تعداد بازدید: 3557

توصیه به دیگران 2

دوشنبه 4 فروردين 1393-2:12

رضایت کامل وزیر کشور از استاندار

درباره میانکاله نگران نباشید/رفتنم به صداوسیما شایعه است

در گفت و گوی اختصاصی مازندنومه با وزیر کشور مطرح شد:انتصابات خاص وزارت کشوری ها+میانکاله+رفتن به صداوسیما+پلیس راه ساری-نکا+ارزیابی عملکرد استاندار+عکس


مازندنومه؛ سرویس سیاسی، محمد اسماعیل بخشی سورکی: نیمه شب یکشنبه وزیر کشور با حضور در پلیس راه ساری-میاندورود از این پلیس راه بازدید کرد.

در این بازدید که وزیر کشور را ربیع فلاح استاندار مازندران، قادری فرماندار میاندورود،طوسی فرماندار گلوگاه و سردار جعفری نسب فرمانده نیروی انتظامی مازندران همراهی می کردند، رحمانی فضلی به سوالات مازندنومه پاسخ گفت.

*مازندنومه:جناب آقای وزیر، بخشنامه شما در خصوص انتصابات پست های اجرایی (استانداران، فرمانداران و بخشداران و...) صرفا" توسط کارمندان وزارت کشور، به گفته منتقدان گویا دست استانداران را در انتصابات بسته است.نظرتان در این مورد چیست؟

رحمانی فضلی:تاکنون هیچ استانداری نسبت به این بخش نامه اعتراضی نکرده است و اتفاقا نظر ما بر این است که بسیاری از کارمندانی که در بدنه دستگاه اجرایی وزارت کشور حضور داشته اند باید مسئولیت ها را به عهده گیرند.اعتقاد داریم کارمندان وزرات کشور جزو نیروهای دلسوز نظام هستند. البته پیش بینی های لازم برای موارد خاص در راستای انتقال به وزارت کشور و یا جایی که نیاز خیلی فوری برای دگرگونی و کارهای اساسی باشد با اجازه وزیر قابل ماموریت می باشد.

مازندنومه:یکی از مسایل اساسی استان ما مشکل مرزی ما با استان گلستان است و با توجه به اینکه استاندار مازندران فرمودند که وزیر محترم کشور اجازه مصاحبه نداده اند و از آن طرف هم یکی از نمایندگان استان گلستان از تایید پیوستن میانکاله به استان گلستان با امضای معاون حضرتعالی خبر داده اند، لطفا توضیح بفرمایید که این موضوع به چه شکل در حال پیگیری است؟

رحمانی فضلی: ببینید قبل از اینکه دولت دکتر روحانی سر کار بیایید روی این مصوبه کار کارشناسی شده بود در دولت و در وزارت کشور. دولت متناسب با همان روالی که از قبل بوده و حسب دستور دولت بود بر اساس اینکه کار انجام شده و مورد تایید است یک مصوبه ای را گذرانده اما استانداران مازندران و گلستان و کارشناسان خود وزارت کشور نظراتی در این خصوص داشته اند و دارند که این موجب شد ما آن مصوبه را ابلاغ برای اجرا هنوز نکردیم و من بعد از عید حتما یک گروه کارشناس به منطقه می فرستم تا از نزدیک مطالعات لازم را انجام داده و مشورت های لازم را نیز انجام دهند و هر چیزی که کار کارشناسی آنرا تعیین کند ما آنرا مبنای کار خود قرار خواهیم داد ولی علی ایحال دو استان باید یک منطقه مرزی و خط مرزی جغرافیایی به عنوان تفکیک دو استان داشته باشند. به هر حال دولت بر روی این مسئله حتما اصرار بر این ندارد که تصمیماتی که از قبل گرفته شده تداوم پیدا کند ما دقیقا کار کارشناسی جدیدی می کنیم و در کار کارشناسی جدید آنچه که به دست می آید عمل می کنیم. این موضوع موجب هیچ نگرانی نباید برای مردم باشد یعنی اصلا نگران نباشند ما حتما همه شرایط اجتماعی ،سیاسی و اجتماعی منطقه را لحاظ می کنیم.

مازندنومه:شایعاتی مبنی بر جایگزینی حضرتعالی به جای جناب آقای ضرغامی به عنوان ریاست صدا و سیما مطرح است. لطفا بفرمایید تا چه اندازه این موضوع صحت دارد؟

رحمانی فضلی: خب در همان حد شایعه است.

مازندنومه: با توجه به حضور آقای قادری فرماندار جدید میاندورود و اینکه ایشان هم از بدنه وزارت کشور هستند و پیگیری هایی در خصوص تغییر نام این پلیس راه از ساری-نکا به پلیس راه ساری-میاندورود انجام دادند (که البته در زمان فرمانداران قبلی نیز پیگیری هایی انجام شده است) بفرمایید که با توجه به حضور فرمانده نیروی انتظامی استان و نماینده پلیس راهور این امر امکان پذیر است یا خبر؟

رحمانی فضلی:بنده چون در این زمینه نه کار کارشناسی انجام دادیم و نه فضای اجتماعی اینجا را می دانیم لذا نمی توانیم موضع گیری کنیم و اظهار نظر کنیم اما هر چه در استان،استاندار محترم تایید کنند نهایتا مورد پذیرش ماست.

