

وي ادامه داد:در هشت حوزه انتخابيه مازندران نمايندگان با كسب آراي مورد نظر به مجلس راه يافتند و فقط در حوزه نوشهر و چالوس انتخابات به دور دوم كشيده شد.

وي مجموع شركت‌كنندگان در انتخابات دوره هشتم در مازندران را يك ميليون و ‪ ۱۸۴‬هزار و ‪ ۴۰۰‬نفراعلام كرد و گفت: مرحله دوم انتخابات در حوزه انتخابيه نوشهر و چالوس هفته اول ارديبهشت ماه برگزار خواهد شد.

رييس ستاد انتخابات مازندران گفت: كشته شدن دو نفر در حوزه انتخابيه تنكابن يكي از رخدادهاي تلخ انتخابات اين دوره بوده است.

"قناعت" گفت: متاسفانه سهل‌انگاري يكي از ماموران محافظ صندوق موجب كشته شدن دو نفر در شعبه اخذ راي ولي‌آباد تنكابن شد.

وي با بيان اينكه فرد ضارب كه بسيجي مسلح بوده است دستگير شده است و پرونده در حال پيگيري است، گفت: كشته‌شدگان يك پسر ‪ ۱۶‬ساله و يك خانم ‪۱۸‬ ساله بوده‌اند.

وي در عين حال گفت: اين رخداد در خارج از محوطه شعبه اخذ راي بوده و ربطي به انتخابات نداشته است و گويا مسائلي بين ضارب و فردي كه كشته شده وجود داشته كه خانوادگي بوده است.


 • احمد کیا کجوریانپاسخ به این دیدگاه 0 0
  شنبه 4 مهر 1388-0:0

  قاسم احمدی فرماندار اسبق چالوس و دو دوره عضو شورای اسلامی شهر نوشهر که در انتخابات مجلس هشتم در حوزه انتخابیه نوشهر و چالوس توانست در رقابت با دکتر محسنی نماینده فعلی، دکتر صلاحی معاون سابق وزارت رفاه و تامین اجتماعی و مهندس پوستین دوز مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اختلاف رای بالا از دکتر محسنی رای اول را کسب نماید و علیرغم شایستگی در دوره دوم انتخابات در این حوزه انتخابیه از ورود به بهارستان جا ماند از گزینه های جدید فرمانداری نوشهر مطرح می باشد که ظاهرا رایزنی های برخی از چهره های سیاسی منطقه حاکی از این مسئله است که وی به زودی در وزارت کار و امور اجتماعی در سمتی استانی یا کشوری منصوب می شود. لازم به ذکر است قاسم احمدی کارشناس ارشد جامعه شناسی از دانشگاه تهران در حال حاضر عضو هیئت رییسه دانشگاه غیرانتفاعی کمال الملک است و قبل از انتخابات ریاست جمهوری پیشنهاد شهرداری یکی از مناطق تهران را نپذیرفت.
  اطرافیان وی می گویند وی در حال حاضر به عنوان یکی از گزینه های استانداری در کمیته انتخاب استانداران کشور مطرح است.
  وی در خصوص اینکه کدام مسئله خبری موثق تر است به خبرنگاران گفت: در حال حاضر مشغول به کار علمی هستم و کلاس درس برایم بسیار لذت بخش است.
  وی عنوان نمود: در زمانی مناسب خبر رسمی و درست را خواهید شنید.

  • از آهالی شهری که ای کاتش بچه آنجا نپاسخ به این دیدگاه 0 0
   شنبه 30 شهريور 1387-0:0

   سلام به کسانی که به دو نماینده محترم شهرستان بابل رای دادند خواستم بگویم که الان که نزدیک به هفت یا هشت ماهی که گذشته هیچ قدمی توانسته اند برای شهر بابل بگیرن حتی یک قدم کوچیک شماهایی که نسنجیده رای دادین منتظر عواقب آن باشید .

   • شنبه 11 خرداد 1387-0:0

    سلام من اين مطلب را بعد از 3 ماه از گذشت انتخابات مينويسم : خدايا من متاسفم براي مردم بابل که به خاطر يک سيم کارت ايرانسل و به خاطر تخريب بعضي از نماينده گان دوره هاي قبل دست به انتخابي زدند که انشا ء الله در اين 4 سال جواب خود را مي گيرند من حرفم با مردم بخش لاله آباد است که واقعا 12 سال زحمات مردي از جنس خود را به راحتي به فراموشي سپردند، اميدوارم در اين دنيا وآن دنيا جوابگوي اين مرد بلند افکار که واقعا قابل تقدير است از ايشان باشند و از انتخاب نادرست خود ضربه اي بخورند تا به خاطر احساسات و چند هزار تومان پول تصميم نگيرند. جناب آقاي دکتر قاسم زاده خدا پشت و پناهت باشه و مي دانم در هر جا در هر پست و مقام دلت با همين مردم بي وفا است . خدا نگهدارت باشه ...