مازندنومه: به عنوان آخرین سوال بفرمایید با توجه به شایعاتی که در خصوص استاندار محترم مازندران مطرح است، به عنوان وزیر کشور نظرتان را نسبت به عمکلرد آقای ربیع فلاح بیان کنید.

رحمانی فضلی:ما از عملکرد استاندار مازندران راضی هستیم.ایشان فرماندارانی که انتخاب کردند،کاملا مورد تایید وزارت کشور هستند چرا که خود من حکم های شان را امضا کردم و در این چند ماه واقعا موفق بودند.بودجه سال 93 را نسبت به سال 92 هم اگر نگاه کنید هم ضرایب استانی و هم ضرایب ملی افزایش پیدا کرده، واقعا جنب و جوش و شور و شوق خوبی در حوزه اجرایی اتفاق افتاده است. ما با تمام قوت از استاندارمان ،فرمانداران مان و معاونان شان حتما دفاع خواهیم کرد.


 • املیها مقاوم وشجاعپاسخ به این دیدگاه 5 0
  جمعه 8 فروردين 1393-0:18

  سلام مدیرمحترم مازند نومه احترام این سایت برای همه اصلاح طلب محفظ خدای املیها شمارا دوست دارند مدیونید صدای مارا حذف کنید مدیون ابلفضل ا یدوامام حسین ع

  • جمعه 15 فروردين 1393-21:55

   همايت از دولت و مسئولين دولت از فرمايشات رهبري هستش دوستان خوب امليها مقاوم و شجاع

  • املیها مقاوم وشجاعپاسخ به این دیدگاه 22 1
   جمعه 8 فروردين 1393-0:12

   سلام اکردر انتخاب فرماندار امل ازنیروی تدبیر امید از امل انتخاب نشه واستناندار به وعده عمل نکنه جو شهر خراب میشه مردم کاسه صبرشان نکذارید لب ریز بشه دنیا املیها را می شناسند که باج به هیچ کسی نمی دهندازمخلصین نظام ورهبری اندتابع محض ولایت به رای که داداند احترام بکزاریدنکزاریدارای مردم مورد بی احترامی قرار بکیره املیها این اجازه را به هیچ کس نمی دهد به ارایشان بی احترامی کنند جواب دندان شکن به او می دهد هواستان را جمع کنید خود دانید هرجا جناب استاندارمانعی سر راه امل دید صاف وشفاف با مردم سخن بکوید ما یشت سراو هسیم و وفاداریه خود را اعلام میکنیم

   • چهارشنبه 6 فروردين 1393-20:17

    به آقای وزیر کشور بگویید نظارت بر ساخت و ساز خارج از شهر و روستا را از سازمان همیاری شهرداری ها بگیرند. زیرا نه همیاری توان حضور در بخش ها را دارد و نه نظارت صحیحی می شود؟ معابر و زمین های عمومی به راحتی تجاوز می شود و کسی نیست تا پرونده تشکیل داده تا کمیسیون ماده 99 قانون شهرداری ها رای تخریب بدهد و اجرا کند.

    • چهارشنبه 6 فروردين 1393-9:31

     خدا کند که وضعیت آمل روشن بشه آخه الان ۷ ماه است که با سرپرست داره اداره میشه تازه ۲ تا بخشداری هم سرپرست داره پس کی باید تکلیف آملی ها روشن شه اگه قراره رسولی بمونه پس چرا به روحانی رای دادیم باید به جلیلی رای میدادیم

     • چندتن ازخانمهای املی فرهنکیپاسخ به این دیدگاه 24 2
      چهارشنبه 6 فروردين 1393-0:50

      سلام براقایان استاندار محترم و اقای یونسی امل مظلوم واقع شده بهترین ارا به روحانی دادن که درتاریخ امل بی نظیرولی تلاش همه دوستان بی فایده برای دوستان ستادی تره هم خورد نشد بیاس احترام ستادیون لیست فرماندارکه سه کزینه به استانداری معرفی شد اقایان منفرد رمضانزاده واقای یوسف شکری مرزنکو یکی رابیاس مردم امل انتخاب کنید ومردم امل خوشحال شوند ایا بعدا ازما انتظاری ندارید که مادریای صندف رای اماده باشیم استاندارمحترم برادربزرک عیدمالیست معرفیشده ستادروحانی درامله هرکدام انتخاب بشوند مورد تاتید همه املیها طرفداران روحانی می باشد حمایت خانمهای املی به استاندار عیدماست خسته نباشی

      • ساروی ها به آملی هاپاسخ به این دیدگاه 1 21
       چهارشنبه 6 فروردين 1393-7:40

       خانمهای فرهنگی آملی
       سلام، افراد وقتی به قدرت می رسند یادشان می رود که در کجاها بیشترین رای را داشتند و چه کسانی در کجاها بیشترین زحمت را کشیدند. ساروی ها را فقط برای رای گرفتن می خواستند و دیگر کاری با آنها ندارند. نخبگان هم اصلاً در ساری وجود ندارند و بنجلها و مسئله دارهای بابلی می شوند نخبگان استان وبس.