    • ازطرف اقشارحزب الله بابلپاسخ به این دیدگاه 0 0
     پنجشنبه 15 فروردين 1387-0:0

     رای دکتر کریمی فیروزجایی خود جوش واز میان تودهای مختلفه مردم شریف وولایت مدار شهرستان بابل بوده است

     • چهارشنبه 14 فروردين 1387-0:0

      در نوشهر تقلب صورت گرت اونم از نوع فجيح
      در نوشهر دكتر محسني 29 هزار راي داشتو احمدي 21 هزار راي و ساعت 3 صبح آقاي دكتر محسني برنده بودن اما در عرض يك ساعت از راي دكتر 3 هزار تا كم شد و به بقيه آقايانت حدود 28 هزار راي رسيد اونم از 3 صندوق باقي مانده كه حجم اهر كودوم 2 هزار تا مي تونست باشه
      حالا شما بگيد تقلبب وبد يا نه

      • فعال سیاسیپاسخ به این دیدگاه 0 0
       شنبه 10 فروردين 1387-0:0


       وقتی خاتمی روحانی سید بود .... وقتی 20 و 22 میلیون رای داشت ..... وقتی نظریه گفتگوی تمدنها در سازمان ملل جهانی شد ....... وقتی مجلس ششم را داشت .... نتوانست از نیروهایش حمایت کند !!! حالا کدامیک از به اصطلاح اصلاح طلبان به چنین موقعیتی که خاتمی داشت و حالا ندارد دست خواهد یافت ؟ کروبی ؟؟؟!!! نمایندگان به اصطلاح اصلاح طلب یا فرصت طلب ؟؟؟؟!!!

       • سه شنبه 28 اسفند 1386-0:0

        باوجود مخالفت زیاد علیه دکتر کریمی ایشان باآرا قاطع مردم بابل وهفت بخششهرستان به مجلس هشتم راه یافتند

        • دوشنبه 27 اسفند 1386-0:0

         N/A

         • دوشنبه 27 اسفند 1386-0:0

          سری به www.khazar-sama.blogfa.com بزنید و نظرات خود را راجع انتخابات و نمایندگان انتخاب شده بنویسید.با تشکر و سپاس فراوان

          • دوشنبه 27 اسفند 1386-0:0

           ه عنوان یک شهروند بابلی برای تمامی بابلی ها متاسفم که علیرغم اینکه دم از اصول گرایی و حمایت از دولت اقای احمدی نژاد می دادند؛و با توجه به اینکه طیف اصول گریان اقایان قاسم زاده و ناصری را برگزید مردم دست به انتخاب دیگر زدند و به کسانی رای دادند که.......
           البته رای ندادند بلکه نمایندگان انتخاب شده فعلی به طرق مختلفو به بازی گرفتن احساسات مردم ،مردم را به سمت خود کشیدند.
           در اینجا جا دارد از زحمات ارزشمند اقایان ناصری و قاسم زاده در زمان مجلس هفتم تشکر کنم و از همین جا دستان زحمتکش انان را را می بوسم.
           امیدوارم نمایندگان فعلی(نریمان و کریمی) در چهار سال دیگر گرفتار نمک نشناسی مردم بابل نشوند و در چهار سال دیگر مردم با کم محلی از انان استقبال نکنند.
           امید وارم امثال مثل اقای کیا نژآد فکر نکنند مردم بابل نمی فهمند و با دعوت کردن از اقای داریوش ارجمند بخواهند در ارای مردم نفوذ کنند.
           واقعا برای اقای کیا نژاد متاسفم که با روش می خواسته وارد مجلس شود؛این یعنی توهین به شعور همه بابلی ها.
           خدایا تو را به مقدساتت قسم می دهم که به همه ما رحم کنی.
           خدایا کمک کن برای مال دنیا حاضر نشویم دست به هر کاری بزنیم و اخرت مان را به دنیا بفروشیم.
           خدایا به مردم ما بینش سیاسی عطا کن که ارای و حق رای خود را ارزان نفروشیم.
           خدایا به همه کسانی که برای دست یافتن به مال دنیا حاضرند احساسات پاک مردم را به بازی بگیرند ،اتش جهنم را نصیبشان کن.
           امین یا رب العالمین
           • ع- نصيريانپاسخ به این دیدگاه 0 0
            دوشنبه 27 اسفند 1386-0:0

            انتخاب جناب دكتر سيد رمضان شجاعي بعنوان نماينده مجلس هشتم از حوزه انتخابيه ساري را به ايشان و خانواده شان و همچنين به مردم شريف و قدرشناس ساري و حومه تبريك مي گويم.

            • جعفر قربانپورپاسخ به این دیدگاه 0 0
             يکشنبه 26 اسفند 1386-0:0

             با سلام بدینوسیله مراتب تقدیر و تشکر خویش را از مدیریت محترم سایت ارزشی مازند نومه و مردم شریف شهرستان ساری و همکاران محترم فرهنگی خویش جهت برگزاری انتخابات سالم و پرشور که موجب عظمت و اقتدار میهن عزیز اسلامی شده است تشکر و تقدیر می نمایم و برای نمایندگان محترم و منتخب مردم آرزوی موفقیت دارم . با تشکر - جعفر قربان پور کاندیدای فرهنگی مجلس هشتم ساری

             • يکشنبه 26 اسفند 1386-0:0

              مازندنومه: شما آمار و نظرسنجي‌هايي را كه اعلام مي‌كرديد از كجا مي گرفتيد؟


              ©2013 APG.ir