      • فعال ستاد روحاني در املپاسخ به این دیدگاه 44 0
       سه شنبه 5 فروردين 1393-22:31

       اقاي استاندار واقاي يونسي ديگه بهانه وزارت كشوري بودن در امل نداريد براي ليست معرفي شده ستاد روحاني احترام قايل شويد رمضانزاده منفرد وشكري

       • سه شنبه 5 فروردين 1393-19:3

        اقای قادری واقعا فرماندار توانمند ی هستند چون بغیر از ایشان هیچکس نمی تواند در روز معارفه برای فرمانداری یک شهرستان دوبار نام شهرستان را اشتباه ذکر کنند...

        • جاویدانی املپاسخ به این دیدگاه 49 1
         سه شنبه 5 فروردين 1393-14:58

         سلام جناب اقای مصطفوی واقعا ادم تنک نظرهستید دنبال چه هدفی داری نمی دانم واز کجا خط مکیری وچه نیتی توسرت باشه به 8سال عقب برکرد چه برسر این ملت امده حالا تاز مملکت سروسامان کرفته خزانه خالی تحویل دولت داده اندحالا ادعا مکنید مملکت صاحب نداره چه خیاله باطلی اکرخواب دیدی خیره به یک مفسر تعبیر خواب مراجعه کن یا به رمال خدا اینشاالا به شما شفا عنایت فرماید تازه هیچ سایتی ازاد اندیشی مازندنومه راندارند

         • سه شنبه 5 فروردين 1393-2:20

          آقای ویز کشور مطمئنا از دور و بر خودشون هم خبر ندارن و احتمالا در مورد خبرنگارانی که با اون مصاحبه میکنند هم باید یک گروه کارشناسی!!!!! تشکیل بدهند که آنها چیکاره اند؟؟؟؟؟؟؟؟ اینشده وضعیت ما مملکت صاحب نداره؟؟؟؟

          • املی ریکابا هوشپاسخ به این دیدگاه 65 1
           دوشنبه 4 فروردين 1393-21:28

           سلام جناب اقای یونسی دیکرمانع ومشکل انتخاب غیر وزارتی برای انتخاب فرمانداری با فرمایشات وزیرمحترم دست شما باز شد عیدی دوستان ستادی ومردم امل در انتخاب فرماندار یادت نره عیدت مبارک ایشااله سال 1393سال تغییر را مردم مشاهده کنند به امید خدا

           • املی ریکابا هوشپاسخ به این دیدگاه 85 1
            دوشنبه 4 فروردين 1393-20:41

            سلام جناب استاندارمحترم جهادی ته خستنه قربون دیکر طبق فرمایشات وزیرمحترم در رابطه باانتخاب غیره وزارتی دست شما باز شده یس بیا به مردم امل سنک تمام کذاشته سهنفرمعرفی شده ستادروحانی امل به شما معرفی شده اقایان یوسفشکریمرزنکو واقای منفرد واقای رمضانزاده یکی بعنوان فرماندار انتخاب امید همه بتوانیم قلب رهبر عالی قدررا باخوشحال کردن مردم شادکنیم استاندارقهرمان حمایت میکنیم املیها به شما وفادارند دوست دارند شمارافردی لایق باکفایت مدیرجهادی قبول دارند منتظر لطف محبت در انتخاب فرماندارندخداخیردهد شمارا

            • دوشنبه 4 فروردين 1393-13:49

             حاجی جان رئیس صداو سیما رو رهبر ی انتخاب میکنه نه روحانی!

             • دوشنبه 4 فروردين 1393-12:39

              یعنی چه اونوقت؟ اگر وزیر کشور بفرمایند که من از استاندار و فرمانداران خودم راضی نیستم که سنگ روی سنگ بند نمی شود. کدام گالش می گوید دوغ من ترش است؟ این نقطه ضعف را به حساب وزیر هم باید نوشت.

              • دوشنبه 4 فروردين 1393-12:35

               این فرمایش وزارت کشور که بر اساس کار کارشناسی بعد از عید تصمیم خواهیم گرفت دقیقاً برخورد سیاسی با مسئله است و نتیجه ای که خواهد داد این که فشار طرف گلستانی را به کار کارشناسی و نظر تیم کارشناسی نسبت می دهند و بعد هم می فرمایند کارشناسان اینگونه نظر داده اند و حتماً هم این کارشناسان بی طرف و دلسوز کشور و استان هستند. برخورد سیاسی و سیاستمدارانه یعنی این!!!


               ©2013 APG.ir